Babka vel zielarka

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych bohaterach serialu i filmu kinowego.
Awatar użytkownika
Wojtek18
Super User
Super User
Podziękował(a): 4 razy

19 kwie 2009, 16:19

Babka, czyli zielarka jest fajną postacią choć tajemniczą. Dzięki niej Witebski
wrócił ,,do siebie". Bez zielarki raczej by sobie nie poradził.
Wojtek

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

19 kwie 2009, 18:18

Taak babka każemu pomoże :] Witebskiego uratowała, przywróciła Joli głos, księdzu i Lucy "ziółka" dawała w czasie choroby. No i nauczyła Lucy sztuczek.....Swoją drogą to Lucy powinna trochę je poćwiczyć, mogą się przydać przed wyborami :hihi: :hihi:
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Ola
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

19 kwie 2009, 19:16

Nie no babka zielarka wymiata! Bardzo lubię jej postać. Pomogła tez przy odwożeniu śmieci do właścicieli bo swoimi sztuczkami wykryła czyje to są śmieci.
Ta nasza bardzo bardzo mała Gmina Wilkowyje świadkiem ciągłych kłótni Wójta jest z Plebanem
Ta nasza bardzo bardzo mała Gmina Wilkowyje świadkiem także naszej wielkiej jest miłości

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

20 kwie 2009, 9:55

Mnie się Babka spodobała już w pierwszym odcinku, kiedy spotkała Lucy przed sklepem i zgasiła posterunkowego Staśka. Już wtedy było widać respekt (a może obawę porzed czarami), który mieszkańcy do niej czują. Ale na dobre ją polubiłam w odcinku piątym, kiedy przewidziała wspólną przyszłość dla Lucy i Kusego. :)
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

20 kwie 2009, 13:27

Ta postać robi wrażenie i moim zdaniem jest genialnie zagrana przez Panią Grażynę Zielińską. Tym bardziej miło, że jest to aktorka z mojego miasta - Płocka :)
Gugała

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

20 kwie 2009, 15:57

Babcia jest fantastyczna :) Ja uwielbiam ten jej spokój i dobre spojrzenie. Pani Zielińska wprost "wyczarowała" Babkę.
I bardzo jej dziękuję (Babce) za akcję z Louisem w filmie. Należało mu się :]
Ostatnio zmieniony 19 cze 2009, 15:22 przez rai, łącznie zmieniany 1 raz.
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Ola
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

20 kwie 2009, 21:04

Zgadzam sie że babka wykreowana jest świetnie, ona od razu przypadła mi do gustu. Akcja z Louisem była pierwszorzędna, co to ona wtedy powiedziała jak Lucy się spytała czy jego to nie zabije a babka głośno powiedziała że nie i był jeszcze jakiś tekst po cichu :)
Ta nasza bardzo bardzo mała Gmina Wilkowyje świadkiem ciągłych kłótni Wójta jest z Plebanem
Ta nasza bardzo bardzo mała Gmina Wilkowyje świadkiem także naszej wielkiej jest miłości

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

21 kwie 2009, 8:10

w odcinku chyba 5 pierwszej serii była taka scena z babką gdzie Lucy jest chora, Kusy ją ratuje a babka mówi mu na końcu taki tekst: "opiekuj się nią bo ty jesteś jedyną jej tutaj rodziną" czy coś w tym stylu... a potem
"ty (Kusy) bardziej od niej pomocy potrzebujesz"
To było piękne, poza tym tekst do Witebskiego w lesie "sam jesteś ciemnota"
:lmao:
No i oczywiście jej czary ze śmieciami...

Awatar użytkownika
Jedzosław
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

22 kwie 2009, 12:23

Babka to znakomita postać, brakowało mi jej, gdy zniknęła po pierwszej serii. Jakby na mój apel na forum, by ją przywrócić Babka w trzeciej serii wróciła do "Rancza" :) I bardzo dobrze, ta postać dodaje ogromnie czarownego kolorytu. Każde tego typu środowisko nie może obyć się bez rodzaju "szamanki" :) Pani Zielińska wspaniale odgrywa swoją rolę i w sam raz pasuje. Motyw duchowego uzdrowienia przez nią Witebskiego był dobry, choć zupełnie mi tutaj nie pasowało to, że Witebski nie wiadomo po co oddawał się medytacji, skoro już Babka go leczyła. Chyba dopiero w tej serii Babka w pełni realizuje swoją funkcję jako ważna postać, a nie tylko jako folklorystyczny ornament.
"Jedzosław" przez "e" a nie "ę", podobnie jak "Wezół" przez "o" z kreską, a nie "u" :)

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

25 kwie 2009, 13:36

Babka zielarka, postać na wzór prawdziwej, polskiej babki, która kocha swoje wnuki. Tą przybraną wnuczką jest oczywiście Lucy.
Wspaniała postać, która zna na wszystko sposób, wie jak pomóc w trudnej sytuacji. Teraz jeszcze poznajemy ją od strony magicznej. Mógłbym ją oglądać w każdym odcinku.
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

28 kwie 2009, 15:09

c3po pisze:Babka zielarka, postać na wzór prawdziwej, polskiej babki, która kocha swoje wnuki. Tą przybraną wnuczką jest oczywiście Lucy.
każdy chciałby mieć taką wspaniałą babcię, zdziwiłam się kiedy babka mówiła, że nikt od niej się nie chce uczyć "co na co" Ja bardzo chętnie :)

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

28 kwie 2009, 16:09

^^^ 6000 post w tym dziale.
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Wojtek18
Super User
Super User

05 maja 2009, 15:57

W 49 odcinku Rancza babka fajnie po obijała wójta. Tak się jej bał , że nasłał na nią Staśka.
Babka lubi Lucy. To miła kobieta ( mam na myśli babkę) pomaga Lucy w trudnych chwilach.
Wojtek

Awatar użytkownika
krzysiu94
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

06 maja 2009, 16:13

Qydaje mi się, że babka jest postacią bardzo fajną. Jest dobra, miła dla ludzi, pomocna i uczynna.
W 50 odcinku znowu będzie czarować, tym razem za sprawą przyrody. :hihi:

Awatar użytkownika
Wojtek18
Super User
Super User

12 maja 2009, 18:09

Podobała mi się ta narada u Lucy w domu w której uczestniczyła Babka. Fajnie, że Lucy ma kto pomagać. Nie wszyscy ludzie mają takie wsparcie w trudnych chwilach.
Wojtek

Awatar użytkownika
Jaszczurka
Nowicjusz
Nowicjusz

11 cze 2009, 19:59

Babka jest niesamowita przez duże N!
Najbardziej ją lubię, za zemstę na wójcie. To było cudowne - wielki, władczy wójt kulący się ze strachu przed z pozoru niepozorną zielarką :lmao:
Jest dobrym duchem Wilkowyj i jak nikt inny, naprawdę zna się na ludziach.

Awatar użytkownika
LubieRanczo:)
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

26 cze 2009, 17:40

BABKA THE BEST :] i ten tekst w 1 serii do nauczyciela Polskiego "SaM JeSteŚ Ciemnota :hihi: :hihi: xD " THE BEST :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 cze 2009, 17:18 przez LubieRanczo:), łącznie zmieniany 1 raz.
"To tylko sny szalone sny .."

Awatar użytkownika
Tatoke
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

26 cze 2009, 22:24

Babka jest niesamowita pod tym względem, że wprowadza do serialu ten element magii, niezwykłości... To trochę tak jakby była z innej epoki, innej bajki i przez przypadek przeniosła się do Wilkowyj. Niewykształcona kobiecina, mieszkająca w lesie z dala od innych, a mimo to dużo mądrzejsza od całej Wilkowyjskiej inteligencji. Można by pomyśleć, że to ona będzie najbardziej wrogo nastawiona do przyjezdnej z wielkiej, nowoczesnej Ameryki, Lucy, a ci mądrzejsi, bardziej wykształceni będą podziwiać światową sąsiadkę. Tymczasem dzieje się zupełnie odwrotnie! Dlaczego? Bo Babka widzi więcej niż oni wszyscy: widzi serce człowieka, a nie jego upodobania polityczne, religię, czy kulturę, nie dzieli ludzi na Polaków i obcych, na katolików i ateistów ale po prostu na dobrych i złych. Takie patrzenie w serce jest większą magią niż sprawienie jednym gestem, by wójt się przewrócił. Do myślenia daje właśnie to, ze sama o sobie mówi jako o czarownicy. Zwykle słowo "czarownica" kojarzy się od razu negatywnie. Ta dobra czarownica całą sobą chce pokazać ludziom z Wilkowyj, że nie można oceniać ludzi na podstawie tego, co nam się wydaje.

Awatar użytkownika
Arpik
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

13 lip 2009, 15:09

B :rotfl: abka jest The Best!!!!!!!......"Sam jesteś ciemnota"-do policjanta Staśka
"Fleksja,to Pańska suka była..."

Awatar użytkownika
MM
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

14 lip 2009, 1:53

Do Witebskiego. ;)
Wilkowyje nie pomyje!

ODPOWIEDZ