Podsumowanie IX serii Rancza

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.
lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

17 cze 2015, 21:14

No, to tak przy okazji... można by to wrzucić i do działu o błędach.
Ze szkołą oficerską w Szczytnie nie jest tak prosto i Stasiek wcale by się do niej nie dostał... Trzeba już być magistrem (tak, tak, kiedyś starczył licencjat, a jeszcze wcześniej - matura), kurs specjalistyczny, bodajże 8 grupa zaszeregowania i stanowisko kierownicze... No i etat na oficerkę przewidziany.
I jest to podyplomówka prowadzona... niestacjonarnie. Tak więc nie powinien znikać...
No ale wiadomo, film.

Reklama

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

17 cze 2015, 21:17

lukasznowicki pisze:No, to tak przy okazji... można by to wrzucić i do działu o błędach.
Ze szkołą oficerską w Szczytnie nie jest tak prosto i Stasiek wcale by się do niej nie dostał... Trzeba już być magistrem (tak, tak, kiedyś starczył licencjat, a jeszcze wcześniej - matura), kurs specjalistyczny, bodajże 8 grupa zaszeregowania i stanowisko kierownicze... No i etat na oficerkę przewidziany.
I jest to podyplomówka prowadzona... niestacjonarnie. Tak więc nie powinien znikać...
No ale wiadomo, film.
Stasiu, bystrzak rodem z Wilkowyj na ładne oczy :napalony: :D Nawet jak fikołki robi za wolno to pewnie jest tam mistrzem :rechot: :palce:
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Dominka
Nowicjusz
Nowicjusz

21 lip 2015, 17:20

Podobało mi się jak solejukowie wygrali 5 mln. :lol:
"A kogo innego wybiorę do duch jak nie ksiądz? Strażaka?" - Lucy do Proboszcza

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

22 lip 2015, 1:02

Parę słów usprawiedliwienia dla wątku Kusego i Lucy. Po prostu Ilonie odechciało się juz pracować w tym projekcie . I ja nawet się nie dziwię ,zaszufladkowanie dla aktora - straszna rzecz. Problem w tym ,że oglosiła to dosyc nagle i trzeba było w trakcie realizacji zmieniać scenariusz bo kontrakt był z TVP na 9 i 10 serię razem. Dlatego ten wątek nie zawsze był spójny i dopracowany bo pisany na szybko. 10 jest gotowa o czasie ale Ilony będzie mało. Na razie nic nie słychać aby Ranczo miało kolejne serie ale ... przecież vox populi - vox dei

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

22 lip 2015, 1:08

axell pisze:Problem w tym ,że oglosiła to dosyc nagle i trzeba było w trakcie realizacji zmieniać scenariusz bo kontrakt był z TVP na 9 i 10 serię razem. Dlatego ten wątek nie zawsze był spójny i dopracowany bo pisany na szybko.
Boleśnie było to widać, że scenariusz był pisany na szybko i wyszło co wyszło. Aczkolwiek nadal trudno zrozumieć dlaczego aż tak zmieniono charakterologicznie postać Lucy.
axell pisze:10 jest gotowa o czasie ale Ilony będzie mało.
I chociaż słowa "Ilony będzie mało" w 10 serii brzmią bardzo źle to wolę żeby pojawiła się na ekranie kilka razy, ale zagrała konkretne, treściwe sceny, a nie takie jakie były w ostatniej serii, połowa była zbędna. C'est la vie...
Aczkolwiek jak sam Szeryf wspominał w wywiadzie dla Gazetki rola dworku ma być w tej serii taka jak zawsze, tak więc może coś ciekawego się tam mimo wszystko wydarzy? :D
A w ogólnym rozrachunku i tak Ilona zapisała jedną z najważniejszych kart dotyczących całego Rancza i jest co wspominać ^_^
Ostatnio zmieniony 22 lip 2015, 18:02 przez Kasiaaa, łącznie zmieniany 1 raz.

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

22 lip 2015, 16:54

No właśnie to mnie zastanawia, dlaczego jak już scenariusz miał wysłać Lucy do USA, to dlaczego tak zepsuł tą postać. Tego właśnie nie rozumiem, jaki to był sens. Bo w X serii to już postać nie tylko drugoplanowa, ale wręcz negatywna. A jeszcze zastanawia mnie , czy ten samolot z poczatku filmu w X serii poleci teraz w drugą strone.
Co do aktorki to nie bardzo mi się chce wierzyć, żeby już nie chce grać w Ranczu. Bo nie tylko pani Ilona, swoją fantastyczną grą mocno przyczyniła się do sukcesu tego serialu, ale też i serilal pozytywnie wpłynął na jej karierę. Gdyby nie Ranczo, nie zwróciłbym uwagi, że jest taka aktorka.
Wydaje mi się też , że teraz "zaszufladkowanie" nie grozi żadnemu artyście. przecież pani Ilona gra w różnych filmach. Dla mnie aktorem jednej roli był wyłącznie Stanisław Mikulski. Wtedy też były lata 60 - jeden program w TV, a teraz programów i produkcji bardzo wiele. A rola Klossa - to przede wszystkim mundur, z którym zawsze kojarzony będzie się św.p. pan Mikulski.
A pani Ilona tak zmieniła swój wygląd pomiędzy pierwszą (słynne loki) a drugą częścią serialu, że dla niewtajemniczonych to wydaje się, że grają dwie różne aktorki. Tak na marginesie wiele prawdy jest w powiedzeniu, że kobieta, tak jak kwiat, najlepiej wygląda w pełni rozkwitu, czyli około 40.
Poza tym dla mnie ktoś kto na swoim fb stwierdza, że jej autorytetem był Władysław Bartoszewski nie może tak nagle wystawić do wiatru swoich fanów.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2015, 20:23 przez Gal, łącznie zmieniany 2 razy.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

22 lip 2015, 18:50

Smutne to jest, że mojej ulubionej bohaterki będzie mało na ekranie w ,,dziesiątce". :cry: Nie wiem co o tym myśleć, ale się trochę nie dziwię, bo dziesięć lat już tam gra, od początku. Z jednej strony dobrze, że nie chce tkwić tylko w tym ,,Ranczu" (fakt faktem to właśnie z tej produkcji ją ,,znam", ,,poznałem"), bo chce się angażować w inne projekty, nowe wyzwania, a ,,Ranczo" pewnie przestało już być dla niej wyzwaniem. Jednak z drugiej strony to źle, bo przecież jest główną bohaterką. Nie może sobie ot tak ,,uciec" z ranczerskiego ekranu ,,bo jej się znudziło".

PS: ,,uciec" jest w nawiasie dlatego, bo ona nie znika całkowicie z ,,Rancza", tylko jej rola została bardzo mocno ograniczona.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

22 lip 2015, 19:02

Gal pisze:No właśnie to mnie zastanawia, dlaczego jak już scenariusz miał wysłać Lucy do USA, to dlaczego tak zepsuł tą postać. Tego właśnie nie rozumiem, jaki to był sens
Żeby nie brakowało Jej Widzom. Wiesz zrobienie w 9 serii z Lucy typowej malkontentki, która zachowuje się zupełnie irracjonalnie w stosunku do własnego męża też zapewne było zabiegiem celowym. Takiej postaci, która "sieje" ponuractwo zazwyczaj Widzom nie brakuje i można było zauważyć to w komentarzach podczas trwania serii, czy to tu czy na Fp. Więc teoretycznie rozumiejąc pobudki jakimi kierował się Scenarzysta uważam, że sprawę wyjazdu można było załatwić dużo bardziej "po ludzku".

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

22 lip 2015, 19:12

Gal pisze: Poza tym dla mnie ktoś kto na swoim fb stwierdza, że jej autorytetem był Władysław Bartoszewski nie może tak nagle wystawić do wiatru swoich fanów.
:shock: Bartoszewski autorytetem dla Lucy? :shock: Lucy jako amerykanka najpewniej nawet nie wie kto to jest Bartoszewski..
Gal pisze:Tak na marginesie wiele prawdy jast w powiedzeniu, że kobieta tak jak kwiat najlepiej wygląda w pełni rozkwitu, czyli około 40.
Otóż to...sama chciałbym tak wyglądac w wieku 40 lat ;)
Gal pisze:No właśnie to mnie zastanawia, dlaczego jak już scenariusz miał wysłać Lucy do USA,to dlaczego tak zepsuł tą postać. Tego właśnie nie rozumiem, jaki to był sens. Bo w X serii to już postać nie tylko drugoplanowa, ale wręcz negatywna. A jeszcze zastanawia mnie , czy ten samolot z poczatku filmu w X serii poleci teraz w drugą strone.
Co do aktorki to nie bardzo mi się chce wierzyć, żeby już nie chce grać w Ranczu. Bo nie tylko pani Ilona, swoją fantastyczną grą mocno przyczyniła się do sukcesu tego serialu, ale też i serilal pozytywnie wpłynął na jej karierę. Gdyby nie Ranczo, nie zwróciłbym uwagi, że jest taka aktorki.
Byc moze taki był zamysł żeby najpierw ją popsuć a później wysłać do USA tym bardziej ze pod koniec 8 serii mieliśmy tego przedsmak...
Jednak musze sie z tobą zgodzić że gdyby nie "Ranczo" to ja bym nie zwróciła uwagi na panią Ilone.
Co do samego samolotu-byłoby ciekawie :napalony: :)
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

22 lip 2015, 20:09

juleeeeczka97 pisze:
Gal pisze: Poza tym dla mnie ktoś kto na swoim fb stwierdza, że jej autorytetem był Władysław Bartoszewski nie może tak nagle wystawić do wiatru swoich fanów.
:shock: Bartoszewski autorytetem dla Lucy? :shock: Lucy jako amerykanka najpewniej nawet nie wie kto to jest Bartoszewski.
:bosz: O Ilonę Ostrowską chodzi, a nie o postać, którą gra...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

22 lip 2015, 20:23

juleeeeczka97 pisze:Jednak musze sie z tobą zgodzić że gdyby nie "Ranczo" to ja bym nie zwróciła uwagi na panią Ilone.
A to błąd, bo są produkcje w których Ilona rozwala system ;) I wbrew pozorom nie tylko w Ranczu tak genialnie zagrała, chociaż w roli Lucy w tej chwili naprawdę trudno sobie kogokolwiek innego wyobrazić. Rola szyta na miarę, jak to mówią :D

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

22 lip 2015, 20:35

Kasiaaa pisze:
juleeeeczka97 pisze:Jednak musze sie z tobą zgodzić że gdyby nie "Ranczo" to ja bym nie zwróciła uwagi na panią Ilone.
A to błąd, bo są produkcje w których Ilona rozwala system ;) I wbrew pozorom nie tylko w Ranczu tak genialnie zagrała, chociaż w roli Lucy w tej chwili naprawdę trudno sobie kogokolwiek innego wyobrazić. Rola szyta na miarę, jak to mówią :D
Prawda. "Ile waży koń trojański" to też film, który "stoi" na Ilonie Ostrowskiej i... Danucie Szaflarskiej :)

Ciekawostką jest, że wg pierwotnych zamierzeń, Lucy miała być blondyneczką :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 464 razy

22 lip 2015, 21:07

Mnie się wydaje, że w Ranczo jest bardzo wielu aktorów, którzy są idealni dobrani do roli i grają idealnie. To też zapewne jeden z elementów, dzięki którym Ranczo jest tak popularne. Nie można ograniczać się z hymnami pochwalnymi do jednej roli granej tu przez Panią Ostrowską, bo bez doskonałej gry reszty ekipy nie byłoby takiego sukcesu. Udział Pani Ostrowskiej np. w serialu Na dobre i złe dla mnie ( podkreślam: dla mnie ) wypada bardzo nieszczególnie, zupełnie mnie nie przekonuje swą grą, nie lubię się domyślać jakie emocje chce wyrazić aktor, bo to właśnie wpływa na mój odbiór danego filmu. A tak właśnie jest tam w jej przypadku. Nie wiem, czy to kwestia reżyserii, czy składu aktorów, czy scenariusza, ale na tle np. Żebrowskiego wypada "blado". Poza nim też specjalnie gra innych nie powala. Stąd to, że dobrze wypada ze swą grą w Ranczo, zwłaszcza w pierwszych seriach, to też zasługa pozostałych wspaniałych aktorów.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

22 lip 2015, 21:32

Milla-nowa pisze:Prawda. "Ile waży koń trojański" to też film, który "stoi" na Ilonie Ostrowskiej i... Danucie Szaflarskiej :) Ciekawostką jest, że wg pierwotnych zamierzeń, Lucy miała być blondyneczką :D
Rola u Juliusza Machulskiego trafiła do Ilony też trochę za sprawą Rancza, bo to w nim właśnie wspomniany Reżyser zobaczył Jej potencjał, który emanował przez cały film. A Pani Danuta - cóż, klasa i Dobro Narodowe :)
Uwielbiam wypowiedzi Szeryfa nt. tego jak szukali odtwórczyni głównej roli, pięknie o Niej opowiada i też nawet chyba tu na forum jest ten wywiad, że zawsze wyobrażał sobie Lucy jako blondynkę, ale jak pojawiła się Ilona to już nie miało to znaczenia, bo była idealna. A takie słowa usłyszeć od Reżysera - chyba największa pochwała, nie? :)
Hania i Andrzej pisze:Mnie się wydaje, że w Ranczo jest bardzo wielu aktorów, którzy są idealni dobrani do roli i grają idealnie. To też zapewne jeden z elementów, dzięki którym Ranczo jest tak popularne. Nie można ograniczać się z hymnami pochwalnymi do jednej roli granej tu przez Panią Ostrowską, bo bez doskonałej gry reszty ekipy nie byłoby takiego sukcesu.
Nie sposób się nie zgodzić, że cała obsada Rancza to fenomen, tylko że z takim podejściem to wychodzi na to, że w sumie nie wypada nikogo chwalić jako jednostki ;)
Hania i Andrzej pisze:Udział Pani Ostrowskiej np w serialu Na dobre i złe dla mnie ( podkreślam : dla mnie ) wypada bardzo nieszczególnie, zupełnie mnie nie przekonuje swą grą
Też trochę w tym racji jest, może to wina scenariusza? W pierwszym odcinku z Jej udziałem wydawało mnie się, że jest ok, natomiast w kolejnych ja też akurat tą rolą nie jestem zachwycona. To samo miałam przy "Misji Afganistan". Niby grała dobrze, ale... nie wracam chętnie do tej produkcji. Za to polecam pierwszą transzę Bez Tajemnic. Niesamowita.

Zresztą taka jest Ilona - prywatnie wyjątkowo sympatyczna, uśmiechnięta, normalna, spokojnie można pogadać z Nią o wszystkim, skraca dystans. I zawodowo - ma naprawę sporo ról wartych zainteresowania, chociaż tak szczerze to wszystko co się wydarzyło spektakularnego w Jej karierze stało się niejako następstwem wyjątkowo dobrze podjętej decyzji o udziale w Ranczu... :)

ale z tematu zboczyliśmy ;)

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

22 lip 2015, 21:40

Kasiaaa pisze:
Hania i Andrzej pisze:Mnie się wydaje, że w Ranczo jest bardzo wielu aktorów, którzy są idealni dobrani do roli i grają idealnie. To też zapewne jeden z elementów, dzięki którym Ranczo jest tak popularne. Nie można ograniczać się z hymnami pochwalnymi do jednej roli granej tu przez Panią Ostrowską, bo bez doskonałej gry reszty ekipy nie byłoby takiego sukcesu.
Nie sposób się nie zgodzić, że cała obsada Rancza to fenomen, tylko że z takim podejściem to wychodzi na to, że w sumie nie wypada nikogo chwalić jako jednostki ;)
Jasne, że można chwalić jednostki, nawet trzeba jak jest za co , a jest :), ale nie chodzi tylko o jedną jednostkę, bo tu w Ranczo praktycznie wszyscy są doskonali. Chodzi o to, żeby nie przeceniać roli jednostki dla całości, bo o wielu osobach można powiedzieć to samo :D
W tym wypadku niejedna doskonała jednostka stworzyła ten doskonały serial :)

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

22 lip 2015, 21:46

Tak więc oby po 10 serii - wbrew wszystkiemu co do nas dociera niekoniecznie zachwycającego - byśmy mogli pochwalić wszystkie jednostki razem wzięte ;)

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

22 lip 2015, 21:50

Kasiaaa pisze:Tak więc oby po 10 serii - wbrew wszystkiemu co do nas dociera niekoniecznie zachwycającego - byśmy mogli pochwalić wszystkie jednostki razem wzięte ;)
O to to to, tego możemy sobie nawzajem życzyć, super życzenia :)

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

24 lip 2015, 14:32

Mnie się nie tylko wydaje, ale jestem pewny, że wszyscy aktorzy zostali doskonale dobrani , i wszyscy zagrali świetnie, większość z nich życiowe role. Ja dlatego pisze o Lucy, bo ta postać zachęciła mnie malkontenta TV, do oglądania Rancza. Postać Lucy stworzyła nie tylko aktorka, ale również scenarzysta i reżyser.
Co do doboru aktorów - no to ja chwalę reżysera za wybranie Pawła Królikowskiego na rolę partnera Lucy. To facet wśrednim wieku, a jeszcze daleko mu do wyglądu amanta. To było celowe, żeby pokazać, że prawdziwa miłość nie zna granic. A dobranie w zakochaną parę Piotra Pręgowskiego i Elżbietę Romanowską to majstersztyk. No i oczywiście najlepszy duet w historii filmu Cezary Żak i Artur Barciś. W doborze pozostałych pan Wojciech jak saper nie pomylił się ani razu. (za zachowanie niektórych z nich poza planem nie odpowiada)
Co do aktorów to moim zdaniem życiowe role zagrali (oczywiście życzę im aby były kolejne)
1) Cezary Żak - doskonałe przedstawienie dwóch różnych charakterów proboszcza i wójta
2) Marta Lipińska - to druga kultowa rola (po słuchowisku "Kocham pana panie Sułku)
3) Ilona Ostrowska - za uśmiech i wyrażanie emocji poprzez mimikę i ruchy ciala
4) Katarzyna Żak - za charakteryzację, i rolę "kocicy", a więc matki, która nie tylko wychwuje dzieci, ale i potrafi zapewnić byt calej rodzinie
5) Artur Barciś - taka gnida, a jaki zakochany oraz za rekordy życiowe w sprincie
6) Paweł Królikowski - nie łatwo utykać, musiał ubierać ciasne buty
7) Violetta Arlak - pokazała jak można sobie radzić z niby władczym mężem
8) Marta Chodorkowska - za rolę kameleona nie tylko w wyglądzie , ale i psychice
9) Piotr Ligenza - za przemianę z lizusa i młokosa w odważnego profesjonalistę
10) Arkadiusz Nader - za znakomity refleks
11) Potr Pręgowski, Sylwester Maciejewski i Bogdan Kalus - za pouczające dyskusje na ławeczce
o Japyczach nie wspominam , bo panowie Franciszek Pieczka i Leon Niemczyk to ikony polskiego kina
A wszyscy pozostali, których nie wymieniłem i tak spisali się na piątkę z dużym plusem.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

PASICZEK
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 3 razy

27 lip 2015, 14:50

Ksiądz zostaje biskupem - 4
Solejukowa wygrywa w totka-7
Czerepach zostaje wicepremremierem-3

Wątek o Lucy i Kusym był najgorszy

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

28 lip 2015, 23:20

PASICZEK pisze:Wątek o Lucy i Kusym był najgorszy
Jak tak czytam te pokrywające się opinie to aż ciekawi mnie jaki % Oglądających uważa wątek tej pary w 9 sezonie za ciekawy, dobry i interesujący? ;)

ODPOWIEDZ