[Ranczo] Uzależnieni od "Rancza"

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.
Awatar użytkownika
Gosia
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

26 maja 2009, 8:48

Pojawiły się na forum głosy osób, które uważają, że twórcy powinni zakończyć serial na czterech seriach.
Moim zdaniem, jeżeli ktoś nie chce oglądać dalej to nie musi. Niech siedzi i ogląda powtórki. Ja jestem absolutnie, beznadziejnie uzależniona od "Rancza". Tak jak chór grecki z wilkowyjskiej ławeczki od mamrota. Podobnie jak nasi panowie delektują się tym zacnym trunkiem w swoim zacnym towarzystwie, tak i ja chcę nadal cieszyć się "Ranczem". Chcę smakować każdy łyk, delektować się zapachem i dzielić się z wami swoimi wrażeniami po każdym odcinku tak, jak panowie z ławeczki dzielą się butelką mamrota. A jeżeli od tego wspólnego delektowania zaszumi nam radośnie w głowie, to dobrze, bo cóż innego może nam dać tyle pozytywnych emocji?
Oglądanie powtórek, moim zdaniem, jest jak wąchanie korka od butelki. Ja nie chcę wąchać korka. Chce czuć nie tylko zapach ale i smak "Rancza".

Jeżeli są wśród nas ranczersi podobnie jak ja uzależnieni od "Rancza". To napiszcie o tym co czujecie, kiedy i dlaczego uzależniliście sie od "Rancza" Dlaczego chcecie żeby serial był kontynuowany.
Niech twórcy serialu maja świadomość co z nami zrobili. Do czego nas doprowadzili. Uzależnili nas, więc niech teraz nie zabierają nam tego narkotyku, bo ranczersi "na głodzie " mogą być nieobliczalni :)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2009, 10:41 przez Gosia, łącznie zmieniany 3 razy.
[b][i]"Każdy i zawsze, jak sądzę, do czystej kartki papieru powinien zasiadać z pokorą, ale też i z odwagą, tylko świadomą ryzyka".
[/b][/i]
[color=blue][b][i]Robert Brutter[/i][/b][/color]

Reklama

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

26 maja 2009, 8:55

Brawo Gosia!!!
W końcu, ktoś to głośno powiedział (napisał). Podpisuję się pod tym obiema rękoma i nogami :) . Ja też nie chcę wąchać korka, chcę czuć nie tylko zapach ale i smak "Rancza".
Gugała

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

26 maja 2009, 9:45

Zgadzam się z Tobą Gosia w 100% i jestem tego samego zdania co Ty :)
Ja rownież nie chcę wąchać korka. Chce czuć nie tylko zapach ale i smak "Rancza".
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

26 maja 2009, 15:37

DOKŁADNIE!!!
Zgadzam się. Ja też jestem uzależniony od Rancza i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Z każdym odcinkiem coraz bardziej popadam w nałóg. Trwa to od początku mojej przygody z serialem, a dodatkowym narkotykiem jest dla mnie to forum. Niedawno stworzyłem Ranczopedię, aby jeszcze więcej czasu spędzać przy Ranczu. Wiem, że to już choroba, ale całkowicie z nią mi dobrze. Już nie mogę się doczekać kiedy ponownie odwiedzę Wilkowyje w sierpniu oraz w czasie zdjęć do 5 serii. Rozumiem i szanuje ludzi, którzy chcą by Ranczo skończyło się po czterech seriach lecz moje życie bez tego serialu na pewno nie będzie już takie samo.
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Poland
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

26 maja 2009, 16:12

Gugała pisze:Brawo Gosia!!!
W końcu, ktoś to głośno powiedział (napisał). Podpisuję się pod tym obiema rękoma i nogami :) . Ja też nie chcę wąchać korka, chcę czuć nie tylko zapach ale i smak "Rancza".
Ja także się pod tym podpisuje. Ranczo jest dla nas czym Mamrot dla bywalców ławeczki - bohaterów tego serialu - zawsze w użyciu.

Marcin
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy
Kontakt:

26 maja 2009, 16:23

Racja Gosia. Po obejrzeniu Kawy czy Herbaty popieram ekipę, że V będzie, jeżeli wymyślą nie gorszą historię, ale nie ma co gdybać bo to wiadomo. Mogę się założyć, że scenarzyści nas nie zawiodą. Jak najbardziej jestem za V serią. Z Rancza nie zrobi się tasiemiec bo ma tylko 13 odcinków rocznie, a nie jak inne seriale 130 i nie rozumiem głosów obawy, a poza tym ma świeżą fabułę, wiarygodnych bohaterów i błyskotliwe dialogi.

pajelo
Początkujący
Początkujący

26 maja 2009, 18:04

W pewien sposób większość z nas ( oczywiście mówie o społeczności na forum ) jest uzależniona od Rancza, w tym także ja.

Rancza to fenomen. Przez tą niecałą godzinę w niedzielę pozwala nam się oderwać od smutnej , szarej rzeczywistości, pozawala zapomnieć o tymczasowych problemach i przenosi nas do uroczych Wilkowyj.

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

26 maja 2009, 20:29

Gosia, brawo!!!! :clap: Podzielam wasze zdanie nikt nikogo nie zmusza do oglądania Rancza jak nie chcą to niech nie oglądają! Ja jestem jak najbardziej za powstaniem kolejnych serii! Podobnie jak Wy wszyscy jestem ciężko i nieuleczalnie uzależniona od Rancza, rodzina najchętniej by mnie wysłała na odwyk, po tym jak zobaczyli, jak się zrywam o 2 w nocy by na TVP POLONIA oglądać powtórki Rancza, na szczęście nie ma takiego ośrodka odwykowego :) Poza tym to jest bardzo przyjemne uzależnienie i nie jest tak szkodliwe jak inne, więc leczyć się nie zamierzam! Jestem pewna, że wiekszość Naszej Społeczności Ranczerskiej, jest uzależniona podobnie jak ja, znam osoby, które nie są zalogowane na forum, a też są poważnie uzależnieni i popierają powstanie V serii ( moja koleżanka Paulina vel Iwona, która z tylko sobie wiadomych powodów nie chce sie zalogowac :( )Jeszcze raz brawa dla Gosi, w swoim poście doskonale oddałaś naszą miłość do Rancza!! :thumbup:

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

26 maja 2009, 20:55

Popieram :)
W moim przypadku może nie jest to uzależnienie, ale silna potrzeba. Gdybym musiała :( pewnie jakoś bym żyła bez dalszych odcinków i poprzestała na tym, co otrzymaliśmy od twórców. Ponieważ jednak NIE MUSZĘ się zdawać tylko i wyłacznie na powtórki, dopóki będę wierzyć, że mój skromny głos w połączeniu z Waszymi może spowodować, że scenarzyści usiądą do pisania... dopóty będę pisać, mówić, śpiewać i co tam jeszcze chcecie, że jestem ZA kolejną serią.
Niech mi mówią, że mam bzika, niech mi mówią, że przesadzam, niech mi mówią co tylko chcą... A ja będę walczyć o dalsze odcinki.
W dzisiejszym świecie, w którym tak mało jest autorytetów, chcę żeby Lucy podpowiadała mi pewne rozwiązania... tak, jak dotychczas. Dziwne ? Niech się dziwi kto chce... Ale kto nigdy nie był w wiejskim kościółku w niedzielny letni ranek i nie słyszał "Kiedy ranne wstają zorze" (patrz: film) ten... może tego nie zrozumieć. Są jednak sytuacje, kiedy pozornie błahy tekst lub jakiś obraz powodują, że porusza się w duszy jakaś uśpiona struna... a potem drży, drży i drży...
Potrzebuję Rancza. I już :)
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

26 maja 2009, 22:35

Gosia w podpisie ma sentencję jednego ze scenarzystów "Każdy i zawsze, jak sądzę, do czystej kartki papieru powinien zasiadać z pokorą, ale też i z odwagą, tylko świadomą ryzyka".

Robert Brutter

I w tej sentencji zawiera się odpowiedź na rozterki niektórych - zawsze jest ryzyko, że kontynuacja będzie coraz gorsza – i tak jest z wszystkimi serialami – z tym, że u jednych wcześniej u innych później! Pewno wielu z nas śledzi zachodnie hity – są takie które ciągną się latami – i wciąż cieszą się sporą popularnością – np. House – właśnie skończyła się 5 seria – w każdej po ponad 20 odcinków i nadal kręcą – a wydawać by się mogło, że to kolejny medyczny serial – więc co tu może być nowego!? A przykład z drugiej strony Prison Break – serial zapowiadany na 7 serii - dwie rewelacyjne, trzecia kiepska i czwartą trzeba było szybko kończyć cały serial! Jakość serialu bardzo rygorystycznie ocenia jego oglądalność – więc jeżeli serial ogląda 9 milionów widzów to jak można nie chcieć kontynuacji!!! Jeżeli następną serię będzie oglądać 1 milion to wtedy będzie znak że coś jest nie tak i pora kończyć – ale nie teraz! Może ktoś powie po co więc robić coś, żeby się przekonać, że to będzie coraz gorsze – a może chociażby po to żeby nasze uzależnienie osłabło – bo na razie to 9 milionów zarażonych – a to już poważna epidemia! Niedawno szpital w Mielcu był oblegany przez media z powodu jednej lekko chorej pacjentki - a tu powtórzę jeszcze raz 9 milionów zarażonych – to jest naprawdę poważna sprawa – i lepiej żeby twórcy tego nie lekceważyli! Wczoraj chyba gdzieś czytałam jak fani wpływali na producentów różnych seriali aby wymusić ich kontynuacje – pytanie teraz co my możemy w tej sprawie zrobić – więc zamiast się zastanawiać czy warto kontynuować lepiej myśleć nad jakąś zorganizowaną akcją – po której nikt nie będzie miał wątpliwości, że Ranczo musi mieć ciąg dalszy!!!

banaszak1978
Nowicjusz
Nowicjusz

27 maja 2009, 8:49

Brawo Gosia popieram w 100 %
Jestem wiernym fanem tego serialu od pierwszego odcinka.

blada11
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

29 maja 2009, 17:43

Całkowicie się z wami zgadzam. Dzięki GOSIA za utworzenie tego wątka.
Według mnie , ci którzy sądzą że jeżeli powstanie 5 seria Rancza to nasz kochany serial przekształci się w tasiemca i spadnie jego poziom, nie powinien tego pisać w rubryce "Walczymy o 5 serię" ponieważ tam mamy walczyć, a nie zniechęcać ekipę do tworzenia kolejnego sezonu Rancza.
Teraz przechodzę do tematu. Sama nie wiem od kiedy jestem uzależniona od Rancza. To przyszło z czasem. Obejrzałam pierwszy odcinek, zaciekawił mnie, potem drugi i kolejny, aż w końcu uświadomiłam sobie że nie mogę wytrzymać ani jednego dnia bez Rancza. Uświadomiłam sobie, że pokochałam ten serial. A kolejną serię Rancza oczywiście bardzo chcę zobaczyć.
Marcin pisze:Z Rancza nie zrobi się tasiemiec bo ma tylko 13 odcinków rocznie

Również tak uważam.
"Cholera i całą kuchnię mi zaświnił!"-Lucy

Awatar użytkownika
eskel11
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

29 maja 2009, 18:22

Całkowicie zgadzam się z Gosią. Ranczo to jeden z najlepszych produkcji wyprodukowanych przez TVP w ostatnich latach. Jest to pokazanie że w czasach kiedy w telewizji występuje tylko przemoc można zrobić film bez wulgarnego języka i zarazem śmiesznego i pokazującego w krzeywm zwierciadle nasze słabości. Moja przygoda z Ranczem zaczęła się dopiero kiedy zobaczyłem 5 odcinek. Bardzo lubiałem Cezarego Żaka bo jest to genialny aktor. To dzięki Ranczu poznałem tak wspaniałą bohaterkę jak Lucy, czyli Ilona Ostrowska, która jest dla mnie wspaniałą kobietą. Dlatego pytam dlaczego Ranczo ma się skończyć tylko na IV serii ? Przecież jak Lucy została wójtem to jest znakomita okazja do pokazania jak się sprawdzi w nowej roli. Poza tym może dowiemy się czegoś o przeszłości Kusego, czy ma jakąś rodzinę. Poza tym jedtem ciekaw jak się w nowej sytuacji zachowa wójt. czy będzie dalej kąbinował jak by tu uprzykrzyć Lucy życie czy postanowi jej pomóc. Może w V serii poznamy rodzinę Lucy. Wyobraźcie sobie że do Lucy przyjechała jej matka. Jakie to stwarza nowe pole do wywoływania nowych śmiesznych sytuacji. Albo jak się Czerepach zmieni przy Lodzi. czy wezmą ślub ?
Naprawdę Ranczo jeszcze nie jest zamknięte i jestem zdania że powinno jeszcze powstać kilka sezonów chodź ja bym chciał żeby Ranczo trwało zawsze :)
jeżeli wójt chce pracować na obczyźnie to zapraszamy, chociaż będzie ciężko, bo za granicą do pracy to jakieś kwalifikacje są potrzebne. :)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

29 maja 2009, 18:27

Gosiu cudowne słowa.
Powiem tak... widząc pierwszy odcinek serialu (i to dosłownie przypadkiem- przeskakując z kanału na kanał, zobaczyłam znajome twarze aktorów, postanowiłam zatrzymać się na TVP1 na dłużej no i... zatrzymałam się na bardzo długo). Nie wiedziałam, że aż tak zmieni ten serial moje życie.
Że będę z utęsknieniem czekała na niedzielę i z rumieńcami na policzkach zasiadła do telewizora.
A teraz? teraz jest pustka...
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Kontakt:

30 maja 2009, 0:03

Gosia, jak zwykle zachwyca. Tak trzymaj Gosia, popieram twoje zdanie :thumbup:
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

30 maja 2009, 2:06

Czy pamiętacie?
Japycz pewnie tak.
Pierwsze Forum,po emisji pierwszej części.
Maj 2006.I ten "głód Rancza".
To oczekiwanie czy będzie.
To "modlenie" by tę drugą zaczęli tworzyć.
To czekanie na decyzję...z dziecięcą wiarą ze będzie na tak.
Te dyskusje jak ma wyglądać.
I tę radość,na wieść że będzie.
I to zdziwienie że zaczęła się nie tak jak to sobie wyobrażaliśmy.
I te dyskusje że za mało rancza w Ranczu.
I...że Ranczo to Ranczooooooooooooooooooooo.
Minęły cztery lata i historia zatoczyła koło.
Choć nie zupełnie.
Poprzednio dobijaliśmy się do TVP,by zechciała to kontynuować,
Teraz,delikatnie pukamy do "Naszych".
Nie wiem co trudniejsze ale ciśnienie skacze jak wtedy.
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

Awatar użytkownika
Gosia
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

30 maja 2009, 8:48

[ Dodano: |30 Maj 2009|, 2009 08:50 ]
c3po pisze:Gosia, jak zwykle zachwyca. Tak trzymaj Gosia, popieram twoje zdanie :thumbup:
Ja nie chce "zachwycać". Napisałam to co myślę i czuję. Zachęcam Was do pisania w tym temacie po to, żeby przekazać link scenarzystom. Wprawdzie pan Robert Brutter napisał mi: "Nie trzeba nas już więcej namawiać do pisania" :), to dodatkowa motywacja nie zawadzi. :) Chcę żeby wiedzieli jak bardzo jest to dla nas ważne. :)

[ Dodano: |30 Maj 2009|, 2009 11:07 ]
zbycho pisze:Czy pamiętacie?
Japycz pewnie tak.
Pierwsze Forum,po emisji pierwszej części.
Maj 2006.I ten "głód Rancza".
To oczekiwanie czy będzie.
To "modlenie" by tę drugą zaczęli tworzyć.
To czekanie na decyzję...z dziecięcą wiarą ze będzie na tak.
Te dyskusje jak ma wyglądać.
I tę radość,na wieść że będzie.
I to zdziwienie że zaczęła się nie tak jak to sobie wyobrażaliśmy.
I te dyskusje że za mało rancza w Ranczu.
I...że Ranczo to Ranczooooooooooooooooooooo.
Minęły cztery lata i historia zatoczyła koło.
Choć nie zupełnie.
Poprzednio dobijaliśmy się do TVP,by zechciała to kontynuować,
Teraz,delikatnie pukamy do "Naszych".
Nie wiem co trudniejsze ale ciśnienie skacze jak wtedy.
Oczywiście , że pamiętamy.
Masz rację, że zatoczyliśmy koło i nasze emocje są bardzo podobne. Wspaniałe jest to, że przez tak długi czas jesteśmy razem, że dobrze się razem czujemy. :) wtedy mieliśmy przeciwnika w postaci TVP, a teraz to nasz sprzymierzeniec (chociaż można mieć do niego pewne "ale). Poza tym zwracamy sie do przyjaciół, a nie do przeciwników. Myślę,że przyjacielowi, szczególnie takiemu oddanemu i wiernemu jak my, się nie odmawia kiedy prosi. :)
[b][i]"Każdy i zawsze, jak sądzę, do czystej kartki papieru powinien zasiadać z pokorą, ale też i z odwagą, tylko świadomą ryzyka".
[/b][/i]
[color=blue][b][i]Robert Brutter[/i][/b][/color]

Awatar użytkownika
amaliaxl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

02 cze 2009, 22:20

Czy jestem uzależniona od RANCZA? Zapytajcie tylko o to mojego męźa :) Już widzę jak kiwa głową.
Z mojej strony to jest nie tylko uzależnienie, to jest fascynacja, zauroczenie nieśmiertelne, obłędna radość z oglądania.

Ileż wiary dodaje każdy odcinek! Depresja? - już zapomniałam co to jest!!!
amelia

"Z miłości porzucił mnie. To kretyn"

Awatar użytkownika
eskel11
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

03 cze 2009, 14:04

Żałuję że dopiero po IV serii przystąpiłem do Rancza ale przed tem nie miałem neta nie widziałem, żę istnieje taka strona a i moje zainteresowanie Ranczem nie było takie jakie zrobiło się kiedy zdałem sobie sprawe że Ranczo się skończyło.
Moje uzalerznienie od Rancza jest od niedawna. Nawet mama mi mówi żę mam na tym punkcie bzika ale ja uważam to za dobrą chorobę. Ten serial jest taki jak Sami Swoi. Tylko że w Ranczo wszystko rozumiem. Wynika to może z tego że Sami Swoi dzieją się trochę w innej rzeczywistości mi nieznanej. Ranczo jest współczesne. :)
Ranczo przejdzie do historii :)
jeżeli wójt chce pracować na obczyźnie to zapraszamy, chociaż będzie ciężko, bo za granicą do pracy to jakieś kwalifikacje są potrzebne. :)

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

06 cze 2009, 1:54

Bardzo dawno temu, ale jak miło to jeszcze raz zobaczyc :) A szczególnie usłyszec słowa Szeryfa, który chciał kolejnych serii (filmik nakręcony po pierwszej serii). Teraz ekipa też chyba tęskni za wilkowyjanami :)

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... yjCQ&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... =firefox-a

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 9712&hl=pl
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

ODPOWIEDZ