Ranczo odc. 73 Świadek koronny

Forum poświęcone szóstej serii "Rancza". Znajdziecie tu tematy, które zdradzają m.in. kulisy prac nad nowym sezonem serialu.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

29 mar 2012, 20:02

Ranczo seria 6. odcinek 73 - Świadek koronny

Emisja Premierowa - 22.04.2012.

Streszczenie odcinka:

Doktor Wezół niespodziewanie zostaje doceniony w pobliskim Lublinie i dostaje fantastyczną ofertę zatrudnienia w prestiżowej klinice. Niestety, ekstatyczną radość tłumi powoli nabrzmiewająca refleksja, co by na tej zamianie stracił. Niebagatelne znaczenie ma również głos małżonki doktora. Sytuacja okazuje się być na tyle ekstremalna, że wkracza w nią Klaudia z psychologiczną interwencją. Od jej umiejętności zależeć będzie, czy w małżeństwie Wezółow, jak to mówią, wóz czy przewóz. Prawdziwy mężczyzna nie może zaakceptować sytuacji, w której żona nad nim góruje, no to są imponderabilia po prostu. Solejuk zatem, który maturą poszczycić się nie może, przyjęcia żony na studia zaakceptować nie jest w stanie. Fakt, że będzie miał w domu żonę studentkę, do tego tfu jego mać filozofkę godzi w samo jądro jego męskiego jestestwa. Wyjścia są dwa: albo poziom własnej edukacji podnieść, co umówmy się, jest obrzydliwie pracochłonne przy skutku niepewnym, albo rzucić to swoje życie razem z dotychczasowym nazwiskiem i żoną, jeśli nadarzy się okazja. Okazja się owszem, nadarza, niemal sama, a Solejuk przy tej okazji, jak sądzi, nabiera wiedzy, która uprawnia go do statusu świadka koronnego. Rzeczywistość jednak okazuje się być bardziej rzeczywista. Kusy zbiera żniwo swoich idei, to znaczy próbuje uczyć dzieci, być może ze skutkiem, ale także ze skutkami ubocznymi, w postaci lekkiej ruiny domu i jego wyposażenia. Dodatkowo, cierpi na tym pożycie małżeńskie. Kinga znów ma problem związany ze Skinem. Jak już zaczął myśleć, to wykombinował, coś zupełnie odwrotnego niż oczekiwała Kinga. Z tego płynie prosty wniosek, że myślenie facetów nie opłaca się kobietom. Czerepach po raz kolejny wykorzystuje działania Lucy (w tym przypadku fakt założenia spółdzielni bezrobotnych kobiet) do wypromowania senatora w mediach o udziale osób, które bezpośrednio były w to zaangażowane. Co na to Lucy?
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, 23:06 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięcie spoilera
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Patryk
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

22 kwie 2012, 21:09

Napisze krótko odcinek kapitalny,caluśki odcinek bdb można by i 2h oglądać ;)
ranczo najlepszy serial pod słońcem
POZDROWIENIA Z CHEŁMA :]
[url=http://userbars.pl/Film-i-TV/Userbar/21081,Ranczo,fan.htm][img]http://img.userbars.pl/106/21081.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator

22 kwie 2012, 21:17

Bardzo, bardzo podobał mi się dzisiejszy odcinek :serce: No proszę filozofii - jako kierunku studiów Solejukowej to nie obstawiałam, widać, że nie tylko mnie zaskoczył ten wybór hihi
Świetny wątek z tym świadkiem koronnym :rotfl: to Solejuk "cudem" uszedł z życiem :lol:

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

22 kwie 2012, 21:19

Szukamy takiego jednego ciula... i wszystko co było potem na ławeczce było jak za starych czasów. Solejukowski mógł nie doczekać dwóch pokoi z widną kuchnią. Fajne było "kusy jest gupi" na obrusie. I oczywiście " Mieciu - Kanapa!!!!"

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator

22 kwie 2012, 21:25

Jara pisze: Fajne było "kusy jest gupi" na obrusie.
Dokładnie :rotfl:
Ciekawe kiedy i czy w ogóle Lucy dowie się o potłuczonych talerzach i kieliszkach :lol:

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

22 kwie 2012, 21:33

Wolę już senatora jak jest podpity, albo zażywa środki na uspokojenie niż reaguje tak, jak dziś w biurze... Tak ostro, na poważnie... Ciary idą... I ta mina Czerepacha - ugiął się, ale jakby mógł, to by zabił. Ach... Gdzie te czasy kiedy się z siekierą się po wsi ganiali.

Awatar użytkownika
pozmu
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy
Kontakt:

22 kwie 2012, 22:06

No w końcu przyzwoity odcinek :lol:
Na bieżąco w TV oglądałem 3 ostatnie odcinki (wcześniejsze nadrabiałem na VOD)... i wszystkie były niestety dość słabe, już się bałem, że dalej tak będzie na szczęście dzisiejszy odcinek był spoko :hippie
Doktor Wezół jak zwykle daje radę, ostatnio się martwiłem, że go w ogóle nie pokazują, dzisiejszy odcinek to więc miła niespodzianka, bo odgrywa on tu dużą rolę. Solejuk też spoko, ale trochę ten jego wątek za krótko był pokazany, można było z tego więcej wycisnąć IMHO. Dobrze, że skin się rozstał z Kingą, bo ten bohater mnie mierzi, tak zresztą jak i cała ta Kinga, zupełnie niepotrzebne postacie (już pomijam stosunek Kusego do łysej pały i jego związku z podopieczną, zupełnie nierealistyczny - jak kiedyś Klaudia miała okres fascynacji skinem to bardzo ostro ją objechał za to a tutaj wszystko na luzie przyjmuje).
Wójt też dał czadu, dobrze, że pokazał Czerepachowi miejsce w szyku, co prawda nie zmieni to sytuacji faktycznej, w której to ogon kieruje psem, jednak przynajmniej da "psu" trochę psychicznej satysfakcji. Wątek z wykorzystaniem sukcesu Wójciny jak najbardziej OK, ale tak jak w przypadku świadka koronnego - za mało rozwinięty, można było więcej pokazać, powinien być jakiś konflikt na linii senat - urząd gminy co do przypisywania sobie przez Kozioła nie swoich zasług a nie tylko pogrożenie palcem przez Babkę - niestety, odcinki cierpią przez upychanie w nich zbyt wielu wątków i dodatkowo jeszcze skrócenie czasu emisji. Do tego niektóre wątki są bardzo słabe i nie wiem czemu tak się je eksponuje - chociażby wspomniana już Kinga, ale też i Kusy w roli reformatora oświaty - to jest po prostu słabe, OK w jednym odcinku można było się tym zająć, ale później to powinno się rozgrywać w tle, bo w obecnej formie jest po prostu nudne. Coś mam wrażenie, że w tej serii duuużo jest wyciętych scen z którymi serial wypadał by zdecydowanie lepiej.
Co zauważyłem dopiero po emisji to brak jednej z głównych postaci - nie było dziś proboszcza. Nie wiem czy to nie jest przypadkiem ewenement na skalę całego serialu, bo jakoś nie przypominam sobie wcześniejszego odcinka bez obu braci. Chociaż w sumie pominięcie tej postaci to dobry krok, bo w ostatnich odcinkach księża tylko siedzieli i gadali na plebanii - a gdzie charakterystyczny marsz proboszcza przez wieś? Dla mnie to znak rozpoznawczy serialu.
Martwi mnie marginalizacja Więcławskiego, kiedyś jednego z głównych sojuszników wójta, teraz postaci praktycznie nie wykorzystywanej. Nadzieję dała mi ta nowa apteka, ale ten temat też jest pomijany - bodajże w odcinku Dzieci Rewolucji była w niej jedna scena i to tyle - żadnego uroczystego otwarcia, przedstawienia, nic. Nie wiemy też co z apteką Wójta i Czerepacha, co tam zmaluje nowy właściciel...
  • Where am I?
  • In Wilkowyje
  • Oh shit
[/b]

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

23 kwie 2012, 9:37

Muszę przyznać że zaszokował mnie eksperyment psychologiczny Klaudii na Doktorowej. Trochę przerażające, kiedy uświadomimy sobie , że dobry psycholog może wiedzieć o kimś więcej niż on sam o sobie. Jestem też pełen podziwu dla Babki - orientowała się w tym, że Wójt chce nabić punkty do wizerunku medialnego i nie mogła słuchać jego ściemniania do dziennikarzy, szkoda że Lucy powstrzymała ją przed użyciem magii. Ale najsłabszy był jednak wątek tytułowy, nie wiem dlaczego, może były jakieś sceny wycięte? No bo jak można wytłumaczyć fakt, że po rozmowie na ławce ze Staśkiem Solejuk odpuścił sobie działalność świadka koronnego, a potem przyjeżdżają przemytnicy i znają jego nazwisko? Przecież on nawet jeszcze nie zaczął donosić! Zresztą kto mógłby wydać Solejuka, kiedy o jego planach wiedzieli tylko policjant, Japycz, Hadziuk i Pietrek? A propos bandziorów, czy to przypadkiem nie Szeryf siedział z kałachem za kierownicą?
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

zt323a
Nowicjusz
Nowicjusz

23 kwie 2012, 10:37

Wątek z senatorem i Solejukiem był zaje***** ale do niczego był ten z kusym i tą całą oświatą. Nie bardzo mi się też spodobał z Klaudią według mnie ona była trochę wścibska przyszła do przychodni bodajże na zastrzyk a później wtrąciła się w prywatne życie Wezółów nie podobało mi się też że doktorowa zwraca się do Klaudii "pani" przecież doktorowa jest gdzieś w wieku rodziców Klaudii i powinna do niej mówić po prostu Klaudia.

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

23 kwie 2012, 14:42

Oj prawda, między Senatorem i Czerepachem znowu powiało chłodem. Ale chyba Kozioł nie jest na tyle głupi żeby użyć rozwiązań siłowych - to się mu po prostu nie opłaca. Jeden jest zależny od drugiego, albo razem na szczyt, albo na dno.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

23 kwie 2012, 15:02

Tytułowego świadka koronnego potraktowano strasznie po macoszemu, taki świetny pomysł, naprawdę mogła z tego być niezła komedia.. a tak wyszło średnio.
Czerepachowi się nieźle oberwało, mord miał w oczach, ale się wystraszył.
Strasznie się uśmiałam jak Kusy zakopywał talerze :lol: no i w końcu był Hot-Dog i miła wymiana zdań między nimi, brakowało mi tego ;)
Skin też pokazał, że nie da się tak omotać Kindze, ciekawa jestem co dalej z tego wyniknie.
Rozbawił mnie też napis na obrusie 'kusy jest gupi' :P
Ogólnie odcinek dobry, chociaż czegoś mi w nim brakowało...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
pozmu
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy
Kontakt:

23 kwie 2012, 16:05

Hagan pisze:No bo jak można wytłumaczyć fakt, że po rozmowie na ławce ze Staśkiem Solejuk odpuścił sobie działalność świadka koronnego, a potem przyjeżdżają przemytnicy i znają jego nazwisko? Przecież on nawet jeszcze nie zaczął donosić! Zresztą kto mógłby wydać Solejuka, kiedy o jego planach wiedzieli tylko policjant, Japycz, Hadziuk i Pietrek?
Stasiek miał się dowiedzieć co i jak z tym świadkowaniem, więc komuś o tym powiedział z prokuratory albo sądu, widać wychlapał też nazwisko kandydata na świadka...
  • Where am I?
  • In Wilkowyje
  • Oh shit
[/b]

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

23 kwie 2012, 16:06

Najlepsze było dla mnie to że ci przemytnicy dali Solejukowi i Chadziukowi żeby wypili za Solejuka a Solejuk siedział przed nimi jednak Chadziuk jak chce to potrafi historyjkę wymysleć .
Jednak zachłanność na dwa pokoje i kuchnię oraz pieniądze na życie wyszła mu bokiem chyba jednak wróci do swojej żony Filozofki.

Oraz ciekawe czy Lusy dowie się o potłuczonych talerzach.

A co do Skina to jednak nie da się tak pomiatać kobiecie i tu brawa dla niego. Ciekawe czy wrócą do siebie.

Przemo92
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

23 kwie 2012, 17:07

Daniel18 pisze:
A co do Skina to jednak nie da się tak pomiatać kobiecie i tu brawa dla niego. Ciekawe czy wrócą do siebie.
watpie by wrocili do sb

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

23 kwie 2012, 17:15

Myślę że wrócą do siebie widać to było że Kinga jest smutna bez Skina

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

28 kwie 2012, 13:15

Reakcja Solejuka na wiadomość, że jego żonę przyjęli na wydział filozoficzny zaoczny- bezcenne :P
Przyjazd przemytników pod ławeczkę - bezcenne :P
Kurs praktyczny dla dzieci w dworku - średnie, ale nawet mi się podobało.
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
Arpik
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

30 kwie 2012, 13:58

Ciekawe czy ktoś zauważył jaką książkę czytała doktorowa?
Tak! To jest książka "Cukiernia pod amorem"której autorką jest p.Małgorzata Gutowska-Adamczyk ,żona naszego szeryfa.
Lektura naprawdę wciągająca.
"Fleksja,to Pańska suka była..."

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

06 gru 2015, 17:45

VI seria miała znakomity początek w odcinkach 67-70, potem trochę przystopowała. Ten odcinek zaliczam do średnich.
Denerwujące, że senator znowu sobie jako swoje zasługi przypisuje to co robi Lucy. Nawet Czerepach ją z kadru odsunął.
Za to świetny portret psychologiczny doktorowej , całość zamyka się w słowach „gdyby nie ty”. No cóż Mieciu wybrał sobie taką zołzę, ale może pesymiści potrzebują takich mocnych kobiet. (Mieciu kanapa)
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

ODPOWIEDZ