Ciekawa pointa :)

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
borax11
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

17 maja 2011, 0:22

Wklejam link (jeżeli można) do ciekawej pointy która nawiązuje do poprzednich części i do was - jak wywalczyliście 5 ranczo :)

Moja interpretacja w opisie filmiku :)

[youtube]
[/youtube]

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

17 maja 2011, 0:59

Świat się musi zmieniać :) Również "Ranczo". Ale to, że ono jest, to jest ten pewnik :friends
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

17 maja 2011, 8:42

Ja powtórzę za Stachem "A no zmienia się zmienia, dobrze, że na lepsze" :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

17 maja 2011, 10:53

Anija pisze:Ja powtórzę za Stachem "A no zmienia się zmienia, dobrze, że na lepsze" :)
Oj Święta prawda :)
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy

17 maja 2011, 21:04

Właśnie to jest odpowiedz na pytanie. Dlaczego Ranczo nie jest takie jak dawniej!! Niektórzy narzekają, że zmienia się klimat Rancza, że wszyscy mieszkają w nowych domach, to chyba dobrze, gdyż świat idzie z postępem. Też w pewnym sensie są inni, przecież nic nie może stać w miejscu. Wydaje mi się, że gdyby świat stał w miejscu, wrócilibyśmy do epoki kamienia łupanego. Z drugiej strony ławeczka ta sama i ci sami ludzie, którzy jak dawniej spotykają się, rozmawiają, wspominają dawne dzieje. Bardzo dobrze uchwycili to scenarzyści, człowiek powinien się rozwijać iść z postępem. :)
Ewa

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

17 maja 2011, 21:29

Wspaniałe!! Ta ławeczkowa dysputa powinna być zadedykowana wszystkim, którzy uważają, że nowe "Ranczo", to nie to co kiedyś!! Trzeba iść z postępem i tyle!! Smutne tylko, że w naszym kraju tak wiele osób, mentalnie, żyje jeszcze w epoce jaskiniowców :(

I jeszcze mała dygresja! Stach Japycz mówi tu o trzech nowych domach towarzyszy z ławeczki! Że Pietrek i Solejuk, to wiadomo, ale że Hadziuk?! I gdzie ten nowy dom jest?! Trzeba go namierzyć i zobaczyć przy najbliższej okazji :) :ok

qwerty
Super User
Super User

17 maja 2011, 22:17

WOW! :ok
Super scena! Wspomnienia, ahh wspomnienia... Nie no, na prawdę fajny klimat i porusza ważną sprawę.
Przekazuje prawdę o serialu :hippie
Z którego to odcinka? Bo wygląda to jak sentymentalne zakończenie serii (coś jak koniec 4 serii, tylko mniej wymownie) :friends

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

17 maja 2011, 22:52

Skoro zostało to już umieszczone, to zdradzę, że to dyskusja ławeczki z najbliższego, 63 odcinka. Na YT zostało to wstawione bez odnośnika, z którego to odcinka.

borax11
Nowicjusz
Nowicjusz

17 maja 2011, 23:18

Specjalnie nie napisałem nazwy odcinka :) Nie chciałem i nie chcę nic zdradzać oprócz tej wspaniałej sceny :lol:

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

17 maja 2011, 23:31

Scena jest genialna !! I, moim zdaniem, zamykająca usta wszystkim malkontentom utyskującym na 5 sezon Rancza !! Ranczo się zmieniło, to fakt, ale piąty sezon widzom stawia dużo wyższą poprzeczkę... Nigdy nie był to serial płytki, małostkowo traktujący otaczającą nas rzeczywistość, jednak ta seria naprawdę zmusza do jeszcze głębszej refleksji na temat polskiego "piekiełka". :scratch I podpisuję się wszystkimi kończynami pod słowami Stacha Japycza, które powtórzyła tu Anija: "zmienia się zmienia, dobrze, że na lepsze" !!

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

18 maja 2011, 19:38

Oooo kochane Ranczo ;)
To tylko sny szalone sny ;)

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy

18 maja 2011, 21:03

Zgadzam się z tobą zyciak trzeba iść z postępem , ja na Nowe Ranczo nie narzekam. :ok
Ewa

Awatar użytkownika
Czwarta
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

20 maja 2011, 21:19

zyciak pisze:Wspaniałe!! Ta ławeczkowa dysputa powinna być zadedykowana wszystkim, którzy uważają, że nowe "Ranczo", to nie to co kiedyś!! Trzeba iść z postępem i tyle!! Smutne tylko, że w naszym kraju tak wiele osób, mentalnie, żyje jeszcze w epoce jaskiniowców :(
Jako jedna z 'narzekających', a raczej konstruktywnie krytykujących faktycznie odebrałam to jako dedykację dla mnie. Scena świetna, humor na poziomie, ale niestety dominujące odczucie było takie, że twórcy usprawiedliwiają się przed widzem - bronią się, wkładając w usta postaci wytłumaczenia dlaczego V seria jest jaka jest, a chyba powinna się bronić sama przez się?
Poza tym nie rozumiem dlaczego cokolwiek miałoby zamykać komukolwiek usta. Po prostu oceniamy poziom nowej serii. Dlaczego miałabym się oszukiwać, że wszystko mi sie podoba skoro tak nie jest. A to że chce mi się analizować kolejne odcinki świadczy chyba tylko o tym że mam sentyment do serialu i życze mu jak najlepiej.

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

20 maja 2011, 21:35

Jak świat długi, stary i szeroki zawsze się znajdzie osoba, której coś nie będzie pasowało, oczywiście ma do tego prawo. Nie rozumiem dlaczego jednak niektórzy nie dostrzegają tego, że gdyby Ranczo się nie zmieniło straciło by na realności. To chyba naturalne, że w Gminie Wikowyje następują zmiany, skoro Amerykanka przyjechała i pokazała ludziom, że można inaczej żyć. Powiem więcej, gdyby nie zaszły żądne zmiany to by to nie miało żadnego sensu. Nie zgadzam się również z opinią, że ta seria jest słabsza. Jest równie dobra jak poprzednie. Filmik zresztą doskonale to pokazuje.

Obrazek

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

20 maja 2011, 22:40

Tengel2 pisze:Nie zgadzam się również z opinią, że ta seria jest słabsza. Jest równie dobra jak poprzednie. Filmik zresztą doskonale to pokazuje.
O to to... ja się z tym zgadzam. Daleka jestem od dywagacji czy ta seria jest lepsza czy gorsza od poprzednich. Nie jestem krytykiem, a krytykanctwa nie zamierzam uprawiać. To jest właśnie takie Ranczo, na jakie czekałam :ok
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Awatar użytkownika
Czwarta
Początkujący
Początkujący

20 maja 2011, 23:33

Tengel2 pisze: Nie rozumiem dlaczego jednak niektórzy nie dostrzegają tego, że gdyby Ranczo się nie zmieniło straciło by na realności. To chyba naturalne, że w Gminie Wikowyje następują zmiany, skoro Amerykanka przyjechała i pokazała ludziom, że można inaczej żyć. Powiem więcej, gdyby nie zaszły żadne zmiany to by to nie miało żądnego sensu.
Ale nie chodzi przecież o zmiany typu: przyjechali Włosi, Solejukowa napisała książkę, podniósł się poziom kulturalny i finansowy wsi. Chodzi o to że wątek Włocha i Jagny nagle się urywa więc nie wiadomo po co był rozpoczynany, Wioletka i Cheese Company miały otwierać dom weselny i również słuch o tym zaginął i jest jeszcze kilka podobnych historii. Nie trzeba być krytykiem żeby takie rzeczy zauważyć.
Zresztą, mniejsza o moje i kilku innych osób uwagi. Widzę że panuje tu tendencja do bezkrytycznego uwielbienia serialu i wiekszość woli nie psuć sobie ładnego obrazka rancza, niech i tak zostanie. Powinno być super i miło, więc mówimy że jest super i miło.

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

20 maja 2011, 23:45

No cóż wydaje mi się, że wyciągasz pochopne wnioski.

Po pierwsze: Co do wątku Włocha i Jagny, w prawdziwym życiu również takie związki bywają i nie wiadomo po co były zaczynane.
Po drugie: Domu weselnego nie organizuje się o tak, przecież nie od razu Rzym zbudowano. Co prawda knajpa już stoi, lecz z pewnością potrzebne są pewne zmiany.
Po trzecie: Nikt tu nie prowadzi żądnej gloryfikacji. Więc proszę Cię przejrzyj dokładnie wszystkie posty dotyczące recenzji poszczególnych odcinków. Ta aluzja do bezkrytycznego uwielbienia jest troszkę krzywdząca.

Pozdrawiam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Czwarta
Początkujący
Początkujący

21 maja 2011, 15:50

No nieważne. Ty nie przekonasz mnie a ja Ciebie.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

21 maja 2011, 19:35

Mnie się piąta seria podoba, może ze dwa odcinki pierwsze odcinki były dosyć nudnawe, ale generalnie się rozkręciło i to na dobre, a że we wsi jest postęp, to co w tym dziwnego? Sama mieszkam w małym miasteczku i cały czas się coś zmienia, to chyba oczywista kolej rzeczy. I jak zauważył Tengel jakby w serialu nic się nie zmieniało, to by nie był realny. Bo w końcu o to w Ranczu chodziło, że Amerykanka wprowadziła tam wiele zmian, aż w końcu ludzie wybrali ja na wójta i ona dalej aktywnie wszystko zmienia, bo taką miała ideę. Ludzie zobaczyli, że można żyć lepiej i inaczej, więc poszli za zmianami. Naturalna rzecz, a że pokazują to w serialu, to dlatego, że właśnie Ranczo jako jedyny polski serial jest życiowy.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Czwarta
Początkujący
Początkujący

21 maja 2011, 20:40

O te zmiany mi się własnie rozchodziło
macphisto pisze: może ze dwa odcinki pierwsze odcinki były dosyć nudnawe,
czyli o zmiany jakościowe w tworzeniu serialu
macphisto pisze: a że we wsi jest postęp, to co w tym dziwnego?
nic. o to mi się nie rozchodziło, bo to są zmiany jakościowe w życiu bohaterów :)

ODPOWIEDZ