Ranczo odc. 56 Amerykańska baza

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
karolajner
Początkujący
Początkujący

28 mar 2011, 21:00

Ale ja np nie narzekam. To tylko moja, nic nie znacząca subiektywna opinia. Po prostu to jest NOWE Ranczo - trudno powiedzieć czy lepsze czy gorsze. Wydaje mi się, że trzyma poziom z resztą - oglądalność to potwierdza. Ja nie jestem zachwycona. Podoba mi się i czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki ale czuję jakiś niedosyt. Gdyby Jola i Babka pojawiły się w którymś odcinku byłabym zdecydowanie na tak. Wątek Joli się urwał a ja właśnie najbardziej czekałam na Pietrka w roli ojca, Kusego zresztą też. Zamiast Myćki, Kazadi, magistra z Apteki wolałabym Babkę, Jolę i całą resztę tych odsuniętych postaci.

P.S Mnożenie wątków jeszcze żadnemu serialowi na dobre nie wyszło. Popatrzcie na inne. Świetnym przykładem jest tu Na dobre i na złe. Kiedyś oglądałam prawie każdy odcinek. Teraz totalnie mnie nudzi i nie wiem nawet o co chodzi gdy czasem przypadkiem na niego trafię. A ilu głównych bohaterów z tego serialu gra w nim do dziś? Jeden aktor? Może dwóch?? A to przecież głównych bohaterów pokochaliśmy na początku.

Awatar użytkownika
amaliaxl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

28 mar 2011, 21:53

Moje życie znowu upływa "od niedzieli do niedzieli" Uwielbiam ten serial. Klimat niby ten sam a jednak inny... Ex-Wójt taki pro-unijny (nie do wiary)! Dotychczas taki prosty cwany chłop, a teraz inteligentny i obyty w przepisach Radny! Bardzo dużo zmian i jak dla mnie za dużo nowych postaci, a wiemy, że będzie ich więcej.
Mimo wszystko odliczam dni do niedzieli :)

P.S. Zauważyliście, że Ksiądz zamienił rybki na full wypas TV ??
amelia

"Z miłości porzucił mnie. To kretyn"

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

28 mar 2011, 22:52

amaliaxl pisze:P.S. Zauważyliście, że Ksiądz zamienił rybki na full wypas TV??
No nie miał wyjścia, skoro prawdziwy proboszcz zlikwidował rybki jakieś półtora roku temu. Po prostu oddał komuś je razem z akwarium. Wiem, że wtedy zastanawialiśmy się, co też reżyser z tym pocznie. Poradził sobie :ok
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

29 mar 2011, 14:25

A rzeczywiście teraz był wójt (radny obecnie) jakiś taki bardziej inteligenty się zrobił i rozwojowy, jeśli chodzi o sprawy polityczne i administracyjne gminy 8-)
Zaś zdaje mi się, że to "wypasione" TV było już w 4 serii. Kiedyś mieli mały taki telewizorek, a potem właśnie takie kino domowe. Nie rozumiem w sumie po co, bo i tak nigdy nic nie oglądają. A nawet jeśli - to mogliby na jakimś małym TV, a nie na takim. Niby kasy na jedzenie i ogólnie życie nie mają, ale widać, że się powodzi...

acess
Początkujący
Początkujący

29 mar 2011, 14:53

Może także realny ksiądz razem z rybkami wymienił także TV ;> ??

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

29 mar 2011, 17:18

Zapraszam do oglądania kolejnej części relacji z planu zdjęciowego piątej serii:

[youtube]
[/youtube]
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

29 mar 2011, 18:33

dzięki Milek za wstawkę, ojj super teraz na te sceny popatrzeć "od kuchni" :ok
Obrazek

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

29 mar 2011, 19:35

Milek, dzięki!!! :ok

Masz może nagraną scenę pod kościołem, którą chyba wycięli z odcinka "Msza Obywatelska" (chodzi o tą Lucy, Kusym i Dudą) ??? ;)
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

29 mar 2011, 20:06

Black_Diamond, mam (i to całkiem pokaźną ilość dubli), ale ze względu na to, że nie została wykorzystana w serialu, na razie nie dodawałem jej do filmiku (kulisy 53 odc.). Myślę, że na koniec 5 serii zmontuję jeszcze film z własnie tymi scenami usuniętymi (jeśli jeszcze jakieś będę miał ;) )
Obrazek

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

29 mar 2011, 20:44

Milek pisze:Myślę, że na koniec 5 serii zmontuję jeszcze film z własnie tymi scenami usuniętymi (jeśli jeszcze jakieś będę miał ;) )
Na pewno masz jeszcze jedną scenę ławeczki z 2 odcinka 5 serii ;)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

baarska
Nowicjusz
Nowicjusz

29 mar 2011, 20:59

witam wszystkich! :)
ranczo oglądam od pierwszej serii, prawie zawsze zaśmiewając się ze śmiechu z całą rodzinką, ale dopiero teraz znalazłam to forum, no i bardzo się z tego cieszę :)

co do ostatniego odcinka - REWELACYJNY
zgadzam się z wieloma przedmówcami, że póki co najlepszy z 5 sezonu.
biznes ławeczki, oszalała doktorowa, nie no cały odcinek mnie rozwalił
co do tych dwóch wątków, tj. zakupu ziemi i nowej pielęgniarki, to mam wrażenie, że rozwiną się w dobrym kierunku

" - pani jest rasist!!"
" - z wyrazami szacunku, autorka. no dobra, może być bez wyrazów."
" - gdyby pani była ze 30 lat starsza i brzydka, to mogłaby pani być nawet zielona"

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

29 mar 2011, 22:52

acess pisze:
kylo69 pisze:Moim zdaniem ławeczkowicze zapytali tak ogólnie, aby nikt niepożądany nie usłyszał o bazie np w sklepie.
i Ania...

czy wy byście też przed taką WIELKĄ inwestycją nie upewnili się na 100% co tam będzie ??
to było chore i tyle ..
Hmmm, to zadam teraz pytanie. A co powiesz na odcinek, w którym Hadziuk i Solejuk porwali Lucy? Czy to nie było czasami tak samo prymitywne?
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

30 mar 2011, 8:44

acess pisze: Główny błąd scenarzystów , gdy Sulejuk z Japyczem pytali Jerry-ego, /.../
wogóle nie wyszła ta scenka metaforycznie i składniowo..
no i tak naprawdę nie wyjaśniło się po co naprawdę oni tam przyjechali , i w jakim celu robili na tym polu takie sceny a nie inne,, (odmierzanie krokami , i fruwanie :P )
składniowo LIPA !!
Hmm... wiem, że zaraz niektórym się narażę, ale co tam !
Kiedy tak czytam niektóre posty zastanawiam się czasami... co to za Forum ? Czy to jeszcze Forum Ranczersów czyli wielbicieli serialu, czy może forum wykwalifikowanych krytyków filmowych, którzy mają wystarczającą wiedzę, by pisać, że scenarzyści popełnili błąd tu i ówdzie, że to, tamto i owamto było nie tak jak być powinno?
No cóż, gratuluję wiedzy i cennego doświadczenia, pozwalającego na tak daleko posunięte opinie ;)

A jeśli już chodzi o zacytowany wątek - moim zdaniem żaden to błąd. Kwartet ławeczkowy właśnie z takich pomysłów słynie. Ich decyzje podejmowane w naprędce oddają w zupełności ich charaktery, prostotę i sposób pojmowania świata. Droga dedukcji nie jest specjalnie skomplikowana. Ot, od słowa do słowa i mamy gotową ocenę sytuacji po co nagle w Wilkowyjach dwóch amerykańskich żołnierzy. Bardziej by mnie zdziwiło, gdyby poszli do Jerrego czy Lucy i zapytali wprost o możłiwość powstania bazy w Wilkowyjach, gdyby próbowali bardziej dociekać i się upewniać... Nie, oni wierzą swojej intuicji. Przecież tak samo było z ropą na polu Solejuka, z porwaniem (na co słusznie zwraca uwagę Ania), z odwiedzinami Japycza na cmentarzu... To są takie naturalne odruchy. I mnie ta prostota pojmowania świata bardzo odpowiada, ujmuje i cieszy. Owszem, smutno, że to ma czasami swoje przykre konsekwencje, ale... ile to ma uroku. Przecież to swoiści filozofowie, którzy na swój sposób rozumieją świat i to co się w nim dzieje.
A poza tym trudno im odmówić racji w niektórych spostrzeżeniach :)

I na koniec... myślę, że każdy zna jakieś konkretne przypadki, gdzie ludzie zachwoują się właśnie tak, jak nasza czwórka. Ot, choćby niesprawdzone firmy i transakcje internetowe, kredyty u lichwiarzy, pieniądze dla wnuczka, konkursy sms-owe... Gdyby ludzie byli bardziej przezorni, rozważni pewnie nie dochodziłoby do tylu paradoksalnych sytuacji. Co się więc dziwić Ławkowiczom, skoro na co dzień życie nie szczędzi takich sytuacji ?
Może więc taki był zamysł scenarzystów ?

"Nie wszystko złoto, co kupisz na odpuście" ;)
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

31 mar 2011, 15:01

Zgadzam się z Tobą rai w zupełności. Właśnie tacy są prości ludzie, szczególnie na wsi, wiem, bo sama z prowincji pochodzę i znam to z własnego doświadczenia. Tacy ludzie rozumują po swojemu i widzą świat zupełnie inaczej. Nawet mój dziadek taki jest, swoje wie i swoje robi, nawet jeżeli potem wychodzi, że się mylił ;)

Dla mnie odcinek był naprawdę rewelacyjny, najlepszy z całej nowej serii jak dotąd ;D ławeczka, angielski, Solejukowa podpisująca książki, "scena łóżkowa" wójtów, Michałowa jak zwykle, doktorowa i jej zazdrość(swoją drogą musiał się za nią Wezół wstydzić xD ),nowa pielęgniarka też fajna, nie narzekam, że to Kazadi...
Brakuje mi tylko Lucy i Kusego razem, jak za dawnych czasów, ich wspólnych rozmów, spostrzeżeń Kusego. No i brakuje mi w Lucy tej iskry co kiedyś.
Tak poza tym naprawdę nie mam zastrzeżeń.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy

31 mar 2011, 22:05

rai i macphisto , zgadzam się z wami , mam rodzinę na wsi , ludzie na wsi są prości i taki jest ich tok rozumowania . Wielu ludzi ze wsi postąpiłoby dokładnie tak jak ławeczka. Chciałam dodać , że film mi się podoba a Patrycja Kazadi pasuje do tej roli i podoba mi się :ok . Z niecierpliwością czekam niedzieli.
Ewa

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

02 kwie 2011, 16:06

W sierpniu ktoś umieścił na Ranczopedii ciekawe zdjęcia z planu piątej serii. Zastanawiałem się wtedy po co Stach, Hadziuk i Solejuk idą do notariusza ;)
Obrazek Obrazek
(kliknij, aby powiększyć)
Obrazek

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

27 wrz 2011, 22:09

Ja troszkę odświeżę bo mam do zaoferowania Wam Scenke z podłożonym dźwiękiem, gdzie możecie zobaczyć jak to jest realnie a ja po przycięciach i obróbce :)

[youtube]
[/youtube]
Obrazek

sklodzio94
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

02 sty 2012, 20:59

Oglądając wczoraj (3 lub 4 raz) na Tvp polonia ten odcinek, po za zachwytem nad scenariuszem znalazłem 2 nieścisłości:

1)Fajnie byli w Wilkowyjach generałowie, ale brakoało mi sceny dokładnie wyjaśniającej skąd się dokładnie wzięli, mam wrażenie że tak jakby urwali się nagle z choinki. Nie znaczy to jednak że pomysł na którym oparty był ten odcinek nie podoba mi się tylko nie lubię tego rodzaju nieścisłości.

2)Kiedy Więcławska spotyka męża na ławeczce wyraźnie idzie do siebie do sklepu. Czyżby z wściekłości na męża zapomniała dokąd zmierzała i tak poprostu zawróciła się?

P.S
Wyborowy filmik Joachima.
http//:tramwajewarszawskie.blogspot.com- mój blog zapraszam!

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

03 sty 2012, 13:24

sklodzio94 pisze:2)Kiedy Więcławska spotyka męża na ławeczce wyraźnie idzie do siebie do sklepu. Czyżby z wściekłości na męża zapomniała dokąd zmierzała i tak poprostu zawróciła się?

Ja myślę, że Więcławska wcale nie zapomniała po co szła, ale widząc męża na ławce, jeszcze do tego pijącego piwo po prostu tak się zdenerwowała, że zawróciła do domu. W sklepie była przecież Jola, więc bez opieki on nie został.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

03 sty 2012, 14:39

sklodzio94 pisze: 1)Fajnie byli w Wilkowyjach generałowie, ale brakoało mi sceny dokładnie wyjaśniającej skąd się dokładnie wzięli, mam wrażenie że tak jakby urwali się nagle z choinki. Nie znaczy to jednak że pomysł na którym oparty był ten odcinek nie podoba mi się tylko nie lubię tego rodzaju nieścisłości.
Od 9:20 Jerry tłumaczy czemu się pojawili - mieli jechać na polowanie, ale okazało się, że jeden jest ekologiem. Nie miał co z nimi zrobić, więc przywiózł ich na wieś do Wilkowyj.
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

ODPOWIEDZ