Ranczo odc. 112 Demony Kusego

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Demony Kusego"?

Czas głosowania minął 10 maja 2015, 19:45

bardzo słaby
4
10%
słaby
4
10%
dobry
7
18%
bardzo dobry
9
23%
rewelacyjny
15
38%

Liczba głosów: 39
Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

03 kwie 2015, 17:00

Ranczo seria 9 odcinek 112 "Demony Kusego"
Emisja premierowa - 26.04.2015 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 112 odcinka:
Posterunkowy Wojtek wprowadza w życie swój plan poprawy stanu bezpieczeństwa w Wilkowyjach, ale mieszkańcy przyjmują tę nowość z nieskrywaną niechęcią. Komitet wyborczy nowej kandydatki na stanowisko wójta przystępuje do nakreślenia strategii. Halina udziela Lodzi bezcennych porad, jak ratować małżeństwo. Kusy przeżywa kryzys twórczy, a na domiar złego noga, na którą utyka od lat, całkiem odmawia posłuszeństwa. Babka za pomocą ludowej psychoanalizy stara się dociec przyczyny tego stanu.
Źródło: tvp.pl, Studio A

Reklama

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

26 kwie 2015, 21:08

Każda minuta, sekunda tego odcinka to istna uczta dla widza, ambrozja dla zmysłów i w pełni satysfakcjonująca dawka „starego dobrego Wilkowyjskiego klimatu”. Akcja toczy się z ogromną dynamiką, nie dając widzowi chwili nawet odpoczynku. Co ważniejsze wróciło poczucie że po zakończeniu odcinka jesteśmy usatysfakcjonowani jego treścią i mimo tego że zawsze nam mało, nie odczuwamy irytacji że coś nam urwano w połowie.

Uaktywnił się dworek, urząd gminy, ławeczka. Pierwsze wspaniałe „dojrzałe” sceny z Dorotką. Wiele negatywnego wcześniej pisałem o Pietrku – witamy z powrotem tę postać w prawie już dawnej formie. Zakończono, w sumie i dobrze wątek akademii disco-polo.
Kusy ma kryzys wewnętrzny, który przekształca się w małżeński. Jako, że jest artystą i jego mózg pracuje inaczej, to efektem jest przegrzewanie się tego narządu, następstwem czego są przekłamania w układzie sterowania ruchem.
Monitoring nie za bardzo podoba się mieszkańcom i Franczesce która staje w kłopotliwej sytuacji z której bardzo dobrze wychodzi, a sceny picia na ławeczce to mistrzostwo świata.
Powstały komitety wyborcze i już nie jest takie oczywiste kto wygra, bo Więcławska też ma swoje plecy i niegłupie pomysły. Biskup wybrnął z sytuacji w iście Watykańskim stylu – jednak przy pomocy Michałowej, która w tej serii przechodzi samą siebie.
Warto wspomnieć o pozostałych cudownych wątkach: Klaudia jako mutant popromienny, sprawa rzecznika prasowego PPU, kolejny awans Weronki (notabene genialnie dobrana aktorka, najlepiej wtapiająca się z nowych w klimat serialu), taniec radości aptekarza, czy intryga kobiet w konsekwencji której Lodzia napastuje biednego Romana.

Odcinek, nie wiem brak słów jak go określić. Znakomity, bardzo dobry to mało – chyba nie przesadzę – GENIALNY. Długo nas trzymał scenarzysta w niecierpliwości, oferując jakieś tam historyjki – w sumie fajne ale takie bardzo abstrakcyjne.
Jedynym minusem tutaj jest według mnie gra policjanta – jakiś taki jest nie wiem jak go określić – nienaturalnie nawiedzony, i o ile jego postać jest fajna w serialu, o tyle moim skromnym zdaniem została zagrana jakoś sztucznie.

Scenarzyście, Reżyserowi oraz całej ekipie
bardzo dziękuję za ten odcinek
oby tak dalej.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, 21:15 przez mc_flay1, łącznie zmieniany 1 raz.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Akryl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

26 kwie 2015, 21:15

Tak pierwszy tekst Dorotki i już leżałem ze śmiechu na brzuchu xD
No bez wątpienia Halinka i Lodzia gwiazdy odcinka. Jeszcze to poszukiwanie kochanka xD i propozycja magistra. Wgl strasznie dużo świetnych momentów, policjant :lekarstwa za drogie" jak na filmie oglądał atak Haliny na Apteke albo rozmowa doktorowej z wójtem :D
Jeden z lepszych odcinków w tym sezonie.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

26 kwie 2015, 21:16

Dotarły do mnie dwa głosy, że ten odcinek do Rancza pasuje, jak koza do dworku. I niemal uwierzyłam, ale jednak zobaczyłam.
Zobaczyłam dziś Kusego z I i II serii, tego, który boi się, że nie zasługuje na Lucy i .. nadal tak myśli. Niby obrazy sukcesy odnoszą, ale przecież to niemożliwie, że sukces jest prawdziwy, jak i to, że przecież Lucy mogłaby go naprawdę pokochać….
Terapia Babki, niczym rower Solejuka, przywraca Kusego na tory normalności, ale na jak długo?
Dylematy na plebanii – kiedyś była tylko Lucy - nie do końca "święta", ale jednak ze "słuszną racją" w tle, w dodatku w opozycji do znienawidzonego brata-bliźniaka-komucha. A teraz? Fabian co prawda akurat politycznie bliższy, za to moralnie ułomny, w opozycji Więcławska, której niewiele można zarzucić, poza tym, że akurat nie ma poparcia poprzedniego wójta. Raz wreszcie pleban mógłby wiarygodnie udawać, że kościół się do polityki nie miesza, gdyby mu Michałowa o całkiem innej polityce nagle nie przypomniała.
Poboczne intrygi, rodem z trzeciej serii, osadzają aktualne wydarzenia bardziej w "Ranczu" niż mogłabym oczekiwać, a scena z Kusym, który nagle na powrót kuleje, gdy tylko jego ukochana ma za złe niewywiązywanie się prozaicznych obowiązków… Wszak to Ranczo seria czwarta i drugi szok poporodowy!
Obrazek

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

26 kwie 2015, 21:19

Według mnie był to dość przyjemny odcinek. Dla mnie trochę nudne były sceny z Kusym. Monitoring mam nadzieję, że się rozwinie. Lodzia i jej "zdrada" bardzo śmieszna. Trochę mnie już denerwuje te przerzucanie Weronki. Na plebani mało się dzieje, ławeczka najlepsza w tym sezonie. Zdaje mi się, że Halina będzie tak samo reagować na wystąpienia Magistra jak Wezółowa. Czuję jednak dalej jakiś niedosyt...

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

26 kwie 2015, 21:21

Odcinka na razie nie będę oceniać, ale faktycznie wrócił klimat pierwszych serii - rozmowa z Babką, pomysły na program wyborczy, a zwłaszcza mądre spostrzeżenia Solejukowej versus plan unowocześnienia wsi przez komitet wyborczy Dudy.
Lodzia przekomiczna - w scenie z księgowym niemal sparodiowała Halinę, ale tak chyba miało być.
Jestem ciekawa co dalej z tego wszystkiego wyniknie - napięcie rośnie z odcinka na odcinek.
"A kiedy mi powiedziała "tak", to jakby oknem wpadł piękny ptak..."

maja-darek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy

26 kwie 2015, 21:25

Witam wszystkich Ranczersów.

Za nami kolejny odcinek NAJLEPSZEGO serialu na ziemii, w sumie to nie wiem jak go podsumować.. ogólnie odcinek oceniam jako poprawny.
W końcu rozkręciła się Więcławska za to duży plus, wróciła babka jaką pamiętam :)
Rozpoczęto kilka ciekawych wątków (mi osobiście bliżej to programu Więcławskiej), w końcu uaktywnił się spryt Michałowej jaką znałem.. troszkę wracają mi wspomnienia z poprzednich wyborów na wójta :) (mam cichą nadzieję, że scenarzyści zafundują nam niezła dawkę podchodów/przekrętów/cwaniactwa).
Nowy policjant.. jak na razie bez rewelacji
Pietrek, Pietrek, Pietrek.. mógłbyś wrócić do malowania u Więcławskiego, proszę!

Brakowało mi Czerepacha, Więcławskiego, Witebskiego... no i Staśka! o Wiolettce już nie wspomnę no i Jola....
Po raz kolejny mogę stwierdzić, że scenariusz pierwszych 5 serii jest nie do zastąpienia (bynajmniej dla mnie), choć przez chwilę wróciły wspomnienia 4 serii..

Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek :).

Pozdrawiam wszystkich Ranczersów w szczególności wszystkich z północy Polski! - po raz kolejny ponawiam chęć zorganizowania zjadu na północy Polski!, piszcie!

--
RANCZO jest tylko jedno! dAriuSz
dAriuSz

10fanta
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

26 kwie 2015, 22:34

W pewnym momencie myślałem że Michałowa powie że chce startować na wójta :) sceny z Kusym nie do końca mi podeszły ale gra pani Arlak jak najbardziej na plus i udane sceny na ławeczce myślę że nie ma co narzekać . Swoją drogą to do czego doszło że już w Wilkowyjach nie ma komu za ladą stanąć... Robią kariery Ci nasi bohaterowie...

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

26 kwie 2015, 23:00

Słabo. Wątek namawiania Lodzi do zdrady żenujący. Martwi się Lodzia, że nie kobieca, bo zdradzić nie umie? Kusy to zamiast zmuszać się do tego malowania to lepiej niech już zacznie pić, bo nudno. A Lucy znowu tylko na ekranie, aby lokować margarynę. Babka jako psychoterapeutka? Odcinek ratuje dylemat na plebanii - kogo poprzeć na wójta? Michałowa the best! No i tajne komplety disco polo też na plus! :mrgreen: Doktor też ucieszony, bo program w telewizji tylko raz w tygodniu, to doktorowa go nie zamęczy w alkowie.
.

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

26 kwie 2015, 23:41

Mnie dzisiaj rozbroiła kozetka Babki- psychoterapeutki :) bo Witebskim i Joli w końcu na Kusego przyszedł czas. Toć w końcu je artysta, największy dziwak we wsi ;)
Szczerze powiem, że nie mam pojęcia kto wójtem zostanie. Niby Duda poparcie Lucy ma, ale jednak bez wsparcia biskupa.. kto wie? Choć raz oficjalnie parafianie-wyborcy na swoją wolę zdać się muszą :) Program Więcławskiej zapowiada się niczego sobie, tak jak zresztą Fabiana. Walka będzie pewnie do ostatniego głosu. Ciekawe, czy Wilkowyjanie wybiorą stabilizację czy zmiany...?
Dzisiejszy wątek Lodzi- dla mnie kompletna porażka.
Za to Francesca jak zawsze na plus. Widać, że już dobrze obeznała się w wilkowyjskich realiach i wie, kiedy jaką sprawę wyciszyć trzeba choćby ze względu na "złoszcz na amore" :D

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

27 kwie 2015, 0:27

Według mnie odcinek bardzo dobry. Na plus: terapia Kusego, ławeczka walcząca z nowoczesnością, tworzenie programów przez komitety kandydatów. Na minus wątek Lodzi, chodź całkiem zabawny i świetnie zagrany.
Szkoda tylko, że do końca sezonu tylko pięć odcinków...

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 539 razy

27 kwie 2015, 7:06

Dla mnie odcinek ogólnie bardzo dobry. :) Zdecydowanie akcja się rozkręciła. Kampania na wójta się rozkręca. Dobrze, że biskup nie poparł żadnej strony. Przez chwilę miałem wrażenie, że może Michałowa się głosi jako trzecia na wójta i Kościół ją poprze. :D Cała wieś monitorowana. Sceny na ławeczce genialne. :rechot: W sumie dziwię się, że policjant nie zna jeszcze władz gminy, bo powinien je poznać a nie tylko Lucy. Wtedy byłoby o wiele ciekawiej jakby inne osoby dowiedziały się, że Halina wybiła szybę w aptece. :D Szkoda, że z akademią disco polo nie wyszło. Na wieeeelki minus tego odcinka wątek Kusego i Babki, takie nudy, że aż sobie przełączałem na chwilę zobaczyć wynik snookera. Zamiast tych scen mogli dać Czerepacha i Olę. No i kolejna nowa postać. Dużo w tej serii, a to jeszcze nie wszystkie. :)

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

27 kwie 2015, 9:39

pablo pisze:Przez chwilę miałem wrażenie, że może Michałowa się głosi jako trzecia na wójta i Kościół ją poprze. :D
Ja miałam z kolei wrażenie, że Michałowa każe biskupowi zmusić Klaudię i Dudę do ślubu, żeby jego jedyny minus zlikwidować :)
"bo tylko głupi ludzie czas na kłótnie tracą, jak życie takie krótkie jest...."

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

27 kwie 2015, 10:21

Dla mnie odcinek super. Dobrze, że Więcławska ma w swoim komitecie Solejukową. :D Babka lepsza w terapii od Klaudii.
Ma więcej pacjentów. :D Moja ulubiona ławeczka świetna. Policjant trochę ciamajda ale kamerki zamontował. Francesca nad wszystkim czuwa. :) Mam wrażenie, że Halina z Lodzią to nic nie robią w tym urzędzie tylko zajmują się polityką albo romansami.
Czekam na rozwinięcie wątku związanego z wyborami. Ciekawe kto wygra ? :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Tom2
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 20 razy

27 kwie 2015, 10:52

Niestety podtrzymuję opinię, ta seria jest szarpananie ma dynamiki i wiele sytuacji jest naciąganych i bardzo nierealnych. Ta noga Kusegoi zaklęcia, które pomagają chodzić to już całkiem z kosmosu. Widać jak scenarzyści się męczą aby podtrzymać akcję i coś wykombinować. Nie wyobrażam sobie co będzie w serii 10-tej.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 539 razy

27 kwie 2015, 10:55

Tom2 pisze: Ta noga Kusego i zaklęcia, które pomagają chodzić to już całkiem z kosmosu.
Dokładnie to ująłeś. :good:

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

27 kwie 2015, 11:15

Odcinek świetny. :mrgreen: Kolejny odcinek po którym czuję się syty. :) Mimo wszystko, wątek z Kusym podobał się nam (mnie i mojej rodzinie). Zachowanie i mimika Lodzi, ławeczka i jej rozwiązanie problemu, taniec magistra, kamery po wsi i ucieszenie posterunkowego po zobaczonym i nagranym wybryku - super!!! :D Parsknęliśmy śmiechem jak zobaczyliśmy pana Romana. :rechot: Solejukowa to ma taki rozum, że sama powinna na wójta kandydować. Wyborcy i ich popierający mają bardzo ciekawe pomysły. Biskup mądrze wybrnął z sytuacji poparcia jednej ze strony kandydatów. Michałowa - ona też była niczego sobie :wariat: :good: - czasami tak się wypowiadała o tej całej sprawie, jakby miała coś na myśli i miała jakiś plan. :?: Dorotka coraz więcej mówi. :good: Dobrze, bo jakoś tak nieczęsto pojawia się w odcinkach, o rozmawianiu nie mówiąc.
Ocena: 8/10.

EDIT: Tak w ogóle to co się stało z Moniką? Kolejny odcinek jej nie ma, przegapiłem widocznie coś.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 11:54 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

27 kwie 2015, 11:49

Też jestem zdania że powoli powraca klimat początkowych serii to jest bardzo bardzo na plus. Spawy bardziej przyziemne znowu nabrały większego znaczenia co zawsze było dużym atutem Rancza.Oby tak dalej a serial będzie się oglądać z jeszcze większą przyjemnością. No i plus za przemówienie Dorotki. Super sceny z Kusym.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

27 kwie 2015, 14:34

Odcinek wspaniały.... Na Więcławską sam bym zagłosował, bo program ma " życiowy" ;)
Podczas "leczenia " Kusego przypomniał mi się wątek, jak Witebski był również na takiej terapii.
Biskup zachował neutralność to mi się podobało, ale coś mi się wydaje, że Michałowa namówi go aby poparł Więcławską ( po tej podwyżce dla Weronki). :D Taniec magistra :rechot: Dorotka zaczęła wreszcie mówić. ;)
Lodzia nawet nie potrafi zdradzić Czerepacha, tak jest wierna swojemu mężowi. :D
Francesca okazała Halinie kobiecą solidarność :śmiech:

No i oczywiście ławeczka... :rechot: ;)
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

27 kwie 2015, 14:37

Tomek pisze:EDIT: Tak w ogóle to co się stało z Moniką? Kolejny odcinek jej nie ma, przegapiłem widocznie coś.
Pojawi się w swoim stylu w kolejnym odcinku ;)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

ODPOWIEDZ