W życiu jak w Ranczu

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.
Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

21 lip 2010, 1:46

admin pisze:Gdyby bohater poniższej wiadomości oglądał "Ranczo"...
tvn24.pl pisze:Chciał udowodnić żonie, że jest trzeźwy
POJECHAŁ NA POLICJĘ I STRACIŁ PRAWO JAZDY

Zajechał pod komisariat w Sędziszowie, by udowodnić, że nie jest pijany. Był i stracił prawo jazdy. Chciał udowodnić żonie, że jest trzeźwy. Nie udało się. 44-latek, który w Sędziszowie Małopolskim (woj. Podkarpackie) sam poprosił policjantów o kontrolę trzeźwości, stracił prawo jazdy. Przyjechał na komisariat z promilem alkoholu w organizmie.

Mężczyzna podjechał Daewoo Nubirą pod sędziszowski komisariat policji. Wszedł do środka i poprosił o zbadanie trzeźwości. Wyjaśnił, że musi udowodnić żonie, iż wcale nie jest pijany.

Nie udowodnił. Alkomat pokazał jeden promil. Policjanci natychmiast zatrzymali prawo jazdy 44-latka. A wkrótce mężczyzna stanie przed sądem za kierowanie "na podwójnym gazie".

Źródło: tvn24.pl
... doskonale wiedziałby, że wystarczyło powiedzieć „Gibraltar”. ^_^
hahah "Gibraltar" i po sprawie ;D
W życiu jak w serialowym "Ranczo" to się jednak potwierdza czytając te artykuły :thumbup:
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

21 lip 2010, 10:56

Ach ci ludzie maja czasem pomysly...Skoro doskonale wiedzial ze jest pijany to po co jechal na policje?
To ja w poniedzialek tak sprawdzalam swoja trzezwosc.
Bo ja to niepijaca jestem raczej. I glowe mam slaba. Ale jak na mnie to wypilam bardzo duzo ( w odstepach czasu, ale jednak) Nogi mi sie plataly i jezyk ale Giblartar powiedzialam.
Mama sie prawie poplakala ze smiechu.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierre
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

22 lip 2010, 15:56

Lynn pisze: ale Giblartar powiedzialam.
To rzeczywiście byłaś trzeźwa, Giblartar :O.
Obrazek
"... Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko dla wszystkich." - Jan Japycz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 369 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

11 sie 2010, 15:42

Jak do tej pory zdecydowanie za mało było pozytywnych przykładów w tym temacie. Niniejszym nadrabiamy zaległości.
wp.pl pisze:Laptop z dostępem do internetu dla zagrożonych wykluczeniem społecznym

300 rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym w Sanoku (Podkarpackie) otrzyma laptopy z darmowym dostępem do internetu. Finansowany ze środków unijnych projekt będzie kosztował 5,2 mln zł - poinformowała w środę rzeczniczka burmistrza Agnieszka Frączek.

- Chcemy zwiększyć dostęp do internetu wśród osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestnicy projektu odbędą szkolenie, które pozwoli na to, aby internet stał się ich narzędziem pracy i służył edukacji cyfrowej - powiedziała Frączek.

W ramach projektu uczestnik otrzyma laptop z darmowym dostępem do internetu. Komputery trafią do dzieci zdolnych, wychowujących się w trudnych warunkach materialnych, osób niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej. - Projekt pozwoli na zmniejszenie różnic edukacyjnych i kulturowych - dodała rzeczniczka.

Zaplanowany na trzy lata projekt "Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie miasta Sanoka" organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Całkowita jego wartość wynosi 5,2 mln zł, z czego 4,5 mln zł pochodzi ze środków zewnętrznych.
Źródło: wp.pl, PAP
Bezpośredni link do artykułu
Forum Ranczersów

qwerty
Super User
Super User

12 sie 2010, 11:05

Zamiast dawać darmowe komputery i co gorsza Internet, to powinni raczej odbierać je innym rodzinom, bo to zło :hihi:

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

12 sie 2010, 12:29

Ja nie jestem pewna czy to taki dobry pomysl z tymi laptopami i internetem.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User

12 sie 2010, 14:03

Jak go do nauki wykorzystają to dobrze, no ale Internet ma też swoje wady, komputery też. Kiedyś o tym rozprawkę pisałem. ;)
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.

Tadeusz Hadziuk

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User

13 sie 2010, 14:37

a tak w ogóle to powiem Wam że w mojej wsi też ostatnio tacy pijaczkowie z pod sklepu rozmawiali o kulturze picia; ) to była bardzo zabawna sytuacja ;D
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.

Tadeusz Hadziuk

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 369 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

05 wrz 2010, 16:09

Gazeta Lubuska pisze:Nietypowe lekcje języka angielskiego

Chociaż rok szkolny zaczął się w tym tygodniu to dzieciaki na lekcje w Chlebowie chodziły już w sierpniu. Angielskiego uczyła je Elena Burdyko, angielka białoruskiego pochodzenia. Zajęcia odbywały się w dawnej szkole.

Na wakacyjne zajęcia prowadzone przez Elenę Burdyko przychodziło kilkanaście dzieci
Obrazek
(fot. Krzysztof Kubasiewicz)

Poniemieckiej. Teraz w starym budynku na krańcu Chlebowa urzęduje miejscowe koło łowieckie Czajka, którego szefem jest wójt Dariusz Jarociński. - Chodziło o to, żeby zajęcia odbywały się poza szkołą w Maszewie - tłumaczy. - A ponieważ w pałacu pani Eleny jest remont zaproponowaliśmy naszą leśniczówkę.

Elena Burdyko, wraz z mężem rok temu kupiła pałac w Rzeczycy. Wymieniła już dachówki i "walczy” wewnątrz budynku, wymagającego kapitalnego remontu. A ponieważ jest tutaj "nowa” postanowiła cos zrobić dla gminy i jej mieszkańców. - Zaproponowałam, że w sierpniu będę uczyła dzieci angielskiego. Za darmo, dwie godziny dziennie przez dwa tygodnie - opowiada.

Pomysł spodobał się dyrekcji szkoły w Maszewie i wójtowi. Z naborem chętnych nie było kłopotów. Zgłosić się mógł każdy nastolatek. I tak powstała kilkunastosobowa grupa uczniów z podstawówki i gimnazjum. - Nie chodziło o to, by robić normalne lekcje, jak w szkole - tłumaczy E. Burdyko. - Tylko pracować z zróżnicowanej grupie, w której jedni pomagają drugim i przełamują opory, że się nie odzywają, bo mogą się pomylić. Dlatego koncentrowaliśmy się praktycznych umiejętnościach np. jak zameldować się w hotelu.

- Świetne zajęcia. Bardzo mi się tutaj podoba - opowiada Beata Czwaniak. Właśnie kompletuje kolorowe jabłuszka, które za chwilę zostaną wymienione na słodycze. - Te żółte, to za aktywność, zielone za dobrą odpowiedź - wylicza.
- Nie szkoda czasu na wakacjach? - pytamy.
- Nie. Pani nas uczy zupełnie inaczej niż w szkole. Warto przychodzić - zgodnie twierdzą Dajana Wonton, Ola Nowacja, Asia Czwaniuk, Marika Trzcińska i Sylwia Skonieczna.
Zadowolony jest również wójt. - Cieszę się, że ktoś chce nasze dzieci uczyć coś nowego. To zawsze się przydaje. A Elena jest jak Lucy z serialu "Ranczo” - tłumaczy przywożąc na planowane ognisko własnego wyrobu kiełbasę z dziczyzny.

Paczka zaraz trafia w ręce Eleny. I zaraz pytanie jak będzie po angielsku kiełbasa, ognisko…
Wójt również został odpytany.

Autor: Tomasz Czyżniewski
Źródło: Gazeta Lubuska
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

05 wrz 2010, 23:34

Wójt gminy Psary nazywa się Marian... Kozieł. Gdy jakiś czas temu jechałam z nim autem, to zapytałam, czy ogląda "Ranczo". A on na to, że to wspaniały serial, ale pokazuje wszystko w krzywym zwierciadle :D Uśmiałam się, jak nie wiem :)
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

28 paź 2010, 18:31

wyborcza.pl pisze:Wielkopolskie. W Dusznikach wybory prawie, jak w "Ranczu"

Prawie jak w telewizyjnym serialu "Ranczo" zapowiada się walka o stanowisko wójta gminy Duszniki (Wielkopolskie). W wyborcze szranki z obecnym wójtem stanęła emigrantka z USA .
Choć Dorota Tułodziecka-Adams także mieszka w dworku, mówi po polsku jeszcze lepiej niż serialowa Lucy.

Kandydatka ma 53 lata, została zgłoszona przez komitet wyborczy "Rozwój Przyszłość". Ma wykształcenie artystyczne, zajmuje się fotografią. Jak przyznała, serial "Ranczo" zna dość pobieżnie.

"Sama widziałam tylko kilka odcinków i widzę pewną wspólną sprawę: wydaje mi się, że emigranci wracający do kraju mogą z dystansu ocenić pewne rzeczy o wiele ostrzej. Przez ostatnie 1,5 roku miałam okazję widzieć, co się dzieje w mojej gminie. Komitet +Rozwój Przyszłość+ został założony z powodu wójta, który nie troszczy się o losy mieszkańców i o ich dobro" - powiedziała.

Tułodziecka-Adams chce m.in. powstrzymać budowę w gminie farmy wiatraków. Jak zaznaczyła nie jest przeciwna energii odnawialnej, ale inwestycja w gminie przewidziana jest zbyt blisko domów. Myśli też o rozwoju sieci dróg w gminie, ważnych zwłaszcza dla najmniejszych miejscowości.

Adam Woropaj zdaje sobie sprawę, jak skończyła się kampania wyborcza w serialu "Ranczo" (wybory w serialu wygrała Lucy - PAP). Podkreśla jednak, że nie można mylić polityki z serialem.

"Jeśli niektórym osobom miesza się fikcja filmowa z rzeczywistością to współczuję im. Mieszkańcy wiedzą lepiej, a to oni wybierają a nie reżyser czy ktoś inny. To mieszkańcy wezmą pod uwagę fakt, czy moja dotychczasowa działalność była dobra, czy chcą zmiany i wybiorą kogoś, kto nie ma nic wspólnego z tym terenem" - powiedział.

Woropaj zaznaczył, że ma świadomość wpływu mediów na ludzi i nie lekceważy przeciwniczki. Dodał też, że zna Dorotę Tułodziecką-Adams.

"Ta pani ma dworek w Grzebienisku, ona cały czas przebywała w USA, tu przylatywała tylko na wakacje i święta. Nie wiem czy przyleciała tylko po to, by wystartować w wyborach, czy rzeczywiście chce się osiedlić" - powiedział.

Mieszkańcy, poza kandydatem PSL-u i Dorotą Tułodziecką-Adams będą mogli poprzeć w wyborach wójta jeszcze trzeciego kandydata, Łukasza Walora, wystawionego przez komitet wyborczy "Nowoczesna Gmina".

Rafał Pogrzebny

źródło: wyborcza.pl
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

qwerty
Super User
Super User

18 gru 2010, 11:28

Znam taki przypadek, że na wójta kandydowała"przyjezdna" ;)
No może co prawda nie z zagranicy, ale całkiem z innego miasta :)
To tak jakby obca osoba dla gminy, miasta, czy powiatu.
Ale nie jest powiedziane, że jej rządy mogą być gorsze...

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy

18 gru 2010, 20:17

Niestety pani Adams nie udało się powtórzyć sukcesu Lucy, bo wygrał stary wójt.
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

19 gru 2010, 10:27

Może stary-nowy wójt tej gminy miał przebieglejszego "Czerepacha" niż serialowy ?! ;)

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy

19 gru 2010, 15:52

zyciak pisze:Może stary-nowy wójt tej gminy miał przebieglejszego "Czerepacha" niż serialowy ?! ;)
Może... ;)
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy

19 gru 2010, 17:08

Przed wyborami samorządowymi oglądałam program , chyba była to Uwaga i był to program poświęcony nadużyciom i korupcji w gminach . W Polsce jest 360 gmin , gdzie wójt kandyduje więcej niż jedną kadencję , często kandydat na wójta jest tylko jeden , gdyż nie ma chętnych na to stanowisko. Rekordzista utrzymuje sie na tym stanowisku 9 kadencji . Co do nadużyć to w pewnej gminie , na Śląsku ludzie nosili koszlki z napisem Wójt jest złodziej , swoje prywatne wydatki pokrywał z pieniędzy gminy , min. oprawił kolekcję broni , gdyż takie miał hobby w gabloty oczywiście za pieniądze gminne a na wszystko inne żałował . Nie chciał pokazać twarzy dziennikarzom . Chciałam dodać , że w tym programie bły pokazywane fragmęty filmów np.Misia i Rancza . Nie wiem czy udało by mi się ten program , było to kanał TVN.
Ewa

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

19 gru 2010, 18:08

Czyli, NASZE "RANCZO" jest bardzo na bieżąco w tym temacie. :) Sądzę, wiele gmin opiera się na działaniu "Kozioł"- "Czerepach", bo jak to mawiał proboszcz z naszego serialu "głupie społeczeństwo łatwiej omamić przy wyborach" ( czy jakoś podobnie, sens (chyba) zachowałem). Smutna polska, zaściankowa rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

21 kwie 2011, 14:40

tutaj kolejny problem związany z ławeczką w Otwocku
linia.com.pl pisze:...W słynnym już serialu TVP mają Wilkowyje swoją ławeczkę. Mają ją, a w zasadzie nie mają, mieszkańcy bloku w osiedlu przy ul. Batorego...
Poszło o ławeczkę
Obrazek

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy

21 kwie 2011, 21:35

Joachim u mnie przed blokiem mamy ławeczkę z pijakami , przywiązali ją łańcuchem do drzewa , gdyż młodzież wynosiła im ławeczke do lasu.
Ewa

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

21 kwie 2011, 21:58

Ewa47 pisze:przywiązali ją łańcuchem do drzewa , gdyż młodzież wynosiła im ławeczke do lasu.
Nie mogę :rotfl: :rotfl: Proszę jak sobie poradzili :rotfl:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

ODPOWIEDZ