Ranczo odc. 107 W szponach zdrowia

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "W szponach zdrowia"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 05 kwie 2015, 22:18

bardzo słaby
0
Brak głosów
słaby
2
4%
dobry
3
7%
bardzo dobry
11
24%
rewelacyjny
30
65%

Liczba głosów: 46
Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

23 mar 2015, 22:29

Tak mi teraz do głowy przyszło. Przyjaciółka z USA, dzwoni że ma dobrą pracę. Te dwie serie mają być ostatnie. A więc jasne. Podzwoni kilka razy przez te dwie serie co rusz oferując Lucy nowe profity. Na koniec załatwi jej i Kusemu dobrą pracę w NY, bezpłatny przelot, umeblowany dom itp. W ostatnim odcinku 10 serii Lucy wyleci z Kusym i Dorotka do USA, a Kinga jako już prawie po studiach zostanie w dworku, którym będzie zarządzać. I tak zakończy się serial.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Reklama

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

23 mar 2015, 22:49

mc_flay1 pisze:Tak mi teraz do głowy przyszło. Przyjaciółka z USA, dzwoni że ma dobrą pracę. Te dwie serie mają być ostatnie. A więc jasne. Podzwoni kilka razy przez te dwie serie co rusz oferując Lucy nowe profity. Na koniec załatwi jej i Kusemu dobrą pracę w NY, bezpłatny przelot, umeblowany dom itp. W ostatnim odcinku 10 serii Lucy wyleci z Kusym i Dorotka do USA, a Kinga jako już prawie po studiach zostanie w dworku, którym będzie zarządzać. I tak zakończy się serial.
Dobre,to by pasowało. :shock: ,,Dziękuję" za spojler. :płacze: Ale tak na poważnie to nie chciałbym,żeby tak było. Powinni zostać w Wilkowyjach,do końca życia. :)

Awatar użytkownika
neuroup
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

24 mar 2015, 0:13

Powiem, że ten odcinek był bardzo udany w porównaniu z dwoma pierwszymi.
Tego mi brakowało.
Czemu mam wrażenie, że z Michałową będzie się działo coś złego ? Jest już pokazywany klimat, że Michałowa zaczyna przeszkadzać x. Robertowi i czyżby plebania stanie się za mała dla niej ? Takie moje spekulacje.
To co mi się nie podoba to ten romans Haliny, nie wiem czemu to ma służyć ? Wiele wątków było już urywanych po jednym sezonie i czemu ciągną ten ?

-- 24 marca 2015, o 00:19 --
mc_flay1 pisze:Tak mi teraz do głowy przyszło. Przyjaciółka z USA, dzwoni że ma dobrą pracę. Te dwie serie mają być ostatnie. A więc jasne. Podzwoni kilka razy przez te dwie serie co rusz oferując Lucy nowe profity. Na koniec załatwi jej i Kusemu dobrą pracę w NY, bezpłatny przelot, umeblowany dom itp. W ostatnim odcinku 10 serii Lucy wyleci z Kusym i Dorotka do USA, a Kinga jako już prawie po studiach zostanie w dworku, którym będzie zarządzać. I tak zakończy się serial.
Skąd ta pewność, że na 10 się skończy. Biorąc pod uwagę oglądalność ostatniego odcinka. Nie zabija się kury co znosi złote jaja, ale zobaczymy.

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 464 razy

24 mar 2015, 14:34

neuroup pisze:
Skąd ta pewność, że na 10 się skończy. Biorąc pod uwagę oglądalność ostatniego odcinka. Nie zabija się kury co znosi złote jaja, ale zobaczymy.
Pewne są tylko śmierć i podatki :) a co do 10 serii to już jest chyba przesądzone :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

24 mar 2015, 21:27

A czasem 10 nie jest już zakontraktowana? Jak dla mnie to Ranczo może trwać i trwać nie mam zastrzeżeń :P nawet jeśli jak to mówią co za dużo to nie zdrowo, w przypadku Ranczo jest na odwrót :)

Damian93
Nowicjusz
Nowicjusz

24 mar 2015, 23:03

Odcinek rewelacyjny, lepszy od poprzednich bez apelacyjnie. :D

No niestety to prawda 10 sezon będzie ostatnim niestety :( - http://superseriale.se.pl/seriale/rancz ... 63728.html

Binio
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

24 mar 2015, 23:50

To byłoby pesymistyczne zakończenie, zresztą całkiem realne, o tym iż w Polsce nie ma perspektyw na przyszłość. Chyba nie takie było założenie serialu aby Lucy zadomowiła się w Wilkowyjach i je opuszczała.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

25 mar 2015, 1:40

Jakoś nie wierzę w te przypuszczenia o zakończeniu, prawda jest taka, że póki TVP napycha sobie kieszeń tak długo serial trwa, miejmy nadzieję, że scenarzyści mają jeszcze masę pomysłów. Może się mylę ale nie było kiedyś czasem takiej gadki, że scenarzyści maja pomysły na kilkanaście sezonów?

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 519 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

25 mar 2015, 9:05

Niestety, pogłoski o zakończeniu serialu po X serii, należy traktować bardzo serio. Powtarzali to wielokrotnie aktorzy naszego ulubionego serialu, a i scenarzysta w jednym z wywiadów powiedział, że nie widzi potrzeby i sensu wychodzeniu poza X serię.
Ja sam, mimo bezapelacyjnie trapiącej mnie zdiagnozowanej ranczofilii uważam, że może być to dobra decyzja: "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym".

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

25 mar 2015, 9:30

a może spójrzmy na to w ten sposób. Nie ma chyba nic bardziej przyciągającego widza do ulubionego serialu, jak świadomość jego niezbyt odległego końca. My tłumnie będziemy oglądać Ranczo, a ekipa "jak zwykle" wytnie numer i spokojnie zrobi kolejne serie. Takie rzeczy już przerabialiśmy z Ranczem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

25 mar 2015, 13:21

zyciak pisze:Niestety, pogłoski o zakończeniu serialu po X serii, należy traktować bardzo serio. Powtarzali to wielokrotnie aktorzy naszego ulubionego serialu, a i scenarzysta w jednym z wywiadów powiedział, że nie widzi potrzeby i sensu wychodzeniu poza X serię.
Ja sam, mimo bezapelacyjnie trapiącej mnie zdiagnozowanej ranczofilii uważam, że może być to dobra decyzja: "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym".
Podzielam ten pogląd, poza tym sama ekipa chciałaby się już zająć czymś innym.
Gabriel pisze:Jakoś nie wierzę w te przypuszczenia o zakończeniu, prawda jest taka, że póki TVP napycha sobie kieszeń tak długo serial trwa
Ależ on będzie trwał, choćby się zamknął w 10 sezonach! Tak jak trwają inne kultowe seriale.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

25 mar 2015, 21:50

Milla-nowa pisze:
zyciak pisze:Ja sam, mimo bezapelacyjnie trapiącej mnie zdiagnozowanej ranczofilii uważam, że może być to dobra decyzja: "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym".
I super. Zejść z ekranów mając oglądalność oscylującą w granicach 6-7 mln - to jest dopiero potwierdzenie własnej klasy! Bo, że taka oglądalność się utrzyma przez jeszcze jeden sezon to możemy być spokojni :) Póki co cieszmy się 9, a oni niech na spokojnie pracują nad pięknymi scenami, które zachwycą nas w 10 serii :)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
neuroup
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

25 mar 2015, 22:52

Kasiaaa pisze:
Milla-nowa pisze:
zyciak pisze:Ja sam, mimo bezapelacyjnie trapiącej mnie zdiagnozowanej ranczofilii uważam, że może być to dobra decyzja: "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym".
I super. Zejść z ekranów mając oglądalność oscylującą w granicach 6-7 mln - to jest dopiero potwierdzenie własnej klasy! Bo, że taka oglądalność się utrzyma przez jeszcze jeden sezon to możemy być spokojni :) Póki co cieszmy się 9, a oni niech na spokojnie pracują nad pięknymi scenami, które zachwycą nas w 10 serii :)
Biorąc pod uwagę ile razy miał mieć ten serial koniec, to byłbym ostrożny. Bardzo ciężko wyhodować sobie taka rzeszę reklamożerców :)
Ale są mocne przesłanki, takie jak remont nowej siedziby biskupa i zbliżające się wybory prezydenckie.
Po pierwsze jak to sam x. Robert powiedział, że rozwiązania tymczasowe są najdłuższe, no i wcale nie musimy mieć Prezydenta Kozioła. Ale w jednym z wywiadów na TVP2, Arlak mówiła, że jej to się marzy być prezydentową :(

Bilans musi się zgadzać i wcale nie jest powiedziane, że ta 7 mln grupa widzów nie dojdzie do wniosku, że jak w niedzielę o 20:25 nie leci Ranczo, to można ten czas inaczej spędzić.
A wtedy próby wymyślenia godnego następce Rancza mogą wyglądać tak :D

Pozdrawiam

malakoza
Nowicjusz
Nowicjusz

26 mar 2015, 14:04

Według mnie odcinek jeden z najlepszych w tej serii. Biskup przypomina mi moja babcię, która zawsze też próbowała mi wjechać na psychikę swoimi spostrzezeniami a jak się nie udało to moim znajomym:)

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

26 mar 2015, 19:12

Wydaje mi się, że po 10. sezonie kręcić będą dalej. Póki 7 mln widzów przed telewizorami... Z drugiej strony lepiej kończyć karierę jak Małysz nią Ahonen ;)

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

26 mar 2015, 20:06

a gdyby tak ta sama ekipa zaczęła coś nowego, innego - też by było ciekawe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

26 mar 2015, 20:13

mc_flay1 pisze:a gdyby tak ta sama ekipa zaczęła coś nowego, innego - też by było ciekawe.
Z tego co wiadomo to cos tam już tworzą... :)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

sashunia
Nowicjusz
Nowicjusz

28 mar 2015, 12:30

Dałam najwyższą ocenę ponieważ uważam że jest to najlepszy odcinek z całej serii. Nie potrafię zrozumieć co prawda sąsiadek, ale sam Buskup robi furorę że można siusiać w majtki:)

siemson13
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

28 mar 2015, 19:16

Odcinek rewelacyjny. Praca Solejuka :rechot: Normalnie spadłam z krzesła widząc Solejuka siedzącego z tą jego miną w biurze senatora :) Więcławska też mnie rozwaliła. Najpierw pozwala Hadziukowi zapalić, a jak Kusy wychodzi ze sklepu to krzyczy na niego :D Michałowa pewnie dobrze spędza czas w "rezydencji" :rechot:
Denerwuje mnie tylko, że biskup wszędzie się wtrąca. Rozumiem, że wieś, ale to znaczy już że ludzie życia swojego nie mogą mieć? :bosz: Rozumiem, że Klaudia jego rodziną jest, ale jak od od x. Roberta dowiedział się o tym że Klaudia z Fabianem razem mieszkają, to skąd on może wiedzieć gdzie Klaudia śpi? Oczywiście tak nie jest, ale może spać na kanapie, a biskup wiare powinien mieć w końcu to dobrego :)

Co do tego ostatniego sezonu X, to ja nie byłabym taka pewna. Wszyscy na początku myśleli że skończą na I, nawet niektórzy aktorzy. Potem IV, ze słynną sceną pożegnania, mówiono przed premierą sezonu VIII, że być może to na nim się skończy, a teraz że X. Ale mogli by i tak zakończyć na serii X, bo jak to pan Stach Japycz powiedział w ostatniej scenie sezony IV "Za mało nie dobrze, ale i za dużo nie zdrowo"
"Na Solejuka mnie wymienił, dziada paskudnego i jeszcze zadowolony"- Hadziukowa
"Wdowi grosz to jest najcenniejszy pieniądz jaki może być" Ksiądz Robert

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

28 mar 2015, 19:40

Wg mnie też już raczej nie będzie więcej niż X sezonów, bo scenarzysta, reżyser, jak i reszta ekipy na pewno bardzo lubią pracować przy Ranczu, mają sentyment ale już raczej chcą się zająć nowymi projektami ( może nawet na skalę Rancza ) A poza tym lepiej żeby Ranczo "nie zeszło na psy". Właśnie wie ktoś coś o tym nowym projekcie ? Bo jak był wywiad z panią Anną Iberszer to mówiła, że Ranczo ma być kręcone później, to może będzie tak że ten nowy ( serial ?) będą kręcili od późnej wiosny do końca lata a Ranczo od jesieni do zimy :)

ODPOWIEDZ