Odcinek 117 Złoty róg

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Ankieta: Jak oceniasz odcinek pt. "Złoty róg"?

Czas głosowania minął 21 cze 2015, 20:26

bardzo słaby
1
2%
słaby
3
5%
dobry
12
20%
bardzo dobry
9
15%
rewelacyjny
34
58%

Liczba głosów: 59
Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

11 cze 2015, 18:07

goskaczg pisze: A może Michałowa zamontowała podsłuchy w radiach jak kiedyś Czerepach. :D
Wątpię, że Michałowa umiałaby zamontować podsłuch. :P
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Reklama

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

11 cze 2015, 18:11

Marta pisze:
goskaczg pisze: A może Michałowa zamontowała podsłuchy w radiach jak kiedyś Czerepach. :D
Wątpię, że Michałowa umiałaby zamontować podsłuch. :P
No nie wiem... skoro internet opanowała..:)

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

11 cze 2015, 18:50

a może jakąś scenę wycięli? :)

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

11 cze 2015, 19:24

Sieradzak pisze:
Marta pisze:
goskaczg pisze: Wątpię, że Michałowa umiałaby zamontować podsłuch. :P
No nie wiem... skoro internet opanowała..:)
No właśnie,skoro internetowi dala radę, laptop sobie kupiła to kto wie :śmiech:
A tak na poważnie: faktycznie jakaś scena mogła zostać wycięta
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

11 cze 2015, 21:49

Właśnie powtarzali 65 odcinek w którym Lucy prawie ryczy jak Kinga ma wyjechać z matką, a teraz co wywinęła Kusemu. No nie mogę się z tym pogodzić.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User

11 cze 2015, 21:58

Gal pisze:Właśnie powtarzali 65 odcinek w którym Lucy prawie ryczy jak Kinga ma wyjechać z matką, a teraz co wywinęła Kusemu. No nie mogę się z tym pogodzić.
Ja też... ale zapewne szybko wróci :D (mam nadzieję) :płacze: A Kinga jeszcze nie wie, że Lucy wyjeżdża... ciekawe jak zareaguje.... :|
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

11 cze 2015, 22:25

Gal pisze:Właśnie powtarzali 65 odcinek w którym Lucy prawie ryczy jak Kinga ma wyjechać z matką, a teraz co wywinęła Kusemu. No nie mogę się z tym pogodzić.
Ale w 117 też prawie ryczała, jak mu obwieściła co "zamiaruje" (jak to mówi Solejukowa) zrobić w najbliższej przyszłości.

Tak sobie dziś pomyślałam, że podobno jak aktor odgrywa jakąś negatywną postać, bądź grał dobrą i nagle "coś nawywijał" w serialu to od razu ma oddźwięk na tzw. ulicy. Ciekawe czy już ktoś jakoś "życzliwie" wspomniał coś Ilonie Ostrowskiej w warzywniaku czy gdzieś, że nieładnie tak knuć za plecami męża ;) Ludziom często rzeczywistość się miesza, jak można się dowiedzieć z opowieści wielu aktorów (co jest dla mnie absurdalnym zachowaniem :zdziwiony: no ale tak jest) więc...?
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

11 cze 2015, 23:24

Gal pisze:Powtarzam pytanie - skąd Michałowa wie o wyjeżdzie ? Na pewno nie od Kusego.
Juleeeeczka97 pisze:Byc może Lucy szła i rozmawiała przez telefon z tą swoją kolezanką,a Michałowa była gdzieś w pobliżu i podsłuchała...
Ja nie brałabym tej sceny tak na poważnie. Dla mnie są dwa rozwiązania. Pierwsze (troszkę mniej logiczne) - że Michałowa kiedyś podsłuchała lub przez przypadek usłyszała rozmowę telefoniczną z koleżanką z USA. Ale - z drugiej strony - dlaczego poinformowała o tym księży tak późno? I skąd wiedziała, że Wilska nie ma w planach rozwodu? I że zabiera ze sobą Dorotkę?

Drugie - moim zdaniem najbardziej logiczne - że to żart ze strony Scenarzysty, Pana Bruttera. Ja tej sceny nie odczytałam na zasadzie: "róbmy Archiwum X, Michałowa ma paranormalne zdolności czytania w myślach! (i tym podobne)", tylko właśnie wydaje mi się, że to było puszczenie do Widzów oczka. Gospodyni jest znana z bycia "centrum informacji wilkowyjskiej", ale do tej pory wszystkie te trafiające do niej nowinki można było jakoś logicznie wytłumaczyć. Tym razem widzę tę sytuację jako próbę zainteresowania i rozbawienia widza, a nie jako ukrytą tajemnicę źródeł informacji Michałowej ;)
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

11 cze 2015, 23:28

Ale odcinek! Biskup się nie wyprowadza, za to Lucy tak, Duda nie traci pracy, PPU zrywa koalicję- 4 w 1!!!
Ale koniec pisania tego, co wszyscy. Moją uwagę zwróciły 2 fantastycznie wyreżyserowane sceny-
1. Kozioł z zawziętą miną, czekający na wybory prezydenckie
2. Ostatnia kwestia Kusego.

Po prostu majstersztyk! Diabeł tkwi w szczegółach i to właśnie między innymi takie szczegóły czynią z ,,Rancza'' legendę!

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

11 cze 2015, 23:41

Kasiaaa pisze: Ciekawe czy już ktoś jakoś "życzliwie" wspomniał coś Ilonie Ostrowskiej w warzywniaku czy gdzieś, że nieładnie tak knuć za plecami męża ;) Ludziom często rzeczywistość się miesza, jak można się dowiedzieć z opowieści wielu aktorów (co jest dla mnie absurdalnym zachowaniem :zdziwiony: no ale tak jest) więc...?
No nie , zasługi pani Ilony są dla tego serialu wielkie W tym odcinku musiała się dostosować do wymogów reżysera i scenariusza. Choć aktor pewnie musi się liczyć z takim ryzykiem.
Ja wypowiadam się o postaci Lucy. jak pewnie zauważyliście jestem najbardziej zbulwersowany jej postawą. ale mam swoje powody. No chyba i dla aktora, pisarza i każdego artysty,ważne jest czy ich praca przynosi jakikolwiek wpływ na odbiorcę.
Znalazłem nawet tu na forum taki dział - poznajmy się. jak się przełamię to napisze o tym wpływie na mnie.
Mogę tylko wspomnieć, że prawie 3 miesiące temu nawet nie wiedziałem ,kto to jest Pani Ilona Ostrowska.
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

11 cze 2015, 23:46

Gal pisze:No nie , zasługi pani Ilony są dla tego serialu wielkie W tym odcinku musiała się dostosować do wymogów reżysera i scenariusza. Choć aktor pewnie musi się liczyć z takim ryzykiem.
No wiadomo, że musiała. Ale wiesz przeciętny widz z grupy niekomercyjnej raczej za bardzo nie zastanawia się nad osobami czy to reżysera, czy scenarzysty. Odbierają to co widzą na ekranie. Jak to kiedyś Pani Marta Chodorowska ładnie wspomniała, jak pewna pani wyskoczyła do niej z tekstem " ja wiem jaki pani ma charakter, widziałam w serialu" więc... myślę, że jakiś oddźwięk ostatniego odcinka gdzieś prędzej czy później Ilonę Ostrowską dopadnie :) Co oczywiście wszystko zniweluje się wraz z początkiem nowej serii na którą wszyscy czekamy z takim zniecierpliwieniem jak nigdy dotąd - a to jeszcze tyyyyyle czasu.

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

11 cze 2015, 23:58

Dla mnie Klaudia jest bombowa, a pani Maria Chodorkowska to śliczna dziewczyna.
Scenę w której Klaudia przyprowadza do Lucy po debacie całą miejscową inteligencję ( przyszłą też ), oglądałem na ipla wielokrotnie.
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

12 cze 2015, 8:26

A może już pora zacząć odliczać do 10 serii Rancza? :D

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

12 cze 2015, 10:56

Kasiaaa pisze:
Gal pisze:No nie , zasługi pani Ilony są dla tego serialu wielkie W tym odcinku musiała się dostosować do wymogów reżysera i scenariusza. Choć aktor pewnie musi się liczyć z takim ryzykiem.
No wiadomo, że musiała. Ale wiesz przeciętny widz z grupy niekomercyjnej raczej za bardzo nie zastanawia się nad osobami czy to reżysera, czy scenarzysty. Odbierają to co widzą na ekranie. Jak to kiedyś Pani Marta Chodorowska ładnie wspomniała, jak pewna pani wyskoczyła do niej z tekstem " ja wiem jaki pani ma charakter, widziałam w serialu" więc... myślę, że jakiś oddźwięk ostatniego odcinka gdzieś prędzej czy później Ilonę Ostrowską dopadnie :) Co oczywiście wszystko zniweluje się wraz z początkiem nowej serii na którą wszyscy czekamy z takim zniecierpliwieniem jak nigdy dotąd - a to jeszcze tyyyyyle czasu.
Widziałam kilkakrotnie jej wypowiedzi na temat postaci Klaudii, m.in. tę i odebrałam ją jako osobę raczej nieśmiałą ;).
"A kiedy mi powiedziała "tak", to jakby oknem wpadł piękny ptak..."

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User

12 cze 2015, 11:03

Kasiaaa pisze: Tak sobie dziś pomyślałam, że podobno jak aktor odgrywa jakąś negatywną postać, bądź grał dobrą i nagle "coś nawywijał" w serialu to od razu ma oddźwięk na tzw. ulicy. Ciekawe czy już ktoś jakoś "życzliwie" wspomniał coś Ilonie Ostrowskiej w warzywniaku czy gdzieś, że nieładnie tak knuć za plecami męża ;) Ludziom często rzeczywistość się miesza, jak można się dowiedzieć z opowieści wielu aktorów (co jest dla mnie absurdalnym zachowaniem :zdziwiony: no ale tak jest) więc...?

WIele razy się z tym spotkałam... ale akurat nie na temat p. Ilony Ostrowskiej :bosz:
Trzeba odróżniać fikcje od rzeczywistości :!:

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

12 cze 2015, 12:51

Marta pisze:
Kasiaaa pisze: Tak sobie dziś pomyślałam, że podobno jak aktor odgrywa jakąś negatywną postać, bądź grał dobrą i nagle "coś nawywijał" w serialu to od razu ma oddźwięk na tzw. ulicy. Ciekawe czy już ktoś jakoś "życzliwie" wspomniał coś Ilonie Ostrowskiej w warzywniaku czy gdzieś, że nieładnie tak knuć za plecami męża ;) Ludziom często rzeczywistość się miesza, jak można się dowiedzieć z opowieści wielu aktorów (co jest dla mnie absurdalnym zachowaniem :zdziwiony: no ale tak jest) więc...?

WIele razy się z tym spotkałam... ale akurat nie na temat p. Ilony Ostrowskiej :bosz:
No to jest oczywiste i logiczne, jednak chyba nie dla wszystkich, o czym sama zainteresowana wielokrotnie wspominała ;)

Awatar użytkownika
kuba23
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

12 cze 2015, 14:05

Witam wszystkich :) O ile do tej pory wszystkie odcinki Rancza mniej lub bardziej mi się podobały o tyle po 117 czuję zawód i rozczarowanie tym jak reżyser potraktował mojego ulubionego bohatera.Fabian przez 4 lata cieżko pracował u boku Lucy,bardzo się zmienił i dużo nauczył.Ma wszelkie predyspozycje do bycia wójtem.Zamiast tego wójtem zostaje sklepikarka,która wraz z mężem całą kampanię stosuje brudne zagrywki(współpraca z Czerepachem,nasłanie Myćki i Wargacza do robienia zadym na spotkaniach,przerwanie debaty).Należy też wspomnieć o motywach jakimi kierowałą się dwójka kandydatów.Fabian traktował to jako możliwość kontynuowania dzieła Lucy,a Więcławska chciałą się dowartościować,by nie czuć się źle przy mężu wiceministrze.Porażka.Reżyser zniszczył Fabianowi życiową szanse na zrobienie kariery. :(

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

12 cze 2015, 15:32

Kasiaaa pisze:
Marta pisze:

No to jest oczywiste i logiczne, jednak chyba nie dla wszystkich, o czym sama zainteresowana wielokrotnie wspominała ;)
Wielu aktorów w przeprowadzanych wywiadach wspomina o takich sytuacjach. Wielu ludzi w ogóle nie bierze pod uwagę, żeby do owego aktora zwrócić się jego prawdziwym imieniem czy nazwiskiem tylko wykrzykują za nim na ulicy np. "Norekkkk!"
Jest też taka grupa ludzi, którzy nie znają z prawdziwego nazwiska swojego ulubionego bohatera telewizyjnego.

Awatar użytkownika
kuba23
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

12 cze 2015, 16:22

Odcinek mnie bardzo rozczarował.Zakończenie kompletnie bez sensu.Wójtem powinien zostać Fabian.Jest dużo bardziej doświadczony i kompetentny.Czterema latami ciężkiej pracy u boku Lucy zasłuzył według mnie na ten urząd i możliwośc kontynuowania jej dzieła.Poza tym całą kampanię grał fair w przeciwieństwie do jego rywalki.Ale cóż reżyser zdecydował inaczej.Mam nadzieję,że to zapowiedz tego,że w 10 serii wystrzeli w górę,bo stanowisko zastępcy wójta jest chyba trochę dla niego za niskie.

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

12 cze 2015, 18:04

kuba23 pisze:Zakończenie kompletnie bez sensu.Wójtem powinien zostać Fabian.Jest dużo bardziej doświadczony i kompetentny.
Właśnie dlatego nie powinien. Skoro Więcławska się do tego nie nadaje, to zapowiada się dużo śmiechu. To w koncu komedia, a nie prawdziwa polityka.

ODPOWIEDZ