Ranczo odc. 56 Amerykańska baza

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

27 mar 2011, 23:24

Odcinek był świetny , ławeczka super , jak zwykle świetne cytaty . Świetne były sceny z bazą amerykańską , jak Hadziuk z Solejukiem i Japyczem załatwiali interesy , żeby kupić ziemię od rolnika a następnie sprzedać ją z zyskiem amerykanom . Widać tutaj przełom w myśleniu Polaków , którzy mówią , że wojska NATO są nasze . Scenarzyści chcieli tutaj pokazać , że powinniśmy cieszyć się z wolności i z tego , że jesteśmy w Uni Europejskiej i w NATO.
Rozbrajająca była scena z przyjazdem nowej pielęgniarki , uśmiałam się z tego jak nigdy , gdy doktór Wezół powiedział , że jego żona nie byłaby zazdrosna gdyby pielęgniarka była 30 lat starsza i brzydka. Patrycja Kazadi podoba mi się w tej roli i myślę , że wypadła nieźle. Doktorek jak zwykle jest biedny i boi się zony .Ciekawe co wyjdzie z tego kupna ziemi prze ławeczkę , jeżeli nie wypali to żony ich zabiją .
Ewa

acess
Początkujący
Początkujący

27 mar 2011, 23:59

Ewa47 pisze:Świetne były sceny z bazą amerykańską , jak Hadziuk z Solejukiem i Japyczem załatwiali interesy , żeby kupić ziemię od rolnika a następnie sprzedać ją z zyskiem amerykanom .
Główny błąd scenarzystów , gdy Sulejuk z Japyczem pytali Jerry-ego, podstawy nie zapytali (a żeby się upewnić co do zainwestowania- był wtedy ostatni moment przed sfinalizowaniem umowy z borczukiem) po co przyjechali , i co będą na tym polu robić .. tak każdy polak by sie spytał,, a tu było tylko takie ogólne... jak im się tu podoba .. ;/ co to mialo byc ? wogole nie na temat .. a potwierdzenie i zarazem upewnienie się że im się tu bardzo spodobało .. i najbardziej z wszystkich krajow .. nie daje jednoznacznej odpowiedzi że tu będą jakąś bazę budować :O

wogóle nie wyszła ta scenka metaforycznie i składniowo.. ale wiem że jak by zapytali ,, by nie było już tej całej smiesznej sytuacji z wykupem no i żonkami .. ale

no i tak naprawdę nie wyjaśniło się po co naprawdę oni tam przyjechali , i w jakim celu robili na tym polu takie sceny a nie inne,, (odmierzanie krokami , i fruwanie :P )

składniowo LIPA !!

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

28 mar 2011, 0:15

Powiem tak na gorąco, jutro będę dyskutować - odcinek genialny! Tak samo super jak pierwszy z tej serii. Płakaliśmy przed telewizorem ze śmiechu, a pewien mój "społecznik", który na co dzień ma kontakt z władzami gminy u siebie w Czeladzi, też się śmiał do rozpuku, bo widział karykaturę tego, co ogląda u siebie w mieście... Więc tym bardziej na plus, bo skoro podczas oglądania śmieje się osoba, która ma z władzą wiele wspólnego i na dodatek potwierdza, że tak dzieje się naprawdę, to znaczy, że Ranczo nie jest w ogóle zbajerowane :P
Wójt ze swoim wzrokiem podczas komisji radnych wymiata, rozwalił mnie też, jak stwierdził, że przyszedł uczyć się angielskiego, a sceny łóżkowe i dzień później z Haliną - bomba, ogromny plus dla Lucy w całym odcinku za działanie, uczciwość i pogodę ducha (ale mogłoby jej być więcej), ławeczka mnie powaliła (i nie zgadzam się z tym, że powinni zapytać o to, czy będzie baza. Chcieli być tajemniczy... tak prymitywnie się zachowali po prostu, niektórzy ludzie tak robią). Doktorostwo jak zawsze zazdrosne, a Kazadi może być.

No i się jednak rozpisałam... hehe

P.S. Wada - zabrakło Czerepacha...
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

28 mar 2011, 7:29

Moim zdaniem ławeczkowicze zapytali tak ogólnie, aby nikt niepożądany nie usłyszał o bazie np w sklepie.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Pierre
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

28 mar 2011, 8:47

Zdecydowanie najlepszy odcinek tego sezonu, pierwszy raz poczułem klimat poprzednich sezonów. Najważniejsze, że było dużo ławeczki i dużo ex-wójta, scena z kupnem ziemi, a wcześniej z podglądaniem amerykańskich żołnierzy świetna. Wezół i nowa pielęgniarka mogą być, jakoś nie rozbawiły mnie momenty z Wezółową, ale zobaczymy jak się potoczy ich akcja. Odcinek bardzo dobry, oby w każdym odcinku było tyle ławeczki co w tym, to na pewno do końca będzie świetnie.
Obrazek
"... Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko dla wszystkich." - Jan Japycz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

28 mar 2011, 10:12

Motyw bazy jak najbardziej na plus. Odcinek pokazał nam jak szybko rozchodzi się plotka, bo przecież ludzie gromadzili się na angielskim aby prace w bazie dostać. Natomiast motyw z pielęgniarką pokazuje nam geniusz naszych scenarzystów. Nie wiem czy pamiętacie, ale paręnaście odcinków temu jak doktor Wezół miał wyjechać doktorowa obawiała się, że właśnie "czarnoskóra" ładna pielęgniarka się przy mężu zakręci". Jestem bardzo ciekawy tego wątku. :ok
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

karolajner
Początkujący
Początkujący

28 mar 2011, 13:08

Odcinek fajny :) A Duda jak obciął te okropne włosy to zupełnie inny facet :) nawet niczego sobie :lol:
Ale w tym wszystkim brakuje mi Joli i babki zielarki :(
Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach te postacie będą się pojawiać.

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

28 mar 2011, 13:48

Mam prośbę jeśli mógłby ktoś umieścić link z wynikiem oglądalności tego odcinka, byłabym wdzięczna :dzieki Bo jakoś nie umiem znaleźć,jakaś tępa jestem :lol:
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

28 mar 2011, 15:21

tnsglobal.pl pisze:Najwięcej czasu Polacy poświęcili na oglądanie stacji TVP1 (uział w widowni 20,5 %), najchętniej oglądanym programem był
serial Ranczo. (7654,43)
Wyniki oglądalności
Obrazek

qwerty
Super User
Super User

28 mar 2011, 17:05

Odcinek super! 8-)
Klimat najlepszy z pośród dotychczasowych odcinków zdecydowanie :ok
Nareszcie był dłuższy wątek z panami z ławeczki - to chyba największy atut tego epizodu :lol:
Kazadi się pojawiła - no cóż... Czekam, zobaczę jak to dalej się jej losy w serialu potoczą, na razie nie mogę zbytnio ocenić.
I pan radny Paweł Kozioł też pozytywnie zaskoczył raczej. Ciekawe jak to dalej pójdzie.
Wiadomo, że zawsze kogoś brakuje, ale każdy odcinek skupiał się będzie na innych bohaterach. Tym razem zabrakło mi trochę Pietrka (za mało był) oraz Czerepacha.

Przemo92
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

28 mar 2011, 18:51

Wracając do babki zielarki.., a może umarła przez te 2 lata? Pod koniec poprzedniej serii Babka wspominała, że Lucy ma coś z wiedźmy.
Mi najbardziej podobała się scena gdy Hadziukowa z Solejukowa przybiegły do Lucy z pytaniem co z tą bazą :D
Ostatnio zmieniony 29 mar 2011, 17:40 przez Przemo92, łącznie zmieniany 1 raz.

Server
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

28 mar 2011, 18:58

Odcinek taki sobie ale najbardziej dobija mnie ta pseudo reklama Minutki! No ludzie, czasami są takie kadry, że aż się oglądać nie da! Nie dość, że smakuje mi jak smakuje (dno i wodorosty) to jeszcze jak reklamują...

Czekam na odcinek z krwi i kości.

acess
Początkujący
Początkujący

28 mar 2011, 19:36

kylo69 pisze:Moim zdaniem ławeczkowicze zapytali tak ogólnie, aby nikt niepożądany nie usłyszał o bazie np w sklepie.
i Ania...

czy wy byście też przed taką WIELKĄ inwestycją nie upewnili się na 100% co tam będzie ??
to było chore i tyle ..

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

28 mar 2011, 19:43

Kolejny odcinek za nami - kolejny świetny odcinek! Scenarzyści przemycają różne wydarzenia z naszego życia i robią to genialnie! Cały ten motyw przewodni bazy amerykańskiej to przecież historia naszych ostatnich lat - a efekt końcowy w podsumowaniu ławeczki - żeby nie było tak jak z tą tarczą - niestety tak właśnie było! :)
Te zarzuty, że bez uzgodnienia kupili ziemię dla mnie są śmieszne - przecież po ławeczce właśnie takich działań się spodziewamy - przecież czytali z ruchów Amerykanów - a że języka nie znali to tak "ogólnie" wywnioskowali a efekt końcowy w postaci pościgu żon chyba wszystkich rozbawił - w ogóle cała ta ich dyskusja o mądrości, że do interesów to trzeba mieć rozum nie to co baby - po prostu cała ławeczka - w taki też sposób w I serii do porwania podeszli Hadziuk z Solejukiem - i nikt im nie zarzucał że zabrali się do tego bez głowy!
W odcinku mamy też niesamowitą przemianę Wójta - pojednanie z żoną, akceptacja planów Lusy aż strach pomyśleć co kombinuje!!! Pojawiła się długo oczekiwana pielęgniarka - jak się okazało wywalczona stanowczością przez lekarza - ale tu niestety dla Wezółowej ta stanowczość męża nie za bardzo się opłacała!!!
Zastanowiła mnie jedna rzecz - zgoda Solejukowej i Hadziukowej - były przecież pokłócone a tu zgodnie goniły mężów - widać zadziałała stara prawda, że gdy wróg wspólny to zapomina się o wzajemnych urazach :)
Interesująco też się zapowiada wizja bankructwa na plebani i lekcje angielskiego - cały czas coś się dzieję i jeżeli bym miała mieć jakieś uwagi do tego odcina to nie podobało mi się że trójka z ławeczki tak szybko zrezygnowała z Pietrka - trochę to nieładnie ;) i przede wszystkim Kusego prawie wcale nie było!!!!! :)

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

28 mar 2011, 19:46

Właśnie! W ogóle nie ma Babki :( Może się jeszcze pojawi, miejmy nadzieję, może Lucy będzie mieć jakiś problem i się do niej zgłosi :)
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

28 mar 2011, 19:55

Przemo92 pisze:Wracając do babki zielarki.., a może umarła przez te 2 lata? Pod koniec poprzedniej serii, że Lucy ma coś z wiedźmy.
Nie no, niemożliwe aby umarła. Podczas nagrywania scen w kościele w październiku pojawiła się na planie, nawet miała w kościele wyznaczone miejsce. Jednak niestety (z niewiadomych nam względów) nie wzięła udziału w nagraniach.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

28 mar 2011, 20:16

Ja też mam nadzieję że się jeszcze pojawi - bo to przecież niemożliwe żeby Ranczo było bez Babki - Jej umiejętności jeszcze mogą się przydać!!! :)

qwerty
Super User
Super User

28 mar 2011, 20:40

Niby nie za bardzo lubiłem wątek Babki zielarski, ale prawdę mówiąc też mi trochę jej teraz brakuje 8-)
Bo w Wilkowyjach wszystko jest obecnie takie nowoczesne i światowe, więc takie ludowe klimaty Babki by były po prostu mile widziane.
Jeszcze dodam - Więcławski na plus :ok Ciekawe, czy naprawdę dotrzyma obietnicy. Szkoda go już w sumie było... Lucy taka zawzięta i stanowcza. Przez dwa lata się nie ugięła.

karolajner
Początkujący
Początkujący

28 mar 2011, 20:42

Babka jest moim zdaniem jedną z ciekawszych postaci w Ranczu. Niby taka na uboczu, nie pojawiała się zbyt często ale z jej zdaniem wielu się liczyło i to co mówiła było mądre. Zawsze dla wszystkich pomocna no i przyjaciółka Lucy! No i aktorka świetnie pasuje do tej roli. Nikogo innego sobie nie wyobrażam zamiast niej.

Joli trochę więcej - ale raptem jedna scena z dziećmi (w której powiedziała dwa zdania) i w sklepie przemknęła przez sekundę (przynajmniej tak mi się wydawało, że to ona). A przecież wątek Joli i Pietrka daje tyle możliwości - przecież miał być ślub! i chrzciny! ich życie w Wilkowyjach zmieniło się o 180 stopni - może nawet bardziej niż życie innych bohaterów - natomiast o Joli i Pietrku a zwłaszcza Joli scenarzyści jakby zapomnieli :( Niestety nowych postaci coraz więcej, ich wątki są rozbudowywane kosztem starych bohaterów i nie mam tu na myśli tylko Babki, Joli. Klaudii też praktycznie nie ma. Nowe postacie, wątki ok. - przecież serial nie może stać w miejscu ale żeby tak zupełnie pomijać tych starych tak jakby ich nigdy nie było?

Ode mnie dla nowego Rancza za dotychczasowy brak Babki i Joli duży minus.

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

28 mar 2011, 20:46

Jak już każdy z nas mógł się kiedyś przekonać, Ranczo jest nie tylko środkiem na nudę, czy urozmaiceniem niedzielnego wieczoru, ale i lekiem na zły humor. Doświadczyłem tego właśnie podczas oglądania ostatniego odcinka. Jak nie trudno się Wam domyślić, lada dzień mogę stracić to co budowałem przez ostatnie pięć lat – lubelską Krokiewkę. Samopoczucie najgorsze od bardzo długiego czasu. W głowie tylko jedno. Z jednej strony chciałbym mieć już spokój i cieszyć się nadchodzącą wiosną, a z drugiej ciężka świadomość, że ucieka coś czemu poświęciłem wcześniej ogrom czasu i pracy. Na szczęście mam Ranczo, w którym pocieszenie znajdzie się dla każdego zmartwionego. Od pierwszej do ostatniej sceny zapominasz o wszystkich problemach. Za to także dziękuję twórcom, za ten moment oderwania się od rzeczywistości, bo to co dzieje się teraz w Wilkowyjach zasługuje na uznanie i uśmiech nawet u kogoś takiego jakim stałem się ostatnio ja. Jeśli mi to się tak bardzo podobało to tym bardziej nie wiem na co tu narzekać. Sceny z eksWójtem i Haliną („noooo…”) po prostu boskie, ławeczki chyba już nikomu nie zabrakło, a te ich pomysły z bazą amerykańską doprowadzają do pozytywnie śmiesznej litości. Więcławski (już nie chce „odpalać”) i Więcławska („całkiem Ci na łeb padło?!”), Wezół („walnąłem pięścią w stół”) i Wezółowa („coś takiego”) i Jagna per Kazadi (a propo ciekawe, czy Lynn wejdzie jeszcze na forum), no i Wójt („Panie Bartkowiak… ja teraz mówię…”) na obradach Rady Gminy (plus Stasiek i jego bilansowanie) nokautują. Perspektywa dalszych niezwykle zabawnych zmagań naszych bohaterów oraz zbliżająca się wielkimi krokami Ranczerska Majówka daje do myślenia, że nie warto się poddawać i trzeba jeszcze trochę wytrzymać, powalczyć, a jak się nie uda to zawsze pozostaje RANCZO, a w zasadzie THE RANCH, bo każdy kto CHCE, może mówić po angielsku…
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

ODPOWIEDZ