Ranczo odc. 55 Wielki powrót

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 713 razy
Kontakt:

10 lut 2011, 17:41

Ranczo seria 5.

Odcinek 3 (55) - Wielki powrót
Emisja premierowa: marzec 2011

Streszczenie odcinka:
Kandydatem na wakujące stanowisko radnego jest oczywiście były wójt. Łaska wyborcy na pstrym koniu jeździ, to że wójt poprzednie wybory przegrał, nie znaczy, że na stanowisko radnego nie ma szans. Zwłaszcza, że wielkie dzieło biznesowe wójta doprowadzone zostaje do finału – w Wilkowyjach otwarta zostaje apteka…

Ludzie o wąskich horyzontach wzruszają ramionami, apteka, cóż to wielkiego. Jeden Czerepach dalekosiężnie mądrość tej decyzji docenia – farmacja to dzisiaj piąta władza, a czasami, jak jej się spiralę kolejnej paniki z racji wydumanej epidemii udaje rozkręcić - wręcz pierwsza. Od razu przedsmak tego jest widoczny – były wójt bony rabatowe do nowej apteki rozdaje, tak matacząc, że wszyscy myślą, że rabat obowiązuje dopiero jak się na wójta w wyborach zagłosuje.

Równolegle parafia w finansowe tarapaty popada z racji nadmiernej dobroci wikarego Roberta, który potrzebującym co mógł rozdawał, nie patrząc, ile zostaje.

Poważne problemy ma też spółka handlowa Solejukowej, Hadziukowej i Więcławskiej, z tym, że te problemy biorą się akurat z sukcesu, który trudniej znieść czasem, niż porażkę. Rozbieżne ambicje pań prowadzą do karczemnej kłótni i niespodziewanego końca współpracy.

Wójt wybory oczywiście wygrywa, ale na tym nie koniec jego ambicji – na pierwszym posiedzeniu mistrzowski gambit przeprowadza, który daje mu niemal tyle władzy, co niegdyś.

Źródło: materiały prasowe TVP

[youtube]
[/youtube]
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

20 mar 2011, 21:10

Czy książka o pierogach podpisana była Kazimiera Solejuk ??
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

20 mar 2011, 21:13

NIe widziałem... Kazia Solejuk ? :D
Kozioł 2 lata czekał na kluczyki :) Szkoda, że tak skończyła się spółka.
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

20 mar 2011, 21:14

Odcinek bomba jedynie brakowało mi tu naszego tytułowego Rancza czyli dworku. Ale po za tym kłótnia spółki, ławeczka, wójt, Solejukowa i jej książka super! No i końcowa scena "Kulczyki"!" odjazd! Czuje się te dawne Wilkowyje. Jak już mówiłam jedynie dworku mi brakowało a tak po za tym extra, no i "Wesół". I racja książka była jako Kazimiera Solejuk. No i Czerepach który mówił jak dawniej. Co tu dużo mówić, nasze stare kochane Ranczo!
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

20 mar 2011, 21:17

Tak, w temacie postaci o Solejukowej jest o tym mowa. W jednym z wywiadów z Katarzyną Żak ona sama mówi, że Solejukowa ma na imię Kazimiera. Teraz mamy, wreszcie, tego potwierdzenie!

I jeszcze o odcinku. Dla mnie REWELACJA. Na gorąco po obejrzeniu zaryzykuje stwierdzenie , że to jeden z najlepszych odcinków "Rancza", nie tylko tej, ale i wszystkich serii ! yes Mistrzowsko przeprowadzona intryga ex-wójta. Fantastycznie ukazana stara prawda, że "mówiły jaskółki, że najgorsze są spółki" . Dla mnie fenomenalny odcinek!!! 8-) :yahoo
Ostatnio zmieniony 20 mar 2011, 21:20 przez zyciak, łącznie zmieniany 1 raz.

acess
Początkujący
Początkujący

20 mar 2011, 21:18

Powiem delikatnie i w wielkim skrócie :

Nie na to czekałem cały tydzień
Ostatnio zmieniony 20 mar 2011, 21:27 przez acess, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Patryk
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

20 mar 2011, 21:22

hm odcinek OK wg mnie za mało ławeczki,choć bardzo mnie zaskoczył prawie sparing Solejuka VS hadziuka no ale Stach ich powstrzymał :) widać z wójtem i jego autkiem karta sie odwróciła na nie korzyść wójtowej teraz wójt znowu będzie panował autkiem..
Ostatnio zmieniony 20 mar 2011, 22:20 przez Patryk, łącznie zmieniany 1 raz.
ranczo najlepszy serial pod słońcem
POZDROWIENIA Z CHEŁMA :]
[url=http://userbars.pl/Film-i-TV/Userbar/21081,Ranczo,fan.htm][img]http://img.userbars.pl/106/21081.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

20 mar 2011, 21:26

Hadziuka ;) Mało ławeczki, ale 0 dworku. No szkoda, miejmy nadzieję że to się zmieni. Ale jednak atmosfera wróciła. Intrygi Czerepacha, czyli to co dobre.
Załoga! Pajechali!

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

20 mar 2011, 21:54

Tak jak się spodziewałem - jak na razie brakuje wątków "ławeczki" (z wyjątkiem jednej sceny... swoją drogą co odcinek mamy tylko jedną scenę pod sklepem - ale akurat ta scena była przewidywalna) :(
Scena z "wdowim groszem" podobnie - baaardzo przewidywalna... :nea
Niby tyle dzieciaków Solejukowych pomagało sprzątać, a znowu zobaczyliśmy tylko Kaśkę.
Ale ogólnie odcinek jak dotąd najlepszy :ok Naprawdę fajnie się oglądało - oby tak dalej!
A spółka mam nadzieję, że nie upadła! :lol:

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

20 mar 2011, 22:03

Wpadłam w derpresję po tym odcinku, jakiś taki obcy "Ranczu".

Ale podobała mi się kłótnia i to że niedobre są spółki :) O wdowim groszu też. I scena jak Wójt prosi Michałową, żeby się z nim napiła. Wątek Lucy i rady gminy mi się nie podobał. A poza tym błędy formalne.
Przytoczę tu post z innego wątku. Jeden z Ranczersów napisał:
"Jedna istotna uwaga dla bezkrytycznych wielbicieli serialu. W odcinku 54 przygotowywana jest intryga mająca na celu pozbycie się uciążliwego radnego poprzez zawarcie z nim umowy świadczenia usług na rzecz gminy - taki radny (zgodnie z planem Czerepacha) rzeczywiście musi, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, złożyć mandat. Problem w tym, że z odcinka dowiadujemy się również, iż przewodniczącą rady gminy Wilkowyje jest ... dyrektorka szkoły (!) która w myśl przytoczonej ustawy tym bardziej nie może pełnić tej funkcji. W ten sposób cała intryga Czerepacha i pani wójt zupełnie traci wiarygodność. Wielki minus dla scenarzysty :(".

Słuszna uwaga. Druga to to, że jeśli ktoś zwalnia stołek radnego, na jego miejsce wchodzi kolejny kandydat z listy, a nie że nowe wybory mają się odbyć...
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

20 mar 2011, 22:11

Aha, zaskoczyło mnie, że policjant jest radnym :o Na ostatniej sesji go tam nie widziałam :lol:
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

20 mar 2011, 22:25

Według mnie najlepszy jak dotąd odcinek V serii. W końcu naprawdę poczułam dawne Wilkowyje. Wójt i Czerepach z nowu razem. Wójtowa i Więcławska odzyskały swój dawny wigor. Oczywiście scena w domu Hadziukowej-znakomita! Uśmiałam się strasznie. Doktor Wezół przez tyle lat będąc "pod pantoflem" swojej żony, a także eksWójta wreszcie nie wytrzymał. Podobała mi się scena ławeczkowa( szkoda, że tylko jedna) pokazująca prawdziwą męską przyjaźń...i ta melodia z odcinka "W samo południe". Genialne zakończenie w domu Wójta nawiązujące do ostatniego odcinka poprzedniego sezonu.
Ubolewam, że dworku brak, a Lucy zupełnie bez energii. Mam wrażenie, że gminą tak naprawdę rządzi Halina i Lodzia, a ona pozostaje w cieniu i nie potrafi dosadnie wyrazić swojego zdania. W poprzednich seriach pokazała, że ma charakterek i nie boi się eksWójta. Czyżby zaczynała powoli dawać za wygraną...? :scratch

Nie no...baardzo pozytywnie mnie nakręcił ten odcinek!!! "Geniusz" yes
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

20 mar 2011, 22:33

Ania ja wręcz przeciwnie, w depresje to wpadłam czego teraz żałuję po 53 odcinku. Miałam bardzo złe myśli które teraz zwracam. A co do Lucy faktycznie nie ma w niej energii,charakteru i chęci ale nie tracę nadziei i nadal Lucy to będzie moja ulubiona bohaterka. Zobaczyliśmy 3 odcinki jeszcze 10 przed nami! Jak już mówiłam odcinek super teraz tylko czekać na następne :)
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

20 mar 2011, 22:48

Black_Diamond podzielam Twoje zdanie.
Jak dla mnie to póki co najlepszy odcinek w 5 serii. Czekałam na niego.
Powraca dawny duet Czerepach + Wójt i ich intrygi. To niepokonany duet.

Lodzia jest rewelacyjna! Ubóstwiam ją :D Wyszła trzaskając drzwiami, a po chwili: "Przepraszam przeciąg"
Oj chyba się wójta trochę przestraszyła... Czyżby powoli kończyła się era kobiet w Wilkowyjach?

Scena końcowa najbardziej mi się podobała.
Odwróciły się role. Wójt znowu ma władzę nad Haliną, więc i samochód wraca do niego.
A scena wójta i Michałowej na tarasie wywołała miłe wspomnienia :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

20 mar 2011, 23:01

Książka jest podpisana: Kazimiera Solejukowa
Zdziwiło mnie nazwisko bo chyba powinno być napisane Solejuk.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

21 mar 2011, 8:26

A mnie jak dotąd brakuje pewnej miłej starszej pani, która w beznadziejnej sytuacji potrafiła wezwać na pomoc siły natury. Coś mi się zdaje że Lucy będzie wkrótce tej pomocy potrzebować. Scena z kluczykami nawet fajna, ale wydaje mi się że Halina jako zastępca wójta jest wyżej w hierarchii niż przewodniczący rady gminy. Wreszcie poznaliśmy imię Solejukowej, a ona sama wraz z Hadziukową urżnęły się nie gorzej niż kiedyś ich małżonkowie. Oj, porobiło się! :)
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

kamil22110
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

21 mar 2011, 10:00

TOP 20 POLSKA------odc. 55 Wielki powrót

* 1. M jak miłość . TVP2 8.33 mln
* 2. Ranczo . TVP1 7.85 mln
* 3. Ojciec Mateusz . TVP1 5.71 mln
* 4. Barwy szczęścia . TVP2 5.29 mln
* 5. Na dobre i na złe . TVP2 4.95 mln
* 6. Na Wspólnej . TVN 3.75 mln
* 7. Klan . TVP1 3.74 mln
* 8. W-11 Wydział Śledczy . TVN 3.73 mln
* 9. rodzinka.pl . TVP2 3.39 mln
* 10. Chichot losu . TVP1 3.26 mln
* 11. Plebania . TVP1 3.16 mln
* 12. 1920. Wojna i miłość .TVP1 2.98 mln
* 13. Detektywi . TVN 2.97 mln
* 14. Prosto w serce . TVN 2.89 mln
* 15. Przepis na życie . TVN 2.85 mln
* 16. Świat według Kiepskich . Polsat 2.85 mln
* 17. Pierwsza miłość . Polsat 2.84 mln
* 18. Linia życia . Polsat 2.60 mln
* 19. Szpilki na Giewoncie . Polsat 2.54 mln
* 20. Hotel 52 . Polsat 2.48 mln

KAMIL22110 -----------swiat seriali.pl
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 18:50 przez kamil22110, łącznie zmieniany 1 raz.

gafik3
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

21 mar 2011, 12:13

Heh, czy to 7.85 mln to oglądalność 55 odcinka|? Kurcze mała dość ;(

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

21 mar 2011, 12:56

Scena Hadziuka z Solejukiem świetna, jak na westernie :) Brakowało tylko rewolwerów. :D
Załoga! Pajechali!

wwz
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

21 mar 2011, 13:01

Rozczarowalem sie. Poki co najgorszy odcinek 5 serii. W 54 odcinku wraca klimat rancza a w tym kompletnie ginie. Mam nadzieje ze jeszcze sie rozkreci. Dwu letnia przerwa nie zrobila dobrze. Sceny na zapleczu apteki podlatuje troche pierwszymi odcinkami klanu. Wreszcie jest nasz wierzacy w medycyne i po pierwsze nie szkodzic doktor Wezol. Rozbawila mnie scena z doktorem Wesol i farmaceuta.

ODPOWIEDZ