Ranczo odc. 116 Grzechy miłości

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Grzechy miłości"?

Czas głosowania minął 14 cze 2015, 20:21

bardzo słaby
0
Brak głosów
słaby
3
6%
dobry
7
15%
bardzo dobry
18
38%
rewelacyjny
19
40%

Liczba głosów: 47
Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

23 kwie 2015, 17:57

Ranczo seria 9 odcinek 116 "Grzechy miłości"
Emisja premierowa - 31.05.2015 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 116 odcinka
Spoiler:
Zwiastun odcinka:
[youtube]
[/youtube]
źródło: Studio A, TVP
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Reklama

prezydentkozioł
Nowicjusz
Nowicjusz

31 maja 2015, 21:21

Coraz to bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że ostatecznie to Solejukowa zostanie wójtem.
W pierwszych odcinkach też sądziłem, że to o nią chodzi ale z tropu zbiła mnie kandydatura Więcławskiej. Następnie usypiała mnie wygrana Solejukowej (te dziwne, że Hadziukowa nie sprawdziła jej kupony jak ta zemdlała). Ale teraz po tych sprzeczkach na linii Duda-Więcławska (plus brak poparcia biskupa) wydaje mi się, tak sobie myślę, że Solejuki lwią część kasy wydadzą na odnowę gminy i zyskają tym samym respekt sporej części ludności (że mimo takiej wygranej wszystko wydali nie zostawiając sobie praktycznie nic). Dzięki temu możliwe, że sam bp. Kozioł to jej zaoferuję wraz ze swym poparciem aby na kłótliwą dwójkę wystawić pobożną bądź co bądź i mądrą Solejukową.

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

31 maja 2015, 21:23

Dużo lepszy odcinek od poprzedniego. Zwolnienie akcji i skupienie się na kilku niewyjaśnionych intrygach.
O co Lucy ma anse do męża? Kto zostanie wójtem?
"A kiedy mi powiedziała "tak", to jakby oknem wpadł piękny ptak..."

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

31 maja 2015, 21:35

Kolejny, bardzo fajny odcinek. Wątek"szpitalny" przyprawił mnie o niezły ubaw:) Utrata przytomności- mistrzostwo. Szkoda Solejuków, ale niestety tak wygląda Nasza rzeczywistość i serial to bardzo dobrze przedstawia. Z dworku też niestety nie bije dobra energia... Mam nadzieje, że ostatni odcinek pokaże więcej optymistycznych scen.

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

31 maja 2015, 21:36

Wreszcie odcinek, podczas którego można było się pośmiać. Czerepach z Senatorem obrali wspólny front i od razu jest duża poprawa - sceny w przychodni, w domu dotycząca brania lekarstw genialne :D Lucy od 8 serii jest bardzo chimeryczną kobietą (scena jak obraziła się na Fabiana, bo ten rzekomo wpisał się na listy wyborcze za jej plecami), dziś powtórka z rozrywki, aż mi się Kusego szkoda zrobiło. Ogólnie odcinek jako jeden z nielicznych 9 serii trzymał poziom.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Sieradzak
Super User
Super User

31 maja 2015, 21:40

Rafa_1 pisze:Wreszcie odcinek, podczas którego można było się pośmiać. Czerepach z Senatorem obrali wspólny front i od razu jest duża poprawa - sceny w przychodni, w domu dotycząca brania lekarstw genialne :D Lucy od 8 serii jest bardzo chimeryczną kobietą (scena jak obraziła się na Fabiana, bo ten rzekomo wpisał się na listy wyborcze za jej plecami), dziś powtórka z rozrywki, aż mi się Kusego szkoda zrobiło. Ogólnie odcinek jako jeden z nielicznych 9 serii trzymał poziom.

Poziom Ranczo trzyma zawsze :D Na szczęście świadczą o tym statystyki oglądalności. Według mnie seria ma poziom bardzo przyzwoity.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

31 maja 2015, 21:43

Mnie odcinek zachwycił, zarówno od strony stricte ranczerskiej (trzymanie tej linii, o która chodzi etc.), ale także psychologicznej, politologicznej i różnej innej.
Jest mi cholernie smutno, jak sobie uświadomię, że mam przed sobą jeszcze tylko 14 odcinków :płacze:
Obrazek

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

31 maja 2015, 21:44

oj Solejuki mają problem.

Ale nowy proboszcz próbował Solejukową namówić jak wydać pieniądze by dała na ramont ale szybko go przyteperowała ze nie przyszła pytać jak te pieniadze wydać.

Intrygi w PPU , próba przekupienia doszła do skutku.

Rewelacja

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat

31 maja 2015, 21:51

Sieradzak pisze:
Rafa_1 pisze:Wreszcie odcinek, podczas którego można było się pośmiać. Czerepach z Senatorem obrali wspólny front i od razu jest duża poprawa - sceny w przychodni, w domu dotycząca brania lekarstw genialne :D Lucy od 8 serii jest bardzo chimeryczną kobietą (scena jak obraziła się na Fabiana, bo ten rzekomo wpisał się na listy wyborcze za jej plecami), dziś powtórka z rozrywki, aż mi się Kusego szkoda zrobiło. Ogólnie odcinek jako jeden z nielicznych 9 serii trzymał poziom.

Poziom Ranczo trzyma zawsze :D Na szczęście świadczą o tym statystyki oglądalności. Według mnie seria ma poziom bardzo przyzwoity.
Nie myliłby pojęć, statystyki oglądalności, a poziom Rancza to zupełnie osobne kwestie. Dużo osób, tak jak ja wraz z całą rodziną ogląda Ranczo, bo czeka na taki właśnie odcinek jak dzisiaj, ale ogólnie to poziom jest słaby i po wcześniejszych odcinkach było tylko rozczarowanie. Oglądalność więc bierze się stąd, że ludzie przyzwyczaili się do serialu bo przez lata trzymał bardzo wysoki poziom, bo ma to coś co przyciąga i dlatego jesteśmy tutaj na tym forum, ale trzeba być obiektywnym i nie pisać, że odcinek był świetny jak był słaby, albo właśnie, że poziom Ranczo trzyma zawsze, jak ta seria nie trzyma co Ranczersi potwierdzają.

Sieradzak
Super User
Super User

31 maja 2015, 21:52

Milla-nowa pisze:Mnie odcinek zachwycił, zarówno od strony stricte ranczerskiej (trzymanie tej linii, o która chodzi etc.), ale także psychologicznej, politologicznej i różnej innej.
Jest mi cholernie smutno, jak sobie uświadomię, że mam przed sobą jeszcze tylko 14 odcinków :płacze:
Ja nie dopuszczam tak na dobre do swojej świadomości, że czeka nas ostatnie 14 odcinków. Żyje nadzieją, że czeka Nas jeszcze wiele takich rewelacyjnych odcinków jak dzisiejszy.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

31 maja 2015, 21:55

Rafa_1 pisze:ogólnie to poziom jest słaby i po wcześniejszych odcinkach było tylko rozczarowanie. Oglądalność więc bierze się stąd, że ludzie przyzwyczaili się do serialu bo przez lata trzymał bardzo wysoki poziom, bo ma to coś co przyciąga i dlatego jesteśmy tutaj na tym forum, ale trzeba być obiektywnym i nie pisać, że odcinek był świetny jak był słaby,
Hola, hola Kolego.
Twój gust, czy Twojej Rodziny (niczego nie ujmując), nie przesądza o ocenie serialu. Ja mam zdanie zgoła inne, a wręcz jestem skłonna posunąć się do stwierdzenia, że dla pewnej części odbiorców serial staje się co najmniej nie gorszy, albo wręcz coraz lepszy (mimo tego, że sentyment związany z przyjazdem Lucy, starym wójtem etc. wciąż jest) i dlatego jego oglądalność się nie tylko utrzymuje, ale nawet wzrasta.
Zatem nie próbuj tłumaczyć oglądalości przyzwyczajeniem, czy gustami Twoimi, bądź Twojej Rodziny - nie tędy droga. Bo ani odcinek nie był słaby, ani poziom niski.
Obrazek

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 429 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

31 maja 2015, 21:56

Krótko i na temat.
Odcinek bardzo dobry, gdyby nie jeden mały szczegół : a mianowicie Lucy :(
Dzisiaj mnie normalnie wkurzyła. "Kilimakterium" ma czy co?
Jestem bardzo ciekaw co wykombinowała.Ale dopiero za tydzień się tego dowiemy.
Po za tym przedostatni odcinek na bardzo duży PLUS :)

Sieradzak
Super User
Super User

31 maja 2015, 21:56

Rafa_1 pisze:
Sieradzak pisze:

Nie myliłby pojęć, statystyki oglądalności, a poziom Rancza to zupełnie osobne kwestie. Dużo osób, tak jak ja wraz z całą rodziną ogląda Ranczo, bo czeka na taki właśnie odcinek jak dzisiaj, ale ogólnie to poziom jest słaby i po wcześniejszych odcinkach było tylko rozczarowanie. Oglądalność więc bierze się stąd, że ludzie przyzwyczaili się do serialu bo przez lata trzymał bardzo wysoki poziom, bo ma to coś co przyciąga i dlatego jesteśmy tutaj na tym forum, ale trzeba być obiektywnym i nie pisać, że odcinek był świetny jak był słaby, albo właśnie, że poziom Ranczo trzyma zawsze, jak ta seria nie trzyma co Ranczersi potwierdzają.
Każdy ma również prawo mieć swoje zdanie. Według mnie odcinek słaby nie był, ale oczywiście szanuje wszystkie odmienne opinię.

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

31 maja 2015, 21:59

Odcinek bardzo dobry, ale jakoś taki smutny. Wydaję mi się, że to był najsmutniejszy odcinek 9 serii. Na szczęście nie zabrakło śmiesznych sytuacji, z czego się cieszę, bo bym się załamał z tej ich rozpaczy. :(
Śmieszne sytuacje (według mnie) :
- omdlenie Czerepacha,
- scena w przychodni ( Wezół, Prezes, Czerepach), a tym samym zachowanie Czerepacha,
- omdlenie Kozioła na wieść od Czerepacha,
- określenie ,,chłopcy" wypowiedziane przez Olę,
- Sceny z Myćko i Wargaczem,
-
- Zdradziłam Fabiana.
- Z kim?
- Z Więcławską.
- rozmowa na ławeczce.
:rechot:

Tak w ogóle to w tym odcinku w ogóle nie było Lodzi i (chyba też) Haliny.
Nareszcie odezwała się koleżanka ze Stanów. Ciekawe, co też ta Lucy kombinuje. Szkoda Lucy i Kusego. Wszyscy w dworku romansują, a oni tak jakoś, pokłóceni. :( W tym odcinku najbardziej mi było szkoda Solejuków. Przez pieniądze, mieszkańcy, a nawet i przyjaciele odwrócili się od nich. Nic złego nie zrobili, a nie mają jak żyć. Najbardziej mnie zaskoczyło, jak (chyba) Michałowa zasugerowała Solejukowej przeprowadzkę jako najlepsze wyjście z jej fatalnej sytuacji. Wilkowyje bez Solejuków? :płacze: Przerwana debata z powodu chytrego planu Więcławskiego (który w wykonaniu Myćki i Wargacza był przekomiczny :D ) również mnie zaskoczyła. Biedny Fabian, nie mógł się wypowiedzieć. Klaudia podświadomie podrzucała Fabianowi pomysły, które niekorzystnie wpływały na jego wizerunek wyborczy - tego się nie spodziewałem. Chociaż w 8 sezonie przysięgła zemstę, ale jak widać, zemsta nie została na Wilkowyjach dokonana, tylko na samym Fabianie. :shock: Dobrze, że Więcławski odpokutował za swój zły uczynek, a przy okazji Klaudia również. Ich pokuta była dosyć nam znana, a jeszcze bliżej znana Solejukowi i Hadziukowi. :)

Zasmuca mnie fakt, że czeka nas jeszcze tylko ostatni odcinek 9 sezonu. :( Kolejny rok czekania na nowe odcinki. :(

Ocena: 7/10.

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat

31 maja 2015, 21:59

Ten był bardzo dobry, jako jeden z nielicznych w gwoli wyjaśnienia ;)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

31 maja 2015, 22:05

Rafa_1 pisze:Ten był bardzo dobry, jako jeden z nielicznych w gwoli wyjaśnienia ;)
To nie jest żadne wyjaśnienie! Odcinek nie był "dobry" czy "niedobry", mógł się Tobie podobać lub nie. W mojej ocenie cała 9 seria to majstersztyk, niekoniecznie moje zdanie muszą podzielać inni. Ja rozumiem całe przesłanie tej serii i dlatego ona mnie tak zachwyca, nie każdy musi cenić akurat to przesłanie. Ale niechże uszanuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

31 maja 2015, 22:08

Mnie się właśnie wydaję, że ludzie uważają, że jak seria nie jest tak bardzo śmieszna jak pozostałe to jest słaba. Ja nie odbieram tego w ten sposób.

Agulas74
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

31 maja 2015, 22:13

strazak210 pisze:
Odcinek bardzo dobry, gdyby nie jeden mały szczegół : a mianowicie Lucy :(
Ano, właśnie.
Mnie też się odcinek podobał, ale zmierzła Lucy :roll:

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

31 maja 2015, 22:54

Odcinek lepszy od poprzedniego :) Kiedy Prezes i Czerepach "grają do jednej bramki" sceny z ich udziałem ogląda się z największą przyjemnością. Sytuacja z Solejukami dobitnie pokazuje jakie sytuacje mogą powstać w momencie, gdy do kogoś los się uśmiechnie. Po raz kolejny jestem zawiedziony scenami w dworku: Lucy z głównej bohaterki stała się postacią drugoplanową, a idąc tropem rozmowy z koleżanką z USA kto wie może w X serii będzie postacią epizodyczną ?! :? chytry plan Więcławskiego, zrealizowany przez Myćkę i Wargacza wg mnie może być decydujący w walce o fotel wójta, ale tego dowiemy się za tydzień :czapka:

blazej
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

31 maja 2015, 22:58

Mnie się odcinek bardzo podobał... Szczególnie sceny z PPU :).
Ostatnio zmieniony 31 maja 2015, 23:34 przez Milla-nowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zdradzanie dalszeych wątków.

ODPOWIEDZ