Wypełnij luki

Konkursy i zagadki związane z serialem.
Awatar użytkownika
krnąbrny
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

11 lip 2014, 19:49

Tekst zredagowany przeze mnie opowiada o wydarzeniach z rancza. Wypełnijcie w nim luki i dodajcie jedno całe słowo. Kolejna osoba może umieścić kolejny tekst. Najlepiej skopiować i wpisywać literki.

To_a_z Wi___ski p_owa_zi_ dwie gazety. __ntr_l_w_na pr_ez wł_d_ę św_ec_ą "Wieś_ G_i_na", kt_rej p_er_s_y n__er _ył n_ez_leż_y i "Wi__ć Paraf_alną", c__zu_o_a_ą p__ez m_ejscowego _robo_zcza. O_a pisma __ały się na__ędziem wa_k_ między ko__iołe_ (pl__an), a wł__zą ś___ck_ (wó_t). Po_on_sta tw___dził, że prze_staw_a całą pr__dę. Gdy w__t się dowi_dział, że To_as_ d_ia_a na dwa fr__ty _aucz_cie_ sc_r_nił się w ko__iele po_ołuj_c na ______________ prawo azylu.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, 11:24 przez krnąbrny, łącznie zmieniany 1 raz.
Matko kochana, to może i ona to była... Co to za życie, żeby człowiek nie był pewien, czy upiora zobaczył, czy córkę własną...

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

11 lip 2014, 20:10

Tomasz Witebski prowadził dwie gazety. __ntr_l_w_na pr_ez wł_d_ę św_ec_ą "Wieś__G_i_na", kt_rej p_er_s_y n__er _ył n_ez_leż_y i "Wi__ć Paraf_alną", c__zu_o_a_ą p__ez m_ejscowego _robo_zcza. O_a pisma __ały się na__ędziem wa_k_ między ko__iołe_ (pl__an), a wł__zą ś___ck_ (wó_t). Po_on_sta tw___dził, że prze_staw_a całą pr__dę. Gdy w__t się dowi_dział, że To_as_ d_ia_a na dwa fr__ty _aucz_cie_ sc_r_nił się w ko__iele po_ołuj_c na ______________ prawo azylu.

Ciąg dalszy może ktoś inny :)

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

12 lip 2014, 16:02

Tomasz Witebski prowadził dwie gazety. Kontrolowana przez władzę świecką "Wieść Gminna", kt_rej p_er_s_y n__er _ył n_ez_leż_y i "Wi__ć Paraf_alną", c__zu_o_a_ą p__ez m_ejscowego _robo_zcza. O_a pisma __ały się na__ędziem wa_k_ między ko__iołe_ (pl__an), a wł__zą ś___ck_ (wó_t). Po_on_sta tw___dził, że prze_staw_a całą pr__dę. Gdy w__t się dowi_dział, że To_as_ d_ia_a na dwa fr__ty _aucz_cie_ sc_r_nił się w ko__iele po_ołuj_c na ______________ prawo azylu.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

13 lip 2014, 9:34

Tomasz Witebski prowadził dwie gazety. Kontrolowana przez władzę świecką "Wieść Gminna", której pierwszy numer był niezależny i "Wi__ć Paraf_alną", c__zu_o_a_ą p__ez m_ejscowego _robo_zcza. O_a pisma __ały się na__ędziem wa_k_ między ko__iołe_ (pl__an), a wł__zą ś___ck_ (wó_t). Po_on_sta tw___dził, że prze_staw_a całą pr__dę. Gdy w__t się dowi_dział, że To_as_ d_ia_a na dwa fr__ty _aucz_cie_ sc_r_nił się w ko__iele po_ołuj_c na ______________ prawo azylu.

Deleted User 3668

13 lip 2014, 10:48

Tomasz Witebski prowadził dwie gazety. Kontrolowana przez władzę świecką "Wieść Gminna", której pierwszy numer był niezależny i "Wieść Parafialną", cenzurowaną przez miejscowego proboszcza. O_a pisma __ały się na__ędziem wa_k_ między ko__iołe_ (pl__an), a wł__zą ś___ck_ (wó_t). Po_on_sta tw___dził, że prze_staw_a całą pr__dę. Gdy w__t się dowi_dział, że To_as_ d_ia_a na dwa fr__ty _aucz_cie_ sc_r_nił się w ko__iele po_ołuj_c na ______________ prawo azylu.

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Kontakt:

13 lip 2014, 10:50

Tomasz Witebski prowadził dwie gazety. Kontrolowana przez władzę świecką "Wieść Gminna", której pierwszy numer był niezależny i "Wieść Parafialną", cenzurowaną przez miejscowego proboszcza. Oba pisma stały się narzędziem walki między ko__iołe_ (pl__an), a wł__zą ś___ck_ (wó_t). Po_on_sta tw___dził, że prze_staw_a całą pr__dę. Gdy w__t się dowi_dział, że To_as_ d_ia_a na dwa fr__ty _aucz_cie_ sc_r_nił się w ko__iele po_ołuj_c na ______________ prawo azylu.

Deleted User 3668

13 lip 2014, 10:52

Tomasz Witebski prowadził dwie gazety. Kontrolowana przez władzę świecką "Wieść Gminna", której pierwszy numer był niezależny i "Wieść Parafialną", cenzurowaną przez miejscowego proboszcza. Oba pisma stały się narzędziem walki między kościołem, (pleban), a władzą świecką (wójt). Po_on_sta tw___dził, że prze_staw_a całą pr__dę. Gdy w__t się dowi_dział, że To_as_ d_ia_a na dwa fr__ty _aucz_cie_ sc_r_nił się w ko__iele po_ołuj_c na ______________ prawo azylu.

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Kontakt:

13 lip 2014, 10:57

Tomasz Witebski prowadził dwie gazety. Kontrolowana przez władzę świecką "Wieść Gminna", której pierwszy numer był niezależny i "Wieść Parafialną", cenzurowaną przez miejscowego proboszcza. Oba pisma stały się narzędziem walki między kościołem, (pleban), a władzą świecką (wójt). Polonista twierdził, że przedstawia całą prawdę. Gdy w__t się dowi_dział, że To_as_ d_ia_a na dwa fr__ty _aucz_cie_ sc_r_nił się w ko__iele po_ołuj_c na ______________ prawo azylu.

Awatar użytkownika
kamil159
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

13 lip 2014, 11:07

Tomasz Witebski prowadził dwie gazety. Kontrolowana przez władzę świecką "Wieść Gminna", której pierwszy numer był niezależny i "Wieść Parafialną", cenzurowaną przez miejscowego proboszcza. Oba pisma stały się narzędziem walki między kościołem, (pleban), a władzą świecką (wójt). Polonista twierdził, że przedstawia całą prawdę. Gdy wójt się dowiedział, że Tomasz działa na dwa fronty _aucz_cie_ sc_r_nił się w ko__iele po_ołuj_c na ______________ prawo azylu.

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Kontakt:

13 lip 2014, 11:10

Tomasz Witebski prowadził dwie gazety. Kontrolowana przez władzę świecką "Wieść Gminna", której pierwszy numer był niezależny i "Wieść Parafialną", cenzurowaną przez miejscowego proboszcza. Oba pisma stały się narzędziem walki między kościołem, (pleban), a władzą świecką (wójt). Polonista twierdził, że przedstawia całą prawdę. Gdy wójt się dowiedział, że Tomasz działa na dwa fronty nauczyciel schronił się w kościele po_ołuj_c na ______________ prawo azylu.

Deleted User 3668

13 lip 2014, 11:19

Tomasz Witebski prowadził dwie gazety. Kontrolowana przez władzę świecką "Wieść Gminna", której pierwszy numer był niezależny i "Wieść Parafialną", cenzurowaną przez miejscowego proboszcza. Oba pisma stały się narzędziem walki między kościołem, (pleban), a władzą świecką (wójt). Polonista twierdził, że przedstawia całą prawdę. Gdy wójt się dowiedział, że Tomasz działa na dwa fronty nauczyciel schronił się w kościele powołując na średniowieczne prawo azylu.

@Przemo: obawiam się, że w drugim zdaniu, w słowach "kontrolowana" i "Gminna" źle literki wpisałeś :) Wiesz, ja się nie czepiam, ale Witebski jak to zobaczy to się wścieknie :D A wiem, że ostatnio jest nie w humorze, że bez kija nie podchodź :D

EDIT: A nie sorry, to już w wyjściowym tekście jest chyba błąd, także to krnąbrny powinien się Witebskiego bać :D

Awatar użytkownika
krnąbrny
Nowicjusz
Nowicjusz

13 lip 2014, 11:25

Niech ktoś da jakiś inny tekst. Marcin_24 patrzę, patrzę i nie widzę.

Deleted User 3668

13 lip 2014, 11:30

krnąbrny pisze:Marcin_24 patrzę, patrzę i nie widzę.
Wydaje mi się, że w drugim zdaniu powinno być: Kontrolowaną przez władzę świecką "Wieść Gminną...", skoro w dalszej części zdania piszesz w ten sposób: "... i Wieść Parafialną", cenzurowaną przez miejscowego proboszcza." Powinno być chyba wszędzie "ą" ;)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, 11:33 przez Deleted User 3668, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krnąbrny
Nowicjusz
Nowicjusz

13 lip 2014, 11:32

No dobra, przyznaje się mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa! Witebski ma dzisiaj dobry humor, a jutro może zapomni

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Kontakt:

13 lip 2014, 11:34

@Marcin, jak uzupełniałem ten początek, to tekst był na takim etapie, że nie znaliśmy przecież ciągu dalszego, więc pewnie stąd te błędy.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

13 lip 2014, 12:29

Dobra to teraz ja zapodam:

__ma s_r__ na_zeg_ ulu_io_ego ser___u b_ła dl_ mn_e z_ecyd_wa_ie naj__pszą. P__tr_k był ge_ia_ny ja__ gwi__da di__o p_l_. Je_o _ud_cje w ra_iu te_ b_ły wyś_ie_ite. Ś_ie_hu by__ co nie_ia_a pod_za_ oglą___ia s_en z Ła___zką. R_wni_ za__wne sc_n_ to__yły si_ na __eba__i. Ma_ tu na m__li po_ed_nek dw__h wi__ry_h, a ta_że pró_by ch__u, kt__e od__wał_ się ta__e w dom_ _ezó__w. Z_pe__ie i_ac_ej by_o w sce_a_h z L__y. Pr__z wi_ks__ść o_c__ków wi__o nu_ą, po__za_ g_y ws__scy ją ole_al_ i po__ęła _e_yzj_ o po_ro__e do Am__y_i. Jed__k to _ie z__enia f__tu, iż ta se__a b_ła n_jle__za ze wsz__tk_ch i j_k ka__y c_ek_m z nieci__pli_ośc_ą na po__ą_ek z_ję_ do dz_e_ią_ej se__i.

Deleted User 3668

13 lip 2014, 12:33

Ósma seria naszego ulubionego serialu była dla mnie zdecydowanie najlepszą. P__tr_k był ge_ia_ny ja__ gwi__da di__o p_l_. Je_o _ud_cje w ra_iu te_ b_ły wyś_ie_ite. Ś_ie_hu by__ co nie_ia_a pod_za_ oglą___ia s_en z Ła___zką. R_wni_ za__wne sc_n_ to__yły si_ na __eba__i. Ma_ tu na m__li po_ed_nek dw__h wi__ry_h, a ta_że pró_by ch__u, kt__e od__wał_ się ta__e w dom_ _ezó__w. Z_pe__ie i_ac_ej by_o w sce_a_h z L__y. Pr__z wi_ks__ść o_c__ków wi__o nu_ą, po__za_ g_y ws__scy ją ole_al_ i po__ęła _e_yzj_ o po_ro__e do Am__y_i. Jed__k to _ie z__enia f__tu, iż ta se__a b_ła n_jle__za ze wsz__tk_ch i j_k ka__y c_ek_m z nieci__pli_ośc_ą na po__ą_ek z_ję_ do dz_e_ią_ej se__i.

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Kontakt:

13 lip 2014, 12:37

Ósma seria naszego ulubionego serialu była dla mnie zdecydowanie najlepszą. Pietrek był genialny jako gwiazda disco polo. Je_o _ud_cje w ra_iu te_ b_ły wyś_ie_ite. Ś_ie_hu by__ co nie_ia_a pod_za_ oglą___ia s_en z Ła___zką. R_wni_ za__wne sc_n_ to__yły si_ na __eba__i. Ma_ tu na m__li po_ed_nek dw__h wi__ry_h, a ta_że pró_by ch__u, kt__e od__wał_ się ta__e w dom_ _ezó__w. Z_pe__ie i_ac_ej by_o w sce_a_h z L__y. Pr__z wi_ks__ść o_c__ków wi__o nu_ą, po__za_ g_y ws__scy ją ole_al_ i po__ęła _e_yzj_ o po_ro__e do Am__y_i. Jed__k to _ie z__enia f__tu, iż ta se__a b_ła n_jle__za ze wsz__tk_ch i j_k ka__y c_ek_m z nieci__pli_ośc_ą na po__ą_ek z_ję_ do dz_e_ią_ej se__i.

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

13 lip 2014, 12:38

Ósma seria naszego ulubionego serialu była dla mnie zdecydowanie najlepszą. Pietrek był genialny jako gwiazda disco polo. Jego audycje w radiu te_ b_ły wyś_ie_ite. Ś_ie_hu by__ co nie_ia_a pod_za_ oglą___ia s_en z Ła___zką. R_wni_ za__wne sc_n_ to__yły si_ na __eba__i. Ma_ tu na m__li po_ed_nek dw__h wi__ry_h, a ta_że pró_by ch__u, kt__e od__wał_ się ta__e w dom_ _ezó__w. Z_pe__ie i_ac_ej by_o w sce_a_h z L__y. Pr__z wi_ks__ść o_c__ków wi__o nu_ą, po__za_ g_y ws__scy ją ole_al_ i po__ęła _e_yzj_ o po_ro__e do Am__y_i. Jed__k to _ie z__enia f__tu, iż ta se__a b_ła n_jle__za ze wsz__tk_ch i j_k ka__y c_ek_m z nieci__pli_ośc_ą na po__ą_ek z_ję_ do dz_e_ią_ej se__i.

Awatar użytkownika
krnąbrny
Nowicjusz
Nowicjusz

13 lip 2014, 12:40

Ósma seria naszego ulubionego serialu była dla mnie zdecydowanie najlepszą. Pietrek był genialny jako gwiazda disco polo. Jego audycje w radiu też były wyśmienite. Ś_ie_hu by__ co nie_ia_a pod_za_ oglą___ia s_en z Ła___zką. R_wni_ za__wne sc_n_ to__yły si_ na __eba__i. Ma_ tu na m__li po_ed_nek dw__h wi__ry_h, a ta_że pró_by ch__u, kt__e od__wał_ się ta__e w dom_ _ezó__w. Z_pe__ie i_ac_ej by_o w sce_a_h z L__y. Pr__z wi_ks__ść o_c__ków wi__o nu_ą, po__za_ g_y ws__scy ją ole_al_ i po__ęła _e_yzj_ o po_ro__e do Am__y_i. Jed__k to _ie z__enia f__tu, iż ta se__a b_ła n_jle__za ze wsz__tk_ch i j_k ka__y c_ek_m z nieci__pli_ośc_ą na po__ą_ek z_ję_ do dz_e_ią_ej se__i.

ODPOWIEDZ