Michałowa

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych bohaterach serialu i filmu kinowego.
Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

04 wrz 2015, 9:34

"Dziewczyny ze Lwowa": Marta Lipińska inna niż Michałowa

Obrazek

Krótki wywiad z panią Martą opublikowała Interia.pl i Świat seriali.

becia
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

06 wrz 2015, 12:20

Świetny wywiad polecam !

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

11 paź 2015, 21:33

Dziś można było oglądać świetną grę pani Marty w filmie "Nigdy w życiu", partneruje jej tu Krzysztof Kowalewski. Oboje stanowią świetną parę, a jakie zabawne sceny z ich udziałem. To bardzo fajny film, jak radzi sobie kobieta porzucona przez męża. Jest też wątek miłosny , który dobrze się kończy. Z "ranczerskich aktorów" możemy jeszcze zobaczyć panią Grażynę Zielińską i Sławomira Orzechowskiego.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

07 lis 2015, 9:27

A jak ma na imię Michałowa?:)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

07 lis 2015, 12:52

Dariuszlot pisze:A jak ma na imię Michałowa?:)
Pewnie idziesz tropem wczorajszego spotkania w TVP? Padło tam, że Michałowa ma imię Anna, na co Pani Marta Lipińska zrobiła wielkie oczy. W serialu nie pojawia się to imię ani razu. Z widowni dochodziły głosy, że tak jest w scenariuszu. Podejrzewam, że Pani Marta czytała scenariusz każdej serii wielokrotnie i gdyby to imię tam było, to by o tym pamiętała.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

07 lis 2015, 15:23

Ta sprawa była wyjaśniana przez samego scenarzystę, na spotkaniu w Kalinowym Sercu - opisałam to w Gazetce nr 1 (10) 2015.
Michałowa nie ma imienia. "Anna" to jakiś wymysł kogoś z telewizji, podobnie jak "Dorota Solejuk". Scenarzysta nigdy nie czul potrzeby nadawania imienia Michałowej, podobnie jak nie wymyślał nazwiska dla Elizy od Pana Sułka.
Obrazek

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

07 lis 2015, 16:36

Milla-nowa pisze: podobnie jak nie wymyślał nazwiska dla Elizy od Pana Sułka.
Bardzo dobrze Milla, że przypominasz o tym kultowym słuchowisku. Nie wiem, czy młodzi forumowicze mieli okazję posłuchać go w równie kultowej Trójce Polskiego Radia. Słuchowisko odbiera się zupełnie inaczej niż film, mocniej pracuje wyobraźnia. Szkoda, że nie ma już w trójce audycji "Powtórka z rozrywki", w której od czasu do czasu można było usłyszeć z ust pani Marty "kocham pana panie Sułku".
Ale dla chcących nic straconego. 16 listopada w auli uniwersyteckiej w Poznaniu można zobaczyć i posłuchać panią Martę Lipińska i pana Krzysztofa Kowalewskiego.
Polecam

http://www.ticketpro.pl/jnp/zmiany-/zmi ... sulku.html
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

23 lis 2016, 20:21

MARTA LIPIŃSKA: WIERNA I MONOGAMICZNA

Helena Stawska z „Lalki”, Emilia Korczyńska z „Nad Niemnem”, Michałowa z „Rancza”, Nowakowa z „Dziewczyn ze Lwowa” - te role, podziwiane przez miliony widzów, łączy jedna osoba – Marta Lipińska.

Obrazek

Aktorka obchodzi właśnie jubileusz 55-lecia pracy artystycznej.

Krótki artykuł o pani Marcie.

ODPOWIEDZ