Ciekawa pointa :)

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

21 maja 2011, 21:36

Z jednej strony mnie nie dziwi, że z początku szału nie było, bo serial wrócił po dwóch latach przerwy, na pewno nie było im łatwo tak od razu kręcić, bądź co bądź, musieli wymyślać od nowa, bo seria czwarta miała być ostatnią, a tu się widzowie upomnieli.
Co do urwanych wątków, no cóż, Jagna i Toni najwyraźniej mieli epizodyczny romans, a co do domu weselnego, na pewno kobiety rozkręcają biznes, ale tego nie pokazują, być może będzie o tym w którymś odcinku.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Małabrytania
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

23 maja 2011, 12:22

A ja dziękuję. Za wysycenie 5 serii ważnymi sprawami. Za mówienie w strawny i przeważnie żartobliwy sposób o naszych narodowych kłopotach, stereotypach, przywarach, za przybliżenie mieszczuchom wsi, a wsi nowych możliwości, które się przed nią otwierają.

Należę do osób, które bardzo starają się coś zmienić. Otaczam się ludźmi, którzy podobnie myślą i jest ich dużo. :)

Dziękuję Wam, że wywalczyliście nową serię. Ciepło i mądrość zawarta w tym serialu, kawałek naszej historii jaką teraz przeżywamy, cudowne słowotwórstwo, dialogi... ale to już wszystko zostało powiedziane, nie raz.

Wierzę, że każda następna seria tworzona przez tych mądrych ludzi, będzie odkrywała coś nowego. W Ranczu leczy nasz "Ludek" nie tylko dr Wezół. ;)

Pozdrowienia

Monique
Nowicjusz
Nowicjusz

31 maja 2011, 0:45

A właśnie mam do Was pytanie, bo już pojawiły się informacje, że Ranczo 5 to oczywiście koniec absolutny :( Kupiłam przedpremierę i czuje niedosyt. Może Ranczersi macie jakieś plany na kolejną "akcję ratunkową"?
Nie wierzę, że jeden z najlepiej oglądanych seriali w TVP po prostu zakończą. I podejrzewam, że teraz ruch należy do scenarzystów i produkcji.
Macie jakieś informacje, czy pojawi się Ranczo 6? I czy po raz kolejny będziemy musieli czekać na nie 2 lata? Bo to się robi już nudne (w sensie, że po emisji ostatniego odcinka TVP informuje widzów, że to koniec, następuje walka fanów, aktorzy się cieszą, że znowu mogą pograć w jednym z najlepszych seriali, trwają prace nad scenariuszem itp.) I tak mamy mieć co 2 lata? To ja chyba już Ranczo 6 nie dożyje :(

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

31 maja 2011, 0:50

W tym temacie znajdziesz coś na ten temat:
ranczo-f1/czy-powstanie-6-sezon-rancza-t1547.html
:-P
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

borax11
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

31 maja 2011, 13:13

Aktorzy bardziej się cieszą że kaskę przytulą, niż to że grają w najbardziej oglądanym serialu TVP.

cosmic13
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

31 maja 2011, 15:38

Witam

Czytam tak Wasze wypowiedzi i po części się zgadzam, a po części nie.
Zaznaczam od razu, że jestem fanem serialu, byłem w Jeruzalu na spotkaniu z aktorami, w dworku Lucy.
Ranczo bardzo mi się podoba, w tym serialu jest coś nowego, budującego , spojrzenie na świat z innej strony i to w bardzo inteligentny sposób. Serial napisany jest z głową, sporo poruszanych jest problemów natury ludzkiej, seria 5 nastawiona jest na otaczający nas świat, który ogłupia nas ze wszystkich stron, a scenarzyści pokazują nam jak jesteśmy sterowani, podporządkowani pewnym prawom, przyzwyczajeniom, obawom i zachowaniom międzyludzkim.
Po obejrzeniu pierwszego odcinka nowej serii podczas projekcji całe 45 minut zrywałem boki. Odcinek 1 był genialny. Ale niestety następne części były już słabsze i wg mnie ta seria jest słabsza od pozostałych, ale pod względem humoru. Scenarzyści postanowili do serii V Rancza przemycić więcej wiadomości niż humoru, a duży nacisk położyli na promowaniu UE,temat funduszy strukturalnych, oraz dobrze naświetlili działania firm farmaceutycznych, które zarabiają na naiwności społeczeństwa.
Po obejrzeniu 4 sezonów stwierdziłem, że Ranczo jest dobrym filmem, który nie jest podobny do żadnego innego serialu. I z tym się zgadzam. Jednak po 5 sezonie wysnułem stwierdzenie, że film jest robiony bardzo schematycznie i w zasadzie zachowania pewnych osób oraz sytuacje przedstawione w filmu są przesłodzone. Tak ludzie na co dzień się nie zachowują.
Wójt biega z siekierką za Czerepachem... przecież to jest żałosne. Normalnie to Czerepach mógł zgłosić pobicie na policję, nie w Wilkowyjach ale w Radzyniu, a nie uciekać. Wyglądało to jak w filmie Sami Swoi.
Dla kontrastu napiszę, że o dziwo w 5 serii scenarzyści genialnie napisali scenariusz dotyczący gróźb Wójta na Dudę. Dla mnie było to życiowe podejście do sprawy. I to stwierdzenie Dudy ... Niech Wójt schowa tą siekierkę i nie paraduje w tym śmieszym dresie (czy jakoś tak) - po prostu go wyśmiał. Nie było już głupiego biegania z siekierą.
I tu się należy wielki plus dla scenarzystów, bo wyszli poza nawias, nie karmili nas znowu ganianiem z siekierą.
I takich zwrotów akcji w filmie powinno być więcej, śmieszne ale zarazem inteligentne i nie przesłodzone. BRAWO.
Następna rzecz to proponowanie przez Dudę chłopom wykorzystanie środków z Unii. Duże promowanie Unii.
Z Unią jest tak, że teraz dostajemy kasę, ale kiedyś ją oddamy. Ale na takich wsiach to rolnikom na pewno opłaca się skorzystać z tych dotacji i nawet to pochwalam, ponieważ co jak co ale rolnictwo powinno być nasze, a nie żebyśmy sprowadzali z zagranicy warzywa, owoce, itd. zatrute jeszcze przy okazji tak jak te ogórki.
Ładnie pokazali chłopa, który wykorzystał pieniądze z Unii i zainwestował w gospodarstwo.
Kiepskie i mało prawdopodobne było, gdy Wójtowa z Lodzią okładały chłopa pałką w stodole. Takie akcje już nie śmieszą, są bardzo sztuczne, nierealne i nie potrzebne.
Ogólnie patrząc na wszystkie sezony to podsumowując, sporo było scen lukrowanych.
Ale wracając do tematu w serialu nie podobało mi się to wyśmiewanie z chłopa, proponowanie mu wykorzystania środków europejskich kosztem tego, że jego dziadek walczył za ojczyznę, lub innych wykręt że sąsiad będzie miał, a on nie. To jest ewidentne wyśmiewanie się z ludzi mieszkających na wsi z ich sposobu myślenia.
Natomiast dobrze pokazane było bogacenie się firm farmaceutycznych, wprowadzanie nowych preparatów na wszystko i na nic itp. oraz, że nie zawsze leki pomagają i należy skorzystać z medycyny naturalnej, która jest tak tępiona przez lekarzy.
Nie podobał mi się odcinek Doktor Wezuł, który zrobiony był na kształt serialu Dr House. Nie wiem, czy to z braku pomysłu, czy czego odcinek był niepotrzebny, można było go wypełnić innymi ciekawszymi perypetiami bohaterów,
oraz odcinek, który do złudzenia przypominał film Sami Swoi. Również był to odgrzewany kotlet.
Nie wiem czy i wy macie takie odczucie jak ja, ale serial Ranczo do złudzenia przypomina mi serial Przystanek Alaska.Jest łudząco do niego podobny, tylko z innym przesłaniem. W serialu Przystanek Alaska scenarzyści nie poruszali tematów religii oraz polityki, koncentrowali się na codziennym życiu ludzi w miasteczku, co podobne jest w Ranczu. Tylko w Ranczo jest przedstawione to w sposób ośmieszający ludzkie zachowania.
Na koniec dodam, że nadal będę zwolennikiem Rancza, chociaż jest parę rzeczy, które mi się nie podobają, ale wierzę, że w serii 6 scenarzyści napiszą jeszcze lepszy scenariusz i zastanowią się nad pewnymi sprawami i nakręcą film prawdziwy "z krwi i kości".

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

02 cze 2011, 14:40

cosmic13 pisze: Po obejrzeniu 4 sezonów stwierdziłem, że Ranczo jest dobrym filmem, który nie jest podobny do żadnego innego serialu. I z tym się zgadzam. Jednak po 5 sezonie wysnułem stwierdzenie, że film jest robiony bardzo schematycznie i w zasadzie zachowania pewnych osób oraz sytuacje przedstawione w filmu są przesłodzone. Tak ludzie na co dzień się nie zachowują.Wójt biega z siekierką za Czerepachem... przecież to jest żałosne. Normalnie to Czerepach mógł zgłosić pobicie na policję, nie w Wilkowyjach ale w Radzyniu, a nie uciekać.
Nie jesteś ze wsi to nie wiesz, ale ja jestem i uwierz, zdarzają się takie przypadki, że ktoś komuś grozi siekierą/motyką/widłami/nożem(niepotrzebne skreślić) i policja często ma to na względzie, bo tam gdzie każdy każdego zna, jest przymykane oko na pewne sprawy, no chyba, że dojdzie do tragedii. A też często przy takich aferach nikt policji nie wzywa, bo wciąż jeszcze ludzie wyznają zasadę wyrównywania rachunków między sobą. I nie ważne, czy to chłop, czy jakiś urzędnik z gminy, wiele rzeczy dzieje się tylko między nimi.

cosmic13 pisze:Ale wracając do tematu w serialu nie podobało mi się to wyśmiewanie z chłopa, proponowanie mu wykorzystania środków europejskich kosztem tego, że jego dziadek walczył za ojczyznę, lub innych wykręt że sąsiad będzie miał, a on nie. To jest ewidentne wyśmiewanie się z ludzi mieszkających na wsi z ich sposobu myślenia.
A ja uważam, że to wyśmiewanie jest potrzebne, bo pokazuje jacy ludzie są głupi i zawistni,i to nie jest wyśmiewanie ludzi ze wsi, tylko ogólnie naszej narodowej wredności, albo tego, że trzeba szantażu, aby ludzie ruszyli dupska i zaczęli coś robić. A że akcja serialu dzieje się na wsi, to oczywiste, że wyśmiewa się nasze wady pokazując mieszkańców serialowej wioski. Wielu ludzi na wsi i w małych miasteczkach jest zawistnych, zazdrosnych i niech tylko ktoś ma lepiej od nich, to zaraz pokazują swoje paskudne oblicze. Ja daleko szukać nie muszę, mam takich kilku za płotem.
I oczywiście wielu takich jest też w miastach, tylko w żadnym serialu nic o tym nie ma, bo tylko Ranczo jest życiowe.

cosmic13
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

03 cze 2011, 15:41

Zgadzam się z Tobą, że serial wyśmiewa zachowania ludzkie.
Przykro, że żyjemy w takim społeczeństwie, gdzie panuję taka zawziętość i zazdrość. Co ciekawe Ci sami ludzie co niedzielę chodzą do kościoła i słuchają nauk boskich, a potem i tak robią swoje.
Można w zasadzie przymknąć oko na niektóre przedstawione w serialu sytuacje. Rozumiem, że chcieli przedstawić wszelkie, dziwne zachowania społeczeństwa w humorystyczny sposób. Jeżeli spojrzymy na ten serial z perspektywy wyśmiania wszelkich przywar ludzkich to ok.
Chociaż nadal sądzę, że niektóre sytuację są przekolorowione.
Ale dobrze, że jest taki serial, który ukazuje nam pewne problemy, których nie zobaczymy w żadnym innym serialu polskim. Brawa należą się dla wspaniałych aktorów, którzy genialnie grają swoje postacie, a przede wszystkim Cezary Żak, który jest kapitalny w podwójnej roli oraz dla twórców serialu którzy piszą tak rewelacyjne teksty.

Awatar użytkownika
Czwarta
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

03 cze 2011, 18:21

Fajny post cosmic :)
Ja tam do biegania z siekierką nic nie mam, podobało mi się nawet :D wbrew pozorom chyba jest to bardziej realne jak na życie w Polsce niż np. piękne obory z UE. taki porywczy polsko-polski Polak.
Podobna porywczość w pobiciu chłopa od konia- myślę, że miało być to groteskowe przerysowanie, tylko ta krew na czole chłopa zatarła groteskę i się zrobiła z tego trochę groza-trochę przesada.
Odcinek z Hausem dla mnie również nic konstruktywnego.
Za to odgrzewanie samych swoich i Romea i Julii odebrałam jako kontynuację polskiej filmowej tradycji po prostu :D Taki cover ale w fajnych ranczowych klimatach. Dla mnie był to chyba najzabawniejszy odcinek 5 serii

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

04 cze 2011, 1:58

cosmic13 pisze:Zgadzam się z Tobą, że serial wyśmiewa zachowania ludzkie.
Przykro, że żyjemy w takim społeczeństwie, gdzie panuję taka zawziętość i zazdrość. Co ciekawe Ci sami ludzie co niedzielę chodzą do kościoła i słuchają nauk boskich, a potem i tak robią swoje.
Właśnie, jak patrzę na niektórych katolików, Polaków-katolików, to się zastanawiam, czy oni w ogóle znają tą swoją religię? Bo sądząc po zachowaniu niektórych, to mam wrażenie, że sami nie wiedzą, co wyznają i w co wierzą. Potrafią podłożyć komuś świnię, zagrzebać się w zazdrości i nienawiści do każdego, a potem w niedzielę złożyć rączki i lecieć do kościoła.Potrafią opluć jadem każdego, kto się różni, albo kto ma lepiej, ale zarazem udając porządnych, zwyczajnie na pokaz.

cosmic13 pisze:Chociaż nadal sądzę, że niektóre sytuację są przekolorowione.
No niektóre są, ale to też pewien celowy zabieg, żeby zwrócić na coś uwagę.

Ogólnie w Ranczu podoba mi się to, że pokazuje nasze polskie wady, ale w ten sposób, żeby człowiek umiał się z tego śmiać, a zarazem przemyślał to i tamto.

ODPOWIEDZ