Ranczo odc. 63 Przewroty kopernikańskie

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.

Jak oceniasz odcinek pt. Przewroty kopernikańskie?

Bardzo dobrze, niczego w nim nie brakowało.
23
85%
Średnio, troszeczkę bez wyrazu.
2
7%
Słabo, jeden z mniej ciekawych odcinków tej serii.
2
7%

Liczba głosów: 27
Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

26 maja 2011, 9:26

rai, trafne stwierdzenie. Niestety ludzie są, jacy są i najgorsze jest to, że nie da się tego zmienić...
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Reklama

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

26 maja 2011, 11:17

Właśnie, teraz bardzo polubiłem byłego wójta, a obecnie prezesa apteki :hippie
Nie pcha się do polityki, nie chce za wszelką cenę wrócić na stołek wójta, tylko tam sobie kręci jakieś biznesy...
I dobrze :ok Ale chyba jednak coś zaczyna knuć z Czerepachem... No zobaczymy co z tego wyjdzie. Oby nic bardzo złego i niekorzystnego dla gminy.
A Czerepach podobnie - niby powiedział Lodzi, że zrezygnował z posady wójta dla niej, że ona jest ważniejsza i w ogóle... Lecz to raczej miało większy związek z tym nowym wspólnym planem jego i prezesa :friends

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

26 maja 2011, 18:00

A ja nie miałam jak oglądać bo wracałam z Krakowa :9 i nawet na powtórke się w pon nie załapałam ;(
To tylko sny szalone sny ;)

Triplex
Nowicjusz
Nowicjusz

30 maja 2011, 2:04

Moim zdaniem odcinek był bardzo kiepski, aż się wkurzyłem. Przesadzono z promocją funduszów unijnych. Wykłady Dudy o tym, co można zrobić z pieniędzmi z UE sprawiły, że miałem ochotę przerwać oglądanie. Ja rozumiem, że TVP tnie budżety, że szuka się pieniędzy, ale tym razem naprawdę ostro przesadzono - zrobiło się to aż niesmaczne. Myślę, że dużym błędem jest robienie z "Rancza" takiego "programu misyjnego" - bo "Ranczo" to jest taki trochę inny świat. Niby nasza polska rzeczywistość "w krzywym zwierciadle", ale równocześnie tak jakby "obok". Ja w "Ranczo" uciekam od tego, co mamy za oknem, co mamy w gazetach, co mamy w "telepudle" w różnych innych programach i serwisach. To ma być relaks, a dla mnie to coś jakby "psychoterapia", odreagowywanie... i naprawdę ta unijna propaganda mocno popsuła. Tak odnoszę wrażenie, jakby trochę zabrakło pomysłu na ten odcinek i zapchano nadawaniem o korzyściach z Unii. Nie podobało mi się też spięcie brania pieniędzy z Unii z patriotyzmem. Tu akurat mam zupełnie inne zdanie - uważam, że jak ktoś "dał" nam coś to nie dlatego, że jest "świętym Mikołajem", tylko kiedyś czegoś za to będzie chcieć. Owszem, można i o UE, ale delikatnie, a nie żeby to wyglądało na wykład. Tak jak było wcześniej, było OK.

Przyznam, że "ulżyłem sobie" - napisałem do producentów, wychodząc z założenia, że każdy głos, nawet człowieka wnerwionego ;) może wpłynąć na poprawę. W sumie napisałem ten list dlatego, że... bardzo kocham "Ranczo" i ten światek, który w nim jest. Ucieszyła mnie odpowiedź p. Macieja Strzembosza (!) z obietnicą, że w kolejnej serii takich akcji nie będzie - przy okazji rozwinęła nam się bardzo sympatyczna wymiana mejli! :) Tak więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo gdyby nie propaganda unijna w odcinku tych kilku sympatycznych mejli by nie było. ;)

A żeby chociaż czymś pozytywnym zakończyć, to... KOMISJA była super! :lol:

mare
Nowicjusz
Nowicjusz

02 lut 2012, 20:49

Komisja byla super !!! To prawda niekiedy jest lekka przesada jak chodzi o fundusze europejskie. ale odcinek mi sie bardzo podobal :ups: chetnie go ogladam !!! halina i lodzia, suuuuper, no i laweczka nie do pokonania !!!

pozdrawiam was

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

06 lut 2012, 12:57

Muszę przyznać że Fabian dość brutalnie obszedł się z Wójtem. Teraz przez resztę nocy będzie się biedak zastanawiał co to znaczy "groteskowo" - dla niego to taka sama czarna magia jak "oksymoron" namalowany przez Kusego.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

bezkregowiec
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 7 razy

13 sie 2012, 15:58

A według mnie odcinek był jakiś chłodny, sam nie wiem czemu :scratch

Awatar użytkownika
Levi's
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

15 cze 2013, 19:36

Szczerze mówiąc po pierwszych odcinkach 5 serii miałem mieszane uczucia ale ten odcinek nieco je zmienił. Przyczyniła się do tego głównie tak zwana ławeczka kiedy to Stach Japycz mówił, że wszystko się zmienia. No nic życie i ranczo biegną do przodu więc bierzmy je takie jakie jest. :p
Przede wszystkim bardzo podobał mi się początek ten wjazd starego PKS na rynek Wilkowyj w porannej mgle. Następnie honorowe wystąpienie ławeczki ciarki po plecach mnie przeszyły. I ostatnia rzecz to mądrość starej ekipy rządzącej (Czerepach i Wójt) naprawdę ich pomysły są genialne ---geniusze. a na koniec przyszła mi taka refleksja, że ten wójt był dobrą osoba na odpowiednim stanowisku (wiadomo czarny charakter ale i tak go lubię) może najlepszym tego przykładem jest odcinek z poprzednich serii kiedy to do Więcławskiego mówi coś w tym stylu ; ,,I dlatego ja jestem wójtem a ty zwykłym przedsiębiorcą". Przepraszam, za trochę chaotyczną konstrukcje ale wyrzucałem z siebie jak leci.

ODPOWIEDZ