[serial] Kogo nie lubimy w Ranczu

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.

Jakie postaci są według Ciebie najmniej sympatyczne?

Lucy Wilska
4
3%
Ksiądz Piotr Kozioł
0
Brak głosów
Ksiądz Robert (wikariusz)
9
7%
Wójt Paweł Kozioł
5
4%
Wójtowa Halina Kozioł
2
1%
Kusy
3
2%
Tomasz Witebski (polonista)
5
4%
Klaudia Kozioł
2
1%
Patryk Pietrek
1
1%
Tadeusz Hadziuk
0
Brak głosów
Celina Hadziuk (Hadziukowa)
4
3%
Stach Japycz
1
1%
Maciej Solejuk
5
4%
Dorota Solejuk (Solejukowa)
1
1%
Michałowa
7
5%
Andrzej Więcławski
5
4%
Krystyna Więcławska
2
1%
Weronika Więcławska
12
9%
Arkadiusz Czerepach
11
8%
Fabian Duda
7
5%
Leokadia Paciorek
8
6%
Doktor Mieczysław Wezół
3
2%
Policjant Stasiek
2
1%
Doktorowa Dorota Wezół
9
7%
Dyrektorka szkoły
9
7%
Barmanka Wioletka
1
1%
Jola
5
4%
Babka-zielarka
6
4%
Kao
7
5%

Liczba głosów: 136
10fanta
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

30 sie 2015, 14:02

Nowy chłopak Kingi od pierwszej sceny już mi nie przypadł do gustu :(

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

30 sie 2015, 14:29

10fanta pisze:Nowy chłopak Kingi od pierwszej sceny już mi nie przypadł do gustu :(
Ja akurat za leśnikiem nie przepadałam, wolę Kubę... :)
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

02 wrz 2015, 13:09

10fanta pisze:Nowy chłopak Kingi od pierwszej sceny już mi nie przypadł do gustu :(
Nie tylko tobie,ja też go nie lubię...
Leśnik był lepszy
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

10 sty 2016, 14:22

Ho, ho! Odkopuję temat w nowym roku! :zadowolony:

Zanim przytoczę moją prywatną opinię, to chcę powiedzieć, że zgadzam się z wieloma Ranczersami, którzy uważają, że każda postać w serialu jest odmienna od innych, na swój sposób wyjątkowa i potrzebna. Niemniej jednak jest kilka postaci, które nie trafiają w mój gust.

Najwięcej zarzutów mam chyba do dra Wezóła, który na szczęście "wyrobił się" troszkę w ostatnich seriach. Jednakże jego wcześniejszy sposób bycia był karygodny - uważam, że tak bojaźliwa i niekrzepiąca się do pomocy chorym osoba absolutnie nie powinna zostać lekarzem. Nie lubię go za bycie safandułowatym, brak pewności siebie i pewności w medycynie.

Nie lubię także tria, w którego skład wchodzą Solejuk, Myćko i Wargacz. Wiem, że te postaci generują bardzo wiele śmiesznych sytuacji i bez nich serial o polskiej wsi byłby ubogi i niewiarygodny. Gdy jednak spoglądam na nich subiektywnym okiem, to drażnią mnie ich okropne (chociaż bardzo prawdziwe) charaktery - łobuzów, pijaczków, awanturników bez namiastki wykształcenia.

Do postaci prokuratora Jędrzeja - karierowicza i donosiciela - również nie mogę się przekonać. Z jednej strony kuzyn Wezółowej pomógł Wilkowyjom w bardzo trudnych wydarzeniach (w serii VII), jednakże jego paskudny charakter - wybaczcie mi za słowo - "kabla" bardzo mnie zniechęca.

Z postaci kobiet nie darzę sympatią Jagny i Grażyny. Jeśli chodzi o tę ostatnią - nie umiem podać ani jednej pozytywnej cechy matki Kingi - tyle dobrze zrobiła, że pozwoliła córce zostać z Kusym i Lucy. Jeśli chodzi o Jagnę, to zdecydowanie mogę się podpisać pod wszystkim, co napisała kilka postów wstecz Milla-nowa - m.in., że postać jest słabo zagrana i po prostu nieciekawa.

Oczywiście pragnę dodać, że właściwie każda z wymienionych postaci (może jednak wyłączając z tego Jagnę) jest wyśmienicie zagrana - a cechy charakteru są przecież narzucone przez scenariusz i konwencję Rancza.

Każda postać - z wyjątkiem doktora Wezóła - jest według mnie bardzo prawdopodobna psychologicznie. Awanturnicy - tacy jak Solejuk i Myćko, czy zalotna i sprytna Janga - ludzi o podobnych charakterach spotkamy w rzeczywistości. Nawiązując jednak do Wezóła - spotkałam się w życiu z wieloma lekarzami i szczerze mówiąc charakter Miecia nie jest dla mnie zbyt prawdopodobny psychologicznie, szczególnie w zestawieniu z jego medyczną profesją. Jest to jednak tylko moja opinia, bo ludzi spotyka się różnych - być może i takich, którzy są lekarzami, ale pomimo to nie wierzą w skuteczność medycyny. ;)
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

ODPOWIEDZ