Ranczo odc. 113 Konie trojańskie

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Ankieta: Jak oceniasz odcinek pt. "Konie trojańskie"?

Czas głosowania minął 17 maja 2015, 20:13

bardzo słaby
0
Brak głosów
słaby
2
5%
dobry
7
18%
bardzo dobry
11
28%
rewelacyjny
20
50%

Liczba głosów: 40
Binio
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

04 maja 2015, 4:06

Chamscy pijacy, Myćko i Wargacz, rozkręcili odcinek. Jak dla mnie ich wystąpienie na spotkaniu z Dudą i Lucy mistrzowskie, tony głosów, mimika świetnie zagrane. To moja ulubiona scena w odcinku, zwłaszcza tekst "no nie słychać" Wargacza.
Miło oglądało się Halinę i Lodzię w dobrej komitywie. Co do Lucy to może przyjmie propozycję koleżanki. Jeśli Kusy ma się spełniać jako artysta to czemu małżonka nie ma się spełniać w marketingu i w tej dziedzinie osiągać sukcesy zamiast być kurą domową po zakończeniu kadencji wójta. Pijacy i wariaci po raz kolejny zagrali Lucy na nerwach, w końcu wyczerpie się jej cierpliwość, opuści Wilkowyje i ciemnogród ukisi się we własnym sosie.

Reklama

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

04 maja 2015, 8:56

W kwestii lokowania produktów - w sumie wolę gdy jakieś logo czy nazwa towaru pojawi się na ekranie (byle niezbyt nachalnie) niż zamazywanie komputerowe wszelkich znaków towarowych (bo i tak się robi w niektórych programach TV).
Odcinek jest bardzo dobry, znów mamy diabelskie intrygi Czerepacha, znów po wielu latach - majsterkowanie Marianka, "cebulactwo" też dało radę na spotkaniu w Żabieńcu. Moim zdaniem jednak Solejukowa powinna bardziej zdecydowanie zareagować na nieczyste metody stosowane przez sztab Więcławskiej, zwłaszcza że zawsze stała po stronie Lucy ponieważ, cytuję "...to święta kobieta, ona jedna nam pomagała gdy inni się odwrócili".
Obawiam się tylko o dalsze losy małżeństwa z dworku. Kryzys małżeński był już przerabiany i co? Znowu palenie obrazów, groźba wyjazdu do USA i tak dalej? Tym bardziej że w realnym życiu trudno wyjść na prostą z takiego stanu w jakim znalazł się Kusy. Może w ramach terapii niech zajmie się tym w czym zawsze był dobry (poza malowaniem)? Przecież był kiedyś dobrym organizatorem, pamiętamy wizytę komisji z UE, kombinowanie przy wyborach na wójta (tych pierwszych gdy Lucy tylko udawała kandydatkę), pomoc w sprawie "duchów" u Solejuków czy reformowanie szkolnictwa. Może ratunkiem dla niego będzie właśnie to, że jest nie tylko artystą, ale jak trzeba to twardo chodzi po ziemi.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

04 maja 2015, 11:06

Dla mnie odcinek rewelacyjny. Śmieszne, że teraz w Wilkowyjach co drugi minister. :D Więcławska słucha rad Czerepacha, to wiadomo co z tego może wyjść. Radny z Dopiewa, Myćko i Wargacz faktycznie rozwalili całe spotkanie konkurencji z wyborcami. Marianek "zawirusował" komputer policjantowi. :D Ławeczka już może spokojnie spożywać Mamrota. Opłacało się zapłacić 40 zł. :D Ciekawe co Solejukowa zrobi z 5 mln. ? Nie podoba mi się tylko wątek z Kusym. Wiecznie nieszczęśliwy, co staje się irytujące.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

prezydentkozioł
Nowicjusz
Nowicjusz

04 maja 2015, 11:25

Oby Lucy nie wymyśliła rozwodu..... :cry:

5mln co te Solejuki teraz z tą kasą zrobią. Ciekawe jestem :)

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

04 maja 2015, 14:59

Odcinek bardzo dobry!!!
Michałowa wkroczyła w XXI wiek. Postęp niestety może zaszkodzić otoczeniu, w tym przypadku księżą. Tytułowe "Konie trojańskie" były asem w rękawie, który Czerepach ma przygotowany na wybory. Dobrze, że Więcławska się opamiętała.
Sytuacja w dworku nie tylko mnie kojarzy się z serii 7, gdy Lucy wróciła z aresztu i z serii 8 gdy Kusy miał kryzys twórczy. Ciekawy jestem co takiego Lucy wymyśliła :shock: . Solejukowa wygrała 5 milionów Złotych, jej reakcja odpowiednia do sytuacji :śmiech: . Marianek jako wilkowyjski haker.... :P Świetna intryga Haliny i Lodzi. ;)
Szkoda, że w odcinku było mało ławeczki.
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

04 maja 2015, 16:00

Wszystko zostało już napisane, ODCINEK - REWELACJA :D. Boję się tylko co wymyśli LUCY :płacze: Jeśli naprawdę coś wariackiego, to liczę że KINGA i Kusy ją powstrzymają.
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 464 razy

04 maja 2015, 16:12

Jak dla mnie może wyjeżdżać choćby w następnym odcinku. Jak na razie nie wnosi nic do 9 serii :mrgreen:

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

04 maja 2015, 22:24

Hania i Andrzej pisze:Jak dla mnie może wyjeżdżać choćby w następnym odcinku. Jak na razie nie wnosi nic do 9 serii :mrgreen:
Jak tak można, jak nie wnosi - co odcinek nowego i starego jeszcze większego focha. O ile jako wójt gminy jest bardzo dobra, to od czasu gdy została wójtem życie prywatne na tym cierpi. Szczerze to postać ta coraz mniej mi się podoba, i to nie Lucy ale właśnie Kusy miałby prawo do takich zagrań. Ostatnio Lucy wszystko nie pasuje, może klimakterium dostała :rechot: . W sumie strzeliłem tak sobie, kiedy Lucy odebrała ten pierwszy telefon o tym jej wyjeździe, ale widzę że na serio może coś być na rzeczy. Jednak tak po kościach czuję że jeszcze nie w tym sezonie.

Odnośnie odcinka - rewelacja i nawroty akcji przypominają wcześniejsze wersje, a intrygi są jak dawniej. Stare Ranczo wraca. Scenarzysta jednak jest genialny i wie jak nas uszczęśliwić.

Jeszcze jedno:
FeliciaM. pisze:Coraz większe napięcie przy równoczesnym zwolnieniu tempa akcji - jak w starych odcinkach, co też mi się podoba.
- genialnie zauważone :good:
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

05 maja 2015, 16:43

Dziękuję :).
Co do Lucy, to wydaje mi się, że na bank będzie to coś takiego, co spowoduje, że Kusy zacznie znowu malować. Ostatnio popadł w apatię, a jak wiadomo, tworzy mu się najlepiej kiedy "wszystkie neurozy wyłażą na wierzch", tak więc będzie to coś dramatycznego i spektakularnego.
"A kiedy mi powiedziała "tak", to jakby oknem wpadł piękny ptak..."

marioos
Nowicjusz
Nowicjusz

07 maja 2015, 11:07

Ogólnie odcinek podobał mi się tak 50/50 ale dałam ocenę: bardzo dobry za wygraną w totka. Do konca dnia myślałam o mojej wygranej (ktorej nigdy nie było).
Czy bym zemdlała?

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

08 maja 2015, 14:02

Dla mnie wątek Lucy i Kusego w końcu się jakoś rozkręca...Postać Lucy faktycznie stała sie trochę irytujaca a postać Kusego jeszcze bardziej;nic nie robi tylko uzala się nad sobą i gada....Coraz bardziej podoba mi się postać Oli ale do przewidzenia była reakcja Senatora w stosunku do niej - wiadomo że to Kokieciarz i Kobieciarz...
No i czekam co ta Lucy wymyśliła...
Ciekawe w którym odcinku wróci Jagna...
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

08 maja 2015, 16:03

juleeeeczka97 pisze:Ciekawe w którym odcinku wróci Jagna...
jak dla mnie to proponuję odcinek 173 :rechot: :rechot: :rechot:
Obrazek

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

08 maja 2015, 21:23

Nie liczyłabym na powrót Jagny, ale bardzo liczę na odcinek 173 :)

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 429 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

08 maja 2015, 21:27

mc_flay1 pisze:
juleeeeczka97 pisze:Ciekawe w którym odcinku wróci Jagna...
jak dla mnie to proponuję odcinek 173 :rechot: :rechot: :rechot:
A ja mam nadzieję, że wcale nie wróci. Jakoś bardziej wolę "Ranczo" bez Jagny ale za to "Ranczo" bez Staśka to nie "Ranczo" :D

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

08 maja 2015, 22:46

A ja bym chciała żeby wróciła ciotka Koziołowa. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

08 maja 2015, 23:04

Najlepszy odcinek tej serii. Namiastka dawnych klimatów... Myćko, Wargacz, radny z Dopiewa. Czerpachowi lepiej wychodzi knucie we wsi niż w stolicy.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

09 maja 2015, 0:05

goskaczg pisze:A ja bym chciała żeby wróciła ciotka Koziołowa. :D
O tak, ciotkę do partii zapisać, i będzie genialny rzecznik prasowy - nikt z dziennikarzy nawet nie śmie wtedy krytykować PPU :rechot:
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

09 maja 2015, 0:19

mc_flay1 pisze:O tak, ciotkę do partii zapisać, i będzie genialny rzecznik prasowy - nikt z dziennikarzy nawet nie śmie wtedy krytykować PPU :rechot:
Tam, dziennikarz.... sam prezydent będzie się bał najmniejszego słowa powiedzieć. Nawet, a może szczególnie, jeśli by nim został Kozioł :rechot: :rechot: :rechot:
Obrazek

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

09 maja 2015, 1:25

goskaczg pisze:A ja bym chciała żeby wróciła ciotka Koziołowa. :D
:mrgreen: Bardzo dobry pomysł...
Czerepacha uczynić rzecznikiem prasowym PPU a ciotke-Wicepremierem 8-)

-- 9 maja 2015, o 01:30 --
Sieradzak pisze:Nie liczyłabym na powrót Jagny, ale bardzo liczę na odcinek 173 :)
Też liczę na odcinek 173(a najlepiej 1073 :D )
Chodzi mi poprostu o reakcje Kozioła i Fabiana na intryge Klaudii(szkoda że ten dyrektor z Lublina nie upomniał się o swoje)
A swoją drogą gdyby ta intryga Kaudii doszła do Oli-ta druga miałaby fajne mięso do artykułu :oki:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

09 maja 2015, 9:02

Ola to cwany lisek i jak tak dalej będzie nagrywać wszystko co się w biurze dzieje to później może postanowić zgłębić "tajemniace" pozostałych polityków z Wilkowyj. A przez Czerepacha jak po sznurku dojdą do każdego bo wiadomo, że Arkadiusz prawie ze wszystkimi przekręty robił:) a przynajmniej próbował

ODPOWIEDZ