Ranczo odc.64 - Nad Solejuków i Wargaczów domem

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.

Jaki był w Twojej ocenie odcinek pt. Nad Solejuków i Wargaczów domem?

Rewelacyjny, jeden z najlepszych w tym sezonie.
19
59%
Dobry, ale było już kilka lepszych odcinków.
9
28%
Średni, ale bez większych emocji.
3
9%
Słaby, oby jak najmniej było takich odcinków.
1
3%

Liczba głosów: 32
Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

30 maja 2011, 12:28

Szymek byłby niewdzięcznikiem jakby przy okazji ferii nie odwiedził swoich największych dobroczyńców - Lucy i Kusego oraz chrześnicy Dorotki. A w sporze z Solejukami Wargacze stoją na przegranej pozycji nie tylko z powodu przewagi liczebnej tych pierwszych - Szymek mógłby przecież użyć swojej tajnej zdolności - telekinezy. Zabawnie musiałby wyglądać Wargacz uciekający przed latającymi widłami, motykami czy kosami.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Reklama

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

30 maja 2011, 14:56

Hagan, telekinezę miała również Kasia ;) A po za tym, myślę że do tego czasu już mu to znikło :D
Załoga! Pajechali!

borax11
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

30 maja 2011, 15:09

A co z Mariankiem ? Mi się wydaje że nie było go wcale w piątce...a przecież powinien być starszy od szymka...
"Solejuki" mają 7 dzieci... podczas którejś sceny można doliczyć się siedmiu, ale gdzie jest Marianek...

P.S. Czy Szymek to ten sam aktor co w poprzednich seriach ?

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

30 maja 2011, 16:13

Anija pisze:Bardzo podobały mi się słowa Kusego, które skierował do Lucy i Lodzi:
„- Jak facet ma jakieś dziwne marzenia, no to niech sobie je realizuje (…) kazała pani przysięgać rybie, że nie będzie pływać, to co do końca życia ma leżeć na brzegu i się dusić? Frustrata pani wyhoduje.”
Piękne słowa i jakże prawdziwe. Ciekawe tylko co wyniknie z tego powrotu do polityki Czerpacha, duma go rozpierała, gdy mówił do Lodzi: „zobaczysz jeszcze będziesz ze mnie dumna, teraz nic mnie nie powstrzyma.” Ten jego wzrok...
Te słowa Kusego, też bardzo mi się spodobały...

Myślę, że odcinek jak najbadziej na +. Spodobało mi się także jak przed domem Wargaczów ksiądz namawiał do całorocznej zgody, skłóconych rodzin. A także dialog w zakrystii:
- Proszę księdza, kochamy się, to niezwykłe uczucie!
- Jak długo to trwa?
- Od wczoraj.
- No to szmat czasu...

Z każdym odcinkiem nowe wątki nabierają rozmachu, ciekawe jaką niespodziankę wyszykowali nam scenarzyści w ostatnim odcinku. Oj nie mogę się doczekać kolejnego odcinka! yes
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

30 maja 2011, 16:16

Zgodzę się głównym wątkiem w tym odcinku to Szymek i Julka. Gdy zobaczyłam Szymka w pierwszej scenie to go nie poznałam. Ale przyznam oglądając ten wątek czułam się jak bym oglądała Sami-Swoich. Solejukowa najlepsza gdy wyzywała Wargacza że jej kurę zatruł, Kołpatka się nazywała jeśli się nie mylę, chyba że źle usłyszałam. Niemieccy policjanci no cóż... Na początku myślałam że troszkę zbędny wątek po Włoskich policjantach, ale gdy znaleźli pieniądze w sklepie i ta radość hehe... :lol:
Wójt na senatora no cóż, pewnie wygra a Czerepach razem z nim. No ale wydaje mi się że troszke dziwne by to było gdyby musieli w Warszawie siedzieć i nawet mieli by skłonności pomagać gminie i Lucy.
Co do Lucy, strasznie mi jej szkoda tak się stara a ludzie tacy nie wdzięczni. Tekst Klaudii gdy uspokajała Kingę przy roznoszeniu ulotek "Nie szkodzi święte prawo wyborcy być idiotą" No niestety
Tekst Kusego też bardzo mądry jak zawsze zresztą ;)
No a rozmowa i teksty księdza po prostu miodzo, z jaką tonacją on to mówił.
Ogóle odcinek na + czekam na następny. Szkoda że będzie to już ostatni :( :( :(
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

30 maja 2011, 16:39

Odcinek jak najbardziej ok. Wątek zakochanych przeniesiony na grunt Rancza dał fajny efekt. Ale ja uważam iz brakuje mi jednak scen z Mariankiem, kiedyś było ich więcej, poza tym to przecież w IV serii było pokazane że jest zakochany, jednak ten wątek nie został rozwinięty. Scena z niemieckimi policjantami tez bardzo fajna. Niestety denerwujące mogą być reklamy placement jak nie PROW to teraz Minutka :nea ale ogólnie ok. Czekam na następny (ostatni :( ) odcinek.

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

30 maja 2011, 18:30

Odwołanie do „Romeo i Julii” i „Samych swoich” oczywiste – bardziej nawet do Samych swoich, bo scenerią akcji zamiast balkonu jest stodoła i młodzi nie popełniają samobójstwa tylko uciekają. Uciekają do Kościoła co trochę dziwi – tacy młodzi, niepełnoletni, kochają się od dwóch dni i od razu myśli o ślubie? – to nie te czasy! Z drugiej strony są już na tyle „dorośli”, że to nie jest pomysł dzieci z przedszkola. Widocznie potrzebne to było do przemowy Księdza do Wargaczów i Solejuków – całkiem zabawnej – zwłaszcza ta wstawka o baletnicy – ale mnie jakoś trochę zaczyna pewna rzecz irytować. Już w poprzednim odcinku gdy komisja odwiedzała domostwa w związku z traktowaniem zwierząt – i wtedy ta przemowa młodego rolnika – owszem zgodna z prawdą ale wyglądało to dla mnie tak sztucznie jak ktoś wychodzi i reklamuje dotacje z Unii i tak też mi teraz zabrzmiała to przemowa Księdza o tych podziałach i morzu nienawiści – o tym od dawna słyszę w telewizji, radio – i nie wiem czy też chcę słuchać w moim ulubionym serialu! To jest serial komediowy, pokazujący w krzywym zwierciadle naszą rzeczywistość ale jak dotąd było ta bardziej ogólnie – teraz to jakoś za bardzo konkretnie – takie jest moje zdanie. Można całkiem inaczej co pokazują inne sceny tego odcinka – mataczenia przy wyborach – jak to dokładnie Wójt wytłumaczył żonie – której bycie senatorową jakoś od razu się spodobało. Świetna scena w dworku – Kusy broniący mężczyzn i Lusy z tym swoim realizmem. Dla mnie również świetna scena gdy Klaudia z Kingą rozdają ulotki – jakby przeciwwaga do ich poprzedniego spotkania gdy Klaudia była pełna furii a Kinga spokojna – teraz nerwy puszczają Kindze, a Klaudia ze spokojem łagodzi sytuację – chyba jednak będzie z Niej niezły psycholog. Trochę za dużo tych obcych policjantów – w sumie nie wiem po co – takie odwołanie do naszych uprzedzeń co do Niemców? To teraz czeka nas pewnie jeszcze jakaś rosyjska delegacja – bo tu uprzedzeń jeszcze więcej! Wciąż nie ma rozwiązania sprawy Czerepacha jako przewodniczącego Rady Parafialnej – tak te pieniądze ksiądz przyjął i po sprawie!? Niestety na rozwiązanie został tylko jeszcze jeden odcinek – na szczęście jest nadzieja na ciąg dalszy – więc może ta różnorodność wątków i postaci ma sens bo będzie ciąg dalszy!!??

Awatar użytkownika
Czwarta
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

30 maja 2011, 18:45

Dla mnie wątek Niemców fajny. Zwłaszcza to doświadczenie dziejowe bijące ze słów Stacha "Na wschód ido"

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

30 maja 2011, 19:21

„Nad Kapuletich i Montekich domem…” czyli Norwid w Ranczu po raz drugi i znów powiązany z Solejukową. Mogłem się domyślić wcześniej o co chodziło Panom scenarzystom. No ale od początku. Kurki (cip, cip) z „Czubatką” włącznie, jakieś wyjątkowo czyściutkie, schludne zupełnie jak nie na wsi. Może świeża dostawa.

Pisaliście coś o braku Marianka. Jeśli się nie mylę to wspólnie z rodzinką witał braciszka. Tak więc debiut w nowej serii Panów Cempurów.

Lucy dalej twarda, nawet pod presją samobója w referendum. „Nikt ma zwierzaków nie męczyć! Noł Łej!”

Stasiek też nie może odpocząć, mimo że „abstynent”. Bundeswera z Brandenburgii na szczęście nie tknęła Ła… osobowego źródła informacji i dalej pomaszerowała na Wschód. I całe szczęscie bo Stach za pewne nie zawahałby się naprawić swojego PF’a.

A Czerepachowi „to uczucie do żony, całkiem na łeb padło” a karierę pogrąża w poezji miłosnej. Dokładnie, jeśli jego życie nie było nigdy takie spokojne to niech „zacznie uprawiać sport”, a nie się skarży że go żona „unieszczęśliwia”. Może jakaś wilkowyjska liga koszykówki czy innego krykieta.

„Wszystko co Wargaczowe to wredne jest i jak największą truciznę masz z daleka obchodzić” – o tak, Czubatka już nigdy nie zniesie jajka! „Gitarę jej będzie nosił…”. Ale dalej coraz ciekawiej. „Chodź tu cholero!! Dotknij go tylko, a łeb przy samej d*pie utnę!” Ciekawe jak by taki łeb wyglądał. Solejukowa niewątpliwie przebija swym przekonaniem do użycia siekiery Pana Wójta (tak na marginesie to Pan Wargacz ma całkiem zadbanego Ursusa). „Szymuś ty sobie do kochania jakiej innej dziewczyny w Warszawie poszukaj”. W końcu Szymeo i Julia dają nogę do kościoła „jako zakochana para”.

Jakoś w Ranczu mamy mało rozmów telefonicznych, a tu proszę, jest, trochę jak w Klanie… (oj.. przepraszam… nie bij). Lodzia poczuła jakiś swąd tlącego się planu Panów polityków z krwi i kości. No, ale przecież „zawsze omyłkowo mogą coś zażyć”. Wójt jednak po koniaczku nie mięknie i o zdradzaniu swojej misji, ani pisnąć nie myśli. Überraschung to jednak Überraschung.

Wszystko fajnie, nowy dzień, czysta podłoga, Jola uczesana, 6 rano, otwarcie sklepu, Pietrek rozkłada w centrum ekranu wielki „banner” Wszystkim Dobrze Znanej Firmy Specjalizującej Się Sprzedażą Wyrobów Ziołowych, a ja płacze jak niemowlę. I płaczę tak, aż do momentu gdy ów banner ląduje w koszu. Powiem tak. Szanowałem to przez wszystkie odcinki do tej pory, M… tu M… tam. OK, rozumiem, sponsor. Sponsor bez którego oglądalibyśmy X-Factor w niedzielne wieczory. Tylko dlaczego taki wielki… Już mi nie smakuje ta herbatka.

Akcja Klaudi&Kingi godna pochwalenia. Godny pochwalenia także „Cziss” Pani Anarchistki na koniec sceny.

Dalsze sceny w sklepie niczym z Pianisty. Kluge w swoim dochodzeniu przypomina jakiegoś Oberstunderfuhrera demaskującego Żyda, trzymając jakże w aryjskim stylu swe dłonie. Ciarki… Na szczęście Geld się znajdują i zgoda polsko-niemiecka nie ma granic.

Nasz wilkowyjski Pan od Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (wiem, że ble ble ble) zaczyna gadać jak ten Pan na reklamach farmaceutycznych specyfików: „przed użyciem zapoznaj się z kimś tam… lub zrób coś tam, gdyż to grozi czemuś tam”.

No i się wydało. Pan Senator Kozioł… no bo Wilkowyje nie pomyje. Nawet nie wiedziałem, że Pan kandydat ma tyle zalet… Pani Halina chyba troszeczkę, tak tyci tyci jest dumna ze swojego Senatora. (ogromny plus za grę Pana Cezarego).

Wszystko się miło kończy. Lodzia nie będzie trzymała w klatce Sokoła, Piertrek i Jola zadowoleni, Niemce bohatery, Solejki i Wargacze postraszeni ekskomuniką się już lubią, proboszcz ma już spokój, Szymeo i Julia będą żyli długo i Szczęśliwie. Koniec.

A w zasadzie nie koniec. Boli mnie jedno. Jako, że na stronie wszechwiedzącego TVP ( http://www.tvp.pl/seriale/komediowe/ran ... er/3985631 ) widnieje informacja o Panu Wargaczu (radnym) sądziłem, że sąsiada Solejuków zagra właśnie Pan Maciej Rayzacher (u którego razem z kilkoma osobami mieliśmy okazję pobyć w domku). No ale można było się spodziewać. TVP nawet myli „niby Pana” Wargacza z Myćką. Pozdrawiam twórców strony.

Aha i jeszcze jedno. Widzę, że temat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w porównaniu z poprzednimi odcinkami. Sporo chętnych do wygranej w losowaniu w konkursie jubileuszowym. Na zdrowie. Ja jestem już szczęśliwym posiadaczem zarówno płytki jak i książki, ale gdyby jednak się zdarzyło że to właśnie ja zostałbym wylosowany jako ZWYCIĘZCA ( yes ), nagrodę zdeklarowałem się ofiarować (jak to ujęła) „najlepsiejszej koleżance”.
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

goska24
Nowicjusz
Nowicjusz

30 maja 2011, 21:04

Super odcinek;D :ok
MEgA;-) 8-)
Cieszę się, że dużo było o wójcie i wójtowej..
To jak wójtowa wypytywała Kozła i jej mina w kościele no po prostu świetne to było...
Śmieszne też z Czerepachem;D jak się Lodzi postawił hehe :) ;)
Ale z takimi pomysłami dziwię się, że nie został on jeszcze prezydentem...chociaż dla nas nie oznaczałoby to nic dobrego;d
Ta wojna Solejuków z sąsiadami też fajna była;D
Ale uważam, że z tym udzieleniem śluby to już przesada była....
Cytat księdza:,,Z ciebie taki katolik jak z ko... jak ze mnie baletnica'';D :rotfl:
Afera w sklepie... Jola mało nie udusiła, a ten jeden nawet nie wiedział o co jej chodzi;-0 I to zbliżenie na ,,Minutkę'' ;)
Jednym słowem odcinek był świetny...Szkoda że to już przedostatni odcinek;-( :scratch :(

A i uważam że w 6 serii powinno się wykorzystywać pomysły ludzi, którzy dodają komentarze do odnośnikiem ,,pomysły na 5 serie Rancza''
Ci ludzie naprawdę mają świetne pomysły i wartałoby niektóre wykorzystać prawda?

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

30 maja 2011, 22:07

Milek przypomniał, że komentarz w tym temacie to szansa na nagrodę więc Ranczersi piszcie!!

qwerty
Super User
Super User

31 maja 2011, 13:35

Scena z "Minutką" :lol:
Wydawało mi się, że Wargacz to inny mieszkaniec Wilkowyj. Myślałem, że go już wcześniej widzieliśmy, ale on chyba dopiero się pojawił od dwóch odcinków. Chyba że się aktor zmienił - swoją drogą - znany aktor.
No i podsumowując wszystko ładnie nam się układa. Wątki zostały rozpoczęte, ale wciąż są otwarte.
Trzeba czekać na 6 serie.
Stasiek i Wioletka pewnie dalej starają się o dziecko, Hadziukowa, Więcławska, Solejukowa i Wioletka być może już coś załatwiają i organizują w sprawie domu weselnego, zapewne przyjedzie Francesca (tylko nie wiadomo czy już teraz czy może dopiero w nastepnym sezonie, bo miała być za kilka tygodni że to dopiero) a może nawet i Toni... Zapowiada się fajnie. A może i w 6 serii przyjedzie ktoś na wymianę, na przykład policjanci z Francji czy Hiszpanii... 8-)

Awatar użytkownika
Patryk
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

31 maja 2011, 20:11

Super odcinek, niezła parodia samych swoich :) Tekst Patryka do ludzi w sklepie "ja wohl"bezcenny :)
ranczo najlepszy serial pod słońcem
POZDROWIENIA Z CHEŁMA :]
[url=http://userbars.pl/Film-i-TV/Userbar/21081,Ranczo,fan.htm][img]http://img.userbars.pl/106/21081.png[/img][/url]

qwerty
Super User
Super User

31 maja 2011, 22:22

I to jeszcze w temacie o odcinku 64, czyli jednym odcinku wstecz :scratch
Do tego to Twój pierwszy post wertex na forum... Ehh, nie ładnie :pala
Sorry za moje odejście od tematu, ale rzeczywiście lepiej uprzedzić - to nie spojler o odcinku omawianym w tym wątku, a o odcinku ostatnim, czyli 65. Ja się niestety nagiąłem :hippie

Awatar użytkownika
ola-one
Nowicjusz
Nowicjusz

01 cze 2011, 19:06

Jak dla mnie to bardzo fajny odcinek, cieszy mnie to, że były wójt wraca do polityki i mam nadzieje, że wątek jego kariery senatorskiej zostanie rozwinięty w następnej serii, może być ciekawie, (zakładając, że wygra wybory, oby :) ),a i scena z ławeczką choć krótka, ale świetna
Niemiec:,,Ci trzej wyglądają bardzo podejrzanie''
Stasiek: ,,Wykorzystujemy ich jako osobowe źródło informacji'' :lol: :ok
z niecierpliwością czekam na niedziele :)
,,Jednym kieliszkiem nawet dziecka nie rozweselisz.'' - Wójt

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

02 cze 2011, 7:48

Zastanawiałem się co mi nie pasuje w twarzy Szymka. Buzia niby jeszcze dziecięca, ale jakby inna - doroślejsza. Dopiero żona zwróciła mi uwagę, że nos mu urósł... Czyżby upodabniał się do ojca? :lol:
Odcinek bardzo fajny. Może moim ulubionym z tej serii nie zostanie, ale obejrzeliśmy jak zwykle z wielką przyjemnością. Jedna sprawa mi się nie podoba jeśli chodzi o całość serii. Przykładem jest Wargacz. Czemu wcześniej nawet nie "mignął" w żadnym odcinku? Ani on ani jego żona. Nagle pod koniec serii pojawia się cała rodzina w komplecie, a wcześniej jakby w ogóle nie istnieli.
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

ODPOWIEDZ