Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

Odcinek 10: Porwanie

Forum poświęcone pierwszej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 1 do 13.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 367 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 712 razy
Kontakt:

20 wrz 2007, 16:31

Odcinek 10 ''Porwanie''

Popijając tanie wino, Hadziuk użala się Solejukowi nad marnym losem. Żona wystawiła go na pośmiewisko, zajmując się hodowlą kóz. Poza tym mężczyzna nie ma pieniędzy i czuje się źle. Nagle obaj wpadają na pomysł, by uprowadzić Amerykankę i zażądać okupu. Chaotycznie przeprowadzona akcja kończy się jednak sukcesem. Właściwie nikt nie zauważa nagłego zniknięcia Amerykanki. Nawet polonista Witebski bagatelizuje sprawę, choć wydawałoby się, że Lucy jest mu bardzo bliska. Jedynie Kusy martwi się o dziewczynę i robi wszystko, by ją odnaleźć.

[wrzuta-film]http://kylo69.wrzuta.pl/film/5l6ds92QIT ... rwanie_cz8[/wrzuta-film]
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009, 19:39 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Reklama

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

02 lis 2008, 22:04

odcinek najlepszy z pierwszej serii :D a dialogi Solejuka z policjantem powalające :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

02 lis 2008, 23:13

Ja także uważam, że to jest najlepszy odcinek serii. Komiczne, rozśmieszające do bólu brzucha dialogi, pierwsze prawdziwe zbliżenie Kusego i Lucy. :-)

Rozmowa Solejuka i Hadziuka na ławeczce- po prostu genialne, jak bym słyszał prawdziwych 'pijaczków'. Brawa dla Pana Kalusa i Pana Maciejewskiego za ich kunszt aktorski. :pada:
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

02 lis 2008, 23:27

Odcinek najlepszy w całej 1 serii moim zdaniem tak uwazam , to jest moj najlepszy odcinek z 1 serii
Extra dialogi,cytaty,sceny :) Rewelacja
Najlepsze sceny jakie mi sie podobały to rozmowa Solejuka z Policjantem,Rozmowa Hadziuka z Solejukiem przy pisaniu anonimu o Porwaniu :),Rozmowa Hadziuka i Solejuka z Ambasadą Amerykańską w Budce Telefonicznej,Końcowa scena gdy Kusy daje po pysku Hadziukowi i Solejukowi za Porwanie oraz najlepszy cytat Wioletki "Piwo Do Odebrania" to było Extra :)
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

03 lis 2008, 11:45

Dla mnie to również najlepszy odcinek pierwszej serii. Kusy poświęca się dla Lucy i przestaje pić. Wydaje mi się że to już w tym odcinku zaczyna coś pomiędzy nimi iskrzyć. A najlepszy dialog dla mnie, to gdy Solejuk rozmawia z policjantem o kocyku :-D
"Z Gór wracałem, gdy Ty odszedłeś w góry niebieskie,
I zabrał Cię wóz z widokiem na Bieszczady..."

" Cholera!, całego psa mi zabrudził!"- Lucy
"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."- Lucy

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

03 lis 2008, 12:44

Nie mogę powiedzieć, że to mój ulubiony odcinek, ale moich dzieci - na pewno. Niektórym osobom już opowiadałam jak mój, wówczas siedmioletni, syn wrzasnął kiedyś w pewnej knajpie w Zakopanem na całe gardło: "Piwo do odebrania!". Pewnie się dziecku skojarzyło ponieważ wystrój był nieco podobny. Zrobił wtedy niezłe wrażenie ponieważ stołowała się tam akurat spora ekipa pracowników budowlanych i zauważyliśmy pewnien błysk zainteresowania.
W ogóle jest to odcinek, którego dialogi znamy prawie na pamięć. Szczególnie godne zapamiętania są rozmowy Solejuka z Hadziukiem (na ławeczce, w budce telefonicznej, przed szopą Więcławskiego). Natomiast scenkę "z kocykiem" można oglądać na okrągło. :-D
Nie zabrakło oczywiście wzruszających elementów - Kusy rzucający picie dla Lucy :-D
No i było też coś dla miłośników medycyny w wykonaniu doktora Wezóła. Ogólnie odcinek świetny (jak zresztą cała pierwsza seria)
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

03 lis 2008, 20:07

Odcinek jeden z najlepszych w I serii :-D Solejuk i Hadziuk są niepokonani :mrgreen:
Co do do moich ulubionych scen to jak Lucy się odnajduje i spotyka Kusego :ups: , rozmowa Hadziujowe, Solejukowej i Lucy w stodole...no, wspomniany wcześniej "kocyk" no i oczywiście świetna końcowa akcja Kusego :evil:
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

miły
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

03 lis 2008, 21:03

Wspaniałe kino akcji połączone z fantastycznym chumorem, dialogami które rozśmieszają do łez, według mnie to jest o niebo lepsze od tej zbiorowej sieczki którą nam serwuje obecnie TVP.
Hadziukowa i Solejukowa niczym "Aniołki Charliego" tropiące złoczyńców tyle że swojskie i bardziej realne.
Nieudaczni porywacze wzbudzający w nas gromki śmiech.
Wójt który mówi "Czy miałbym zostać terrorystą kiedy już jestem wójtem".
Japycz użalający się nad Hadziukiem że ma wątrobę a używać jej nie może.
Kusy walący w pysk "porywaczy" i wspólnie z Violetką zwalający winę za całą awanturę na nich.
Radość Kusego i Lucy z jej odnalezienia.
W tym jednym odcinku zawarte zostało tyle co w innych serialach zabrałoby ciągnące się jak guma do żucia odcinków dziesięć.
To co widzę w Wilkowyjach
na me zdrowie dobrze sprzyja.
Stres i nerwy mi ukoi
po dniu ciężkim mili moi.
Zamiast prosić Goździkową
co w reklamach jest ozdobą.
Spójrz na piękne Wilkowyje
a ból głowy szybko minie.

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

03 lis 2008, 22:22

świetna jest rozmowa Kusego z Witebskim podsumowana "on jej nie kocha...." :super:

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

04 lis 2008, 10:22

Miły- przyznaję Ci całkowitą rację , odcinek aż skrzy się od zdań , powiedzonek i dialogów . Zacytowałeś chyba najciekawszą wypowiedź wójta . W całości brzmi ona tak:
WÓJT
Porwana? Chyba bym głupi był, żeby się na Amerykę porywał! Żebym tak końca kadencji nie doczekał, jak ja mam z tym co wspólnego! Wystarczy, że mnie kontrola z Unii grozi! Jeszcze mi tu CIA, departament stanu czy inna cholera potrzebna! W łeb się puknijcie i zastanówcie, po co mnie terrorystą być, jak ja już wójtem jestem?!
A swoją droga masz niezłe zacięcie poetyckie - gratulacje.

Awatar użytkownika
Ruda_Paskuda
Początkujący
Początkujący

04 lis 2008, 19:24

Odcinek jeden z najlepszych
Porywacze nieziemscy a teksty - perełki!
No i Kusy.... po całości - rozmowa z Witebskim, decyzja o wzięciu się za siebie, aż do wymierzenia sprawiedliwości porywaczom - :super:
Na miłość nigdy nie jest za późno. Za to na samotność zawsze jest za wcześnie.
-------
W górach jest wszystko co kocham...

Awatar użytkownika
eskel11
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

30 maja 2009, 20:00

dla mnie najlepszy odcinek bo do tego momentu Kusy zrozumiał ile dla niego znaczy Lucy :) szczególnie podobała mi się kwestia w końcówce jak Kusy przywalił Hadziukowi i Solejukowi i wszedł policjant i na pytanie bywalców ławeczki dlaczego che ich zgarnąć on odpowiedział :
Hadziuk ja 12 lat służby mam za sobą i powiem żeby cuś takiego żęby jeden trezźwy na dwóch pijanych się żucił to jeszce się nigdy nie zdarzyło. DLATEGO !
Pamiętacie :) :P
jeżeli wójt chce pracować na obczyźnie to zapraszamy, chociaż będzie ciężko, bo za granicą do pracy to jakieś kwalifikacje są potrzebne. :)

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

30 maja 2009, 21:24

Odcinek najlepszy z 1 serii poza dwoma ostatnimi. Piękne jak Kusy szukał Lucy.. tylko on jeden! On sam tylko z psem jej szukał. Witebski zachował się łagodnie mówiąc nieodpowiednio najpierw pogonił Kusego, a potem kiedy dostał list, zadzwonił do niego i.... no właśnie i nic nie interesował się wcale Lucy, która biedna siedziała związana z myszami w stodole XP a Kusy wziął sie w garść i wytrzeźwiał ze zmartwienia przy niewielkiej pomocy medycyny. Ciekawe ze zmartwienia czy miłości??? Bo nie da się ukryć, że już wtedy był w Lucy zakochany, myślę że z jednego i drugiego, wspaniała scena kiedy Kusy znajduje Lucy i rzucają się sobie w ramiona. Oczywiście wspanały finał w knajpie. Ilekroć kiedy oglądam ten odcinek nasuwają mi się te słowa:

"Aby pokochać jakąś rzecz, wystarczy sobie powiedzieć, że można ją utracić. "
Gilbert Keith Chesterton
widać nie tylko rzecz...

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

31 maja 2009, 16:58

paulina1993_93 pisze:Bo nie da się ukryć, że już wtedy był w Lucy zakochany, myślę że z jednego i drugiego, wspaniała scena kiedy Kusy znajduje Lucy i rzucają się sobie w ramiona.
To moja ulubion scena w tym odcinku :puppyeyes:
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

tom140
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

01 cze 2009, 19:22

mój ulubiony cytat

"Gdzie teraz?" - Hadziuk
"Za granicę! Najlepiej tam gdzie jaki bandyta rządzi!" - Solejuk

Awatar użytkownika
LubieRanczo:)
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

02 lip 2009, 20:08

odcinek superr :thumbup: :thumbup:

a ten polonista Witebski to jakiś dziwny jest przyłazi do lucy zawraca jej głowe a potem on ma ją w nosie to szczyt wszystkiego beszczelny dureń :crazy: xD
"To tylko sny szalone sny .."

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

08 lip 2009, 19:25

Odcinek kapitalny, ale mało w nim postaci ;D
Ten dialog zawsze mnie rozbraja:
Solejuk: Łatałem dziury.
Stasiek: W jakim celu?
Solejuk: Żeby nie było...
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Wojtek18
Super User
Super User
Podziękował(a): 4 razy

08 lip 2009, 19:32

Ten odcinek bardzo mi się spodobał. Hadziuk i Solejuk obmyśleli ich zdaniem świetny plan
ale nic z tego nie wyszło.Ale było śmiesznie.
Wojtek

Awatar użytkownika
MM
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

14 lip 2009, 2:21

- A jak te śmieci znajdę poźniej w lesie, to już teraz czuj, że nogów w du*** nie masz!
- Śmieci?! Taaaki kocyk?!

Genialny dialog, scenę z kocykiem mogę oglądać bez przerwy! :D
Wilkowyje nie pomyje!

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

14 lip 2009, 10:39

MM pisze:to już teraz czuj, że nogów w du*** nie masz!
haha ja często te słowa cytuje mojemu bratu jak mnie wkurzy :hihi:

ODPOWIEDZ