Przyszłość serialu"Ranczo"

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.
Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

01 sty 2015, 15:26

Na WP dzisiaj ukazał się taki artykuł :) Nic tylko się cieszyć :) Miejmy nadzieję, że chodzi nie tylko o serię 9 i 10 ale o następne :)
Obrazek Będą nowe sezony kultowego serialu. Studio A podpisało kontrakt z TVP

fot: Wikimedia/CC BY-SA 3.0
Wywiad z Wojciechem Adamczykiem na planie serialu "Ranczo".

Studio A, spółka zależna ATM Grupa, zawarła z Telewizją Polską umowę na realizację kolejnych sezonów serialu "Ranczo". Jej wartość wynosi 15,97 mln zł

Łącznie w okresie ostatnich 12 miesięcy spółki grupy kapitałowej zawarły z TVP umowy o łącznej wartości 30,65 mln zł. Dotyczą one produkcji programów telewizyjnych oraz świadczenia usług technicznych, okołoprodukcyjnych oraz wynajmu studiów na rzecz TVP.

- Umowa o największej wartości zawarta 23 grudnia 2014 r. przez spółkę Studio A Sp. z o.o. dotyczy realizacji kolejnych sezonów serialu "Ranczo".

ATM Grupa jest największym niezależnym producentem telewizyjno-filmowym w Polsce. Działa od 1992 roku i jako jedyna w branży posiada status spółki publicznej notowanej na warszawskiej giełdzie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2015, 20:15 przez Hania i Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

01 sty 2015, 15:50

A mnie jakoś ten fakt specjalnie nie cieszy; mam nadzieje że 10 seria będzie ostatnią. Lepiej skończyć w dobrym stylu niż kręcić odcinki na siłę.

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

01 sty 2015, 15:57

Mat91 pisze:A mnie jakoś ten fakt specjalnie nie cieszy; mam nadzieje że 10 seria będzie ostatnią. Lepiej skończyć w dobrym stylu niż kręcić odcinki na siłę.
To prawda nic na siłę, jak nie masz ochoty oglądać to każdy telewizor jest zaopatrzony w pilota, na którym na pewno wiesz, gdzie znajduje się przycisk do zmiany programu w telewizorze... użyj go, gdy będzie nowy odcinek Ranczo np 11 serii i po problemie dla Ciebie :)

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

01 sty 2015, 18:07

Mat91 pisze:A mnie jakoś ten fakt specjalnie nie cieszy; mam nadzieje że 10 seria będzie ostatnią. Lepiej skończyć w dobrym stylu niż kręcić odcinki na siłę.
Dla mnie to oznacza więcej okazji do zrobienia sobie takiego zdjęcia, jakie Ty masz jako avatar :D
A tak na poważnie, to ciężko byłoby się pożegnać definitywnie z tym serialem, a tak ta chwila będzie ponownie odłożona na jakiś czas. O poziom się nie martwię, bo tutaj scenarzyści mają mnóstwo pomysłów. No i może w końcu doczekamy się serii zimowej, a to dałoby scenarzystą jeszcze większe pole do popisu.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

01 sty 2015, 20:09

A ja myślę, że kwestię czy powstaną kolejne sezony trzeba zostawić w pełni scenarzyście i reżyserowi. Po dotychczasowych dokonaniach widać, że to nie są osoby, które zejdą poniżej pewnego poziomu. Wiedzą, że Ranczo ma swoją markę, której nie można nadszarpnąć. Bo gdyby było inaczej, to od razu pisaliby na siłę 5 sezon, byleby tylko na tym zarobić. A jednak wtedy woleli dać sobie czas. Sobie i widzom. I w sumie wyszło im to na dobre. Bo chociaż Ranczo II, dla mnie aż tak powalające nie jest jak Ranczo I, głównie przez zbytnie "spolitykowanie" to oni nadal są w ekstra lidze serialowej. I szczerze patrząc to obok nich żadnego serialu z TVP w niej nie widzę. Tak więc myślę, że jeśli po 10 sezonie dojdą do wniosku "tak, czas kończyć" to będzie to słuszna decyzja, bo będzie oznaczała, że wielowątkowość Rancza utrzymywana na wysokim C zwyczajnie się wyczerpała. A jeśli zadecydują, że piszą dalej - no cóż... super :)
Na pewno jeśli będzie słaby scenariusz nikt z ekipy nie weźmie się za jego robienie, o to mogą być spokojni wszyscy malkontenci. Tak więc nie ma za narzekać, oby szybko minęły te dwa miesiące i startujemy z 9 i z wiosną!!! :) Swoją drogą mam nadzieję, że dość szybko pojawią się zapowiedzi promujące nowy sezon i jakaś prapremiera w lutym :)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Deleted User 3520

03 sty 2015, 22:56

Może "Ranczo" dobije do "Mody na sukces" w liczbie odcinków :)

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

03 sty 2015, 23:04

To przy obecnej częstotliwości nadawania kiepsko widziałabym szanse zarówno aktorów jak i widzów na obejrzenie wszystkich odcinków :titter: :)

Awatar użytkownika
oka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

04 sty 2015, 10:14

Hania i Andrzej pisze:
To prawda nic na siłę, jak nie masz ochoty oglądać to każdy telewizor jest zaopatrzony w pilota, na którym na pewno wiesz, gdzie znajduje się przycisk do zmiany programu w telewizorze... użyj go, gdy będzie nowy odcinek Ranczo np 11 serii i po problemie dla Ciebie :)
dokładnie, nikt nikogo nie zmusza do oglądania, nawet "Moda na sukces" miała swoich zwolenników, nie wspominając o tak kultowym serialu jakim jest "Ranczo" do którego przekonuje się coraz więcej ludzi i zdobywa coraz więcej fanów.

Awatar użytkownika
bambo000
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

04 sty 2015, 15:13

Ja mam do tego takie podejście. Niech kręcą serię 10 11 12 13 a nawet 14. Nie obawiam się, że z tego serialu powstanie jakieś badziewie. Scenariusz jest tak dobrze napisany a Pan Wojtek Adamczyk tak dobrym reżyserem, że (jak to Monika powiedziała) "Nie ma obawy. Badziewie byś podarł za nim byś mi pokazał" i czegoś słabego by nawet nie zaczęli kręcić. A jak sobie pomyślę... że tego czekania na następną serię, jeżdżenia na pan filmowy, zdjęć i rozmów z aktorami miało by nie być to coś we mnie pęka. Aaaach niech kręcą dalej "Moda na sukces" nam nie grozi :D :D :D :D
Wójt: " Z nim tylko siekiera moja może porozmawiać ! "

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

05 sty 2015, 19:21

Fragment wywiadu z Jackiem Kawalcem dot. Rancza, a w zasadzie jego przyszłości.

"Kręcimy ten serial od 2004 roku i w niebawem będziemy nagrywać dziesiąty sezon – podobno ostatni, ale już od czwartego słyszę, że kończymy."

http://plejada.onet.pl/wywiady/jacek-ka ... rany/zzkvl

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

05 sty 2015, 19:28

Kasiaaa pisze:"Kręcimy ten serial od 2004 roku
Ranczo kręcone jest od 2005 roku. 12 lipca 2005r. padł pierwszy klaps na planie I serii, więc w tym roku będziemy obchodzić okrągłą dziesiątą rocznicę :)

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

05 sty 2015, 19:38

No wiem właśnie, ale tak podane jest w wywiadzie. I polecam też fp Pana Kawalca, gdzie są dodane zdjęcia z bankietu. Tam też jest napisane, że od 2004 roku. Więc... ja szczerze się trochę pogubiłam. Mimo, że wg mnie na logikę też powinien być rok 2005.No ale dziwnie sprzeczać się z aktorem tam grającym ;)

"ekipa "Rancza" świętowała na bankiecie zakończenie zdjęć do 9 sezonu serialu. Pan Reżyser Wojtek Adamczyk i Producenci podziękowali wszystkim za 10 wspólnych lat, bo tyle czasu minęło od pierwszego "klapsa" na planie."

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

05 sty 2015, 19:42

Może z perspektywy aktora przygotowania do serialu zaczęły się w 2004? Castingi itd.
bo rzeczywiście dziwna ta rozbieżność...

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

05 sty 2015, 19:44

A może mu się pomyliło? ;) Ale trzeba przyznać, że wszędzie w każdym wywiadzie brnie w to, że to w 2004 rozpoczęły się zdjęcia :)

ODPOWIEDZ