Ranczo odc. 107 W szponach zdrowia

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "W szponach zdrowia"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 05 kwie 2015, 22:18

bardzo słaby
0
Brak głosów
słaby
2
4%
dobry
3
7%
bardzo dobry
11
24%
rewelacyjny
30
65%

Liczba głosów: 46
Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

23 lut 2015, 13:22

Ranczo seria 9 odcinek 107 "W szponach zdrowia"
Emisja premierowa - 22.03.2015 godz. 20:20 TVP1

Streszczenie 107 odcinka:
Lodzia i Halina po powrocie z Warszawy przeżywają męki wyrzutów sumienia. Myślą, że skompromitowały swoich mężów, a ci, na wszelki wypadek, nie wyprowadzają ich z błędu.

Kusy, osaczony przez kobiety swojego życia, gromadzi wielkie zapasy papierosów. Monika nie składa jednak broni - zaprzęga do pomocy Babkę i Wezóła.

Solejukowa ciosa mężowi kołki na głowie, by ten zażądał od Kozioła dobrze płatnej posady w biurze poselskim Polskiej Partii Uczciwości. Wobec biernego oporu Solejuka, pani Kazia bierze sprawy w swoje ręce. Efekt jest piorunujący.

Problem moralności w dworku rozwiązał się sam, ale to nie koniec zmartwień biskupa, bowiem w grzechu żyje również jego rodzona bratanica. Znając wybuchowy charakter Klaudii, biskup próbuje najpierw wywrzeć wpływ na Fabiana. Niestety, spotyka go przykra niespodzianka.

Źródło: tvp.pl, Studio A
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Reklama

blazej
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

22 mar 2015, 21:12

Odcinek oczywiście jeszcze lepszy od poprzedniego !
Monika znów pokazała swoją "dowódczą stronę" walcząc o zdrowie Kusego, myślę, że gorzej ze zdrowiem Wezóła, bo on go jeszcze do "grobu wpędzi", lekarzyk dostanie jeszcze jakiegoś zawału z nerwów i strachu :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

22 mar 2015, 21:15

Odcinek genialny w każdej scenie. A tekst "Dobra, Solejuk, do domu. Do domu bo nam się tu na śmierć zatyrasz" mnie rozwalił. :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot:
Obrazek

10fanta
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

22 mar 2015, 21:17

Geniusz ! ! ! :) Odcinek mistrzostwo świata, ilość dobrych tekstów jest porażająca super uśmiałem się z całą rodziną

Yahoo
Nowicjusz
Nowicjusz

22 mar 2015, 21:18

najpierw skopiuje moją opinię na szybko z shoutbox'a: najlepszy odcinek tej serii jak dotąd wg mnie :) Nawet zauważyłem jednego z użytkowników forum, a ja kojarzę go z filmików na YT. Ma kanał o Bocianach bodajże.

Żeby bardziej przyjrzeć się odcinkowi będę musiał obejrzeć go jeszcze raz albo dwa żeby utrwalić to co się wydarzyło w tym odcinku, a wydarzyło się dużo. Odcinek o wiele razy lepszy od dwóch poprzednich.

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

22 mar 2015, 21:19

Super Każdy odcinek tej serii jest coraz lepszy od poprzedniego. Na plus oczywiście dworek i Monika, babka znowu w akcji, Wezół znów zdominowany, Michałowa ciągle pokazuje kto rządzi w Rezydencji, i jeszcze temperament Klaudii, a sceny w biurze Prezesa są wisieńką na torcie :)

mateusz5566
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

22 mar 2015, 21:24

Najlepsza scena jak senator i Czerepach i senator jedli obiad Solejuka

Awatar użytkownika
slaski_ranchers
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

22 mar 2015, 21:24

Odcinek trzymający równy poziom. Nie pozwalał na nudy. A i uśmiech od ucha do ucha wywoływał. I kilka perełek, które być może nie do końca zacytuję jak w scenariuszu :)

Nie na darmo się mówi, że medycyna to wyścig z czasem.

To ja idę do domu, muszę zioła dobrać :)

Elektryka...to jeszcze mogę, ale hydraulik...w życiu!

Kubańskie. Na takie babka nie działa. To komuniści.

No to nawet w Ameryce szybciej się nie da.

No to Darz Bór! Darz Zdrowie! :P

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

22 mar 2015, 21:40

na razie krótko pierwszy godny uwagi odcinek tej serii. Wręcz rewelacyjny. Oby tak dalej. Kilka "perełek":
- styrany robotą Solejuk
- Michałowa z terminarzem i rezydencją
- Michałowa, "to musi być ktoś ważny, może ja pójdę jak eminencja nie może"
- Halina do biskupa: "Wasza wysokość"
i można by tak długo
ocena 8/10
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

22 mar 2015, 21:43

Bardzo dobry odcinek! :) Juz nie mogę doczekać się kolejnego. Solejukowa - mistrzostwo! Solejuk-dyrektor biura senatorskiego :-P ciekawe co z tego wyniknie... Moim zdaniem Klaudia wydoroslała na twarzy, widać to gdy "rozmawia" z mamą przy stole w kuchni. Mam nadzieje że Kusy przestanie palić... Każdy odcinek tej serii jest coraz lepszy od poprzedniego :)
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 367 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 712 razy
Kontakt:

22 mar 2015, 21:43

Pod względem scenariusza i gry aktorskiej to odcinek najwyższej próby. Ilością zabawnych dialogów można by obdzielić kilka epizodów sezonu. Rezydencja biskupa, konsylium nad Kusym, rekrutacja Solejuka, po prostu majstersztyk. Odważnie rozwiązana scena konfrontacji biskupa z Dudą. Przyszły kandydat na wójta Wilkowyj powinien chyba wykazać się większym wyczuciem i nieco rozważniej potraktować "Jego Wysokość". Czas pokaże, jakie będą tego konsekwencje. Życzyłbym sobie, aby kolejne odcinki tej transzy utrzymały tak wysoki poziom.

Yahoo
Nowicjusz
Nowicjusz

22 mar 2015, 21:47

mc_flay1 pisze: - Halina do biskupa: "Wasza wysokość"
Wg mnie lepsze w tej scenie było jak właśnie Halina biegła i do biskupa krzyknęła "Pasterzu" :D
Marta pisze:Moim zdaniem Klaudia wydoroslała na twarzy, widać to gdy "rozmawia" z mamą przy stole w kuchni. /quote]
Też to zauważyłem, także to nie tylko twoje zdanie :)

sklodzio94
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

22 mar 2015, 21:48

Odcinek dobry, wiadomo, że już raczej ciężko będzie o odcinki, które będzie się potrafiło wyróżnić w tłumie, jak chociażby "W samo południe", czy "Zgoda po Polsku".

Ciekawa i sentymentalna scena spaceru braci Koziołów przez wieś :) " Biskupa to na jakiś rydwanach powinni wozić" :P jakoś tak to leciało :D

Trochę mnie już irytuje wątek nacisków na Klaudię i Fabiana. Nie to że jestem antyklerykalny, ale to w zyciu zwyczajnym było by już bardzo nachalne.

Zauważyłem też małą wpadkę. Kiedy Michałowa popędzała x.Macieja i x.Roberta bo petenci do biskupa czekają to biskup był ubrany w zwyczajny strój księżowski, kiedy już przyjmował dziennikarza i Klaudię miał swój biskupi strój.

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 429 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

22 mar 2015, 21:49

Odcinek bez dwóch zdań najlepszy w tej serii.Bardzo dużo śmiesznych tekstów, a najlepsza Michałowa - "Rezydencja biskupa Kozioła" :rechot:
Do tego Solejuk jako utyrany dyrektor biura :rechot: , oczywiście chłopaki z ławeczki chcący zwrotu kosztów od Staśka za pilnowanie Violetki :D
Minusów w tym odcinku nie stwierdziłem :D Widać, że serial się rozkręca i tak trzymać :good:

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 519 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

22 mar 2015, 21:56

Kilka fotek z planu, gdy "styrany pracą" Solejuk wrócił do Zakonu Rycerzy Mamrota :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

22 mar 2015, 22:01

Trza dzwonić do Staśka... Piwo u Wioletki droższe niż w sklepie. Z torbami pójdziemy :)

Babka: ja sobie tylko ziółka w ogniu palę, a tego żadne prawo nie zabrania.

Kusy: I co dobre? Hadziuk: Bardzo dobre nawet, zwłaszcza, że za darmo!
Więcławska: A poszedł mi z tym paleniem ze sklepu!

I bezgłośne "Geniusz" Czerepacha, kiedy senator zaproponował Solejukowi dyrektora biura (wiadomo że dziób umoczy i wyleją).

Trochę mam już dość tego biegania w szpilkach Lodzi i Haliny oraz ich kwaśnych i płaczliwych min.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2015, 22:11 przez Jara, łącznie zmieniany 4 razy.

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

22 mar 2015, 22:04

Odcinek ciekawy. Wątek z Solejukiem najlepszy. Z tym hydraulikiem to było naprawdę mocne.
Poza tym podobała mi się "rezydencja", "pasterzu", "wasza wysokość".
Dobra była scena jak Kozioły paradowały przez wieś. Akcja z menażką także palce lizać.
Szkoda, że Stasiek wyjechał, mam nadzieję, że wróci jeszcze w tej serii, bo postać sympatyczna, choć safandułowata.

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

22 mar 2015, 22:10

I moje z planu tego odcinka...

Obrazek

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

22 mar 2015, 22:11

Nie będę dużo się rozpowiadał bo odcinek był rewelacyjny. Tylko powiem krótko ze mnie najbardziej się podobało jak Solejuk wychodził styrany po pracy jakby pracował na budowie a przecież porostu tylko siedział na fotelu. :rechot:

Tak poza tym rewelacja. :good:

A i piwo dwa razy droższe niż w sklepie. Staśka drogo wyniesie te pilnowanie Wioletki ale cóż czego to się nie robi dla własnej żony. :papa:

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

22 mar 2015, 22:19

Odcinek zasługuje na ponad 7 mln widzów! Było pięknie. Chciałoby się zaryzykować, że wróciło stare, dobre Ranczo - kiedy nie trzeba było wybierać najlepszej sceny, czy dzielić odcinka poziomami. Wszystko było pięknie :)

ODPOWIEDZ