Odcinek 110 Boska cząstka

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Boska cząstka"?

Czas głosowania minął 26 kwie 2015, 20:15

bardzo słaby
0
Brak głosów
słaby
4
9%
dobry
12
26%
bardzo dobry
11
24%
rewelacyjny
19
41%

Liczba głosów: 46
Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

13 kwie 2015, 16:40

pablo pisze:
sypniewski5 pisze: Nie podoba mi się to, że Lucy ograniczana jest do scen np. podlewania kwiatków.
Szkoda tylko, że przy podlewaniu nie powiedziała jak w reklamie: rośliny lubią agrecol. :rechot:
Jeszcze niech doda "mniam mniam" :śmiech:
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Reklama

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

13 kwie 2015, 17:05

sypniewski5 pisze:
pablo pisze:
sypniewski5 pisze: Nie podoba mi się to, że Lucy ograniczana jest do scen np. podlewania kwiatków.
Szkoda tylko, że przy podlewaniu nie powiedziała jak w reklamie: rośliny lubią agrecol. :rechot:
Jeszcze niech doda "mniam mniam" :śmiech:
Dodała "siup" ;) ;) ;)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
neuroup
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

13 kwie 2015, 22:47

Powiem szczerze, że to chyba najsłabszy odcinek, tak się zdenerwowałem, że aż przełączyłem na inny kanał.
Martwi mnie, że jedynym pomysłem na rozwój postaci jest zrobienie z kogoś artysty.
Kusy wiadomo. Co zrobiono z Pietrkiem, artystę, Jolka tak samo, no i Witebski nie mógł się wyłamać z trendu i też artysta. Ksiądz Robert, oczywiście artysta. Pojawia się nowa postać, ile można ciągnąć wątek leśniczego...... scenarzysta kombinował, kombinował i wymyślił artystę, tak żeby oryginalnie było. Jednym słowem w Wilkowyjach sami artyści. Obstawiam, że nowy policjant w ramach panującej mody zostanie......kim to on by mógł być.... o już wiem. Brakuje artysty filmowego.
A jeszcze w ogóle tak na siłę robienie, jacy to "artyści" są skomplikowani i ważni.
Słabe to na maxa.
Wątek polityczny leży, a tak to wszystko w okół "artystów" się kręci

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

14 kwie 2015, 10:24

neuroup pisze: Martwi mnie, że jedynym pomysłem na rozwój postaci jest zrobienie z kogoś artysty.
O tym samym pomyślałam. Wszyscy piszą, malują, śpiewają, rymują... brakuje tego, żeby mała Dorotka okazała się geniuszem w jakiejś dziedzinie... słabe to i naciągane.

Odcinek w ogóle mnie nie wciągnął, obejrzałam chyba z sentymentu. Ostatnio widziałam kilka odcinków drugiej serii, którą kiedyś uważałam za słabą i zdałam sobie sprawę, że była o niebo lepsza od obecnej. Naturalniejsza i bliższa rzeczywistości. Jak do tej pory jedynym odcinkiem nowej serii, który mi się naprawdę podobał, był drugi. A potem z odcinka na odcinek coraz nudniej :śpi:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

15 kwie 2015, 13:17

Po raz pierwszy w tej serii pojawili się Myćko i Wargacz. Cieszę się że pan Tomasz Sapryk powrócił do zdrowia, podobno miał operację.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

15 kwie 2015, 19:26

neuroup pisze:Powiem szczerze, że to chyba najsłabszy odcinek, tak się zdenerwowałem, że aż przełączyłem na inny kanał.
Martwi mnie, że jedynym pomysłem na rozwój postaci jest zrobienie z kogoś artysty.
Kusy wiadomo. Co zrobiono z Pietrkiem, artystę, Jolka tak samo, no i Witebski nie mógł się wyłamać z trendu i też artysta. Ksiądz Robert, oczywiście artysta. Pojawia się nowa postać, ile można ciągnąć wątek leśniczego...... scenarzysta kombinował, kombinował i wymyślił artystę, tak żeby oryginalnie było. Jednym słowem w Wilkowyjach sami artyści. Obstawiam, że nowy policjant w ramach panującej mody zostanie......kim to on by mógł być.... o już wiem. Brakuje artysty filmowego.
A jeszcze w ogóle tak na siłę robienie, jacy to "artyści" są skomplikowani i ważni.
Słabe to na maxa.
Wątek polityczny leży, a tak to wszystko w okół "artystów" się kręci
Nic dodać nic ująć trafnie to ująłeś :good: niestety dawne serie Rancza biją na głowę najnowsze odcinki... mam nadzieję, że wątek kampanii wyborczej na wójta ożywi akcję...

Awatar użytkownika
mkarcz21
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

15 kwie 2015, 19:35

Szybko i konkretnie na temat odcinka. Ocena: 6/10.
Największy plus - pojawienie się Myćki i Wargacza. Już się bałem, że ich zabraknie w IX serii. A wg mnie są to postacie, które najbardziej nadają obecnym odcinkom klimat starego Rancza. Mam nadzieję, że będzie więcej wątków z ich udziałem.
Natomiast motyw z Weronką to istne deja vu - były już podobne: z Jolą oraz Zosią. No ale to dopiero początek, może pójdzie to w dobrą stronę.
Wątek polityczny z panią Olą może być ciekawy, zobaczymy kto okaże się sprytniejszy - stary wyga Czerepach czy młoda i ambitna asystentka.
Nowy policjant - pierwsze co mi się nasunęło to podobieństwo fizyczne do tytułowego bohatera filmu "40-letni prawiczek". ;)

Cytat odcinka - Michałowa mówiąca "Co tak księża nade mną stoją, jak do ostatniej posługi", czy jakoś tak ;)
Jemutet wam dam, i immunitet wam dam! ;)

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 464 razy

15 kwie 2015, 20:47

mkarcz21 pisze:Szybko i konkretnie na temat odcinka. Ocena: 6/10.
A wg mnie są to postacie, które najbardziej nadają obecnym odcinkom klimat starego Rancza.
Święte słowa, szkoda, że tylko oni pozostali w tym klimacie :(

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

17 kwie 2015, 22:22

W kontekście wszystkich odcinków wszystkich serii Rancza, to niestety - mizeria.

Jak na niego patrzeć jako na nową całkiem produkcję to niczego sobie. Chociaż w zasadzie ta seria "jedzie i to mocno" na opinii poprzednich, i na zżyciu się tych średnio 6 milionów ludzi z bohaterami. Szczerze gdybym zobaczył coś takiego nie oglądając nigdy wcześniej ani jednego odcinka to raczej nie zdzierżyłbym nawet 5 minut.

Mega wpadka tego odcinka, dziwne że nikt nie zauważył - Witebski pijany w trzy d....y (niesamowity popis gry aktora - wręcz momentami przerost formy nad treścią) na dworku, po jakimś czasie (zapewne około 15 minut - tyle raczej Kusy odbierał Dorotka z przedszkola) trzeźwy jak świnia czyta prawdziwe wypociny Leśnika.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

17 kwie 2015, 22:39

mc_flay1 pisze:Mega wpadka tego odcinka, dziwne że nikt nie zauważył - Witebski pijany w trzy d....y (niesamowity popis gry aktora - wręcz momentami przerost formy nad treścią) na dworku, po jakimś czasie (zapewne około 15 minut - tyle raczej Kusy odbierał Dorotka z przedszkola) trzeźwy jak świnia czyta prawdziwe wypociny Leśnika.
Od razu przypomina mi się scena z 18 odcinka kiedy to Lucy umówiła się na randkę z Tomaszem podczas której sama rozprawiła się z dwoma butelkami wina, średnio trzeźwa próbowała prowadzić rozmowę z Witebskim, a w momencie kiedy wpadł do salonu wściekły Kusy wytrzeźwiała jeszcze szybciej niż Tomasz w 110 odcinku. Szybko piją i szybko trzeźwieją - magia dworku ;) ;) ;)

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

18 kwie 2015, 8:56

Kasiaaa pisze:Od razu przypomina mi się scena z 18 odcinka kiedy to Lucy umówiła się na randkę z Tomaszem podczas której sama rozprawiła się z dwoma butelkami wina, średnio trzeźwa próbowała prowadzić rozmowę z Witebskim, a w momencie kiedy wpadł do salonu wściekły Kusy wytrzeźwiała jeszcze szybciej niż Tomasz w 110 odcinku. Szybko piją i szybko trzeźwieją - magia dworku ;) ;) ;)
Mnie się nasunęła scena z odc. "Koniec świata w Wilkowyjach" kiedy Kusy pił z radnym Kusibą. Ledwo trzymającego się na nogach Kusego księża otrzeźwili zimnym prysznicem. Po kilkunastu minutach Kusy był trzeźwiutki. Zimny prysznic niestety tak nie działa więc to też magia dworku. ;)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

18 kwie 2015, 15:11

Ktoś już pisał o tym na forum... Rzeczywiście Ilona Ostrowska jest zredukowana w tej serii do pani, która Agrecolem podlewa storczyki (były już dwie takie sceny serialu)... Kiedyś to Lucy była osią napędową serialu, dziś nawet w dworku zdominowała ją miotająca się pani agentka. W tym odcinku było jednak kilka fajnych momentów.
Profesór Witebski znowu nawiązał do klasyki. Kiedyś na ławeczce do Gombrowicza, teraz do "Amadeusza" Formana. On Salieri, a leśnik - Mozart. I ta zmiana Witebskiego, kiedy okazało się, że to opowiadanie noblistki,a nie leśnika. "No, pokaż chłopcze, co tam napisałeś".
I jeszcze doktor-rzecznik Wezół... Biedaczek zasłabł... Ale jak już stracić przytomność, to tylko z takiego powodu jak doktor.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

18 kwie 2015, 16:43

Jara pisze:Ktoś już pisał o tym na forum... Rzeczywiście Ilona Ostrowska jest zredukowana w tej serii do pani, która Agrecolem podlewa storczyki (były już dwie takie sceny serialu)... Kiedyś to Lucy była osią napędową serialu, dziś nawet w dworku zdominowała ją miotająca się pani agentka.
Tego chyba brakuje wielu fanom Rancza. Może w serii 10 Lucy jako osoba bez stanowiska znów zaangażuje się w życie wsi, tak jak robiła to w pierwszych 4 sezonach. Zresztą chyba nie tylko fanom brak aktywności głównej bohaterki, ale i samym aktorom. Ostatnio Paweł Królikowski przyznał, że w Ranczo nie ma już dla niego wyzwań aktorskich, a trwa w nim jedynie dlatego, że jest z tą historią nadzwyczaj związany. Więc jeśli już sami główni aktorzy mówią, że w ich wątkach "wieje nudą" to coś jest na rzeczy... :roll:

10fanta
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

19 kwie 2015, 10:03

Poza tymi wszystkimi negatywnymi rzeczami które już każdy widzi podobała mi się gra Michałowej i to że jak zwykle skutecznie swoje wywalczyła :) czekam na Staśka ciekawe jak zmieni go szkoła w Szczytnie

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 519 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

19 kwie 2015, 11:34

10fanta pisze:Poza tymi wszystkimi negatywnymi rzeczami które już każdy widzi
Mnie proszę w to nie mieszać...

A nowy posterunkowy na pierwszy rzut oka wydaje się jeszcze bardziej niegramotny niż Stasiek. Nawet nie wiedziałem, że tak można :D

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

19 kwie 2015, 17:10

Odcinek dobry. 3 nowe postacie doszly,wiec moze dojda jakies nowe,ciekawe watki i wszystko polaczy sie w calosc? Nie chce mi sie rozpisywac,wszystko zostalo wymienione. Ocena: 6/10.

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

21 kwie 2015, 22:01

powiem krótko bo za wiele czasu nie mam na pisanie. Odcinek świetny

siemson13
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

22 sty 2016, 17:47

Odcinek moim zdaniem słaby :( Ten nowy posterunkowy niby z miasta, lecz przypomina mi wieśniaka :D Lucy może i podlewa roślinki, lecz lepsze to niż ciągłe skakanie dookoła Kusego, żeby wreszcie rzucił palenie.
Pietrek z gramotnego mężczyzny z 7 i 8 serii zamienił się w jakiegoś wieśniaka. To jego "sprawdzanie pracy przepon" w czasie lekcji śpiewu było moim zdaniem nie w jego stylu i nie dziwie się Joli.
Odcinek 5/10.
"Na Solejuka mnie wymienił, dziada paskudnego i jeszcze zadowolony"- Hadziukowa
"Wdowi grosz to jest najcenniejszy pieniądz jaki może być" Ksiądz Robert

ODPOWIEDZ