Ranczo odc. 114 Zamrożony kapitał

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Zamrożony kapitał"?

Czas głosowania minął 24 maja 2015, 19:59

bardzo słaby
0
Brak głosów
słaby
1
3%
dobry
13
33%
bardzo dobry
7
18%
rewelacyjny
19
48%

Liczba głosów: 40
Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

09 kwie 2015, 22:30

Ranczo seria 9 odcinek 114 "Zamrożony kapitał"
Emisja premierowa - 10.05.2015 godz. 20:00 TVP1

Streszczenie 114 odcinka:
Prezes PPU jest coraz bardziej poirytowany rosnącą popularnością medialną wicepremiera Czerepacha. Michałowa z coraz większym zaangażowaniem oddaje się swojej nowej pasji, nie zdając sobie sprawy, że jej działalność jest różnorako oceniana przez kler. Pewnego dnia na plebanii zjawia się osobiście biskup Sądecki. Solejukowie z wielkim trudem ukrywają przed sąsiadami swoją tajemnicę. Kinga spotyka w Radzyniu człowieka, który niegdyś był żywą legendą, a obecnie znajduje się w trudnym położeniu. Niewiele myśląc zaprasza go do Wilkowyj. Przy okazji nawiązuje nową znajomość z interesującym młodym człowiekiem. Lodzia potajemnie udaje się do biura PPU, żeby poszukać dowodu zdrady męża. Niespodziewanie natyka się na Kozioła i sytuacja wymyka się spod kontroli.
Źródło: tvp.pl, Studio A

Reklama

Awatar użytkownika
Akryl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

10 maja 2015, 20:50

Bardzo się cieszę, że w dworku nareszcie dzieje się coś ciekawego. Tego oczekiwałem, nowy bohater, pomoc, pomysły. Takich odcinków powinno być więcej. Co epizod mała historia, z pewnym zakończeniem, a nie ciągłe papierosy xD
Odcinek uważam za dobry. Nie bardzo śmieszny ani też słaby. Zdziwiło mnie tylko to co dzieje się między Senatorem a Lodzią.
Solejuki xD

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

10 maja 2015, 20:53

Odcinek rewelacja! Jak dla mnie najlepszy tej serii. Duże zaskoczenie jeśli chodzi o Lodzie i Kozioła! Cały odcinek ciekawe akcje, fajne wątki. Ulubiona scena to chyba omdlenie Solejuka i sposoby "przywracania do żywych" męża przez Solejukową:) Super Super Super. No i pewnie się szykuje nowa para. Skoro leśnik już nieaktualny...
Ostatnio zmieniony 10 maja 2015, 21:18 przez Sieradzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

10 maja 2015, 21:42

Bardzo fajny odcinek! Oby tak dalej :D Szkoda tylko że nie dowiedzieliśmy się co planuje Lucy :/ zżera mnie ciekawość!
Sieradzak pisze: No i pewnie się szykuje nowa para. Skoro leśnik już nieaktualny...
Pewnie tak! :zadowolony:

Ktoś wie czy Stasiek wróci w tej serii? :-o

Ciekawe kiedy będzie powrót Jagny..
Jak dotąd mało pokazują Fabiana i Klaudię (życie prywatne)
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

10 maja 2015, 23:22

Odcinek bardzo dobry. Bardzo odzwierciedlał naszą rzeczywistość. Nie wiem na co te narzekania były na pana Mikołaja Krawczyka - pierwszy raz go widzę w telewizji i wcale nie było tak źle. Kawiarnia Kingi - ciekawe czy by ten pomysł wypalił? Chociaż pewnie już nie w głowie będzie miała kawiarenkę, a pana Marka. No właśnie - tak jak ta troska po śmierci wielkiego człowieka, a za jego życia - nieposzanowanie, niezainteresowanie zostało pokazane na przykładzie tego człowieka, tak pewnie z nami byłoby tak samo. Miło, że Kinga się nim zajęła, a domownicy zaakceptowali to i sami też pomogli. Super, że Kusy z Kingą i Witebskim wymyślili tą fundację, ale bardzo musiało to pana Marka skrępować. :| Spał pod mostem, nie miał do domu, nie miał co jeść - poza przywilejem właściciela kawiarni - a nagle ktoś o niego dba najlepiej jak może i jeszcze zbiera dla niego pieniądze. Miłe, ale trochę dziwne. I nadal jestem ciekawy, co ta Lucy wymyśliła (płakała przez sen :płacze: ), bo nie powiedziała. :( Romans Lodzi z Koziołem -to już niestety wiedziałem wcześniej, bo niechciany spoiler mi wyskoczył. :( Lodzia od zawsze w Pawełku zakochana była, widać to było w pierwszych sezonach. :mrgreen: :D Strona Michałowej. :D Solejuki to dzisiaj mistrzostwo odcinka! Solejukowa z siekierą (normalnie jak prezes Kozioł!) do Solejuka, żeby się nie wygadał. :D Później jego mdlenia. :D Kasa do zamrażarki, nikt jej nie znajdzie! :D A później pilnuj Macieju, pilnuj Kaziu lodóweczki przez całą noc na zmianę, jak to było pod koniec odcinka. :D W Wilkowyjach jest ciągle tak słonecznie, tak beztrosko, bez obowiązków, z samymi ambitnymi planami i pozytywnie zaskakującymi wydarzeniami podkręcającymi człowieka - ja chce tam mieszkać! :(
Ocena odcinka: 8/10.

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

11 maja 2015, 0:28

Ruszyło się w dworku. Wreszcie! Nowy bohater, zapał, działanie, a nie biadolenie o niemocy twórczej. Zaś zdrada w "Ranczu"! (czy to "M jak Miłość? czy inny serial o "miłości"?) Tym razem wójt nie pomylił Lodzi z kserokopiarką. Czuję, że Solejuki nie wytrzymają życia utajnionych milionerów i oddadzą 5 mln zł na szczytny cel...

Awatar użytkownika
neuroup
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

11 maja 2015, 2:40

Witam!
Odcinek bardzo fajny.
Chciałbym zaprotestować przed pisaniem różnych teorii spiskowych na zasadzie "wiem, ale nie mogę powiedzieć skąd to wiem" Mamy to na co dzień i nie powinno tego być na tym forum.
Ja mogę napisać, że TVP współpracuje z opozycją bo wybrali Dudę na kandydata na Prezydenta bo w Ranczu te nazwisko kojarzy się bardzo pozytywnie.
Już wcześniej na tym forum w poprzednich sezonach była dyskusja na temat, czy poprzez serial, rządzący nie chcą nam czegoś przekazać, myślałem, że dyskusja na ten temat już się skończyła.
A teraz o odcinku. Mam wrażenie, że scenarzyści nie widzieli poprzednich serii. Wcześniej Czerepach ze swoją kampanią negatywną, zapomniał, że to spowodowało, że Wójt przegrał przez to. Kolejna sprawa, naprawdę Lodzia nie pamięta, że przyłapała Kozła na zdradzie i w ogóle tej wiedzy nie pokazuje w tej serii? Kolejny kryzys w małżeństwie Lucy ? Ile można, zawsze myślałem, że ich małżeństwo taki fundament a teraz się okazuje, że Lucy wyjeżdża do Warszawy, bo znowu jest powtarzany wątek jacy to artyści są skomplikowani.
A tak mega pozytywnie, to jak wyjdzie artykuł na temat PPU to będzie większa "afera" niż jak Lucy aresztowali :)

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat

11 maja 2015, 8:50

Odcinek 114 potwierdza moją teorię na temat Kusego - że jest dobrym organizatorem. Zauważcie że jak tylko trzeba przystąpić do działania - w tym przypadku fundusz dla weterana Solidarności - to depresja i zły nastrój szybko mija. Może w tym jest klucz do "wyleczenia".
Poznaliśmy pana Marka, byłego działacza opozycji - w tej roli Wiesław Komasa. Mnie osobiście trochę dziwnie oglądało się sceny z nim, ale tylko dlatego, że kiedyś oglądałem "Lincz" z panem Wiesławem, i tam zagrał postać... hmm, raczej przeciwną to tej z "Rancza" :)
Ale dobrze że serial poruszył tak ważny temat, zapominamy o bohaterach antykomunistycznej opozycji, a tymczasem niektórzy z nich potrzebują pomocy, lecz są zbyt skromni by o nią poprosić.
Ciekawie rozwija się wątek Oli - jeżeli nie zdarzy się jakiś przypadek, np. Kozioł lub Czerepach nie znajdzie komórki z włączonym nagrywaniem, to PPU pójdzie na dno. Jedyną szansą byłyby te reformy, które przezornie zaplanował prezes Kozioł.
W odcinku pojawia się też bardzo ważna życiowa prawda, wypowiedziana przez Solejukową - "najbardziej nienawidzą człowieka za to, ze uśmiechnęło się do niego szczęście". Smutne ale prawdziwe - nie zgadzam się jednak z opinią że dotyczy to głównie Polaków - tacy są ludzie w każdym kraju. Jak zobaczyłem Solejuka śpiącego pod lodówką, to przypomniała mi się scena z 4 serii, gdzie mieliśmy podobną sytuację: "pilnuj Rambo, pilnuj piesku" :)
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, 16:44 przez Milla-nowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Drobna zmiana w związku z przeniesieniem części wypowiedzi do odrębnego tematu
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Binio
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

11 maja 2015, 11:12

Dobry, ciekawy odcinek. Nowe postaci ożywiły skostniały ostatnio dworek. Położenie Karata zainspirowało Kusego do działania a Kinga poznała nowego kolegę.
Lodzia w rozmowie z Haliną miała minę jak Muminek. Romans z Koziołem zakończyła ekspresowo. Prezes Kozioł zachowuje się jak desperat, próbuje romansować przy każdej nadarzającej się okazji.
Solejukowie zgodni jak nigdy, większe pieniądze potrafią skłocić małżeństwa a tu na odwrót - scaliły zazwyczaj kłócącą się parę. Szczery śmiech Solejuka na ławeczce świetny a w ostatniej scenie Solejukowa stojaca nad mężem wyglądała jak upiór w kuchni.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

11 maja 2015, 11:51

neuroup pisze:Kolejny kryzys w małżeństwie Lucy ? Ile można, zawsze myślałem, że ich małżeństwo taki fundament a teraz się okazuje, że Lucy wyjeżdża do Warszawy
Jakiej Warszawy? Moim zdaniem w powietrzu wisi zdecydowanie dalszy kierunek ;)
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, 16:43 przez Milla-nowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie cytatu przeniesionego do innego tematu
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat

11 maja 2015, 12:38

Wygląda na to, że dawne motto Lodzi z I serii, "Wójt is my love", jest nadal aktualne. Nie przypuszczałem również że Paweł Kozioł zachowa się jak "dobry kolega" - powiedział Lodzi że jej mąż "absolutnie nie zadaje się z asystentkami"
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

11 maja 2015, 14:55

Bardzo podobał mi się w tym odcinku wątek z panem Markiem, Kinga świetnie się zachowała i cieszę się, że jej rodzina i Witebski pomogli nagłośnić sprawę i wyciągnęli rękę do człowieka w potrzebie.

Solejuki milionerzy, tu nie trzeba nic dodawać :rechot: jak się śmiał na ławeczce, a koledzy odstawili Mamrota, bo chyba robi dziury jak w serze :rechot:

Lodzia z Koziołem, niezła akcja. Widać stara miłość nie rdzewieje :P Najlepsze było jak na końcu stanęła na schodach i wołała męża, chyba chciała odkupić swoje winy :nie: :śmiech:

Kolejny kryzys Lucy i Kusego? Ale to już byyyłoooo.... daliby sobie spokój z tym. Lepiej jakby wspólnymi siłami zaczęli działać w jakiejś sprawie, np. pomocy osobom zapomnianym, a zasłużonym.
Zaskoczył mnie Mikołaj Krawczyk w Ranczu, ale chyba szykuje się pozytywna postać i może romansik z Kingą? W sumie leśnik był nudny,a taki artysta z kawiarnią pasowałby do anarchistki :good:
Fajny odcinek, zaostrzył apetyt na więcej!
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

11 maja 2015, 15:47

Chyba najlepszy odcinek tej serii, daje bardzo dużo do myślenia. W mojej okolicy też mieszkał facet podobny do Marka Karata, też był kilkukrotnie internowany, potem żył w starej kamienicy, bez ciepłej wody i bez prawa do jakiegokolwiek zasiłku :( Jednak kilka lat temu zmarł z wygłodzenia. To tylko świadczy o tym, że pomimo tego, że stało się to, można powiedzieć nie tak dawno, to ci ludzie mimo wszystko odchodzą... Taka prawda :( Ale w odcinku też było bardzo śmiesznie :) Lodzia z Koziołem(do dziś pękam ze śmiechu, kiedy oglądam scenę, w której pytała się Kozioła o skoroszyty, a potem wójt ją zwolnił i te kultowe "Pan jest cham"! płaczliwym głosem) i Solejuki z pieniędzmi :)
Szkoda, że Kinga rozstała się z leśnikiem, myślałem, że coś z tego wyjdzie. 10/10, oczywiście :)
PS. Widzieliście wpadkę w napisach końcowych? Nie było tam ani Mikołaja Krawczyka, ani Wiesława Komasy, tylko był np. Kacper Matula, Sławomir Orzechowski, czy Tomasz Sapryk, którzy nie wystąpili we wczorajszym odcinku. Na pewno wpadka przy montażu, gdzie dali napisy z innego odcinka :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2015, 15:14 przez maniek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Mith
Nowicjusz
Nowicjusz

11 maja 2015, 19:11

A ja mam inne pytanie, ktoś wie może dlaczego na stronie Rancza nie ma dostępnego jeszcze odcinka 115? Zawsze byl do obejrzenia kolejny odcinek w niedziele po premierze w tv za opłatą, a teraz nagle nie ma.

lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

11 maja 2015, 20:09

Też nie wiem, odświeżam, czekam, coraz bardziej robię się nerwowy, dręczę rodzinę... rodzina dręczy mnie... ;)

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

11 maja 2015, 20:13

Mith pisze:A ja mam inne pytanie, ktoś wie może dlaczego na stronie Rancza nie ma dostępnego jeszcze odcinka 115? Zawsze byl do obejrzenia kolejny odcinek w niedziele po premierze w tv za opłatą, a teraz nagle nie ma.
Moim zdaniem jest to związane z niedzielną debatą. Niebardzo wierzę, że mogliby dać Ranczo o innej porze w niedzielę - chociaż oczywiście bardzo bym chciała ;) Pewnie prapremiera 115 znajdzie się na serwerach TVP w niedzielę czyli tydzień przed premierą telewizyjną. Ale są to tylko moje przypuszczenia, być może mylne.

lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

11 maja 2015, 20:18

No, ale przecież wczoraj była w telewizorni premiera właśnie 114 odcinka, co to np. ja go oglądałem tydzień temu... I wczoraj był czas na 115 odcinek na VOD, nie?

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

11 maja 2015, 20:23

lukasznowicki pisze:No, ale przecież wczoraj była w telewizorni premiera właśnie 114 odcinka, co to np. ja go oglądałem tydzień temu... I wczoraj był czas na 115 odcinek na VOD, nie?
No tak ale jeśli 17 maja nie wyemitują 115 odcinka Rancza to automatycznie moim zdaniem ta prapremiera się o tydzień przesuwa. Premierowy 115 odcinek zapewne zobaczymy dopiero 24 maja, tak więc idąc logiką TVP i też ipli dopiero 17 maja będzie prapremiera. Ale to tylko moje przypuszczenia co podkreślam, być może zaspali po wyborach i odcinek wrzucą z opóźnieniem. Kto ich tam wie ;)

lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

11 maja 2015, 21:26

A, ok, teraz zrozumiałem Twoją odpowiedź :)
No ale jeżeli 17 maja nie wyemitują premierowego odcinka to będę bardzo zły...
Czyli, de facto, mogę już zaczynać :/

Awatar użytkownika
jaca266
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

11 maja 2015, 21:43

co do tego odcinka to świetny.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2015, 22:01 przez Milla-nowa, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Umieszczenie treści dotyczących odcinka, który jeszce nie był wyemitowany
''Gibraltar'' - Kusy ;]

ODPOWIEDZ