Regulamin witryny

Poniższe zasady zostały ujawnione celem wyjaśnienia poszczególnych obowiązków wszystkich członków społeczności Forum Ranczersów - Ranczo.org. Zasady te powinny być przestrzegane przez wszystkich, aby zapewnić, iż nasza witryna działa sprawnie i zapewnia zabawę oraz produktywne doświadczenia dla wszystkich członków naszej społeczności i odwiedzających.

 1. Regulamin Forum Ranczersów

  Rejestracja na Forum Ranczersów (Ranczo.org) jest bezpłatna i oznacza Twoją zgodę na przestrzeganie tego regulaminu. Dane podawane przy rejestracji przechowywane są i przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Administracja nie udostępnia danych o użytkownikach, w tym w szczególności adresów e-mail, numerów komunikatorów etc.

  Każdy użytkownik publikuje swoje wypowiedzi tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na forum, ale Administrator i Moderatorzy mają prawo do ingerencji w treść postów, które naruszają zasady kulturalnego prowadzenia dyskusji.

  Użytkowników obowiązują następujące zasady:
  1. Na forum nie będzie tolerowany rasizm, antysemityzm, pornografia etc.
  2. Przy publikacji jakichkolwiek materiałów, pamiętaj o przestrzeganiu praw autorskich (podawaj źródła).
  3. Pisz w odpowiednim katalogu tematycznym, a nie tam gdzie Ci wygodnie.
  4. Nie zaczynaj tego samego tematu na paru forach (działach) jednocześnie - wystarczy raz.
  5. Nie zakładaj tematów typu: "Ej", "Problem", "Pytanko", itp. W nazwie tematu staraj się opisać to, czego on dotyczy, tak by można było się zorientować w sprawie bez konieczności wchodzenia weń.
  6. Przed założeniem nowego tematu sprawdź najpierw na forum, czy podobny, bądź identyczny już nie istnieje.
  7. Nie pisz posta pod postem. Jeśli chcesz coś dodać do swojego poprzedniego posta, skorzystaj z edycji.
  8. Podczas pisania postów unikaj literówek, błędów ortograficznych i stylistycznych - szanuj polszczyznę i innych użytkowników, którzy czytają Twoje wypowiedzi.
  9. Wulgaryzmy i słowa powszechnie uważane za obraźliwe są zabronione (dotyczy to także loginów).
  10. Obowiązują nas zasady wzajemnego szacunku (nie wolno szydzić z innych użytkowników forum).
  11. Pisząc posty nie przesadzaj z DUŻYMI LITERAMI, wykrzyknikami, kropkami, emotami i znakami zapytania.
  12. Administracja/Moderacja ma prawo usuwać i zmieniać posty nie związane z tematem oraz takie, które naruszają niniejszy regulamin.
  13. Nie publikuj cudzych danych osobowych.
  14. Forum nie służy do załatwiania spraw prywatnych - do tego służy mechanizm prywatnych wiadomości, e-mail, komunikatory itd.
  15. Celem pisania postów nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między uczestnikami.
  16. Niedopuszczalne jest spamowanie, w tym reklamowanie produktów lub usług w miejscach do tego nie przeznaczonych. Osoby spamujące będą banowane i usuwane z forum.
  17. Umieszczanie linków w podpisie może być uznane za spam lub próbę pozycjonowania linkowanej strony. Jeśli chcesz używać w podpisie adresu url swojej strony, forum lub bloga, napisz prywatną wiadomość lub wyślij maila z taką prośbą do Administratora.
  18. Nie prowadzimy agitacji na rzecz innych for dyskusyjnych lub stron o podobnej tematyce.
  19. Na forum zabronione jest publikowanie jakichkolwiek prywatnych danych (adresów e-mail, numerów komunikatorów etc.) aktorów i twórców serialu "Ranczo" oraz innych osób bez ich wiedzy i zgody oraz bez wiedzy i zgody Administratora.
  20. O tym, czy coś jest zgodne z regulaminem, czy nie - decyduje administracja/moderacja. Ona też może karać za zachowania nieprzewidziane w regulaminie, a które będą mieć negatywny wpływ na działanie forum.
  21. Jeśli uważasz, że ukarano Cię niesłusznie - napisz wiadomość do administratora w tej sprawie (możesz skorzystać z mechanizmu prywatnych wiadomości lub formularza kontaktowego).
  22. Zabrania się umieszczania na forum linków do stron umożliwiających pobieranie pirackich kopii serialu "Ranczo", filmu "Ranczo Wilkowyje", muzyki z serialu oraz książek "Ranczo" autorstwa Roberta Bruttera i Jerzego Niemczuka. Szanujemy pracę ekipy serialu "Ranczu" i prawa autorskie twórców oraz TVP SA.
  23. Konto nieaktywne tzn. takie, z którego nie korzystano przez kilkanaście miesięcy lub dłużej może zostać usunięte.
  24. Na forum nie publikujemy informacji o harmonogramie prac ekipy na planie serialu "Ranczo".
  25. Na forum nie akceptujemy tematów odnoszących się do preferencji lub upodobań politycznych. Forum fanów serialu "Ranczo" nie jest miejscem na dyskusje o polityce.
  26. Regulamin nie podlega publicznej dyskusji. Pozostawanie na forum jest równoznaczne z jego akceptacją.
  27. Powyższy regulamin może być zmieniony bez podania przyczyn i bez wcześniejszego informowania o tym fakcie użytkowników.
  #
 2. Zasady zamieszczania zdjęć
  Aby posty ze zdjęciami ładowały się szybciej, a tym samym łatwiej i szybciej można było przeglądać forum, warto wcześniej zmniejszyć zdjęcia do wymiaru 640x480px. Pod okienkiem odpowiedzi oraz szybkiej odpowiedzi znajduje się opcja "Dodaj zdjęcie do postu". Jest to przydatna funkcja, gdy ktoś chce szybko wstawić np. zdjęcie, grafikę lub plakat do treści komentarza. W darmowej wersji postimage.org zasady przechowywania obrazków są takie, że gdy dany obrazek przez 6 miesięcy nie zostanie przez nikogo wyświetlony, może on zostać usunięty z serwerów postimage.org. Lepszym rozwiązaniem będzie założenie sobie konta na jakimś solidnym portalu oferującym przechowywanie i udostępnianie zdjęć (np. Picasa) i umieszczanie w komentarzach na forum linków prowadzących do wrzucanych tam zdjęć (pomiędzy znacznikami "img"). #
 3. Ochrona praw autorskich
  Zgodnie z regulaminem forum, nie wolno umieszczać w komentarzach treści naruszających prawo autorskie. Jeżeli w internecie znaleźliście interesujący artykuł, wywiad lub inny tekst, który dotyczy "Rancza", na forum można zamieścić jedynie krótki opis tego, gdzie można go znaleźć i co zawiera dany tekst, wskazać autora oraz koniecznie podać link do źródła. W żadnym wypadku nie wolno umieszczać w cytacie pełnej treści artykułu. #