Ranczo odc. 55 Wielki powrót

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

21 mar 2011, 14:11

ja mam takie info :lol:
media2.pl pisze: 1._____RANCZO_____/SER.KOM.POL./_____TVP1_____20-03-2011_____7 222 917_____39,55%
źródło
Obrazek

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

21 mar 2011, 14:31

I znów się uśmiałem. Nie tylko z odcinka ale i z kolejnych rozczarowań niektórych fanów. Nie chce nikomu narzucać swojego zdania, ale według mnie Ranczo 5 już się nie rozkręci. Piąta seria rozkręciła się w pierwszym odcinku, a teraz pędzi już jak Kubica (przed wypadkiem). Akcja toczy się szybko, ale każda scena jest perfekcyjnie przemyślana i dokładnie skręcona. Informacja o kandydaturze eksWójta pojawia się na końcu odcinka 54. W następnym już jest radnym. Apteka, przewodniczący rady i kluczyki, ale i samotność w której pomaga Michałowa. EksWójt znów z Czerepachem odznacza kolejne punkty niecnego planu. Taki był i takiego go chcę nadal. Lucy znów postawiona przed problemem, któremu za pewne się nie podda. Nie pozwoli jej na to amerykański zapał i polskie pochodzenie „Piesa krew!” Książka Kazimiery już wydana. Budynek ukończony, otwarty i prężnie działający. Nowa postać, zapowiada się bardzo barwnie, Wesół znalazł wreszcie przyjaciela, a współpraca w pewnością będzie ciekawa. Wszystko jak dla mnie jest idealnym rozwiązaniem. Tempo szybkie, a to dopiero trzeci odcinek i najlepsze nadal przed nami. Wszystkie trzy odcinki premierowej serii jak dla mnie na tym samym, bardzo wysokim poziomie. Nie wiem czego spodziewają się narzekający i czy na pewno na wszystko zwracają uwagę. Ogólny zarys może komuś nie pasować, ale trzeba przyznać, że dialogi, typowe gesty i sposób przebiegu fabuły niczym nie odbiegają od poprzednich sezonów.
Chcę więcej! :ok
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

21 mar 2011, 15:16

Podzielam zdanie Milka, że serial to już niech się lepiej nie rozkręca bo nie wyrobi na zakrętach a my się pogubimy w wątkach - dla mnie akcja dzieje się wręcz za szybko - bo chciało by się dłużej delektować każdym wątkiem!!! Dla mnie odcinek rewelacja!!! Najlepsza oczywiście scena w domu Hadziukowej - trzy podpite kobiety, młody Duda i interesy to musiało się skończyć katastrofą - a dialogi rewelacja - najlepszy - tak z pamięci:
Solejukowa
- mnie to za noc 30tyś. płacą
Hadziukowa:
- to w jakiej branży - bo za przeproszeniem na Claudie Schiffer to Ty nie wyglądasz
Solejukowa:
- autorką zostałam!!!

Powrót duetu Wójt Czerepach - ta ich rozmowa w Aptece czy spacer - tylko tym razem to Wójt mówi do Czerepacha "geniusz"!
Scena na ławeczce rodem z westernu - fakt może trochę mało ławeczki i bez Pietrka - ale to nic!
I coś co jak do tej pory było nie do pomyślenia - Michałowa pije razem z Wójtem - pomysł iście szatański - ale dla mnie bomba!
Scena końcowa również rewelacja - i dla mnie początek bo teraz dopiero się zacznie Wójt kontra Lusy, a że Wójt wrócił do domu to i Lusy będzie mogła swobodnie gościć na plebani u Księdza!
Co do sesji Rady Gminy - dla mnie scena świetna, Dyrektorka, Stasiek i najlepsza Lodzia - a że tak jak pisze Ania nie jest to zgodne z prawem to można potraktować jako wpadkę a nie jako minus dla odcinka - bo przecież dobrze wiemy że chodziło o intrygę, dzięki której z jednej strony Wójt jest znów przy władzy a z drugiej Czerepach dostał zielone światło do interesów z Wójtem!
Ja też chcę więcej!!! :)

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

21 mar 2011, 15:28

Mój numer 1 tego odcinka to dialog Wójta z Michałową na tarasie. Świetny tekst: " Taka ta samotność władzy, widzi Michałowa jest. Żeby wygrać trzeba wszystkich wykosić. A jak się wszystkich wykosi, to ucieszyć się z sukcesu nie ma z kim...". W ogóle cała ich pogawędka na temat wygranych wyborów na radnego i władzy - rewelacja. Takie "perełki" lubię najbardziej :ok
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

21 mar 2011, 15:42

Kurcze... Szczerze mówiąc to miałem nadzieję, a może i nie "nadzieję", tylko taka myślę mnie przeszła, że może jednak wójt (były wójt, a obecnie radny, heh) będzie w porządku wobec Lucy i swojej żony. Ale wtedy serial by wiele stracił :lol: Na to jeszcze Paweł Kozioł ma czas.
Bardzo fajna i interesująca postać aptekarza - pozytywna moja reakcja :ok
Z drugiej strony w każdym odcinku czegoś, a tym bardziej kogoś, brakuje... Tym razem Pietrka.

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

21 mar 2011, 15:56

Ta naprawdę to Wójt jeszcze żadnej świni kobitkom nie podłożył.
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Monipul
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

21 mar 2011, 16:13

Witajcie. Jak dla mnie odcinek kapitalny, ubawiłam się niesamowicie :lol: . Zwrotów akcji co nie miara, kłótni jeszcze więcej. Wydaje mi sie, że wspólniczki (Hadziukowa, Solejukowa i Więcławska) długo gniewać się nie będą, dopóki Hadziukowej nie trzeba będzie kolejnego pisma przetłumaczyć albo Więcławskiej spadną obroty przez brak pierogów w sprzedaży...Ciekawa jestem, jak się rozwinie współpraca Wezóła i nowego farmaceuty, czy dzięki temu zamiary Wójta nie powiodą się tak, jakby chciał. Mam nadzieje, że tak lubiana przeze mnie (i nie tylko) Babka Zielarka niedługo sie pojawi i zobaczymy co u niej po dwóch latach słychać. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

21 mar 2011, 19:48

No to jeszcze moje pięć groszy - tak zupełnie na spokojnie, po obejrzeniu odcinka kolejne dwa razy :)

Dla mnie odcinek fantastyczny, jak zawsze. Uwielbiam przemycane, niby w prostych wypowiedziach, "złote myśli", jak np. wypowiedziane przez Halinę do Lucy: "nie kocha się "za", tylko "mimo, że" prawda stara jak świat, niemal wyświechtana, a jaka ważna, prosta i mądra :ok I niech każdy zapamięta - zwłaszcza ci, którzy uwielbiają krytykować, choć najczęściej sami nie wiedzą co krytykują... MY, RANCZERSI, KOCHAMY RANCZO "MIMO, ŻE..."
- mimo, że nieustannie jest nad nami i Ranczem widmo końca (ech, "koniec to kłamczuch w świecie nieskończonym :yahoo )
- mimo głosów krytyki, niezadowolenia, niesmaku, utyskiwania, że: a to klimat nie ten, a to aktor, którego nie lubię, a to teksty słabe, a to tekst za mocny - to takie nasze... polskie cechy :friends
- mimo, że nam mówią i piszą, że proste, że takie... mało ambitne, że klasyfikują gdzieś tam w serialach dla gawiedzi i ludzi mało wymagających... - a niech gadają - nie każdemu dane to zrozumieć ;) ŻEBY DOJRZEĆ TRZEBA DOJRZEĆ !!

Odcinek miał świetny tytuł "WIELKI POWRÓT" - i właśnie ten powrót mieliśmy w całej okazałości.
"Babska impreza", na którą załapał się pan Fabianek - rewelacja ! Gra aktorska (jeśli macie możliwość - obejrzyjcie jeszcze raz i zwróccie uwagę na mimikę) - na najwyższym poziomie. Tonę w zachwycie dla pani Żak. No i jeszcze ten zaraźliwy śmiech wszystkich pań - zwijałyśmy się z siostrą ze śmiechu :P porażone jak piorunem.

Ale oprócz śmiechu - coś, co zawsze wywołuje u mnie sporo przemyśleń... Obraz naszego społeczeństwa. W Ranczu możemy się przejrzeć jak zwierciadle. Z naszymi codziennymi wojnami podjazdowymi... z mniejszymi lub większymi kłótniami, pyskówkami... z naszym nieustannym niezadowoleniem, narzekaniem, kombinowaniem...

Jak powiedział Gogol - Z kogo się śmiejecie ? Z siebie samych się śmiejecie ! :ups:
Ostatnio zmieniony 22 mar 2011, 9:10 przez rai, łącznie zmieniany 1 raz.
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

21 mar 2011, 19:59

Powiem Wam że mniejsza oglądalność mnie nie dziwi. Niby odcinek pełen przeróżnych sytuacji, ale jednak czegoś mi brakowało, tego "czegoś" co było w poprzednich sezonach. Mam nadzieję że będzie lepiej, bo jeżeli nie to niedobrze.
To tyle co chciałem napisać, można się ze mną nie zgodzić, ale to moje zdanie. :ups:

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

21 mar 2011, 20:19

Rai Trudno się z Tobą nie zgodzić "Ranczo" wróciło w pełnej krasie! :ok Wczorajszy odcinek... Co scena, to "pasek" na polskie "piekiełko". Tak jak napisałaś: kłótnie, kombinowanie, wieczne utyskiwanie, wojny, wojenki udowadnianie wyższości jednych świąt nad innymi. "Ranczo" fantastycznie to wszystko ukazuje. Tylko, mam wrażenie, że niektórzy w pogoni za śmiesznymi tekstami i scenami, nie dostrzegają prawdziwego sensu. I stąd komentarze, że "Ranczo" to już nie to samo, co kiedyś. A moim zdaniem jest jeszcze lepsze niż dawniej. Cały czas bawi. Choć może teraz w coraz większym procencie, jest to pewnego rodzaju "śmiech przez łzy". I parafrazując tu główną bohaterkę na koniec jeszcze dodam...
Bardzo kongratuluję całej Ekipie i jestem szczękliwy, że stworzyli "Ranczo", choć piesa krew mnie zalewa , że ten kraj jest taki, jaki jest. Ale czy bez tego ten serial byłby tak świetny ??

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

21 mar 2011, 20:29

Rai także się pod tym podpisuję. Już za wiele nie mam do opisania a nawet jeśli bym chciała to pewnie bym i tak nie umiała. Ranczo to nie jedynie śmieszne teksty i scenki. To sens,morał i wspaniale pokazana polska rzeczywistość, polityka i społeczeństwo. Bardzo podobał mi się ten cytat co napisałaś: "MY, RANCZERSI, KOCHAMY RANCZO "MIMO, ŻE...". Właśnie na tym polega nasza miłość do tego serialu. Więc tym co wątpią życzę innego nastawienia. Szczerze mówiąc też na początku byłam zawiedziona itd. Czego teraz bardzo żałuję ale zmieniłam zdanie.
Ranczo było jest i będzie! Bez względu na wszystko! :)
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Awatar użytkownika
amaliaxl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

21 mar 2011, 20:43

Nie mogłam uwierzyć, że Wójtowa oddała kluczyki??!! To mi nie pasuje do jej charakteru i temperamentu. Czekałam tylko, aż powie wójtowi tak, żeby mu poszło w buty, a tu taka pokora :( Poza tym byłam przekonana, że trzy takie babeczki wyjdą zwycięsko z każdej opresji!

Jednak ogólnie po każdym odcinku jestem pełna optymizmu. Skoro mieszkańcom Wilkowyj się tyle udało, to i ja dam sobie radę!
amelia

"Z miłości porzucił mnie. To kretyn"

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

21 mar 2011, 20:48

...Zyciak - no właśnie... :ok ja osobiście mam wieeelką nadzieję, że nasi: politycy, burmistrzowie, wójtowie, radni w gminach - zobaczą siebie w tych groteskowych sytuacjach... zastanowią się nad tym co robią i gdzie tu sens... takie moje ciche marzenie :whistle

Lucy to pięknie powiedziała w tym odcinku (do Haliny):

L: wiesz, ja naprawdę czuję, że ten kraj mój jest, ale skąd w nim tyle głupie ludzie - ciągle nie rozumiem
H: ale nie kocha się "za" tylko "pomimo, że"
L: bo ja taki PATRIOT-POMIMO jestem
H: jak my wszyscy, kochana, jak my wszyscy...

toteż ja, Rai - patriot-pomimo - ciągle mam nadzieję, że ktoś się w końcu przebudzi :friends
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 20:50 przez rai, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

21 mar 2011, 20:48

super odcinek nasze kochane ranczo wraca do formy oby tak dalej coraz lepsze jaja się dzieją :):P :lol: :lol: :yahoo

Awatar użytkownika
adi1995zGg
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

21 mar 2011, 21:26

amaliaxl pisze:Nie mogłam uwierzyć, że Wójtowa oddała kluczyki??!! To mi nie pasuje do jej charakteru i temperamentu. Czekałam tylko, aż powie wójtowi tak, żeby mu poszło w buty, a tu taka pokora :( Poza tym byłam przekonana, że trzy takie babeczki wyjdą zwycięsko z każdej opresji!

Jednak ogólnie po każdym odcinku jestem pełna optymizmu. Skoro mieszkańcom Wilkowyj się tyle udało, to i ja dam sobie radę!
Ja się strasznie zdenerwowałem że władza Haliny w domu znowu zaginęła :(
ale zobaczymy jak to będzie,może kupi sobie inne autko i nie będzie musiała liczyć na łaskę męża.

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 713 razy
Kontakt:

21 mar 2011, 21:43

Ania pisze:Druga to to, że jeśli ktoś zwalnia stołek radnego, na jego miejsce wchodzi kolejny kandydat z listy, a nie że nowe wybory mają się odbyć...
Nie wiem Aniu, czy się ze mną zgodzisz, ale Wilkowyje to raczej niewielka gmina. Słowa piosenki sugerują nawet, że "(...)nasza bardzo mała gmina Wilkowyje (...)". A zatem...

W artykule 192 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 1998 roku ORDYNACJA WYBORCZA DO RAD GMIN, RAD POWIATÓW I SEJMIKÓW WOJEWÓDZTW stwierdza się co następuje:
"W przypadku nieobsadzenia mandatów lub wygaśnięcia mandatu radnego rady w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców, wojewoda zarządza wybory uzupełniające."
Źródło
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

22 mar 2011, 1:13

admin pisze:W artykule 192 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 1998 roku ORDYNACJA WYBORCZA DO RAD GMIN, RAD POWIATÓW I SEJMIKÓW WOJEWÓDZTW stwierdza się co następuje:

"W przypadku nieobsadzenia mandatów lub wygaśnięcia mandatu radnego rady w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców, wojewoda zarządza wybory uzupełniające."
No chyba że :) No ale gmina składa się z kilku sołectw, więc nie wiem. Następnym razem policzę radnych, może ztutaj d się do czegoś przyczepić :P ;)

Aha, nikt chyba nie wspomniał jeszcze o czymś, co przypomina mi "Klan", "Pierwszą miłość" i inne telenowele...
Ta cholerna reklama herbaty MINUTKA, zepsuła mi całe moje "Ranczo", które tak szanowałam za to, że to jedyny niesprzedajny serial :lanie
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

22 mar 2011, 7:42

Ania pisze: Aha, nikt chyba nie wspomniał jeszcze o czymś, co przypomina mi "Klan", "Pierwszą miłość" i inne telenowele...
Ta cholerna reklama herbaty MINUTKA, zepsuła mi całe moje "Ranczo", które tak szanowałam za to, że to jedyny niesprzedajny serial :lanie
Minutkę z tego co pamiętam to mamy już od 3 serii, a w 4 sezonie pojawiły się lody koral. ;)
Mnie natomiast coraz bardziej denerwuje słowo PROW. :ireful
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

22 mar 2011, 9:05

a mnie Minutka nie denerwuje - bo czy ta herbata, czy inna - jakąś przecież codziennie pijemy, prawda ?
powiecie, że reklama, krypto- reklama i takie tam inne... no i co ? mamy wybór, i już !! jeśli Ranczo ma być osadzone w naszej rzeczywistości - niech piją herbatę jaką chcą :ok
tak jak używamy wielu innych produktów różnych marek... a co mają napisać na tych produktach ?? NO NAME ??
bardziej już drażni odwracanie produktów "tyłem", żeby nie było widać nazwy czy producenta... owszem, wiem dlaczego tak się dzieje, ale tego nie popieram.... i już - tak jak zakrywanie znaczków samochodów... tak trudno się domyślić jaka to marka ;)

a jeśli producent Minutki wspomógł finansowo powstanie kolejnych odcinków... ?? Dalej jesteście przeciw ?? :dzieki

Awatar użytkownika
Desert
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

22 mar 2011, 16:28

Co do minutki, to cieszy mnie bardzo, że w dialogach o nich nie mówią, albo nie powtarzają dokładnych słów jakie padają w reklamach tego produktu. Bo zdarzają się takie sytuacje, ale na szczęście sponsorzy naszego serialu tylko działają na nasze oczy :)
Tak samo - PROW - Agencja Rolnicza, dopłaty unijne itd... kalendarz w urzędzie gminnym wisi :) I już kilka razy można było go zobaczyć.
Ale tak sobie myślę, że o tych produktach to pogadajmy w innym temacie, który już powstał - produkty placement czy coś w tym stylu.
Dla mnie ten odcinek był bardzo zabawny i bardzo mądry. Wielka mądrość padła, tym razem z ławeczki przyszkolnej i z ust zastępczyni wójta - Haliny Kozioł. Że kocha się pomimo, a nie za coś!

ODPOWIEDZ