Wpadki w Ranczu

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.
juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

13 cze 2016, 17:50

Moze ciężko to uznać za wpadkę ale oglądając ostatnio (czyli kilka godzin temu :D )
odcinek "Wykapany ojciec" zauważyłam że podczas "przemawiania Klaudii do rozumu" Senator odsyła ja do akademika i twierdzi że nie moze jej odwiezc do Lublina bo pił a Halina godzi się mimo iż wie że Senator ma imunitet na dodatek w odcinku "Przeciek kontrolowany" twierdzi ze "Jak prowadzę to nie pije!Nie to co inni..."(Czy jakoś tak :wariat: ).Nietrudno odgadnąć ze miała na myśli swojego męża a tu nagle tak ustąpiła... :zdziwiony:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

16 cze 2016, 9:19

Myślę, że córki nie chciał wieźć po pijanemu. I na pewno Halina by na to nie pozwoliła. A faktem jest to, iż z Czerepachem jeździli po alkoholu. Przykładem może być ich sławny powrót z Warszawy. Odc. "Szlifierze diamentów".
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

22 cze 2016, 14:54

do głowy mi to nie przyszło... :wariat: :)

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

23 cze 2016, 22:17

odc pt "Jedzmy nikt nie woła".Podczas próby chóru w domu u Wezółów kobieta w zielonej bluzce raz ma czarną opaskę na włosach a raz nie...

Hubercik11
Nowicjusz
Nowicjusz

14 lip 2016, 23:46

Nie rozumiem w Ranczu jednego faktu, może to nie jest jakaś duża wpadka ;) Czerepach w 3 serii zleca Mariankowi założenie radiostacji, dziwi się nawet, że chłopak potrafi to bez problemu zrobić. Każe mu także wgrać czipy (podsłuchy) do odbiorników. Młody Solejuk twierdzi później, że nie wiedział, że te czipy to podsłuchy. Trochę dziwne, że nie domyślił się skoro był taki bystry, że sam potrafił ułożyć plany radiostacji, a wcześniej budować sterowane samoloty. Nawet Stasiek później rozpoznał, że to pluskwa. Chyba, że celowo tak mówił, aby uniknąć odpowiedzialności...

Hubercik11
Nowicjusz
Nowicjusz

15 lip 2016, 0:11

Mam jeszcze jedną małą wpadkę, chyba z serii 2 (feng shui u Klaudii). Wójt, po tym jak żona z córką przemeblowały sypialnię, wpadł w ciemności na jakiś przedmiot i zranił się, krwawiło mu czoło, Halina krzyczała; "Klaudia, feng shui go zabiło". Następnego dnia opatrzył go Wezół... no właśnie, czemu następnego dnia, rana wydawała być się świeżą, dlaczego nie wezwały lekarza wieczorem ??? To wyglądało jakby miał ten wypadek dopiero rano, a przecież stało się to, kiedy szedł spać...

aloj
Nowicjusz
Nowicjusz

19 lip 2016, 13:39

Ranczo od dawna jest mocno " odrealnione ", ale trudno , nie wnikam, kocham i oglądam. Czasem tylko coś mnie naprawdę mocno zdziwi i zaczynam " mędrkować" ;) Tak było przy wygranej Solejukowej. Nie wiem dlaczego, wizyta Solejuków w banku wywołała takie zamieszanie i " wydała" ich nagrodę. Przecież Solejukowa to teraz bizneswoman i bank i pieniądze to dla niej nie nowina :) . A po za tym tak duże wygrane odbiera się w wytypowanych punktach/można w gotówce ale nie polecają :lol: / Gdyby zauważono ich wychodzących z takiego punktu, no to inna sprawa...
I jeszcze wyjazd Lucy z Dorotką. Że w tajemnicy, no trudno...Ale żadnej tajemnicy być nie mogło, bo na wyjazd dziecka potrzebna jest zgoda obydwojga rodziców , wniosek na paszport małoletniego też składają obydwoje rodzice. Jest więcej takich kwiatków, ale, jak to mówią - tak w scenariuszu było :rechot:

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

22 lip 2016, 22:19

Witam , właśnie oglądałem odcinek 40 i mam wrażenie ,że ławeczka wznosi toast pustymi butelkami z Mamrota:) ....
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Hubercik11
Nowicjusz
Nowicjusz

05 wrz 2016, 20:54

Obejrzałem najnowszy odcinek i mam WPADKĘ ws.lustracji Kozioła. On z Czerepachem zastanawiali się czy nie donieśli przez przypadek do UB. Nie mogli donieść do UB, jak już to do SB. Urząd Bezpieczeństwa funkcjonował do 1956r. (później zamieniono na Służbę Bezpieczeństwa), wtedy jeszcze nie mogli być działaczami PZPR, są przecież za młodzi, jak już to w latach 70 i 80 ;-)

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

05 wrz 2016, 22:31

A może tak sobie gadali potocznie? Mowa potoczna zawiera wiele uproszczeń i skrótów myślowych, przez co rządzi się swoimi prawami. Bardzo ciekawą rzecz wyłapałeś- gratuluję spostrzegawczości. Jednak nie wiem czy to niewiedza twórców czy po prostu taka stylizacja na mowę potoczną. Jak Ławeczka czasem mówi ,,kupywać'' zamiast ,,kupować'' to też jest błąd, ale świadomy.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

05 wrz 2016, 23:51

Nomenklatura czasów PRL w zasadzie nie odróżniała UB od SB, wszyscy wiedzieli o co chodzi. Ciekawą sprawą są lata. Oczywiście obaj, Czerepach i Kozioł, są zbyt młodzi, by w latach nawet 80. nadawać do służb specjalnych. Bo o czym poważnym może zakapować dwudziestoparoletni młodzieniec (rok urodzenia Czerepacha 1966) ?

Inną sprawą, związaną z tymi latami jest fakt, że kadencja Lucy jako wójta była bardzo długa. Seria piąta zaczyna się, gdy Lucy jest po dwóch latach rządów, teoretycznie w połowie kadencji. Z kolej Solejukowa swe braki w edukacji zaczyna nadrabiać w serii VI - odc.68 - Narracja Negacji. Zdołała zdać maturę, zrobić licencjat, co nawet w przypadku studiów zaocznych trwa trzy lata. A Lucy dopiero co skończyła wójtowanie... Zresztą, mamy w Ranczu całą serię takich niekonsekwencji związanych z latami.

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

06 wrz 2016, 7:22

Może Solejukowa była tak wybitna, że przeskoczyła rok (lub 10)? :-P

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

06 wrz 2016, 11:05

Witam , wniosek dla mnie jest jasny , Marianek i Szymek po kimś musieli odziedziczyć talent :)... :zadowolony:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

24 wrz 2016, 14:50

Teraz nie wpadka z Rancza tylko wpadka TVP. :bosz: Dokąd można popełniać tak dziecinne błędy? W telegazecie TVP Seriale też jest błędny tytuł. :bosz:
Obrazek

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

24 wrz 2016, 19:43

pablo pisze:Teraz nie wpadka z Rancza tylko wpadka TVP. :bosz: Dokąd można popełniać tak dziecinne błędy? W telegazecie TVP Seriale też jest błędny tytuł. :bosz:
Pablo, prawie w każdym programie, który przeglądałam jest tytuł "W samo południe". :bosz:
Już nawet nie zwracam na to uwagi.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

24 wrz 2016, 22:54

Sorry ale odcinek 47 naprawdę nazywa się "w samo południe"
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

25 wrz 2016, 5:39

Odcinek 47 ma tytuł "W samo popołudnie " !!!

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

25 wrz 2016, 6:06

Szanowna Gosiu , Szanowny pablo ... A jaki jest tytuł odcinka w którym mafia przyjeżdża do Wilkowyj ??? Taka zagadka na południe przed lub po lub samo:)) . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

25 wrz 2016, 10:27

Szanowny Jacku, tytuł odcinka, w którym mafia przyjeżdża do Wilkowyj to "W samo popołudnie" :D

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

25 wrz 2016, 10:32

I to jest odcinek 47 :)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

ODPOWIEDZ