Dziewczyny ze Lwowa

Można tutaj rozmawiać o innych serialach, wymieniać poglądy, recenzować, krytykować lub polecać innym.
Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

11 wrz 2015, 10:37

Mnie odpycha od tego serialu to, że akcja dzieje się w WARSZAWIE.
W WARSZAWIE dzieje się Klan, działy się Złotopolscy i wszelkie inne seriale z Pol$atu, Tefauenu i TVP chyba tylko poza Plebanią.
Nie mam nic przeciw naszej Stolycy, ale pępek świata to jednak nie jest, i jak czuję przesyt, to mnie to odpycha.
Dlatego właśnie oglądam Ranczo, bo 95% akcji dzieje się jednak w serialowych Wilkowyjach.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

11 wrz 2015, 12:47

Cóż, koszty. Jak akcja się dzieje w Warszawie to dużo łatwiej zorganizować ekipę, która na noc jedzie po prostu do domu i nie musi mieszkać przez tydzień w hotelu. Aktor może zagrać rano w serialu, a wieczorem spokojnie zdąży do teatru na swój spektakl, gdy akcja dzieje się gdzieś w Polsce, aktor musi mieć ten dzień wolny, albo ekipa pędzi z nagraniem na łeb na szyję, żeby aktora o danej godzinie wypuścić. Aktorowi trzeba wtedy zapewnić transport, wiec koszty paliwa... itp., itd.
Ja też wolę, gdy akcja dzieje się poza stolicą, w której mieszkam i mam jej dość na co dzień. Ale cóż...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 162 razy

11 wrz 2015, 14:00

Ale pomijając wszystko to zdjęcia naszej Warszawy ładnie się prezentowały :D
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

AsiaK
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

11 wrz 2015, 22:57

Popieram. Ja też mam trochę dość stolicy i w realu i w serialu ( UpS) ;) , ale nie przesadzajmy, nie tyle miejsce, co treść liczy się najbardziej. Po obejrzeniu pierwszego odcinka " Dziewczyn ze Lwowa" wydaje mi się, że to produkcja z potencjałem. Ja będę oglądać ! i chociaż tak jak pisała Milla "Ranczo to nie jest", ale chyba dostarczy rozrywki na niedzielne wieczory w oczekiwaniu na X serię serialu, który porwał nasze serca :good:
"Żeby własne szczęście przedłożyć nad ludzkie gadanie, taki głupi to nawet ja nie jestem." - Kusy

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

13 wrz 2015, 21:14

Drugi bardzo fajny odcinek, czekam na kolejny! :D
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

13 wrz 2015, 21:26

Prawdę mówiąc jestem mocno zaskoczona, bo nie spodziewałam się, że historia o szukających pracy w Polsce Ukrainkach może być tak zajmująca.
Najbardziej mnie wzruszył wątek starszego pana i sprzątaczki-skrzypaczki, a zakusy Swiety na pana mecenasa to istny majstersztyk. Z kolei sprawa "sprzątania na budowie" rozśmieszyła mnie do łez: "Ale ja mam chorobę weneryczną" :rechot:
Pani Lipińska, jak zawsze niezawodna :D
Obrazek

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

14 wrz 2015, 15:04

Świetny serial. Nie zawaham się powiedzieć, że na poziomie Rancza. Wspaniała obsada aktorska i scenariusz oraz reżyser ;)

Fajne wątki, niekiedy śmieszne, a i zdarzają się tragiczne.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User

14 wrz 2015, 15:29

sypniewski5 pisze:Fajne wątki, niekiedy śmieszne, a i zdarzają się tragiczne.

np. ostatnia scena wczorajszego odcinka. :shock:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

14 wrz 2015, 19:47

Oj, z niecierpliwością czekam na kolejny docinek. Zobaczymy jak potoczą się losy Ukrainek.

Tak z innej beczki. Ja wgl. uważam, że my kochamy te seriale, które w pewnym stopniu odzwierciedlają naszą rzeczywistość.

W moim mieście mieszka około 2200 tys. ludzi z czego prawie 50 to Ukraińce. Więc serial nie jest oderwany od rzeczywistości, ale realny. I to w tych serialach typu Ranczo, a teraz Dziewczyny ze Lwowa jest najfajniejsze.

PiotrekM1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

15 wrz 2015, 1:39

Jak dla mnie serial ten może się naprawdę równać z Ranczem. Wiadomo, realia tego będą inne, zapewne powstanie dużo mniej sezonów. Nie ma się w sumie co temu dziwić. Ranczo operuje większymi możliwościami, są tam dziesiątki postaci których losy można prowadzić różnymi ścieżkami.
Tu serial trzyma się tematu, że te dziewczyny przyjechały i teraz muszą sobie jakoś radzić. Ciężko będzie, chyba że cudotwórca Robert Brutter vel Andrzej Grembowicz tak potrafi, poprowadzić ten serial tak samo długo jak Ranczo.
Teraz najważniejsze:
- gratuluję panu Robertowi Brutterowi za świetny scenariusz (nie pierwszy zresztą)
- gratuluję panu Wojciechowi Adamczykowi za świetne prowadzenie postaci i dbałość o to, że kiedy patrzymy na tych bohaterów czujemy w nich cząstkę siebie.
- oraz wszystkim aktorom, a w szczególności panu Ignacemu Gogolewskiemu za świetną rolę starszego pana, którym opiekuje się Uliana
i pani Dorocie Segdzie za to, że kiedy widzę jej postać na ekranie, to chciałbym ją zabić :)
Dla mnie Dziewczyny ze Lwowa to strzał w dziesiątkę i oby więcej takich seriali, a nie durnych Kiepskich, którzy już 150 odcinków temu stracili swój blask.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

15 wrz 2015, 11:24

PiotrekM1995 pisze:w szczególności panu Ignacemu Gogolewskiemu za świetną rolę starszego pana, którym opiekuje się Uliana
Tego starszego pana gra Stanisław Brejdygant, a nie Ignacy Gogolewski.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

20 wrz 2015, 20:28

Można gdzieś sprawdzić oglądalność odcinków? Na media2.pl nie mogę znaleźć. :roll:

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

20 wrz 2015, 21:24

Fajny odcinek. Wydaje mi się ze oglądalność będzie zadowalająca.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User

20 wrz 2015, 21:36

Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek! :oki:

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

20 wrz 2015, 22:22

Po trzecim odcinku jednoznacznie mogę stwierdzić, że Pan Wojtek zrobił kolejny świetny serial :good:
Kto ogląda na pewno się ze mną zgodzi :)

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

20 wrz 2015, 22:28

Genialny odcinek, genialny serial. Myślałem, że nie będzie to zachwycające i nie będę tego oglądać, minął trzeci odcinek, a ja nadal oglądam, nie mogę się oderwać, a do tego niecierpliwie się na kolejne odcinki - to jest coś! Cieszę się, że są zawarte elementy humorystyczne - jest się z czego pośmiać. :) To oraz ciągła akcja sprawia, że nie wieję nudą i jest zawsze ciekawie. :D I kolejny + za te ich niektóre teksty. :rechot: Nie jest to takie świetne jak Ranczo, ale trzyma poziom. :good:

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 162 razy

21 wrz 2015, 1:20

Tomek pisze:Można gdzieś sprawdzić oglądalność odcinków? Na media2.pl nie mogę znaleźć. :roll:
Zawsze takie informacje pojawiają się na wirtualnemedia.pl najczęściej w poniedziałek około południa.

Z danych jakie przedstawiają na dzień dzisiejszy to premiera:
odcinka nr 1 emitowanego 06-09-2015 miała 3 423 659 czyli 20,75% widzów w grupie 4+
odcinka nr 2 emitowanego 13-09-2015 miała 3 265 834 czyli 19,87% widzów w grupie 4+
odcinka nr 3 emitowanego 20-09-2015 miała 3 502 021 czyli 20,63% widzów w grupie 4+

Jeśli chodzi o grupę komercyjną czyli 16-49 tutaj jest gorzej, bo wszędzie DZL są poza czołową 20, czyli oglądalność jest mniejsza niż milion widzów, bądź oscyluje w jego granicach - jednak dokładniejszej informacji nie jestem w stanie uzyskać, gdyż wirtualnemedia.pl ograniczają się do zestawienie tylko 20 najpopularniejszych programów.

źródło
źródło 2
źródło 3
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 540 razy

21 wrz 2015, 17:23

A ja powiem tak. Sam tytuł mnie nie zaciekawił. Gdyby to nie był serial twórców Rancza, zapewne bym nawet nie zaczął go oglądać. Pierwszy odcinek dla mnie był jako taki, niezbyt porywający. Ale że zakończenie było zaskakujące zmuszające do obejrzenia kolejnego odcinka, obejrzałem go i nie żałuję. Odcinek był lepszy od pierwszego. Wczorajszy, trzeci odcinek był jeszcze lepszy i w ogóle padło już wiele śmiesznych wypowiedzi i scen jak z Rancza. :) Wciągnął mnie teraz ten serial i czekam na kolejny odcinek, aczkolwiek i tak to nie to samo co Ranczo...

lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

21 wrz 2015, 18:57

No, to mnie przekonaliście :)
Bo właśnie po pierwszym (a też sięgnąłem do niego poprzez nazwiska twórców, czy też Twórców raczej) to nie bardzo paliłem się do oglądania drugiego. Nie mówiąc o trzecim.
I tak bym to zrobił, bo... bo prawda jest taka, że 1 odcinek Rancza teraz to jest klasyka. Nie znając dalszych losów, to odcinek, jak odcinek. Więc liczyłem na to, że dalej może być lepiej. Ale dzięki Waszej opinii - obejrzę je szybciej :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

21 wrz 2015, 19:16

Mnie też tytuł nie porwał, a można wręcz powiedzieć, że nawet lekko zniechęcał. Pierwszy odcinek musiał być, jaki był, bo trzeba było naraz te cztery postacie do serialu wprowadzić. Lucy była jedna i mogła sobie powoli poznawać całość Wilkowyj od swojej strony, a w "dziewczynach" konstrukcja musiała być inna.
Od razu widać, że serial jest "rozwojowy", a rys komediowy dodaje mu smaczku. Gra aktorska - wiadomo, jak to u Szeryfa, musi być na najwyższym poziomie.
Szalenie podobała mi się Paulina Chapko jako roztargniona aktorka :) Ciekawe jakie wnioski wysnuje Swieta z jej rad.
Obrazek

ODPOWIEDZ