Ranczo odc. 59 Doktor Wezół

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.

Jak oceniasz odcinek pt. Doktor Wezół?

Bardzo dobrze, podobał mi się.
31
63%
Średnio, czegoś jednak zabrakło.
12
24%
Słabo, za mało "Rancza" w "Ranczu".
6
12%

Liczba głosów: 49
Awatar użytkownika
Koneser
Nowicjusz
Nowicjusz

27 kwie 2011, 11:59

Witam ! :hi

Na wstępie chciałem poinformować, że jak wielu z Was jestem wielkim fanem "Rancza". Od pierwszego odcinka złapałem bakcyla i jestem do tej pory nałogowym oglądaczem :lol: No ale nie o tym ten temat, lecz o odcinku 59.

Tutaj niestety zawiodłem się. Jak lubiłem wszystkie dotychczasowe odcinki oraz ich styl, tak ten odcinek był dla mnie najsłabszy w historii serialu.

W ogóle inny styl, nagłe zmiany wątków, jakby nieprzemyślany zlepek akcji, brak płynności, brak tego "ciepła". Czyżby reżyser, scenarzysta, montażysta i kto tam jeszcze mieli zły dzień ? Nie mam pojęcia. Przepraszam za wyrażenie, ale ni kupy, ni du** to się nie trzymało :(

Dziwie się i to bardzo co niektórym tu, którzy uważają ten właśnie odcinek za najlepszy. Mam nadzieje, że kolejne odcinki będą utrzymane w starym, dobrym stylu :)

Reklama

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

27 kwie 2011, 19:33

Mi też brakuje Pana Kao i babki zielarki i Wery
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

27 kwie 2011, 19:43

Koneser, każdy ma swoje zdanie, jednemu się podobało drugiemu nie, po to jest ten temat, aby wymieniać swoje poglądy. Nie wiem czemu tak strasznie Ci się nie podobało, moim skromnym zdaniem odcinek nie był zły ale nie był też najlepszy. Po prostu poświęcili dużo czasu wątkowi naszego doktora Wezóła, tak jak to się działo m.in. jak mówił:
Milek pisze:Ten odcinek był trochę jak „Porwanie” w pierwszej serii, „Honor parafii” w drugiej, czy „W samo popołudnie” w piątej, czyli w 90% poświęcony jednej postaci czy jednemu wątkowi.
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

27 kwie 2011, 20:29

Irenka pisze:
czerepachd;98 pisze:Odcinek był rewelacyjny. Najlepsze na końcu : Filia? (po polsku siostra) Stacho: Si. Filia służby zdrowia :P :P
sprawdziłam w słowniku: figlia (czyt. filia) - po polsku córka
Dokładnie, nawet w trakcie serialu było przetłumaczone, że to córka a nie siostra.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

27 kwie 2011, 21:19

Biedny nasz Toni :nea może sie to jakoś odkręci...
Obrazek

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

27 kwie 2011, 23:39

Super odcinek najlepszy 4 seri :D
"Ale to antywłamaniowe były"-Lodzia
"Odpowiednia chwila, nastrój , nocny dyżur i trochę alkocholu to wszystko może się zdarzyć " - Doktorowa
"zawierać coś musi żeby trzepało" - Solejuk

karolajner
Początkujący
Początkujący

28 kwie 2011, 19:22

House'a nie oglądam więc chyba dlatego ten odcinek nie przypadł mi zbytnio do gustu w dodatku taki monotematyczny. Ale chciałam napisać jeszcze o czymś innym. Tak mi przyszło do głowy. Tytuł "Dr. Wezół" skojarzył mi się z amerykańskim serialem Dr. Quinn, który też był swego czasu u nas popularny. Czy zauważyliście podobieństwo między fabułą Dr. Quinn i naszego Rancza? Obca kobieta, przyjeżdża do prowincjonalnego miasteczka - wsi, początkowo nie jest darzona sympatią, ludzie podchodzą do niej z dystansem, na miejscu poznaje trochę odizolowanego ale wartościowego, mądrego choć doświadczonego przez los dziwaka - wdowca. Zakochuje się w nim. Potem staje się miejscową "gwiazdą". Wszystkim chce pomóc - nawet swoim wrogom. Rodzi dziecko, zdobywa przyjaciół. Przyjaźni się ze znachorką (w Dr. Quinn - indianin). Nie widzę tylko odpowiednika wójta i księdza.

P.S Wkurza mnie Solejukowa - kiedyś bardzo pozytywna postać, skromna, sympatyczna a teraz... zadziorna, zbyt pewna siebie, zadufana w sobie, krzykliwa. To tylko moje odczucie ale od kiedy w Ranczu pojawili się włosi a ona stała się ich tłumaczką denerwuje mnie jeszcze bardziej.

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

29 kwie 2011, 10:29

Tak, Solejukowa się zmieniła na minus - może scenarzyści chcieli pokazać jak pieniądze, zwłaszcza duże pieniądze, zmieniają człowieka. Chociaż z drugiej strony, to ona właśnie była inicjatorką ponownej zgody kobiet ze spółki. Co do odcinka - świetny, chociaż inny. Doktor Wezół to sympatyczny gość i należał się mu odcinek, w którym jest na pierwszym planie. Dochodzenie przyczyn choroby Pawła Kozła jest dość ciekawe i na swój sposób fascynujące, z pełnym humoru finałem. Co do innych wątków - do tej pory za najbardziej wnerwiającą osobę uważałem Werkę, ale okazuje się że przy Kindze to był anioł! Pyskowanie do księdza, puszczanie głośnej muzyki w nocy w domu, w którym jest małe dziecko - co jeszcze ta małolata wymyśli? Podobno Klaudia, jako psycholog, ma pomóc w rozwiązaniu problemu Kingi, ale obawiam się że będzie odwrotnie - Klaudia się sama zdemoralizuje przy takiej pacjentce. Ale przeglądając Internet dostrzegłem pewien optymistyczny zwiastun - wszystko wskazuje że niedługo, nawet bardzo niedługo, znów zobaczymy naszą ulubioną zielarkę :)
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
Koneser
Nowicjusz
Nowicjusz

29 kwie 2011, 10:41

Kamil pisze:Koneser, każdy ma swoje zdanie, jednemu się podobało drugiemu nie, po to jest ten temat, aby wymieniać swoje poglądy. Nie wiem czemu tak strasznie Ci się nie podobało, moim skromnym zdaniem odcinek nie był zły ale nie był też najlepszy. Po prostu poświęcili dużo czasu wątkowi naszego doktora Wezóła, tak jak to się działo m.in. jak mówił:
Milek pisze:Ten odcinek był trochę jak „Porwanie” w pierwszej serii, „Honor parafii” w drugiej, czy „W samo popołudnie” w piątej, czyli w 90% poświęcony jednej postaci czy jednemu wątkowi.
Racja, że każdy ma swoje zdanie, to też je wyraziłem :)
Obejrzałem raz jeszcze ten odcinek i stwierdzam, że trochę za ostro po nim pojechałem. Nie jest aż tak zły. No cóż ale takie było moje pierwsze wrażenie. Jednak nadal twierdzę, że jest zupełnie inny od pozostałych i najmniej mi się on podoba. Choć postać Wezóła lubiłem zawsze.
karolajner pisze: P.S Wkurza mnie Solejukowa - kiedyś bardzo pozytywna postać, skromna, sympatyczna a teraz... zadziorna, zbyt pewna siebie, zadufana w sobie, krzykliwa. To tylko moje odczucie ale od kiedy w Ranczu pojawili się włosi a ona stała się ich tłumaczką denerwuje mnie jeszcze bardziej.
Hehe, no przecież jest teraz biznesłumen, nie ? :P
Tylko Solejuka nie widać, żeby tym Meśkiem rozklekotanym jeździł z pierogami.
Co do wątku włoskiego, to ekhmm ... nie bądźmy dziećmi. Wszyscy dobrze wiemy czyjej produkcji są te pastylki które Wezół dostał od kobity :lol:

Klaudia widzi mi się pewnie chajtnie się w końcu z Fabianem.

karolajner
Początkujący
Początkujący

29 kwie 2011, 12:46

przecież Mesiek się spalił jak do Wilkowyj przyjechała mafia :P

Awatar użytkownika
Koneser
Nowicjusz
Nowicjusz

29 kwie 2011, 12:55

karolajner pisze:przecież Mesiek się spalił jak do Wilkowyj przyjechała mafia :P
Fakt, zapomniałem :lol:
No ale teraz jak firmę rozwinęli i dorobili się, to jakimś nowym wózkiem powinien Solejuk popylać.

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat

29 kwie 2011, 16:41

Solejukowie najprawdopodobniej od razu kupili nowy samochód. Pod koniec "mafijnego" odcinka, gdy ławeczka umawia się na Mamroty Czwartkowe, Solejuk wspomina że nadal rozwozi towar i że we wtorki ma największy ruch.

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

29 kwie 2011, 17:58

A w odcinku, gdy Pietrek wpada do sklepu pochwalić się nową nazwą zespołu, Solejuk wkłada lodówke do niebieskiego, dużego furgona, jakiś Ford pewnie ;)
Załoga! Pajechali!

karolajner
Początkujący
Początkujący

29 kwie 2011, 18:26

To, że mówi to nie znaczy, że rozwozi autem. W końcu na początku rozwoził rowerem. A jeśli chodzi o scenę gdzie niby wkłada do jakiegoś niebieskiego to chyba takiej nie było. Była taka, ale właśnie wtedy wkładał lodówkę do zielonego Mercedesa. Może się mylę :P ale nie uwierzę dopóki nie zobaczę :D a teraz nie chce mi się tego szukać.

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

30 kwie 2011, 12:00

Odcinek 49. Debata czas ok. 22:40 :) - widać bok niebieskiego Vana, jednak to nie ford, raczej Renault z lat 90 :D Przepraszam za offtopic ;)
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
Koneser
Nowicjusz
Nowicjusz

01 maja 2011, 11:57

Może stać ich teraz na kierowce, a sam Solejuk może spokojne znietrzeźwiać się na ławeczce pod sklepem :lol:

Co do bieżącego odcinka, to obejrzałem go 3-ci raz.

Awatar użytkownika
KaoTao
Nowicjusz
Nowicjusz

02 maja 2011, 19:16

Moim zdaniem od tego odcinka, Ranczo w 5 serii "odżywa"...
Jedna szkoda, że fabuła była przewidywalna ale i tak było fajne choćby ze względu na fabułę...
Rodzice wciąż nie mogą uwierzyć, że się można z tobą porozumieć. Ostatnia wizyta Azjatów w Wilkowyjach to był najazd tatarski i ci Tatarzy nie mówili po polsku.

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

31 lip 2011, 15:01

Odcinek moim zdaniem średni :-)
Przesadzona fabuła dotycząca dr House'a.
Rozpisywać się na ten temat generalnie nie będę, bo zostały już wypowiedziane pewne słowa dotyczące całości, które popieram w mniej lub większym stopniu :lol:
Dla mnie najbardziej rewelacyjną sceną była podminowana Lucy "... stupid, f***ing girl" - mocne, dobitne i sama bym się jej wystraszyła :ups:
Odnośnie wójta i wójtowej... heh, nie ma to jak chłop chory w domu/poza domem też :lol:
Umierający na krew z nosa i omdlenie :lol: :lol:
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat

02 lut 2012, 12:53

W tym odcinku przyczepiłbym się jeszcze do sceny rozmowy Ławeczki z Antoniem. Nie wiem czy Pietrek wykazał się odwagą czy głupotą, ale odzywki typu "w michę bum-bum" to przecież grożenie policjantowi! Fakt, że nie polski i nie na służbie, ale jednak policjant. Mało mu było awantury z dziennikarzem w Lublinie? Zresztą jakby Antonio i Jagna zostali parą i wyjechali do Włoch, to z serialu zniknęłaby Patrycja Kazadi, co ucieszyłoby niejednego fana :)

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

31 mar 2012, 21:32

Podsumowując, uważam, że to jeden z najgorszych odcinków Piątki :nea
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

ODPOWIEDZ