Sceny naj... naj... naj...

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.
Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

27 wrz 2015, 21:30

Po IX seriach ułożyłem sobie listę scen w kategoriach:
- najlepsze
- najbardziej wzruszające
- najbardziej zabawne
- dramatyczne

NAJLEPSZE.
1. 88 Proboszcz przywala z główki prokuratorowi
2. 36 Michałowa broni Lucy i Kusego podczas kazania ks.Roberta
3. 68 Jola przynosi siedzącemu na ławeczce Pietrkowi wino, a Hadziuk z niedowierzaniem pyta się kolegów z ławeczki „czy widzieliście to co ja widziałem”.
4. 88 Akcja Michałowej z telefonem do biskupa - "to obudzić"
5. 52 Lodzia daje Czerepachowi różami po twarzy
6. 91 Kazanie proboszcza o mieszkańcach Wilkowyj i wypowiedź Lucy w kościele
7. 14 Spotkanie na drodze Wioletki i Lucy. Wioletka wspomina o umiejętnościach Kusego "jazda windą do nieba" na co Lucy rusza ze złością do dworku i słowami "ja jego chyba zabiję"
8. 89 Lucy z Dorotką przez szybę w areszcie.

WZRUSZAJĄCE.
1. 49 Po debacie Klaudia przyprowadza do Lucy przyjaciół, którzy zapewniają, że nie wierzą w słowom wójta.
2. 9 Kusy przeprasza Lucy za wybitą szybę i obiecuje nie pić więcej
3. 13 Więcławska tłumaczy Lucy: Kusy bez pani zgody nie kupi alkoholu , przecież widać po nim jak jest w pani zakochany
4. 31 Pietrek wstawia się u Więcławskiej za Jolę.
5. 49 Kusy znajduje płaczącą Lucy pod drzewem po debacie.
6. 115 Marek Karat wchodzi do klasy na lekcje, a młodzież skanduje mu "Solidarność"

NAJZABAWNIEJSZE.
1. 70 Halina w przebraniu króliczka playboya spotyka Fabiana i Klaudię
2. 14 Lucy tłumaczy księdzu, że Kusy był spięty i do niczego nie doszło
3. 44 Stasiu z batem do Wioletki przywiązanej do łóżka
4. 12 Wójt zaczyna rozbierać Lodzię, a dalej rozbiera tylko kserokopiarkę.
5. 83 Solejukowa układa za z męża program partii - "oświata – ooooo", "to żeś chłopie mądrze powiedział"
6. 50 Wójt i Halina jak trusie siedzą przed ciotką.
7. 81 Franczeska grozi Monice pistoletem
8. 42 Wójt szuka w ogrodzie wizytówki Czerepacha
9. 107 Solejuk męczy się w pracy
10. 13 Wójt i Czerepach namierzają się przez komórkę w ogrodzie

DRAMATYCZNE.
1. 87 aresztowanie Lucy
2. 117 Lucy porzuca Kusego, zabiera mu córeczkę i ogłasza zamiar wyjazdu do USA na relatywnie bardzo długi czas
3. 49 Wójt Kozioł oskarża Lucy o kradzież pieniędzy.
4. 90 Monika odwiedza Lucy w więzieniu, dając jej do zrozumienia, że przeszkadza Kusemu w karierze
5. 113 Monika wrzeszczy na Lucy, że otacza męża miłością
6. 90 Lucy wyrzuca Kusego z domu

Mam nadzieję, że po X serii będzie można uzupełnić sceny w pierwszych trzech kategoriach, a w kategorii dramatyczne już żadnej nie zobaczymy.
A jakie sceny Wam się najbardziej podobają.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2015, 19:38 przez Gal, łącznie zmieniany 2 razy.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Reklama

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

29 wrz 2015, 15:52

NAJLEPSZE:
1. 88. Proboszcz przywala z główki prokuratorowi
2. 116. Zgoda Senatora i Czerepacha

WZRUSZAJĄCE:
1. 9. Kusy obiecuje przestać pić
2. 91.Kusy pali swoje obrazy

NAJZABAWNIEJSZE:
1. 13. Czerepach mści się na wójcie i ustawia wygaszacz ekranu ,,Wójt to złodziej''
2. 14. Wójt goni Czerepacha z siekierą po całej wsi
3. 47. Wilkowyje walczą z mafią
4. 13. Wójt i Czerepach namierzają się przez komórkę w ogrodzie
5. ,,Ranczo Wilkowyje''- Kusy podtapia w studni byłego męża Lucy

DRAMATYCZNE:
1. 117. Lucy porzuca Kusego, zabiera mu córeczkę i ogłasza zamiar wyjazdu do USA na relatywnie bardzo długi czas
2. 88. proboszcz i Kusy aresztowani

Poszerzyłem naj... naj... naj... o ,,Ranczo Wilkowyje'' :D

P.S. Proponuję usunąć z tematu dopiskę ,,po IX Seriach''. Przecież będzie jeszcze X. Seria, a po 2 latach przerwy może nawet następne, a ta dopiska trochę ogranicza.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

29 wrz 2015, 18:34

Skoro o mafii mowa, to na TVP HD dziś o 19.00 puszczają właśnie ten odcinek :napalony:
Obrazek

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

20 paź 2015, 19:26

W każdym z odcinków mamy co najmniej kilkanaście wartych zapamiętania, pełnych mądrości wypowiedzi lub cytatów wypowiadanych przez bohaterów serialu, ale i tez zabawnych powiedzonek. Tak , że w całym serialu można ich naliczyć ponad 1000. Z pewnością autorem większości z nich jest pan Robert, a trochę zaczerpniętych z biblii, literatury i mądrości ludowej. Wiele z nich pewnie przejdzie do języka potocznego, a tym zabawnym powiedzonkom , to wróże karierę taką jaką zrobiły „najlepsze kasztany na placu Pigalle”.
Oto najwspanialsze:
1. 26 Kusy – „na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze za wcześnie”.
2. 82 Kusy – „ja zawsze Bogu będę dziękował, że cię spotkałem, zawsze w moim życiu będziesz najważniejsza”.
3. 36 Proboszcz – „słabszych choćby i grzesznych bronić przed prześladowaniem to jest pierwszy chrześcijanina obowiązek”
4. 84 Witebski – „miłość takie uczucie bliżej senatorowi nieznane”
Muszę się też pochwalić, że jeden z tych tekstów znam od czasów, zanim powstał serial.

Najzabawniejsze powiedzonka:
1. 4 Jan Japycz odpowiada na co jest moda w USA - "Na prochy! Od tego jest prohibicja, nie słyszałeś?"
2. 18 Pietrek - "doktór Wezół miętki jest, ale do jego baby bez kija nie podchodź"
3. 14 Lucy - "z miłości mnie porzucił to kretyn"
4. 40 Lucy - "mnie nie pytaj, ja rodzeniem byłam zajęta”
5. 21 Wójt - "Nie ma większego ścierwa od donosiciela, ale najgorsze ścierwo to jest donosiciel niewiarygodny."
6. 27 Michałowa - "mordownia się spaliła , ale atmosferę wójt uratował."

A może któryś z tekstów wartych zapamiętania został przeze mnie pominięty.
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

20 paź 2015, 19:44

Zgadzam się, że niektóre cytaty są warte zapamiętania.
Dla mnie najśmieszniejszy jest: "Na prochy! Od tego jest prohibicja, nie słyszałeś?"
A najbardziej wzruszający: „Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze za wcześnie”.
Moje ulubione to jeszcze wypowiedzi Kusego.
"Żeby czyjeś głupie gadanie nad własne szczęście przełożyć, taki głupi, to nawet ja nie jestem."- do Michałowej
"Ja ciebie codziennie szukam, Lucy. A jak znajduję to nie mogę uwierzyć, że jeszcze nie odeszłaś." - do Lucy
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

20 paź 2015, 19:49

Gal pisze:A może któryś z tekstów wartych zapamiętania został przeze mnie pominięty.
Możesz to sobie sprawdzić TUTAJ
Obrazek

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

20 paź 2015, 20:10

Najśmieszniejsze wypowiedzi można usłyszeć od bywalców ławeczki.
"Jak przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można" - Jan Japycz
"Ty nie myl przyjemności z pracą, jeżeli nie chcesz, żeby w pracy nieprzyjemność spotkała cię" - Hadziuk do Pietrka
"Jak wścieklizny dostanę to i najlepszy zarobek na nic." - Pietrek
"Kobity na modę łase są." - Pietrek
i wiele, wiele innych. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

20 paź 2015, 20:27

Milla-nowa pisze: Możesz to sobie sprawdzić TUTAJ
Bardzo obfity zbiór, chyba moje szacunki, że jest ich 1000 są za ostrożne, będzie ich pewnie ponad 2000. Choć już je wszystkie kiedyś przeczytałem, to i tak jeden bardzo pouczający w poprzedniej wypowiedzi ominąłem.

"Gdyby nie kobiety to byśmy jeszcze na drzewach siedzieli" - Kusy do Lucy o mężczyznach
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

25 paź 2015, 19:17

Okiem subiektywnym: moje "naj... sceny" z Rancza :)

Postanowiłam podzielić moje ulubione sceny na 4 kategorie: I - Najlepsze z najlepszych; II - Najbardziej widowiskowe; III - Najzabawniejsze; IV - Zasługujące na wyróżnienie: czyli takie sceny, które ciężko było mi dopasować do pozostałych kategorii, ale które z takich czy innych powodów bardzo lubię.

Zaczynajmy: kolejność mniej lub bardziej zamierzona :)

I Najlepsze z najlepszych

1. Odc. 52, Zemsta i wybaczenie, scena rozmowy Babki i doprowadzonego do szaleństwa Czerepacha na leśnej polanie
2. Odc. 65, Pakt z czartem, scena, w której Wójt cieszy się w swoim domu z wygranej w wyborach uzupełniających do Senatu
3. Odc. 52, Zemsta i wybaczenie, scena, w której pijany Kozioł żali się Klaudii i Marcie po przegranych wyborach
4. Odc. 52, Zemsta i wybaczenie, scena, w której Czerepach wygłasza wiersz Szekspira pod domem Lodzi
5. Odc. 36, Miedź brzęcząca, scena w kościele, kiedy Michałowa i cała wieś wstawia się za Lucy i Kusym
6. Odc. 26, Zgoda po polsku, scena w której Kusy wyznaje miłość Lucy
7. Odc. 102, Jedźmy, nikt nie woła, scena pogodzenia się Klaudii z Fabianem

II Najbardziej widowiskowe
1. Odc. 47, W samo popołudnie, scena walki wilkowyjan z mafią
2. Ranczo Wilkowyje, scena wielkiego pościgu na furmankach
3. Odc. 103, Nie rzucaj ziemi, skąd twój ród, scena, gdy cała wieś zbiera się pod dworkiem Lucy i śpiewa Rotę

III Najzabawniejsze
1. Odc. 13, Wielkie wybory, sekwencja scen: od rozmowy pijanego Wójta i Czerepacha aż do gonienia tego ostatniego przez Kozioła z nieodłączną siekierą
2. Odc. 66, Szlifierze diamentów, scena, w której pijany Kozioł daje wywiad pod Parlamentem RP
3. Odc. 68, Narracja negacji, sceny z otumanionym przez silne leki uspakajające Koziołem
4. Sceny z serii III, kiedy wójtowa uczy się prowadzić samochód
5. Odc. 25, Jesienna burza, scena, w której Wójt rozmawia z Haliną na temat donosicielstwa Fabiana, a potem scena, w której Kozioł każe wypisać Dudzie prośbę o zwolnienie bez wpisanej daty

IV Zasługujące na wyróżnienie
1. Odc. 91, Droga przez stos, scena rozmowy Czerepacha z Wójtem odnośnie przyszłej koalicji – słynne: „Wodzu, prowadź!”
2. Odc. 32, Wielkie odkrycie, scena monologu pijanego w sztok Witebskiego, chwilowo przesiadującego na Ławeczce
3. Odc. 50, Kontratak, sceny, podczas których Babka rzuca uroki na Pawła Kozioła
4. Odc. 51, Fałszerze uczuć, scena, w której Lodzia porzuca Czerepacha po wspólnym popołudniu spędzonym w łóżku
5. Odc. 110, Boska cząstka, sceny, w których pijany Witebski wyraża swe uwielbienie dla domniemanych prac literackich młodego leśniczego
6. Odc. 88, Koniec świata w Wilkowyjach, scena, w której ksiądz Piotr uderza „z główki” prokuratora
7. Odc. 81, Podróż w czasie, scena, w której Francesca grozi Monice pistoletem

Postaram się w najbliższym czasie uzupełnić to podsumowanie o ulubione cytaty z Rancza, ale już w tej chwili mogę śmiało powiedzieć, że wcześniej przytaczany przez wielu Ranczersów cytat Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie (~Kusy) jest jednym z moich najbardziej ulubionych cytatów.
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

25 paź 2015, 19:57

Aniciawaszka pisze:cytat Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie (~Kusy)
Tak ten cytat wszystkim się podoba , jest tak piękny. To już będzie cząstka naszej kultury.
-odcinek 52

Pep4Guardiola
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

14 wrz 2016, 18:00

W którym odcinku Czerepach ubiera Wójta ("bordowy, powiedział bordowy!")? :)

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 429 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

14 wrz 2016, 22:57

Pep4Guardiola pisze:W którym odcinku Czerepach ubiera Wójta ("bordowy, powiedział bordowy!")? :)
Odc.48 pt. "Bohaterski strajk"

delfinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

15 wrz 2016, 14:30

Najwspanialsza scena to ta, w której mieszkańcy śpiewają Rotę, by Lucy nie wyjeżdżała i wypowiedź księdza o tym, jak Lucy jest potrzebna Wilkowyjom i że nie poradzą sobie bez niej.

Pep4Guardiola
Nowicjusz
Nowicjusz

16 wrz 2016, 12:21

dzięki, @strazak210

Pep4Guardiola
Nowicjusz
Nowicjusz

16 wrz 2016, 12:30

W którym odcinku Czerepach ubiera Wójta i rozmawiają ("spodnie!" "chyba teraz marynarka, tak?!").

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 296 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 140 razy

17 wrz 2016, 7:55

...Scena z marynarką / marynarkami / dzieje się u wójta w domu w obecności żony i oczywiście głównego recenzenta mody męskiej Arkadiusa Czerepacha:))) . I tak jak napisano wyżej jest to odcinek 48:) . Pozdrawiam Pep4Guardiola i strazak210.
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Pep4Guardiola
Nowicjusz
Nowicjusz

17 wrz 2016, 10:17

Udało mi się znaleźć wcześniej, ale dziękuję. :)

Szukam jeszcze:
-Wójt pije z Czerepachem w swoim domu, Wójt wyjmuje butelkę z barku.
W: Patrz teraz, pstryk, pstryk...
Cz: Z banderolą.
W: To przypadkowo.

-Wójt przemawia przed lustrem i Halina go wyśmiewa.
W: To jest mój wizerunek medialny, muszę go sobie obejrzeć.
H: Tylko czekam, jak zaczniesz moje sukienki przymierzać.
W: Co ty rozumiesz, co ty rozumiesz?

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 429 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

17 wrz 2016, 11:26

Pierwszy cytat to bodajże z odc. 49 pt.:"Debata"
natomiast ten drugi to z odc. 73 pt.:"Swiadek koronny"

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 296 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 140 razy

17 wrz 2016, 12:56

Pierwszy cytat jest na 100% z odcinka 49...Dokładnie Wójt pije z Czerepachem u siebie w domu...A na drugim końcu salonu patrzą na to żona Wójta i Lodzia:) Wójt sięgając po tą butelkę mówi coś w stylu " Jestem przygotowany na sukces wyborczy" . Pozdrawiam serdecznie:)
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

17 wrz 2016, 19:31

Kocham wszystkie :)
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

ODPOWIEDZ