Odcinek 1: Spadek

Forum poświęcone pierwszej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 1 do 13.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
maja-darek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy

04 lut 2016, 11:43

Za pierwsze 4 serie pokochałem ten serial najbardziej!! MEGA odcinki, które znam absolutnie na pamięć :) Pozdrawiam wszystkich ranczersów!

RANCZO jest tylko jedno! dARiusZ
dAriuSz

Reklama

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

04 lut 2016, 18:12

Nie można sobie odmówić oglądania tych cudownych odcinków pierwszej serii. Ten należy do najlepszych. Trzeba tylko opuścić początkową scenę rozmowy Lucy z Jerrym , jeszcze na dworcu PKS w Warszawie. Lucy opowiada, że świat jej się załamał, została porzucona przez męża. Zaraz się kojarzy, ze ona po 9 latach postąpi identycznie. Też porzuci kochającego męża i wyjedzie na drugi koniec świata.
Ale potem już same cudeńka. Wspaniale pokazana atmosfera polskiej wsi i żadnej polityki. Świetne zdjęcia ryneczku, na który wjeżdża autobus PKS, z którego wysiada Lucy. To była pierwsza scena, dzięki której zacząłem oglądać Ranczo. Potem pierwsze wrażenia Lucy jak zobaczyła dworek. Jej słowa jak tu pięknie jak ogląda park, ale najpiękniejsze zdjęcia parku i domku są o brzasku (ekipa, aktorka i reżyser musieli bardzo wcześnie wstać).
Pierwsze spotkanie Lucy i Kusego też zachęca do oglądania serialu. Oboje aktorzy tak grają, że zaraz wzbudzają sympatię widza. Lucy uśmiechnięta, radosna, takie ciepło bije z tej postaci. Kusy to taki sympatyczny menel.
Piękna scena , jak Lucy przyśniła się prababcia. Gra ją ikona polskiego kina pani Danuta Szaflarska, wtedy miała już skończone 90 lat. Za dwa dni skończy 101 lat, wspaniałe. Myślę, że każdy Polak pamięta jej piękną urodę z filmu „Zakazane piosenki”
W krótkich scenach poznajemy też inne postacie serialu. Najpierw ławeczka z nieodżałowanym Leonem Niemczykiem jako Janem Japyczem. Sklep Więcławskiej, która już ostrzega Lucy, żeby nie dała się wykiwać wójtowi przy sprzedaży dworku. „Wójt napalony jest na ten dworek jak szczerbaty na suchary”. Policjant Stasiek w zabawniej scenie z pchłami Hot-doga w samochodzie, i babka zielarka, która już broni Lucy. Na dodatek apodyktyczna żona wójta , z fantastycznie zagranym pytaniem – „kupiłeś ?”
Cały odcinek to wstęp do serialu, aż się chce oglądać.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 296 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 140 razy

08 lip 2016, 20:52

Oj , pierwszy odcinek i cała seria 1-13 ...Wielki sentyment , uwielbiam uciekać od zgiełku miasta i rzeczywistości. Uwielbiam widok ławeczki i sklepu przed remontem i :)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

11 lip 2016, 22:20

...Ten surowy klimat Wilkowyj:)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

14 lip 2016, 18:43

Witam Państwa...jest już rok 2016 a ja ciągle z sentymentem wracam do 1 odcinka. Lucy wysiada z autobusu i zaczyna się mój ukochany serial...Pozdrawiam:)
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

30 sie 2016, 11:21

jacek pisze:Witam Państwa...jest już rok 2016 a ja ciągle z sentymentem wracam do 1 odcinka. Lucy wysiada z autobusu i zaczyna się mój ukochany serial...Pozdrawiam:)
Dokładnie jak to przeleciało ... ja na jesień/zimę zaczynam serial od początku :zadowolony: wiadomo,że większość scen zna się na pamięć,ale serial przyciąga na nowo :)
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

04 wrz 2016, 17:35

Oj przeleciało...Tyle lat ale pierwsze dwie serie darzę największym sentymentem. Wszystko w jest jeszcze takie surowe ...Takie swojskie. Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

04 wrz 2016, 22:24

Dokładnie, swojskie ;)
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

04 wrz 2016, 22:47

Taka myśl , ten widok sklepu z pierwszych odcinków , dworek przed remontem ...Oj jakoś najbardziej lubię:)) . Pzdr

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

05 wrz 2016, 18:58

I szkoda ,że Lucy dopiero wczoraj nie wysiadła z PKS :)) Tyle lat minęło::((

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

06 paź 2016, 10:01

Świetny początek serialu! Podobało mi się jak cała wieś plotkowała o Amerykance. Wójt też świetnie wypadł najpierw w rozmowie z żoną, a potem zlecając ważną misję Pietrkowi :D Ten odcinek był bardzo klimatyczny. Na bonusowy plus rozmowa z Jerrym- w innych odcinkach nie było amerykańskich kwestii z polskimi napisami. I jeszcze tak ogólnie, o kilku odcinkach, nie tylko o tym- bardzo mi się podoba, jak Proboszcz się wkurza o wszechobecny samolot-niszczyciel :D

10/10

ODPOWIEDZ