Ranczo odc. 111 Istotny dysonans

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Ankieta: Jak oceniasz odcinek pt. " Istotny dysonans "?

Czas głosowania minął 03 maja 2015, 19:25

bardzo słaby
3
8%
słaby
2
5%
dobry
9
23%
bardzo dobry
10
26%
rewelacyjny
15
38%

Liczba głosów: 39
Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

03 kwie 2015, 16:58

Ranczo seria 9 odcinek 111 "Istotny dysonans"
Emisja premierowa - 19.04.2015 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 111 odcinka:
Wicepremier Czerepach sprowadza do Wilkowyj swoją nową asystentkę, co staje się powodem poważnych perturbacji w życiu wsi, a także w życiu rodzinnym samego Czerepacha. Michałowa zastanawia się jak najlepiej pomóc swojej siostrzenicy i wymyśla coraz to inne, iście makiaweliczne plany. Więcławska obserwując błyskotliwą karierę męża, zaczyna odczuwać, jak to trafnie określa Solejukowa, "dysonans". Skłania ją to do głębokich przemyśleń, które zaowocują nieoczekiwaną dla wszystkich decyzją...
Źródło: tvp.pl, Studio A

Reklama

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

19 kwie 2015, 21:23

Odcinek trudny do oceny, bo wyraźnie "przygotowawczy". Daje się zauważyć nadchodzące komplikacje i sensacje, sytuacja tu i ówdzie się gmatwa i zaostrza, a do tego można tylko zgadywać, co też zobaczy sieć kamer pieczołowicie montowanych przez pana posterunkowego. Jakby to Pietrek ujął: "Nagły zwrot akcji, dramatyczny, można powiedzieć". :)
:good:
Obrazek

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

19 kwie 2015, 21:25

Dobry odcinek. Scen typowo "hi, hi, hi, ha, ha, ha" mało, ale wartka akcja i niewymuszona.
Podobał mi się program Fabiana, sama zagłosowałabym na takiego kandydata.
No i program Klaudii na końcu :D
"A kiedy mi powiedziała "tak", to jakby oknem wpadł piękny ptak..."

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 519 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

19 kwie 2015, 21:28

Kolejny bardzo dobry odcinek. Świetna akcja Czerepach - Kozioł. Wicepremier postawił sprawę na ostrzu noża i osiągnął cel, choć mam wrażenie że prezes i tak będzie w stosunku do niego lekceważący. Ola przezornie nagrała rozmowę, ewidentnie będzie szukała haków na władze PPU. Skądinąd jest ona bardzo bystra, w lot pojęła intencje Czerepacha wysyłającego ją na kawę. Więcławska bardzo poważnie podchodzi do kandydowania na wójta. Szkoda tylko, że "przepis" na kampanię wyborczą wzięła od Czerepacha. Będzie brudna gra, możemy być tego pewni. Duda mocno zaangażowany w swoją startującą kampanię na "dzień dobry" dostał dwa mocne ciosy w postaci decyzji Więcławskiej i od Klaudii. Coś czuję, że audycje eks-wójtówny przyniosą dużo zamieszania w Wilkowyjach.
Michałowa sprytnie odwołała Werkę z plebanii i szybko załatwiła jej pracę w aptece, co przysparza kłopotów Polakowskiemu, postawionemu pod ścianą przez Halinę. Ciekawy jestem, jak magister z tego wybrnie.
Z kolej akcja nowego posterunkowego z zakładaniem kamer może przynieść nam wilkowyjską edycję "Big Brothera".

I na koniec coś, co mi się w ogóle nie podoba... Niestety, IX seria właśnie minęła półmetek i jest już z górki :(

maja-darek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy

19 kwie 2015, 21:36

Witajcie drodzy Ranczersi :)

Kolejny odcinek NAJLEPSZEGO serialu na świecie za nami.

Odcinek nie powalił mnie na kolana, Halina jakaś taka za nowoczesna, Hodziukowa zreszta również wszystko w serialu dzieje się za szybko, Więcławski V-ce Minister.. mocna przesada! uwielbiałem go jako budwlańca, który knuł z wójtem wszystkie przetargi.
I wójt dla mnie jakiś nie ten co zawsze, proboszcz w sumie też bez "tego czegoś", Violettka.. też mi brakuję tej Violetki sprzed lat
Rola nowego policjanta... w sumie nie wiem czy jest w ogóle potrzebna

Czerepach uratował odcinek! (nie po raz pierwszy)

Nie wiem jak Wy drodzy ranczersi, ale ja strasznie tęsknie za tym knuciem, tzw: "wieśniakami" (bez obrazy oczywiście), ubiorem samych aktorów, Lucy próbująca za wszelką cenę osiągnąć swój cel, Hadziuk... ochroniarz, Pietrek.. tutaj zdecydowanie widziałbym powrót do korzeni.

Uwielbiam ten serial, nie ma lepszego na świecie, ale ubolewam, że scenarzyści poszli w tym kierunku, a jeśli już trzeba było to zdecydowanie wolniej. Z olbrzymią ciekawością oczekuję kolejnego odcinka :)

Pozdrawiam wszystkich ranczersów!

--
RANCZO jest tylko jedno! dAriuSz
dAriuSz

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

19 kwie 2015, 21:39

Odcinek rewelacyjny, bez dwóch zdań. :D Super teksty, super wydarzenia. Najlepszy odcinek 9 serii. Więcławska na wójta- o tym to już dawno wiedziałem, więc się nie zdziwiłem. Pawel Koziol z tekstem o przewiewnym tupeciku. :D A Ola przed wyjsciem wlaczyla nagrywanie, oj, sprytna to jest/bedzie dziewucha, oj tak. Nowy policjant już kamery po wsi umieszcza, będą z tym jaja. :D Solejukowa taka mądra,sprytna,wykształcona, sama powinna na wójta kandydować. Nareszcie Hadziukowa się pojawiła i to z nową fryzurą. Księżowie mieli na co popatrzeć hehe. :D Niby duchowni,ale cechy prostego mężczyzny są. :D Michałowa na szczęście w porę zareagowała. Tak zareagowała,że księżom to się na pewno nie spodobało,było widać, magistrowi szczególnie,ale z innego powodu i wszxyscy wiedzą jakiego. :) Lodzia już od razu zazdrosna i te je jęki z rozpaczy. XD Idzie z parasolką w ręku i Haliną po boku. ,,Co to na deszcz się zanosi?" (czy coś takiego), pyta się Halina widząc Lodzie z parasolką w ręku (wiadomo,po co ta parasolka byla :D). Edukacja seksualna pod strzechą mnie rozwaliła najbardziej. :D
Ocena: 9/10.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

19 kwie 2015, 21:42

Pierwszy chyba odcinek tej serii, gdzie spokojnie mogę dać kciuka w górę. Tak jak pisze Milla-nowa odcinek tak jakby przygotowawczy, mam nadzieję odcinający dotychczasową złą passę serii.

Scena jak księża obserwują Weronkę myjącą okna - prima sort. Miłachowa pięknie uknuła swoją intrygę gotując trzy pieczenie na jednym ogniu: pozbawia księży Weronki, załatwia jej lepszą pracę i ukraca romans Aptekarza z Haliną.
Ktoś pisał o scenach śmichi-chichi - nie na tym moim zdaniem Ranczo polega, a czuję po kościach że ta seria jeszcze niejednym pozytywnym nas zaskoczy.

Na minus odcinka niestety muszę z przykrością zaliczyć dalej grę postaci Pietrka, i nie podobała mi się w tym odcinku gra magistra - jakieś te obie postacie w tym odcinku grały "bezpłciowo".
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

19 kwie 2015, 21:43

Zniszczyła mnie (oczywiście pozytywnie) ostatnia scena :) Mistrz :)

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

19 kwie 2015, 21:45

Zdecydowanie jak na razie najlepszy odcinek serii 9. Już na początku, jak Wioletka wygoniła Czerepacha na kawę do żony! Akcja z myciem okien też wymiata. Weronka: "To może do sucha? Michałowa: "Wyschnie". Zakłopotani księża do Michałowej: "Oczywiście, że wyschnie". Iskrzenie między senatorem i Czerepachem super. Stach Japycz, Hadziuk, Sokejuk i Pietrek lobbystami? Czemu nie? Znają przecież połowę rządu! No i Duda, który myślał, że kandydowanie Więcławskiej to najgorsza wiadomość dnia. A tu masz! Audycja Klaudii o aktywności seksualnej Polaków. Już widzę jak to wpłynie na kampanię wyborczą Fabiana. No i co na to biskup?

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 429 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

19 kwie 2015, 22:00

Jak dla mnie odcinek bardzo dobry!
Po primo chyba pierwszy odcinek tej serii bez Warszawy, ministerstw i innych "cudów".
Wilkowyje i tylko Wilkowyje!
Po sekundo Michałowa była według mnie gwiazdą tego odcinka.
Tomek pisze: Księżowie mieli na co popatrzeć hehe. :D Niby duchowni,ale cechy prostego mężczyzny są.
Fizjologii nie oszukasz :rechot:

Solejukowa oczywiście trzyma swój poziom.
Posterunkowy z kamerami - Będzie ciekawie :D
Dialog Kusego z Lucy jakoś tak mi przypomniał te ich rozmowy z serii 1 - 4.
I na koniec jeden minus : Za mało ławeczki

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

19 kwie 2015, 22:02

Najlepszy odcinek tej serii jak dotąd :) Mimika Lodzi jest powalająca. Scena Magistra z Michałową też jedna z najlepszych. Moim zdaniem tak jak również innych ten odcinek wprowadza nas w przełomowe wydarzenia serii ( choć wg mnie trochę za późno ) Sceny z walką o wyborców moim zdaniem będą miały taki charakter jak z 4 serii. Montowanie kamer przed apteką i biurem senatota mogą dać materiały gorące materiały :) Jakoś mi brakuje Moniki i Jerrego, bo myślałem, że będzie ich dużo w tej serii ... Bardzo dużo naprawdę śmiesznych i udanych scen ale ta ostatnia z audycją Klaudii Najlepsza ;) I jeszcze ten tekst " krew nie woda "

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

19 kwie 2015, 22:42

Jeden z najlepszych odcinków "dziewiątki"! Ja tam się zdrowo na nim uśmiałam :) "Krew nie woda, czy edukacja seksualna pod strzechą" :D Nareszcie dało się poczuć klimat dawnych serii bo niestety, prawda jest brutalna ale kilka odcinków w tej serii było takich mdłych. Niby coś się dzieje, ale jakoś tak strasznie światowo się zrobiło.
Dobrze że jest więcej Solejukowej i Francesci, natomiast szkoda że jest tak mało Lucy i Piotra Kozioła, biskup jakiś taki nieprzydatny ostatnio. Ktoś już wcześniej pisał, że szkoda że Ranczo już nie jest takie "wieśniackie"- to prawda. Z takich Wilkowyj najbardziej się śmialiśmy, ale i późniejsze serie dawały wiele radości (choć w już nieco innym klimacie). Czekam z niecierpliwością jak rozwiną się wszystkie wątki :)
"Pietrek, ty nie myl przyjemności z pracą, jeśli nie chcesz, żeby w pracy nieprzyjemność spotkała cię"

Awatar użytkownika
Mr James
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 45 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 51 razy

19 kwie 2015, 23:17

Witam. :)
Dobry odcinek. Jak napisała Milla-nowa, „przygotowawczy”. Jednak Istotny dysonans pomiędzy serialem a życiem polega na tym, że prawdziwy modus vivendi różnych pań premierowych i ministrowych wygląda zupełnie inaczej. Na ogół współmałżonkowie wysoko postawionych urzędników i urzędniczek państwowych nie są zainteresowani życiem i losem miejscowej społeczności, środowiska z którego się wywodzą. Są zainteresowani wyłącznie obrastaniem we wszelkiego rodzaju dobra materialne. Lubią też zagraniczne egzotyczne wyjazdy. Istnieje nawet w tych środowiskach przyzwolenie na, nazwijmy to, nie najcięższe prowadzenie się męża, czy żony, byleby tylko była gwarancja stałego dopływu gotówki. Oprócz tego w grę wchodzi ustawianie rodziny i znajomych (może ten wątek jeszcze będzie w kolejnych odcinkach). A jeśli wychodzą jakieś skandale obyczajowe, to gotowi są przysięgać o niezwykle moralnym życiu, jakie jakoby prowadzą ich współmałżonkowie. Pecunia non olet! :) Jest to więc postawa typu „ktoś pluje, a ja mówię, że pada i idę dalej”. Dlatego miłym filmowym, idealistycznym zaskoczeniem jest kandydowanie Więcławskiej na wójta.
zyciak pisze: ... Szkoda tylko, że "przepis" na kampanię wyborczą wzięła od Czerepacha. Będzie brudna gra, możemy być tego pewni.

Tu się nie zgadzam. Małżeństwo Więcławskich jest przez scenarzystę kreowane na „normalnych, porządnych ludzi”. Pewnie Więcławska będzie poddana silnej presji, jednak uważam, że nie zdecyduje się na wspomnianą brudną grę i postanowi walczyć fair. A Fabian będzie prowadził merytoryczną i bardzo „pozytywistyczną kampanię”. Sądzę, że aż za bardzo pozytywistyczną, co może się spotkać z niezrozumieniem wyborców. Ponadto jego „wyborczym zagrożeniem” jest związana z nim Klaudia mówiąca publicznie o „tych” sprawach. Tak więc wynik wyborczej walki zaczyna być coraz bardziej interesujący!

Rzecz warta odnotowania - w tym odcinku Michałowa pokazała swoje do tej pory nieznane i „mroczne oblicze” – w obronie tzw. moralności posłużyła się szantażem. Z punktu widzenia głębi psychologicznej postaci to dobrze, choć na pewno nasza sympatia do Michałowej po tym incydencie zmalała.
zyciak pisze: Ola przezornie nagrała rozmowę, ewidentnie będzie szukała haków na władze PPU. Skądinąd jest ona bardzo bystra, w lot pojęła intencje Czerepacha wysyłającego ją na kawę.
Pytanie tylko, czy do tego potrzeba dużej bystrości?! :)
zyciak pisze: Z kolej akcja nowego posterunkowego z zakładaniem kamer może przynieść nam wilkowyjską edycję "Big Brothera"
Też tak uważam. Pisałem o tym, przy okazji recenzji odcinka „Boska cząstka”:
ranczo-seria9/ranczo-odc-110-boska-cz-stka-t2760.html
Mr James pisze: Nowy policjant to nowe spojrzenie na gminę z punktu widzenia przestrzegania/nieprzestrzegania prawa. Ponadto zainstalowane kamery mogą ujawnić wiele niepożądanych/niewygodnych treści. Nie wszystkim osobom, nawet tym, które nie mają nic na sumieniu, może przypaść do gustu ciągła obserwacja rodem w Big Brother’a. Dlatego wielowymiarowy konflikt nowego policjanta z miejscową społecznością wisi w powietrzu. Przy okazji może się też dostać przełożonej tegoż, pani wójt, która wydała przecież zgodę na instalację wspomnianych kamer.
Pewien niedosyt można odczuwać w związku z marginalizacją akcji w dworku, a co za tym idzie swoistą marginalizacją postaci Lucy i Kusego. Ciągnący się już od kilku odcinków motyw walki Kusego z nałogiem palenia jest chyba świadectwem braku scenariuszowych pomysłów na „dworkową akcję”. To jednak tylko mały minus dzisiejszej części.

Reasumując. Wiele ciekawych wątków w tym odcinku zostało zasygnalizowanych, co daje asumpt do niecierpliwego oczekiwania na dalszy rozwój serialowej akcji. :)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

19 kwie 2015, 23:35

Mr James pisze: zyciak napisał(a):
... Szkoda tylko, że "przepis" na kampanię wyborczą wzięła od Czerepacha. Będzie brudna gra, możemy być tego pewni.

Tu się nie zgadzam. Małżeństwo Więcławskich jest przez scenarzystę kreowane na „normalnych, porządnych ludzi”. Pewnie Więcławska będzie poddana silnej presji, jednak uważam, że nie zdecyduje się na wspomnianą brudną grę i postanowi walczyć fair.
Również mam nadzieję, że będzie grała fair. Z drugiej jednak strony jej sztab wyborczy, w osobach koleżanek z "Wilkowyje Cheese and Pierogi Company", wyraźnie ucieszył się z wizji "dokopania" Dudzie.
Mr James pisze: zyciak napisał(a):
Ola przezornie nagrała rozmowę, ewidentnie będzie szukała haków na władze PPU. Skądinąd jest ona bardzo bystra, w lot pojęła intencje Czerepacha wysyłającego ją na kawę.

Pytanie tylko, czy do tego potrzeba dużej bystrości?! :)
To, co dla nas wydaje się oczywiste, dla wielu oczywiste nie jest. Na co dzień spotkać możemy się z wieloma sytuacjami, gdy nawet "łopatologia stosowana" nie przynosi oczekiwanych efektów. Takie czerepachowe aluzje w takim wypadku w ogóle nie wchodzą w grę.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 539 razy

20 kwie 2015, 10:06

Nie będę się rozpisywał, bo już przedmówcy powiedzieli wszystko. Powiem tylko, że odcinek bardzo dobry, widać, że akcja się rozkręca i mam nadzieję, że II cześć sezonu będzie zdecydowanie lepsza niż pierwsza. A cytat z odcinka to cytat Kozioła o tupeciku Czerepacha. Niezłe też było jak księża patrzyli na Weronkę. :śmiech:
Ja czekam na kampanię wyborczą z udziałem m.in. Ranczersów. :D

graba11
Nowicjusz
Nowicjusz

20 kwie 2015, 10:48

Ja niestety uważam, że to był słaby odcinek. Denerwująca Michałowa, która uważa się za królową i wszystko co sobie wymyśli wprowadza w życie. Szantaż magistra to lekka przesada chociaż sam sobie na to zapracował. Kandydatura Więcławskiej.. bez komentarza, kobieta bez doświadczenia i wykształcenia pewnie zostanie wójtem.. i niestety będzie to odzwierciedlenie rzeczywistości. Nie mówię, że człowiek bez wykształcenia nic nie umie ale trzeba mieć jednak jakieś kwalifikacje. Ogólnie zgadzam się, że to odcinek przygotowawczy ale niestety trochę mnie dobił. Za to po obejrzeniu prapremiery następnego odzyskałem trochę nadziei co do serialu :)

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

20 kwie 2015, 15:03

Bardzo dobry odcinek!
Nie będę się rozpisywał, bo wszystko napisali już moi poprzednicy. Ciekawe jak rozwinie się wątek z kamerami i z wyborami oczywiście. :D
Szkoda, że to już 6 odcinek tej serii :( Szybko zleciało.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

20 kwie 2015, 15:24

sypniewski5 pisze:Szkoda, że to już 6 odcinek tej serii :( Szybko zleciało.
Małe sprostowanie. To już siódmy odcinek tej serii. Zleciało jeszcze szybciej ;) Do końca IX sezonu zostało tylko sześć odcinków :(

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 539 razy

20 kwie 2015, 15:40

zyciak pisze:
Małe sprostowanie. To już siódmy odcinek tej serii. Zleciało jeszcze szybciej ;) Do końca IX sezonu zostało tylko sześć odcinków :(
Ale coraz bliżej do wizyt na planie X serii. :zadowolony:

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

20 kwie 2015, 15:54

zyciak pisze:
Dzięki zyciak ;)
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

ODPOWIEDZ