W niedzielę o 14:15 w TVP1 powtórkowy odcinek pt. Ochotnicza straż kobiet, a wieczorem o 21:40 w TVP Polonia "Ranczo Wilkowyje".
Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

Zięć Więcławskich Kao

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych bohaterach serialu i filmu kinowego.
Deleted User 1816

30 mar 2014, 0:08

nie wiem dlaczego w ankietach Kao jest tak nielubianą postacią. Jak się dobrze przyjżeć facet ma dużo zalet:
- spokojny i sympatyczny
- inteligentny i mądry
- nie wadzący nikomu
- skromny
- nie wywyższa się, nie chwali swoją posadą, wykształceniem, majątkiem itp
- rodzinny, umiejący zadbać o dom
- wyrozumiały
- towarzyski
i tak jeszcze można by dużo wymieniać.
A wady, no cóż może ma jedną przez którą jest nielubiany (to nie mój pogląd, a niestety wynik obserwacji) - jaka że jest azjatą. Przykre zwłaszcza że w społeczności forum nie jest on zbyt lubiany.

Awatar użytkownika
tomasz
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

30 mar 2014, 18:05

eee tam, ja tam go lubię, mimo, że jakiś bardzo tolerancyjny nie jestem :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

30 mar 2014, 18:47

mc_flay pisze:nie wiem dlaczego w ankietach Kao jest tak nielubianą postacią. Jak się dobrze przyjżeć facet ma dużo zalet:
- spokojny i sympatyczny
- inteligentny i mądry
- nie wadzący nikomu
- skromny
- wyrozumiały
- towarzyski
A wady, no cóż może ma jedną przez którą jest nielubiany (to nie mój pogląd, a niestety wynik obserwacji) - jaka że jest azjatą. Przykre zwłaszcza że w społeczności forum nie jest on zbyt lubiany.
Nie wiem, czy jest nielubiany, czy najmniej lubiany. Jako postać epizodyczna jest w sumie skazany na najniższą popularność. Nie sądzę, aby tu działały jakieś rasistowskie skłonności. Poza tym trzeba pamiętać, że jego postać niejako odsłoniła nasze uprzedzenia. Scena gdy Więcławski ogląda BMW Kao - bezcenna, mało się nie udławił na widok.
Obrazek

cycu123
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy

07 kwie 2014, 19:51

tomasz pisze:eee tam, ja tam go lubię, mimo, że jakiś bardzo tolerancyjny nie jestem :)
Ja tez... ;)

Awatar użytkownika
Bezimienny
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

21 maja 2015, 13:09

Kao miał fajny epizod, niby chińczyk, buddysta, ale w gruncie rzeczy swojski chłop i siada do mamrota. Ta scenka chyba z nim najlepsza. "Jak napił się Mamrota, to mu się ojczyzna przypomniała". Z Kao zabawne sceny były ogólnie, czy to w domu Więcławskich, czy we wsi. I pierwsze spotkanie z Pietrkiem i Hadziukiem także genialne. Fajnie, jakby się jeszcze pojawił epizodycznie w jakimś odcinku.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

21 maja 2015, 15:59

Patryk Pietrek: A to Pan Kao.
Jola: Matko Boska! Pan Kakao?
:rechot:
Polubiłam tę postać :-D Sceny z nim były bardzo fajne :P
Kao jest ułożony, mądry, sympatyczny, towarzyski, ma dobrą pracę. :)
Trochę mało go znamy, by coś więcej powiedzieć.
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
goguś
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

18 cze 2015, 21:37

Więcławski do żony,targając do domu pijanego pana Kao-"Mamrotem go potraktowali" :rechot:
"Z ławeczką zadzierasz,ciulu nie myty"?

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

18 cze 2015, 21:44

"Aż polskiego zapomniał" :) Bardzo miła i ciekawa postać, można się było z niego pośmiać :) Łatwo można się z nim znaleźć wspólny język :) Żałuję tylko, że wystąpił w jedynie 5 odcinkach, z czego dużo go było zaledwie w dwóch :(
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

18 cze 2015, 21:46

A mi jest on zupełnie obojętny. Jakoś wielkiej mojej sympatii nie wzbudził, ale może tak jak Milla zauważyła pewnie dlatego, że mało go tak naprawdę było na ekranie.

AsiaK
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 20 razy

19 cze 2015, 1:31

Wojtek18 pisze:Ja też lubię Kao ale nie zrobił na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia.
Ale za to wielkie wrażenie zrobiła na mnie Jola " Pan Kakao? :shock: " ;)
"Żeby własne szczęście przedłożyć nad ludzkie gadanie, taki głupi to nawet ja nie jestem." - Kusy

AsiaK
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 20 razy

19 cze 2015, 2:03

Milla-nowa pisze:
mc_flay pisze:nie wiem dlaczego w ankietach Kao jest tak nielubianą postacią. Jak się dobrze przyjżeć facet ma dużo zalet:
- spokojny i sympatyczny
- inteligentny i mądry
- nie wadzący nikomu
- skromny
- wyrozumiały
- towarzyski
Nie wiem, czy jest nielubiany, czy najmniej lubiany. Jako postać epizodyczna jest w sumie skazany na najniższą popularność. Nie sądzę, aby tu działały jakieś rasistowskie skłonności. Poza tym trzeba pamiętać, że jego postać niejako odsłoniła nasze uprzedzenia. Scena gdy Więcławski ogląda BMW Kao - bezcenna, mało się nie udławił na widok.
Zgadzam się z tobą w 100% - Kao nas odsłania. Uwielbiam odcinek w którym Więcławscy poznają Kao. Chińczyk! Co ludzie powiedzą? Buddysta!- Co ludzie powiedzą? I ten dylemat : co lepsze nieślubne dziecko czy zięć Chińczyk ? a może udać, że to dziecko Więcławskiej, ale jak? jak prawdziwy ojciec Chińczyk - no i znów co ludzie powiedzą? , no to trzy śluby w jednym " to nasz Chińczyk mniej widoczny będzie", przepraszam, cytat niedokładny, ale z głowy...piękne... Spacery tylko nocą, bo okolica niebezpieczna! - i tylko Pietrek ( ode mnie wielki szacun) w efekcie traktuje Kao jak przyjaciela. Plan na biznes ( chiński fast-food), ale na "Werkę zapisany" - dla mnie bomba! No i w końcu BMW u Babki "zanocowane" - wyłożyło mnie na łopatki, jakie to życiowe :bosz: Reasumując my nie "nie lubimy" Kao, my nie potrafimy znaleźć się w podobnej sytuacji..., my ( Polacy) nie lubimy tego "co wtedy ludzie powiedzą" :?
"Żeby własne szczęście przedłożyć nad ludzkie gadanie, taki głupi to nawet ja nie jestem." - Kusy

ODPOWIEDZ