Ludzie Chudego

Można tutaj rozmawiać o innych serialach, wymieniać poglądy, recenzować, krytykować lub polecać innym.

Czy podoba Ci się nowy serial pt. "Ludzie Chudego"?

TAK, jest znakomity.
13
81%
NIE, zupełnie nie przypadł mi do gustu.
3
19%

Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 713 razy
Kontakt:

13 wrz 2010, 17:44

Chociaż format serialu jest importowany, po tych pierwszych odcinkach oceniłbym efekt bardzo pozytywnie. Myślę, że ekipie chodziło o to, by nie "prześmiesznić" i na razie to widać. Było już kilka humorystycznych smaczków, jak choćby ten z ostatniego odcinka, gdy Chudziszewski nad muszlą klozetową nakłaniał do współpracy nieprzytomnego świadka. Nie obyło się jednak bez drobnych wpadek (np. Szmaja, który mimo nieprzytomności dzielnie trzymał głowę w górze tylko lekko ją pochylając). Na koniec jako ciekawostkę dodam, że jeszcze do wczoraj (12 września) można było nabyć na aukcji czerwoną "aktorkę" podkomisarza Łukaszewicza. Cena wywoławcza 44.900 zł. Dla zainteresowanych link do zakończonej aukcji. Co prawda już po sezonie na cabrio, ale za rok byłaby jak znalazł.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

03 paź 2010, 20:55

Obejrzałam wczoraj dopiero 5 odcinek i przyznam, że nawet nawet, pośmiałam się, ale tak, żeby oglądać go regularnie, jak Ranczo, to chyba jednak jestem na nie...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

10 paź 2010, 19:30

Uwielbiam ten urywek:

Nie mogę powstrzymać się od śmiechu :lol-above:
"Nie ziewaj Piotruś" :lol-above:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

10 paź 2010, 19:45

Anija super , bardzo lubię Ludzi Chudego , zaraz będę oglądała.Piotrka Pręgowskiego bardzo lubię . :heart: Super ta wpadka.
Ewa

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

12 gru 2010, 21:20

Oglądałem trochę.
Śledziłem gdzieś do 3 czy 4 odcinka, ale z czasem oglądałem na TVP2 Kabaretowy Klub Dwójki, więc nie mogłem oglądać tego serialu.
Ale z tych pierwszych odcinków byłem zadowolony :) Bardzo fajne były... ;)

wwz
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

17 mar 2011, 22:43

Mnie zastanawia jedna rzecz. Czy bron uzywana w serialu jest bronia ostra tylko strzelane jest ze slepakow. Czy sa to jakies repliki? Bo wyglada to bardzo realistycznie.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

18 mar 2011, 15:00

Od jakiegoś czasu kręcona jest druga seria " Ludzi Chudego". Obsada aktorska ta sama, ale nie reżyseruje już Wojciech "Szeryf" Adamczyk. Zastąpił go Maciej Wojtyszko.
Informacje podaję za strona internetową Studio A.

Awatar użytkownika
Zielak
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

18 mar 2011, 15:28

Myślałem, że nie będzie dalszych sezonów, bo oglądalność chyba nie była wielka, ale cieszy mnie ten fakt, bo mnie podobał się ten serial :D

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy

19 mar 2011, 15:53

Cieszę się bardzo , że Ludzie Chudego są kontynuowani , serial podobał mi się i polubiłam jego bohaterów. 8-)
Ewa

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

19 mar 2011, 19:55

eee tam fajny serial ale nie umywa się do rancza !! :lol: :whistle

Awatar użytkownika
ola-one
Nowicjusz
Nowicjusz

28 mar 2011, 19:59

Dokładnie, serial fajny, nawet bardzo, ale jednak Rancza to on nie przebił i nie przebije ;)
,,Jednym kieliszkiem nawet dziecka nie rozweselisz.'' - Wójt

Awatar użytkownika
joker1977
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 19 razy

07 cze 2011, 15:22

Koniec zdjęć do II serii "Ludzi Chudego"

W Warszawie zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Ludzie Chudego”. Reżyserem tej serii jest Maciej Wojtyszko. Główne obiekty zdjęciowe znajdowały się na warszawskiej Pradze oraz w Józefosławiu, w budynku Obserwatorium Astronomiczno – Geodezyjnego Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, we wnętrzach zaadaptowanych na potrzeby serialowego komisariat.

„Ludzie Chudego” to serial komediowy z Cezarym Żakiem, Piotrem Pręgowskim i Michałem Żurawskim w rolach głównych. W drugiej serii widzowie znów zobaczą Dorotę Segdę, Mariana Dziędziela, Edytę Olszówkę, Annę Cieślak, Annę Samusionek, Piotra Zelta, Jacka Braciaka i innych.

„Ludzie Chudego” to kryminalna - i z humorem - opowieść o oddanych służbie policjantach z Pragi, kryminogennej dzielnicy warszawskiej, przychodzących do pracy bez względu na stan zdrowia i okoliczności życiowe. Ich największą, choć nie jedyną wadą jest to, że mają notorycznego pecha. Nadal, a nawet bardziej niż w poprzedniej serii, bohaterowie tego serialu spędzają większość czasu na ukrywaniu tego, co sami zepsuli.

W drugiej części „Ludzi Chudego” pojawią się nowe, atrakcyjne wątki – wyścigi nocne, psychopatyczni mordercy, spektakularne, pomyłkowe porwania, żywy udający umarłego, mężczyzna udający kobietę, policjantka udająca prostytutkę, międzynarodowe powiązania siatki przestępczej zahaczające o komisariat na Pradze - a także wątki miłosne, zaskakujące samych bohaterów. Pojawią się też nowe postaci mówiące po niemiecku, rosyjsku, rumuńsku i… łacinie.

Pierwowzorem „Ludzi Chudego” jest hiszpański serial "Los Hombres de Paco" na licencji Imachina International Sales.

Pierwszy sezon serialu o perypetiach pechowych policjantów (reż. Wojciech Adamczyk, premiera, niedziela wieczór, Telewizja POLSAT) przyciągał w niedzielne wieczory średnio 2 mln 400 tys. widzów. Dało to Telewizji POLSAT udział w grupie 16-49 na poziomie 18,8%.

„Ludzie Chudego” – seria II Ilość odcinków – 13

Początek zdjęć – 19 stycznia 2011

Koniec zdjęć – 14 kwietnia 2011

Plenery i obiekty zdjęciowe – ulice i kamienice warszawskiej Pragi, Józefosław i in. Nowe obiekty to m.in.: gabinet psychologa, teren przemysłowy i samochód „chłodnia”.

Producent – Studio A dla Telewizji POLSAT

Reżyseria – Maciej Wojtyszko

Planowana emisja – jesień 2011, Telewizja POLSAT

Ciekawostki z planu

W drugiej transzy na planie „Ludzi Chudego” pojawiła się oryginalna kapela gruzińska „Zumba” z lutnią gruzińską „panduri”, akordeonem oraz gruzińskimi bębnami;

W nowej serii ekipa Chudego (w przerwach pomiędzy łapaniem przestępców) zajmuje się m.in. pozowaniem do kalendarza. Sesja nawiązuje stylem do czasów rzymskich, modele mają na sobie policyjne akcesoria i… niekompletne ubrania.

W nowej serii jeden bohaterów ma marzenie aby zajmować się transhumancją owiec;

W drugiej serii „Ludzi Chudego” na planie pojawiły się m.in: elektroniczny symulator szkoleniowy dla chirurgów, porcelanowa urna, haki rzeźnicze, kije bejsbolowe, maczeta, sztylet, wózek inwalidzki, maska Hannibala, samochody po tunningu i… kura;

Na planie zagrały także: spreparowana teczka mafii kalabryjskiej, segregator ze zdjęciami niezidentyfikowanych ofiar, pismo o dziwnych zjawiskach, gazeta o hipnozie, torebka Mariana ze szminką, kostiumy bezdomnych, skrawki sukni ślubnej, 3 manekiny, zdjęcia ofiar „Chirurga”;

Pion kaskaderski był odpowiedzialny za: serię wybuchów, wyścigi samochodowe, bijatyki, spadanie ze schodów;

FX w drugiej serii „Ludzi Chudego” wykonał m.in. efekty szronu na włosach i twarzach, oszronioną ciężarówkę, parę z ust, zaparowaną łazienkę i efekt zapchanego sedesu.
Źródło - Studio-a.tv
TUR de Podlasie

Awatar użytkownika
Bezimienny
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

21 maja 2015, 16:48

Jeśli odkopałem za stary temat, to sorry, ale chciałem się wypowiedzieć - "Ludzie Chudego" bardzo mi się podobali, oglądałem od pierwszego odcinka (5 wrzesień 2010), cały pierwszy sezon i właściwie cały drugi (przegapiłem chyba dwa ostatnie odcinki). Serial dość humorystyczny i brało w nim udział trochę aktorów z "Rancza", choćby Cezary Żak i Piotr Pręgowski. Na prawdę można się było pośmiać, już pierwszy odcinek był bardzo udany, ze świetną sceną w banku. Dalej też nieźle było, intrygi różne i w ogóle. Sezon drugi już nieco gorszy był, ale dość OK, a pierwszy bardzo dobry był, szkoda, że poprzestali tylko na dwóch, bo chętnie bym jeszcze pooglądał. A te dwa sezony mam sobie zamiar odświeżyć.

ODPOWIEDZ