Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

The Walking Dead sezon 4

Można tutaj rozmawiać o innych serialach, wymieniać poglądy, recenzować, krytykować lub polecać innym.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 367 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 712 razy
Kontakt:

26 sty 2014, 21:03

Po dłuższej przerwie w lutym powracają nowe odcinki czwartego sezonu "The Walking Dead". W Polsce sezon 4 można oglądać na kanale FOX. Fanów tego serialu na pewno ucieszy informacja, że stacja AMC zamówiła już realizację piątej serii "The Walking Dead".
Forum Ranczersów

Reklama

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

26 sty 2014, 22:18

Już nie mogę się doczekać :) Połowa sezonu skończyła się tak, że mi szczęka opadła. A czytałeś Michał komiks??

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

27 sty 2014, 17:00

Komiksu niestety nie czytałem, ale słyszałem pochlebne recenzje na jego temat. Może kiedyś, jak będzie więcej czasu po niego sięgnę. Z tego, co gdzieś wyczytałem komiks zawiera wiele ciekawych wątków, których nie ma w serialu. Wracając do finału pierwszej części sezonu, to był jeden z najlepszych odcinków TWD. Obejrzałem go dwukrotnie i muszę przyznać, był genialny. Mam tylko odrobinę niedosytu z powodu sceny w kamperze, gdy gubernator zostawił samych Hershel'a i Michonne. Z tego, co pamiętam mieli związane tylko ręce i trochę się dziwię, że nie podjęli próby uwolnienia się i ucieczki. Cóż, w kontekście tego, co wydarzyło się później, był to chyba zamierzony zabieg scenarzystów. Bardzo jestem ciekaw, czy w czwartym sezonie powróci wątek Carol i w jakich okolicznościach. Zresztą, pytań jest dużo więcej. Znając twórców zaskoczą jeszcze nie raz. Cały ten sezon jest rewelacyjny, od efektów specjalnych, po psychologię postaci i relacji między bohaterami. Szkoda tylko, że TVP ma takie opóźnienia w emisji, ale w dobie internetu można to jakoś przeboleć.

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

27 sty 2014, 17:55

Pojawiły się już różne plotki dotyczące 2 części sezonu. Najlepsza jaką słyszałem to taka, że zobaczymy postać Gubernatora, choć ciężko mi w to uwierzyć. Jestem bardzo ciekawy co się tak naprawdę stało z córeczką Ricka. A masz swoją ulubioną postać z tego serialu ??

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

27 sty 2014, 20:46

Tengel2 pisze:Jestem bardzo ciekawy co się tak naprawdę stało z córeczką Ricka.
Moim zdaniem Judith ktoś uratował, ale to oczywiście tylko domysły. Same ślady krwi jeszcze nie świadczą o tym, że dobrały się do niej szwędy. Może coś wyjaśni się w pierwszych odcinkach drugiej części czwórki. Ciekawą i w miarę sensowną analizę prawdopodobnych losów Judith można znaleźć tutaj.
Tengel2 pisze:Pojawiły się już różne plotki dotyczące 2 części sezonu. Najlepsza jaką słyszałem to taka, że zobaczymy postać Gubernatora, choć ciężko mi w to uwierzyć.
Jakiś czas temu czytałem wywiad z Davidem Morrissey'em, w którym aktor powiedział coś takiego:
Certainly, bad things befell him at the end of the last episode but we just have to wait and see.
Sądzę, że gubernatora jeszcze obejrzymy np. w scenach retrospekcyjnych. Czy tylko? Biorąc pod uwagę fakt, że ta postać ma w Stanach rzeszę fanów nie przesądzałbym wyłącznie takiego scenariusza.
Tengel2 pisze:A masz swoją ulubioną postać z tego serialu ??
Daryl. Norman Reedus gra tą postać popisowo. Jakby to powiedział Jerry z "Rancza" lubię jego sens humoru.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

28 sty 2014, 18:38

Miło wiedzieć, że jest więcej fanów tego serialu :) Nie wiem czy wiecie ale jest już 100% pewne, że będzie 5 sezon :)

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

28 sty 2014, 19:03

Moją ulubioną postacią jest Glenn. Miałem też i drugą ale niestety Gubernator uciął mu głowę.

Tak Gabrielu słyszałem o tym, że ma być 5 sezon. Cieszy mnie to bardzo, ponieważ mało jest dobrych filmów o tematyce zombie.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

28 sty 2014, 19:10

Zaś moją Deryl, Shane oraz Glenn :)

O tematyce zombie polecam również World War Z, serię Resident Evil i wiele wiele innych, no ale fakt, nie ma tak dobrego serialu czy filmu jak TWD :)

PS. Polecam również :P grę The Walking Dead, niedawno wyszła 2 cześć :)

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

16 lut 2014, 20:56

Po premierze 9 odcinka ("After") mam pewien niedosyt. Może dlatego, że w porównaniu do ósmego odcinka (ostatniego przed przerwą) nie działo się tym razem wiele, a może dlatego, że wątek Carla zbytnio mnie nie interesuje. Bohaterowie muszą chyba odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Poznaliśmy wreszcie trochę przeszłości Michonne. Dobrze, że odnalazła Grimes'ów, choć początkowo wydawało się, że pójdzie własną drogą. Odcinek 10 ("Inmates") zapowiada się za to dużo ciekawiej. Pojawią się chyba trzy nowe postaci, które mogą wnieść do fabuły ciekawe wątki. Czekamy zatem na premierę, a dla zainteresowanych krótki trailer epizodu "Więźniowie".
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

16 lut 2014, 22:33

Mi również spodobało się to, że pokazali przeszłość Michonne. Jedna scena z tego odcinka przypomniała mi powiedzenie "jaki ojciec taki syn". Chodzi mi o scenę gdzie Carla przyduszają 3 zombiaki i on je zabija. Jak pamiętacie Rick też miał taką sytuację.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

17 lut 2014, 19:37

A ja powiem tylko tyle :D Nie skończył się jeszcze ten sezon a już zapowiada się niezły 5 :D

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

18 lut 2014, 20:53

Panowie już po "lekturze" 10 odcinka? Akcja wreszcie nabrała tempa. Podoba mi się schemat układania scen przez twórców "The Walking Dead", który wymusza na widzu ciągłą czujność. Ale kwestie, ogólnie mówiąc techniczne, to na szczęście nie jedyna zaleta tej produkcji. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami wyjaśniły się losy małej Judith, choć gdyby nie(spodziewany) powrót Carol, mogłoby się skończyć dość dramatycznie. Scena "taranowania" przez Glenna stada leciutko naciągana. W końcu facet nie jest postury Tyrese'a żeby próbować tego rodzaju eksperymentów. Zapowiada się chyba dłuższa dezorganizacja grupy, bo Darel z Beth poszli w przeciwnym kierunku niż Carol, Tyrese i ska. Ciekawe, na ile miejsce, o którym zdążył wspomnieć jeden z zaatakowanych przez szwędy na torach jest faktycznie bezpieczne. Jeśli w sanktuarium mieli zapewnione bezpieczeństwo, po co je opuszczali? Kolejne pytanie, czy trójka nowych postaci to przypadkowy patrol poszukujący zaopatrzenia, czy pościg za "uciekinierami"? Może część odpowiedzi poznamy już w następnym odcinku ("Claimed").

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

18 lut 2014, 22:14

Zgadzam się, że scena taranowania zombiaków przez Glenna, jest wręcz niemożliwa, i to jest duży minus tego odcinka ( jedyny). Widać tutaj małą niespójność, przecież Glenn: po pierwsze ma małą posturę, po drugie jest po przebytej chorobie. Dobrze, że wprowadzili nowe postacie, to tylko dodaje smaczku. Kiedy wyjaśniło się co z Judith, to chwilę później myślałem, że ją ta mała zadusi. Swoją drogą bardzo szybko nabrała morderczych skłonności.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

19 lut 2014, 5:27

A może twórcy specjalnie pokazali nam takową scenę? :D nie no żartuje oczywiście, przesadzili trochę. A tak w ogóle to tylko mnie czasami wręcz wnerwia Maggie? :D

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

19 lut 2014, 11:22

Jestem zły, ponieważ przepuściłem konkurs na onecie :( Polecam gorącą stronę onetu:

http://film.onet.pl/the-walking-dead-sezon-4/

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

19 lut 2014, 16:40

Zajebiaszcza bluza :D Co to był za konkurs bo nie widzę tam nic o nim tylko info o wybieraniu laureatów?

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

20 lut 2014, 21:04

Ja widzę to samo. Nie wiem nawet o czym był ten konkurs. Fakt bluza świetna.

Awatar użytkownika
Ramirez_
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

24 mar 2014, 15:07

Sezon 4 zbliża się ku końcowi i można go już w zasadzie podsumować, w mojej opinii to najgorszy sezon " The Walking Dead". Dobrych odcinków było tu dosłownie kilka, reszta była mocno średnia, a wręcz słaba. Wydaje mi się, że niski poziom tego sezonu, to przede wszystkim zasługa scenarzystów, widać, że brakowało im dobrych pomysłów, a dużo wątków było robionych na siłę. Scenarzyści zepsuli też kilka postaci, wystarczy spojrzeć na Glena i Daryla i porównać z tym co prezentowali choćby w 1 sezonie.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

25 mar 2014, 0:07

Nie wszystko złoto co się świeci :)

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

15 lis 2014, 9:29

Witam Zombiako Maniacy :) Oglądacie 5 sezon ?? Co o nim sądzicie ?? Szczególnie o ostatnim odcinku ??

ODPOWIEDZ