Czy to nadal Ranczo?

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
pietros
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

16 maja 2011, 21:44

Jak wiemy Ranczo ciągle zmienia się. Jednak, w piątej serii wszystko zaczęło się zmieniać. Mianowicie: wójt już nie jest wójtem, Lucy kieruje gminą, wiele osób przeszło zmiany np. Solejukowa. Oczywiście są osoby, które w ogóle się nie zmieniają jak np. Czerepach, Wójt, jednak seria V odsuwa się od tego, co było pokazane w poprzednich seriach. Przede wszystkim - w seriach od I do IV był ciągle wątek zwaśnionych braci, który teraz już raczej nie zostanie ukazany. Największym zmartwieniem księdza proboszcza był jego brat, teraz są już inne sprawy jak np. Kinga. Bardzo rzadko była wykorzystywana przez wójta siekiera. Pojawiła się ona dopiero w 11 odcinku serii V. Jest jeszcze wiele innych zmian, które niestety według mnie nie wychodzą na korzyść temu serialowi. Już IV seria zaczęła się oddalać od pozostałych, ale nie była ona tak bardzo inna, jak poprzednie. Mam nadzieję, że pan reżyser się opamięta i wróci na dobrą drogę. Podsumowując: Ranczo powinno się zmieniać, ponieważ nie było by to już tak ciekawe ciągle jedno i to samo, jednakże duże zmiany też nie są dobre, bo zmienią one całkiem serial oraz jego znaczenie.
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

Awatar użytkownika
Czwarta
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

16 maja 2011, 23:15

Ooo, całkowicie się zgadzam. Myślałam, że tylko ja mam takie odczucia. Oglądam, oglądam i jakoś nie odnajduję w tym mojego ulubionego rancza. Za dużo zmian, które całkiem zmieniły charakter serialu. Odnoszę wrażenie, że się gubię w tych nowych wątkach- wszystko jakieś niby rozpoczęte, niby zakończone, a generalnie nie wiadomo o co chodzi i co do czego. Nawet ławeczka zaczęła mówić o sobie jako o 'ławeczce' i wchodzi w jakieś melancholijne wspomnienia. Dawnego groteskowego ducha serialu ożywia chyba tylko muzyka, która się nie zmienia od początku. Smutne :(

borax11
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

17 maja 2011, 0:27

A mi się piąta seria podoba strasznie :)

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

17 maja 2011, 15:26

Także się zgadzam, nie mówię że 5 seria była zła. Już prawie koniec więc mogę podsumować. Zgadzam się z tymi zmianami do V serii wszystko jest całkiem inne. Też jestem za tym że muszą być zmiany, ale ja jednak jestem z tego charakteru jak to wójt, taki jakby "beton partyjny" Co ksiądz do niego mówił "Przecież ty każdej zmiany się boisz" No więc ja właśnie nie lubie zmian, lecz jak już mówiłam rozumiem że czasem muszą one być. Co do "wrócenia na dobrą drogę" to gdzieś słyszałam czy czytałam jak reżyser Pan Wojciech Adamczyk mówił że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi. Dlatego to Ranczo mimo iż jest Ranczem, w 100% z duchem już nim nie jest. Oczywiście każdy ma swoje zdanie, po to tu jesteśmy by je wypowiedzieć. Ja osobiście już pod koniec 4 serii byłam za tym by nie było V, jednak powstała cieszyłam i cieszę się z tego. Wiem że to dziwnie zabrzmi, nic by się nie stało gdyby jednak jej nie było, ale jest i cieszę się. Tu powrócę do mojego wcześniejszego zdania. Jeśli już teraz niektórzy odczuwają "odległe sobie Ranczo" To co będzie z VI serią? Chcę przypomnieć że to co tu napisałam to moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać.
Ale bez względu na wszystko Ranczo a przynajmiej mój skarbek czyli, wszystkie odcinki powtórki na komputerze i PS3 zawsze będzie moim Ranczem, które pozwala mi się oderwać od rzeczywistości i uczyć a przynajmiej zrozumieć pewne sprawy :)
V seria nie była świetna, ale miała dużo mądrych tekstów, przemyśleń i ciekawych wątków. Ranczo to przede wszystkim ten wspaniały klimat którego żaden serial nie ma. No ale nie tylko z klimatu serial powstaje i jest. Jak już mówiłam trzeba patrzeć także na dobre strony. Lecz niestety z bólem serca nadal przyznaję że ta seria strasznie odbiegła od pozostałych. Ale nie dziwię się, to już na tyle ;)
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

17 maja 2011, 16:19

No zgadzam się, że nie jest idealnie ale...
Czy Solejukowa, która ma zarobki prawie kilkadziesiąt tysięcy, ma nadal mieszkać w starej chałupie ? Jak ktoś napisał, tutaj chcieli pokazać jak pieniądz zmienia człowieka. Siekiera nie jest używana, bo wójt nie ma na kim jej używać ;) Na Dudzie nie może, Klaudia chłopaków nie przywozi ze sobą, więc leży w szufladzie na specjalne okazje.
Zmiany w Ranczu nie są takie krytyczne ;) No brakuje scen w dworku, szczególnie pierwsze odcinki, ksiądz też się zmienił, ale to ten sam przypadek jak z Solejukową - pieniądz zmienia człowieka.
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

17 maja 2011, 21:10

Odsyłam Was do tematu Ciekawa pointa :) i polecam obejrzeć urywek "Rancza", który tam się znajduje.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

17 maja 2011, 21:21

Anija podoba mi się piaty sezon . Zmiany na dobre są potrzebne. :)
Ewa

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

17 maja 2011, 21:32

Anija pisze:Odsyłam Was do tematu Ciekawa pointa :) i polecam obejrzeć urywek "Rancza", który tam się znajduje.
Oczywista oczywistość :lol: I to powinno podsumować dyskusję !!

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

17 maja 2011, 22:19

Ja mam mieszane odczucia. Z jednej strony są rzeczy, które bym zmienił w tej 5 serii, ale są także elementy, które są bardzo istotne i bez których ta nowa odsłona Rancza nie dała by rady 8-)
Na początku sezonu, przy pierwszych odcinkach, miałem pewne wątpliwości i niedosyt, ale teraz... ahh :lol:

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

15 cze 2011, 18:05

Tutaj filmik ESKA.TV gdzie prowadzą Wojewódzki i Figurski i w tej części opowiadają o Ranczu. Dzwonią do p. Ani z Płomieńca

Wojewódzki i Figurski robią za produkcję serialu Ranczo cz.1
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

17 cze 2011, 15:05

Moim zdaniem są plusy i minusy.Z jednej strony Ranczowi bohaterowie np. Hadziuk, Solejuk ,Pietrek są dowodem na to, że jeśli się czegoś chce to można zmienić swoje życie. Ze zwykłych pijaków i nierobów udowodnili,że potrafią i mogą. Mi brakuje tych scen z Lucy i Kusym, których kiedyś było mnóstwo.Tych kłótni między wójtem a plebanem też, bo zawsze mnie bawiły ;) Tak jak życie biegnie dalej tak i Ranczo się zmienia ;)
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

19 cze 2011, 21:30

Nie mam wątpliwości, że nadal jest to "Ranczo", chociaż w trochę innej formie. Czy się podoba? To już sprawa indywidualna, ale ja piątkę zaakceptowałem/polubiłem i jeśli szóstka będzie podobna, to nie mam obaw i cierpliwie czekam. Plusy, czy minusy? Lepsza, czy gorsza? Ja już się nie zastanawiam i cieszę się, że po prostu jest. 8-)
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

ODPOWIEDZ