Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

Odcinek 117 Złoty róg

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Ankieta: Jak oceniasz odcinek pt. "Złoty róg"?

Czas głosowania minął 21 cze 2015, 20:26

bardzo słaby
1
2%
słaby
3
5%
dobry
12
20%
bardzo dobry
9
15%
rewelacyjny
34
58%

Liczba głosów: 59
Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

29 kwie 2015, 18:53

Ranczo seria 9 odcinek 117 "Złoty róg"
Emisja premierowa - 7.06.2015 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 117 odcinka:
Prezes Kozioł przeprowadza ryzykowną akcję polityczną, w której PPU może stracić wszystko, co z takim trudem zdobyła. Lucy powiadamia Kusego o swoich zamiarach. Dzięki radzie proboszcza Solejukowie pozbywają się kłopotu i odzyskują szacunek sąsiadów, a także szczęście małżeńskie. Wybory wyłaniają nowego wójta. Wśród ogólnych wiwatów Kusy zdaje sobie sprawę że oto zaczyna się całkiem nowy rozdział w jego życiu.
Źródło: tvp.pl, Studio A
Zwiastun:
[youtube]
[/youtube]

Reklama

Awatar użytkownika
slaski_ranchers
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

07 cze 2015, 21:14

Żal. Po prostu żal.
Tyle można napisać na gorąco.
Reszta po oswojeniu myśli, że za niespełna rok znów będziemy śledzić losy mieszkańców Wilkowyj w nowej polityczno-społecznej rzeczywistości.

(...) czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie (...)

Awatar użytkownika
Florek
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

07 cze 2015, 21:15

Rewelacyjny odcinek... :)

I nie mogę po prostu tego zrozumieć, że to ostatni odcinek w tym roku i że trzeba nam czekać teraz 9 miesięcy :(

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

07 cze 2015, 21:17

Odcinek rewelacyjny jak cała seria :)
Zakończenie nietypowe dla Rancza

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 160 razy

07 cze 2015, 21:17

Odcinek rewelacja. :good:
Ale żal, ogromny żal, że koniec :(
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

07 cze 2015, 21:22

Odcinek rewelacja...aż nie wiem co napisać. Okropnie mi przykro, że to już ostatni w tym roku. Tyle wątków i wszystkie zakończone w tak mistrzowski sposób, że naprawdę ciężko sobie wyobrazić lepszy scenariusz, lepszego scenarzystę, lepszego reżysera. Podsumowując dzisiejszy odcinek i całą 9 serię należy wyżej wymienionym BARDZO PODZIĘKOWAĆ!

Awatar użytkownika
bambo000
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

07 cze 2015, 21:24

Super odcinek :D Chyba najlepszy :D Łezka się w oku kręci że to już koniec ale jest tyle rozpoczętych nowych wątków że nic tylko czekać na nową serię :D
Wójt: " Z nim tylko siekiera moja może porozmawiać ! "

Awatar użytkownika
arturo23
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

07 cze 2015, 21:29

Szkoda, że to już niestety koniec sezonu, i znowu trzeba prawie rok czekać na kolejne perypetie naszych Bohaterów, no ale pocieszyć się tym, że już nie długo znowu będzie można spotkać aktorów na planie w Jeruzalu i nie tylko, trochę się dziwie, że Więcławska została Wójtem, myślałem, że będzie nim Duda i razem z Lucy będą tworzyć super zgrany zespół w gminie. I do tego Lucy ma wyjechać... trochę czarno to widzę, Ranczo bez Lucy, mam nadzieję jednak że scenarzyści tak ułożą scenariusz, że jednak szybko wróci, tak jak było to w Ojcu Mateuszu, też było wielkie Bum, że wyjeżdża, a nie było go zaledwie chyba z dwa odcinki. Cóż pozostaje nam czekać do wiosny, szybko zleci jak co rok. Do zobaczenia w już nie długo w Jeruzalu :papa: :papa: :papa: POZDRAWIAM !!!

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

07 cze 2015, 21:34

Tyle się czekało na 9 serię, a tu już koniec :( Jak to mogło tak szybko minąć? :płacze: Jestem pod wielkim wrażeniem dzisiejszego odcinka, zdecydowanie najlepszy z całej "dziewiątki" :) Najlepsze były moim zdaniem konferencje prasowe PPU i hasło Kozioła :) Bardzo ładnie zachowała się Więcławska, proponując Dudzie zastępcę wójta, chociaż obiecała wcześniej Halinie i Lodzi, że zostaną na swoich stanowiskach, a gmina dwóch zastępców mieć nie może :| Fajna impreza u Solejuków była, choć słychać było, że występy Superduo były z playbacku :) A co do Lucy... W zasadzie nie dziwię się, że chce wyjechać, ale mam nadzieję, że wróci w kolejnym sezonie. Fajnie by było, gdyby przerwa między 9 a 10 transzą wynosiła np. rok :) 17/10 :)
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 464 razy

07 cze 2015, 21:35

Dziwny odcinek , wątki niby zostały wyjaśnione , ale w takim klimacie nie " ranczowym " . Smutek , nostalgia, brak perspektyw dla Lucy zdziwionej, ze po rezygnacji z wójtowania nie będzie miała dla siebie stanowiska ( godnego chyba jej dumy w tym momencie ) i oburzonej , że dziecko całe życie na wsi żyć będzie...Posada nauczycielki angielskiego zrobiła się nagle poniżej jej oczekiwań? Gdy urodziła Dorotkę to nie wiedziała, że mieszka na wsi i dziecko też będzie mieszkać ? Taka postawa wg mnie to trochę potwarz dla ludzi żyjących na wsiach i będących tam szczęśliwych. Odwracanie głowy z pogardą od Więcławskiej na przyjęciu też jakoś nie najlepiej świadczy o tej postaci. czyżby chodziło o "znielubienie " jej , żeby sobie pojechała bez naszego żalu ? To jakoś nie pasuje do serialu . Mało humoru , tylko żal i przesłanie, że jak zwykle Polacy mogli mieć wszystko , a przez swe zachowanie zawsze wszystko co dobre tracą...

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

07 cze 2015, 21:42

maniek pisze: Fajnie by było, gdyby przerwa między 9 a 10 transzą wynosiła np. rok :)
No jak rok, skoro wybory prezydenckie za 4 miesiące? :D Chcesz już Kozioła w Pałacu zastać? Lepiej popatrzeć od kulis jak go na ten urząd będzie Czerepach i spółka wprowadzał :)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

07 cze 2015, 21:44

Rewelacyjny.

Szkoda ze Lucy wyjeżdża ale to zapewne związane z tym ze chce sama reżyserować swoje dzieła.

Najbardziej podobała mi sie impreza u Solejówków.

Zdziwiło mnie jednak to ze fabian przegrał wybory ale wiem ze to jest celowo zrobione ze każdy a raczej wiekszość spodziewała się i była tego raczej pewna jak ja że Fabian wygra a tu takie zaskoczenie że Więcławska wygra.
Szkoda że Więcławska tak wrogo jest teraz nastawiona do Lucy.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

07 cze 2015, 21:44

maniek pisze:Bardzo ładnie zachowała się Więcławska, proponując Dudzie zastępcę wójta
Mam trochę inne zdanie. Ona będzie fotel wójta grzała, a Duda z Klaudią będą wszystko za nią robić? NO WAY! :nie:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się

07 cze 2015, 21:46

@Kasiaaa, rok, bo tyle mniej-więcej ma trwać pobyt Lucy w USA :) A chyba żaden Ranczers nie chce, żeby któraś seria odbyła się bez udziału bądź, co bądź głównej bohaterki :) Chyba, że nie pojedzie, albo wróci wcześniej, jak tak, to co innego :)
@Marta, nie sądzę, żeby Więcławska była taka, jak Kozioł za swoich czasów w gminie :)

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

07 cze 2015, 21:50

Z zasady nie oglądam filmów i seriali, a Ranczo zacząłem oglądać dopiero niedawno. I zostałem jego fanem, za sprawą postaci Lucy w pierwszych czterech seriach, rewelacyjnie zagraną przez panią Ilonę Ostrowską. Każda zagrana przez aktorkę scena, nie tylko w zakresie wypowiadanych kwestii, ale również gestów, wspaniałego uśmiechu, sposobu poruszania się i mowy ciała aktorki, wskazuje jak energiczną,ciepła i radosną jest Lucy. Jej zasługująca na same pochwały, praca nad wyprowadzeniem Kusego z nieszczęścia to dobry przykład dla realnego życia.
Ale już od V serii postać Lucy staje się egoistyczna, obrażalska, nietolerancyjna, pozbawiona ciepła i radości (tutaj wpływ na mogą mieć osobiste przeżycia aktorki). Ten sposób zachowania sprawia, że mimo nawet były wójt staje się osobą bardziej pozytywną. Kolejne serie trochę poprawiają ten wizerunek, chociaż wyrzucenie Kusego z domu w 90 odcinku wskazuje na wygaśnięcie tak wspaniałego uczucia jakim jest miłość.
Natomiast w IX serii Lucy przechodzi sama siebie, nie mogę sobie przypomnieć żadnej pozytywnej sceny z jej udziałem. A to co wyprawia na samo zakończenie tej serii, przenosi ją do grona negatywnych bohaterów serialu. Rozumiem , że scenarzysta musiał w końcu już wysłać Lucy do stanów. Ale załatwianie tego, za plecami męża i arbitralna decyzja o pozbawieniu na wiele miesięcy kontaktów z córką, którą przecież przez 4 lata się zajmował, nawet w realu jest nie do pomyślenia. To wszystko czyni, że Lucy stała się nawet większą gnidą od Czerepacha (on knuł tylko przeciwko obcym, nigdy nie przeciw Lodzi).
Z kolei Kusy nawet nie protestuje w sprawie Dorotki, i zapomniał, że o swoją kobietę trzeba całe życie walczyć, a gdzie troska o bezpieczeństwo finansowe rodziny.
Jeśli scenarzyście chodziło o zapewnienie oglądalności nastepnej serii z pytaniem czy Lucy wróci. To efekt jest taki, że z łagodnej komedii pełnej wielu pozytywnych mądrości, zrobił dramat. W którym "wkurzył" wielu fanów. ja na razie nie mam ochoty nawet na oglądanie powtórek.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

07 cze 2015, 21:50

maniek pisze:Rok, bo tyle mniej-więcej ma trwać pobyt Lucy w USA :) A chyba żaden Ranczers nie chce, żeby któraś seria odbyła się bez udziału bądź, co bądź głównej bohaterki :) Chyba, że nie pojedzie, albo wróci wcześniej, jak tak, to co innego :)
Taaa, rok. Wróci w podskokach szybciej niż się wydaje. O ile wyjedzie w ogóle, bo wiadomo w Ranczu to różnie bywa :) Zależy jakie przesunięcie w czasie zaserwuje nam scenarzysta, ale skoro do wyborów prezydenckich zostały im 4 miesiące to akcja zapewne może rozpocząć się jakiś np. miesiąc po zakończeniu 9 serii. Tak więc na moje oko Lucy w Stanach posiedzi góra miesiąc, może dwa miesiące i będzie znowu "rządzić" w Wilkowyjach :)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

07 cze 2015, 21:53

Kasiaaa pisze: Taaa, rok. Wróci w podskokach szybciej niż się wydaje. O ile wyjedzie w ogóle, bo wiadomo w Ranczu to różnie bywa :) Zależy jakie przesunięcie w czasie zaserwuje nam scenarzysta, ale skoro do wyborów prezydenckich zostały im 4 miesiące to akcja zapewne może rozpocząć się jakiś np. miesiąc po zakończeniu 9 serii. Tak więc na moje oko Lucy w Stanach posiedzi góra miesiąc, może dwa miesiące i będzie znowu "rządzić" w Wilkowyjach :)
Mam nadzieję, że masz rację. :)
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się

07 cze 2015, 21:55

Kasiaaa, może i tak, ale zauważ, że od piątej serii przerwy pomiędzy poszczególnymi seriami trwają dość krótko w porównaniu do serii 1-4*, dlatego chciałbym, żeby teraz przerwa była trochę dłuższa :)
* źródło: Ranczopedia

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

07 cze 2015, 21:56

A niech jedzie ta Lucy do JuEsEj. Całą tę 9 serie była jak zmierzła baba.
Coś czują, że ostatnią sceną X serii Rancza będzie ogłoszenie wyników wyborów prezydenckich i dumna mina Kozioła.
Dobrze, że choć biskup zostaje. Z Michałową jeszcze nikt nie wygrał.

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 464 razy

07 cze 2015, 21:59

Kasiaaa pisze:Taaa, rok. Wróci w podskokach szybciej niż się wydaje.
A może wyjedzie na bardzo długo , ściągnie Kusego, a będzie się pojawiać tylko np na skypie ? :evil:

ODPOWIEDZ