Ranczo odc. 105 Nowe wyzwania

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Nowe wyzwania"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 22 mar 2015, 21:43

1
1
2%
2
2
3%
3
17
29%
4
15
25%
5
24
41%

Liczba głosów: 59
mateusz5566
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

09 mar 2015, 19:13

Najlepsza była lekcja o podawaniu ręki przez biskupa. Coraz więcej księży w Ranczu.

Reklama

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

09 mar 2015, 19:17

Odcinek poprawny; po pierwszym odcinku nie spodziewałem się wielkich fajerwerków bo to odcinek poglądowy, wprowadzający ;) najlepsze sceny to wg mnie te z udziałem biskupów :) Czekam na kolejne odcinki, oby było tylko lepiej :good:

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 464 razy

09 mar 2015, 19:25

Jara pisze:Na plus:....; biskup Kozioł, który przypomniał sobie, że osób jest sześć, a sypialnie tylko trzy
Swoją drogą tak się zastanawiam nad pewnym z góry założonym wnioskiem biskupa Kozioła, że skoro 3 sypialnie a 6 osób, to muszą spać parami damsko -męskimi.... Lucy i Kusy razem - ok, bo to małżeństwo, ale czy biskup Kozioł nie mógł choć pomyśleć, że Kinga śpi w pokoju z Moniką a leśnik z Jerrym? A przecież to nie jest niemożliwe i "nie grzeszą" :mrgreen: Niemniej jednak nie było nawet przez małą chwilkę takiej refleksji .... :oops:
Ostatnio zmieniony 09 mar 2015, 19:49 przez Hania i Andrzej, łącznie zmieniany 2 razy.

siemson13
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

09 mar 2015, 19:26

Bardzo mi się podobał ten odcinek, lecz nie podobała mi się tylko kontynuacja romansu Haliny z magistrem.
Uśmiałam się niesamowicie widząc miny Lodzi i senatora na widok nowej peruki Czerepacha :rechot:
"Na Solejuka mnie wymienił, dziada paskudnego i jeszcze zadowolony"- Hadziukowa
"Wdowi grosz to jest najcenniejszy pieniądz jaki może być" Ksiądz Robert

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

09 mar 2015, 20:13

Kolejny sezon Rancza rozpoczęty. Pierwszy odcinek serii nigdy nie powala – z reguły jest to takie wprowadzenie – a jak wypadło tym razem? – moim zdaniem całkiem nieźle. Dowiedzieliśmy się, że seria rozpoczęła się kilka tygodni po końcu poprzedniej – więc tym razem nie ma dużego przeskoku w czasie – ale jak już inni Ranczersi zauważyli zmiany u aktorów są widoczne – ale to kwestia upływu rzeczywistego czasu – zwłaszcza od 2006r to trochę się zmieniło…nie tylko w charakteryzacji bohaterów. Dla mnie zmiana wizerunku Pietrka nie przypadła do gustu – chyba że jest to kontynuacja wizerunku na Wiśniewskiego bo kiedyś kolorowe włosy – to było nawet fajne ale teraz to już nie za bardzo. Kontynuacja romansu Haliny i Ryszarda mnie też nie przypadła do gustu, natomiast kłótnie w dworku mnie tak bardzo nie raziły – widać, że oba związki są bardzo burzliwe a to zapowiada wiele ciekawych scen. Wizyta Biskupa w dworku byłaby mnie rozczarowała gdyby Biskup się nie połapał i nie wrócił z reprymendą. Na szczęście remontem rozwiązano sprawę zamieszkania Biskupa na plebani – co cieszy bo trójka duchownych z Michałową zapowiada emocje – zwłaszcza, że odniosłam wrażenie, że nowemu proboszczowi ta decyzja nie przypadła do gustu. Peruki Czerepacha hitem odcinka a na ciąg dalszy trzeba poczekać bo coś czuje, że będzie się działo!

Gutek
Nowicjusz
Nowicjusz

09 mar 2015, 20:40

Czy ktoś wie kiedy nadawana będzie powtórka tego odcinka?

mateusz5566
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

09 mar 2015, 20:42

Mogli nagrać bierzmowanie udzielanie przez biskupa pomocniczego.

Awatar użytkownika
Pixa
Nowicjusz
Nowicjusz

09 mar 2015, 21:06

Odcinek jak to napisali moi niektórzy poprzednicy jest lekkim wprowadzeniem do całej nowej serii, to prawda. Ale moim zdaniem po obejrzenu tego odcinka i zastanowieniu się co może być dalej.. mimo wszystko prawdziwym przewrotem w historii Wilkowyj byłby powrót (jakimś logicznym cudem, napisanym przez scenarzystów) Pawła Kozioła na stanowisko wójta, lub nawet zupełne stoczenie się w dół na jakiś czas.
Wracając do tego odcinka 9 serii, ta seria/scenariusz musi utrzymać się na poziomie poprzednich, ten wiejski klimat musi być zachowany.
Dopuszczenie wątków podobnych do wątków z rodzaju innych seriali, jakich to już wiemy jest dla tego serialu zupełnym dołkiem moim zdaniem. Wierzę, że Ranczo będzie jak dawniej przyciągało widzów przed telewizory oraz scenarzyści zachowają klimat o jakim pisałem wyżej.

PS: Zgadzam się w 100% z niektórymi, że romans Haliny z Ryszardem jest nietrafiony zupełnie.
"Mój Churchill kochany" - Czerepach do Senatora

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

09 mar 2015, 21:30

No i pierwszy odcinek 9 sezonu mamy za sobą. Rozpoczęcie serii wydaje mi się przyjemne,oczywiście było kilka plusów jak i minusów. Pierwsza scena w dworku i ta muzyka...Od razu serce zabiło mocniej :) Widać jak aktorzy pozmieniali się przez tyle lat, oczywiście nie ma się co dziwić. Stasiek się postarzał,ale za to wójtowa widać że schudła, natomiast Pietrek to w ogóle się nie starzeje :)

Wszystko było ładnie pięknie,tylko jak już kilka osób zauważyło, niepotrzebnie ciągnięty jest dalej wątek romansu Haliny i Aptekarza. Sceny z księdzem jako Biskupem przednie, no i oczywiście z Czerepachem, który szuka nowego Image.
Jestem ciekawa kolejnych odcinków. Ta seria jest serią w którą się nie zagłębiałam. Postanowiłam nic nie czytać, nie oglądać jakiś scen przed premierą, nie czytać streszczeń, nie logować się na forum. Byłam w tym roku na planie zdjęciowym,jednak to nie wpłynęło za bardzo na moje poinformowanie o tematyce tego sezonu. Dlatego jestem niesamowicie ciekawa co się będzie działo dalej,jak to się wszystko rozwinie. Ale jak na razie trzeba czekać do kolejnej niedzieli.
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

mateusz5566
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

09 mar 2015, 21:55

W Ranczu coraz więcej księży: 2 biskupów, 2 księży w Wilkowyjach i 4 pracujących w kurii. Razem 8

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

09 mar 2015, 23:19

Odcinek niewątpliwie jest ciekawy. Ja jednak oczekuję czegoś więcej niż to że odcinek będzie ciekawy. Oczekuję elementu kompletnego zaskoczenia widza czymś nowym. Tutaj tego zabrakło. Wszystko fajne, ciekawe, nowe - ale bardzo przewidywalne i mało zaskakujące.
Wiadomo było że biskup pojedzie do kurii, Stasiek będzie się szykował do szkoły itd. To wszystko wiedzieliśmy już pod koniec 8 serii.
Dlatego nie wiem czemu, jednak czułem się troszkę jakbym oglądał kolejny, w zasadzie nic nowego nie wnoszący odcinek "Mody na sukces".

Wiem że 8 seria postawiła poprzeczkę bardzo wysoko, jednak porównanie pierwszych odcinków 8 i 9 serii, sorki w zasadzie nie ma czego porównywać.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 11:22 przez mc_flay1, łącznie zmieniany 1 raz.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Kwarc
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

10 mar 2015, 2:04

Hania i Andrzej pisze:Swoją drogą tak się zastanawiam nad pewnym z góry założonym wnioskiem biskupa Kozioła, że skoro 3 sypialnie a 6 osób, to muszą spać parami damsko -męskimi.... Lucy i Kusy razem - ok, bo to małżeństwo, ale czy biskup Kozioł nie mógł choć pomyśleć, że Kinga śpi w pokoju z Moniką a leśnik z Jerrym?
Albo czemu nie wziął poprawki na to, że mogłoby być pościelone jeszcze chociażby w sypialni? Skąd wiedział, że są dokładnie trzy sypialnie, przecież nikt go nigdy po dworku nie oprowadzał? Skąd wiedział, że wszyscy nocują u Lucy, a nie wpadli tylko w odwiedzi? Jak widzisz pytań można tutaj zadać wiele...

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

10 mar 2015, 10:45

Moim zdaniem pierwsze odcinki każdej serii są spokojne i nie ma tutaj walenia z grubej rury, tak było i w 8 serii i w 7. Dopiero potem akcja stopniowo nabiera tempa, co jest dobrym zabiegiem bo zaostrza apetyt, zamiast od początku nas napychać. A początek był udany, mistrzem odcinka był Czerepach i jego peruki :rechot:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

10 mar 2015, 11:18

macphisto pisze:Moim zdaniem pierwsze odcinki każdej serii są spokojne i nie ma tutaj walenia z grubej rury, tak było i w 8 serii i w 7. Dopiero potem akcja stopniowo nabiera tempa
niestety, nie zgadzam się z tym, oto fakty z odcinków otwierających sezony:
sezon 5 - Kozioł na plebani, obrady Rady Gminy, Stasiek w gotowości do "powiększenia rodziny"
sezon 6 - przyjazd ks. Macieja, Senator i Czerepach naprani pod Sejmem
sezon 7 - pojawienie się Moniki, polityczne aspiracje Solejuka
sezon 8 - powrót ks. Roberta, audycja napranych ławeczkowiczów w radiu

a co takiego zaskakująco nowego było w tym odcinku ??????
Nie mówię, może dalej będzie lepiej - wierzę w to szczerze.
Obrazek

Yahoo
Nowicjusz
Nowicjusz

10 mar 2015, 11:53

Dziś obejrzałem po raz drugi ten odcinek i dałem słabe 4. Było kilka śmiesznych momentów, ale du** nie urwało :).

Nie podobało mi się w tym odcinku to, że prawdopodobnie przez kolejny sezon będzie romans Koziołowej z Magistrem. No ile można....

Awatar użytkownika
Nienasycony
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

10 mar 2015, 13:46

zyciak pisze:
Nienasycony pisze:Ale na pięterku nie byli
Proboszcz na pięterku, wtedy jeszcze pracowni Kusego, zamawiał pierwszy obraz :)
Nie pozostaje mi nic innego, jak podziękowawszy za przypomnienie, zrezygnować na przyszłość z odwoływania się do swej, kiepskiej w kwestii Rancza, pamięci.
Ale chyba pracownia Kusego nadal jest tam, gdzie była? Chyba? Pytam nieśmiało.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jacunio
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

10 mar 2015, 15:33

Witam wszystkich po rocznej przerwie :zadowolony: ja uważam że start 9 serii jest w porównaniu ze startem sprzed roku o wiele lepszy i do prawdy nie rozumiem tych narzekań ,chyba trochę pachnie malkontenctwem, ot takie polskie podwóreczko-skąd my to znamy, marudy, czepialstwo i patrzenie tak by widzieć tylko ciemne kolory(jasnych broń Boże)proponuję nie czepiać się pierdółek i apeluję o więcej pogody ducha-wiosna idzie a nowa seria Rancza już jest,i to jest dobre a będzie na pewno jeszcze lepiej pozdrawiam wszystkich maruderów i dziękuję przede wszystkim Szeryfowi oraz aktorom - na prawdę dobra robota,Panie Wojtku złoty lew w przyszłym roku spoko będzie że o telekamerze nie wspomnę :papa:

ps.Pani Ilona ma bardzo ładne i opalone nogi :napalony:
Kusy - "cholera,taki zwykły posterunkowy a w środku czysty Szekspir"

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

10 mar 2015, 16:06

jacunio pisze:ja uważam że start 9 serii jest w porównaniu ze startem sprzed roku o wiele lepszy i do prawdy nie rozumiem tych narzekań ,chyba trochę pachnie malkontenctwem, ot takie polskie podwóreczko
można bliżej prosić o wyjaśnienie co było tak wspaniałego, bo ja swoje argumenty przytoczyłem, a malkontentem można w tej sytuacji nazwać Ciebie, każdy ma prawo do własnego zdania i przedstawienia go, ale aby czepiać się innych - nieładnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 540 razy

10 mar 2015, 16:47

mc_flay1 pisze:
jacunio pisze:ja uważam że start 9 serii jest w porównaniu ze startem sprzed roku o wiele lepszy i do prawdy nie rozumiem tych narzekań ,chyba trochę pachnie malkontenctwem, ot takie polskie podwóreczko
można bliżej prosić o wyjaśnienie co było tak wspaniałego, bo ja swoje argumenty przytoczyłem, a malkontentem można w tej sytuacji nazwać Ciebie, każdy ma prawo do własnego zdania i przedstawienia go, ale aby czepiać się innych - nieładnie.
Każdy ma prawo do własnego zdania na temat odcinka. Jednemu się podobało, drugiemu nie, bo jeden lubi co innego a drugi co innego. Dlatego jest temat dyskusyjny. Jakby każdy uważał tak samo i każdy post byłby w stylu "fajny, super odcinek", to nie było by co czytać. Jednak w postach nie powinno być krytykowania innych za diametralnie inną opinię od swojej, a tylko wyrażenie swojej. :)

Awatar użytkownika
PPU dolnoślaskie
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 5 razy

10 mar 2015, 21:36

witam!
moim zdaniem w tym odcinku wszystkiego było po trochu a zabrakło wątku Fabiana szykującego się na stanowisko wójta. czekam na ten temat. być może w X serii historia zatoczy koło kiedy będziemy mieć nowego wójta Dudę plebana Roberta i "amerykankę"Kingę której macierzyństwo zmieni część poglądów(,bo póki co więcej mówi niż robi)...takie moje fantazje.
chciałbym żeby doszedł jeszcze jeden scenarzysta bo zapowiada się kolejna politycznie-umoralniająca seria.
w 8 serii mieliśmy politykę dla panów, sprawy obyczajowe dla pań i humor dla wszystkich- w sumie dobry pomysł, aczkolwiek uważam że każda seria powinna mieć inna recepturę, a ja po pierwszych dwóch odcinkach odnoszę wrażenie, że będzie technicznie jak poprzednia.
podoba mi sie humor w ranczu.
warto oglądnąć 2-gi odcinek bo jest lepszy od 1-go :-) oby tak dalej
"Jak tu siedzim i prowadzim rozmowy, to nie jest hobby?"

ODPOWIEDZ