Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

Lucy vel Ilona

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych bohaterach serialu i filmu kinowego.
Awatar użytkownika
Akryl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

03 maja 2015, 22:36

W tym temacie muszę koniecznie się wypowiedzieć. Lucy - główna bohaterka Rancza jest jedną z tych moich ulubionych. Głównie za sprawą świetnej Ilony Ostrowskiej, którą uważam za bardzo dobrą aktorkę. Sama postać jest ogromną optymistką, pozytywnie nastawioną, uśmiechniętą i pomocną dziewczyną. Ma w sobie coś co przykuwa uwage, nie daje sobie "w kasze dmuchać" i zawsze wie co powiedzieć i jak postąpić. Jeszcze te jej angielskie wstawki i akcent <3

Reklama

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

10 cze 2015, 14:03

W najnowszej Urodzie Życia okładka i wywiad z Iloną Ostrowską :)

Obrazek

Wywiad głównie o życiu, pada jedno pytanie o Ranczo, ale jak zawsze Ilona uroczo zbywa temat podkreślając, że nie tylko gra w Ranczu ale i angażuje się w wiele innych projektów ;)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

15 cze 2015, 15:03

Ostatnio na różnych portalach pojawia się dużą niestety niepokojących informacji na Pani Ilony Ostrowskiej. Mam tu na myśli głównie sprawę ograniczenia roli w serialu. Mam nadzieje, że to są tylko plotki, które Pani Ilona niebawem zdementuje...

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

15 cze 2015, 15:29

Sieradzak pisze:Ostatnio na różnych portalach pojawia się dużą niestety niepokojących informacji na Pani Ilony Ostrowskiej. Mam tu na myśli głównie sprawę ograniczenia roli w serialu. Mam nadzieje, że to są tylko plotki, które Pani Ilona niebawem zdementuje...

Przecież już raz komentowała, że zagra w 10 serii :)
Mnie dziwi bardziej, że nikt z Biura Prasowego AMT-u jeszcze głosu nie zabrał. Jeden komunikat do mediów i byłaby sprawa załatwiona. A tak? Stos kłamliwych artykułów powodujących taką lawinę negatywnych komentarzy w stosunku do Aktorki jakiej chyba przez lata grania nigdzie wcześniej było.

Sieradzak
Super User
Super User

15 cze 2015, 15:33

Kasiaaa pisze:
Sieradzak pisze:Ostatnio na różnych portalach pojawia się dużą niestety niepokojących informacji na Pani Ilony Ostrowskiej. Mam tu na myśli głównie sprawę ograniczenia roli w serialu. Mam nadzieje, że to są tylko plotki, które Pani Ilona niebawem zdementuje...

Przecież już raz komentowała, że zagra w 10 serii :)
Mnie dziwi bardziej, że nikt z Biura Prasowego AMT-u jeszcze głosu nie zabrał. Jeden komunikat do mediów i byłaby sprawa załatwiona. A tak? Stos kłamliwych artykułów powodujących taką lawinę negatywnych komentarzy w stosunku do Aktorki jakiej chyba przez lata grania nigdzie wcześniej było.

Zagra, ale z tego co podają te plotkarskie portale to w bardzo okrojonej roli przez co i Kusego ma być mniej na ekranie.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

15 cze 2015, 15:39

Sieradzak pisze:Zagra, ale z tego co podają te plotkarskie portale to w bardzo okrojonej roli przez co i Kusego ma być mniej na ekranie.
No właśnie, plotkarskie. Myślę, że w tych informacjach GRAMA prawdy nie ma :) Zresztą jak zaczną się zdjęcia to pewnie stali Ranczersi na planie się zjawią i myślę, że okazji żeby spotkać Panią Ilonę będą mieli znacznie więcej niż... słynne 6 dni, które krąży w internecie ;)

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 464 razy

15 cze 2015, 15:48

Kasiaaa pisze:Zresztą jak zaczną się zdjęcia to pewnie stali Ranczersi na planie się zjawią i myślę, że okazji żeby spotkać Panią Ilonę będą mieli znacznie więcej niż... słynne 6 dni, które krąży w internecie ;)
No niekoniecznie , bo nie sadzę , żeby nawet te 6 dni grała w Jeruzalu , bo dworek jest własnością prywatną i nie powinno się tam naprzykrzać aktorom i ekipie , więc ta ilość możliwych spotkań z Lucy raczej będzie ograniczona

Sieradzak
Super User
Super User

15 cze 2015, 15:51

Hania i Andrzej pisze:
Kasiaaa pisze:Zresztą jak zaczną się zdjęcia to pewnie stali Ranczersi na planie się zjawią i myślę, że okazji żeby spotkać Panią Ilonę będą mieli znacznie więcej niż... słynne 6 dni, które krąży w internecie ;)
No niekoniecznie , bo nie sadzę , żeby nawet te 6 dni grała w Jeruzalu , bo dworek jest własnością prywatną i nie powinno się tam naprzykrzać aktorom i ekipie , więc ta ilość możliwych spotkań z Lucy raczej będzie ograniczona[/quote]

Obawiam się, że Hania i Andrzej mają racje...:(

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

15 cze 2015, 15:54

Hania i Andrzej pisze:
No niekoniecznie , bo nie sadzę , żeby nawet te 6 dni grała w Jeruzalu , bo dworek jest własnością prywatną i nie powinno się tam naprzykrzać aktorom i ekipie , więc ta ilość możliwych spotkań z Lucy raczej będzie ograniczona
Moje słowa o tych 6 dniach to był skrót myślowy i przenośnia ;)
Przecież to niemożliwe żeby Scenarzysta po taaaakim sezonie nagle w serii, która ma być ostatnią, podsumowującą nagle skasował 90% roli głównej bohaterki :) Zwykłe podkręcanie negatywnej popularności, zarówno do serialu jak i do Aktorki. Swoją drogą komuś bardzo zależy żeby takiej emocje do Niej wzbudzić, skoro notorycznie pojawiają się te artykuły, a ich głównymi informatorami są "osoby z produkcji, które chcą pozostać anonimowe" - czyli osoby, które de facto nie istnieją :)

Także jeśli taka informacja nie pojawia się jako informacja oficjalna - a te artykuły nie pojawiły się jako oficjalne komunikaty to naprawdę nie ma co sobie zaprzątać nimi głowy :)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

23 cze 2015, 21:25

Odnośnie czasopisma Uroda Życia, TUTAJ znajdziemy wspaniały materiał z sesji zdjęciowej do tego magazynu :good:

Obrazek
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

23 cze 2015, 21:29

Przepięknie wygląda w tej sesji! Klimat idealny dla Niej! Dziewczęco i uroczo. Te kwiatki, park, Powiśle, zieleń - taka trochę "Lucy w Wilkowyjach" ;)

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

24 cze 2015, 0:52

Po prostu przepięknie! :oki: :oki: :oki:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Sieradzak
Super User
Super User

24 cze 2015, 11:36

Taka "swoja Lucy" dziewczęca, piękna i taka taka... wyjątkowa:)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2015, 11:54 przez Sieradzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

24 cze 2015, 11:40

Pani Ilona to piękna kobieta ;)

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

24 cze 2015, 20:45

Na tyle przepięknych zdjęć, co w tej sesji zrobiono, zdjęcie na stronie tytułowej szału nie wzbudza. Nie wiem, co to za "specjaliści" się tym zajmowali...
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

AsiaK
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

28 cze 2015, 23:05

Dech w piersiach zapiera :-) Piękne zdjęcia :-)
"Żeby własne szczęście przedłożyć nad ludzkie gadanie, taki głupi to nawet ja nie jestem." - Kusy

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

28 cze 2015, 23:11

Rafa_1 pisze:Na tyle przepięknych zdjęć, co w tej sesji zrobiono, zdjęcie na stronie tytułowej szału nie wzbudza. Nie wiem, co to za "specjaliści" się tym zajmowali...
A mnie się podoba. :oki:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

01 lip 2015, 12:39

Skowronek pisze:Kasiaa, można gdzieś w internecie zobaczyć występ Ilony na PPA?. (...) podeślesz coś więcej, jeśli natrafisz? ;)
Skowronku, udało się znaleźć cały występ z Przeglądu Piosenki Aktorskiej! :D Przemowa Andrzej Wajdy w wykonaniu Ilony Ostrowskiej = moc, energia i urok! Na żywo jeszcze bardziej niesamowita :good:

[youtube]
[/youtube]

Valana
Nowicjusz
Nowicjusz

06 lip 2015, 13:28

Ciekawie skonstruowana postać z wiarygodnymi problemami.
Zaczyna jako lekko egzaltowana optymistka, która pogodnie radzi sobie z nadchodzącymi trudnościami. Taka trochę klisza często spotykanej w różnych utworach (nie tylko filmowych) amerykańskiej przedsiębiorczości. Przesłanie jest pozytywne: wszystko da się zrobić, a świadczone dobro promieniuje i się mnoży.
Ale z momentem wygrania wyborów na wójta wszystko się zmienia (choć powoli). I to też jest wiarygodne: ona chce dla ludzi jak najlepiej, a oni w najlepszym razie są niechętni, a w najgorszym wrodzy. Nie ma co się dziwić, że to rodzi irytację i chęć rzucenia tego wszystkiego w diabły. Nie bardzo wprawdzie rozumiem jej pretensje do Lodzi i Haliny, no ale nie wszystko można zrozumieć.
Tutaj - jak sądzę - scenarzyści mieli dwie wiarygodne możliwości: albo pójść w tę stronę, w którą poszli, albo też zrobić z Lucy kolejną skorumpowaną postać (co by było wiarygodne, ale znacznie mniej prawdopodobne). Ewentualność, że pozostałaby tą samą radosną optymistką z pierwszej serii, nie wygląda na wiarygodną, więc cieszę się, że tego nie wybrali.

Co do życia prywatnego, to ich problem wygląda na nierozwiązywalny. Agentka Monika ma całkowitą rację, że artysta to zupełnie inny człowiek i w ramy życia urzędnika od 8 do 15.30 nie da się go wtłoczyć. Może nam się to nie podobać, ale ktoś w takim związku musi ustąpić - albo artysta nie będzie sobą, albo żona zrezygnuje z kariery. Znam kilku takich artystów (choć w skali raczej lokalnej) i wszyscy są tacy sami. Pewnych rzeczy równocześnie zrobić się po prostu nie da.

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

06 lip 2015, 18:01

Valana pisze: Ale z momentem wygrania wyborów na wójta wszystko się zmienia (choć powoli). I to też jest wiarygodne: ona chce dla ludzi jak najlepiej, a oni w najlepszym razie są niechętni, a w najgorszym wrodzy. Nie ma co się dziwić, że to rodzi irytację i chęć rzucenia tego wszystkiego w diabły.
Całość postu to ciekawa interpretacja, a z cytowanym fragmentem całkowicie się zgadzam. Odsyłam też do mojego postu z działu "z wójta na prezydenta". Tylko , że w biorąc pod uwagę to co dzieje się w realnym życiu , i to co się ogląda w TV - to człowiek chciałby obejrzeć coś radosnego w telewizji. I taka właśnie, głównie za sprawą postaci Lucy, była pierwsza część serialu. I w mojej opinii ten radosny styl przyniósł serialowi takie powodzenie.
No ale scenarzyści w zasadzie od odcinka 87 serwują nam za sprawą Lucy coraz większy dramat. Spotykają ją same niewdzięczności - odwołanie, strajk przeciwko niej , aresztowanie, nielojalność Haliny i Lodzi. Natomiast nic nierobiący i skorumpowany Kozioł jest przez twórców programu nagradzany sukcesami.
A co najgorsze, Lucy nie szuka wsparcia w rodzinie. Pamiętacie jakie miała wsparcie od Kusego po debacie w 49 odcinku, albo od Kingi w serii 7 w konflikcie z Moniką. Swoją frustrację wyładowuje na Kusym. Od wspomnianego odcinka 87, (przez 30 odcinków) jest już niewiele scen w której pokazano jak mocno Lucy kocha Kusego. A podjęcie za plecami męża decyzji (słusznej ze względu na to jak jej podziękowano za wysiłki na rzecz gminy) dobitnie świadczy , że przestała Kusego kochać. No i scenarzysta, może nawet nieświadomie przypiął Lucy łatkę "wyrodnej matki". Bo jak inaczej nazwać pozbawienie Dorotki przez dwa lata kontaktów z ojcem.
Ja zacząłem ten serial oglądać w dopiero w tym roku,(po kilkunastu latach nieobcowania z TV) i to od odcinka 1. To właśnie wspaniała postać Lucy, stworzona przez panią Ilonę (do połowy marca nawet nie wiedziałem, że jest taka aktorka). Jeśli taki serial mnie zachęcił do oglądania to musi to być to serial wszechczasów, taki się pewnie już nie powtórzy. szkoda tylko, że w IX serii został tak popsuty. Ale stare odcinki oglądam wielokrotnie.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

ODPOWIEDZ