Odcinek 1: Spadek

Forum poświęcone pierwszej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 1 do 13.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

31 mar 2012, 21:05

Jeden z najważniejszych podpunktów Podstawy Serialowej Ranczersa :lol:
Po każdym pierwszym i ostatnim odcinku każdej serii, od razu uruchamiam komputer i włączam pierwszy odcinek. Miło powspominać :)
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Reklama

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

23 wrz 2012, 14:35

Oglądnąłem sobie wczoraj odcinek 1 Rancza i zobaczyłem po raz kolejny jak to wszystko się zaczęło:)

Coś pięknego..
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

bezkregowiec
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 7 razy

03 gru 2012, 18:58

1 i 2 odcinek się nigdy nie znudzą...

piterkks67
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

05 mar 2013, 20:00

Powiedziałbym, że ogólnie ranczo nigdy się nie znudzi :) :) :)

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

17 mar 2013, 12:29

Ten odcinek jest najlepszy. Własnie on zapowiadał ze Ranczo bedzie bardzo interesującym serialem

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

14 sie 2013, 8:09

Miło tak znowu usiąść i zobaczyć jak to wszystko się zaczęło. Piękne sceny, kiedy to Lucy jedzie autobusem do Wilkowyj i potem w dworku kiedy widzi go po raz pierwszy. I ta scena w której przed Lucy otwierają się drzwi i widzi ten piękny park - cudowne! Potem też było wspaniałe jak Kusy pierwszy raz zobaczył Lucy, jak patrzył wtedy na nią za rogu, wzruszający moment. Myślę, że wszystko to co czułem podczas seansu nie opiszą żadne słowa. Dziękuję Bogu że taki serial powstał.

Deleted User 1816

23 mar 2014, 9:52

odcinek kultowy, taki troszkę inny od wszystkich pierwszych odcinków pozostałych serii, wprowadzający w tematykę serialu ale nie tak na siłę tylko wszystko dzieje się tak fajnie, łagodnie i naturalnie.
Jak dla mnie bezcenna scena jak Lucy jechała autobusem.

Wiktoranczo
Nowicjusz
Nowicjusz

03 lip 2014, 19:19

Bardzo fajny odcinek i lubię go oglądać

Awatar użytkownika
arturo23
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

28 lip 2014, 13:52

mc_flay pisze:odcinek kultowy, taki troszkę inny od wszystkich pierwszych odcinków pozostałych serii, wprowadzający w tematykę serialu ale nie tak na siłę tylko wszystko dzieje się tak fajnie, łagodnie i naturalnie.
Jak dla mnie bezcenna scena jak Lucy jechała autobusem.
ta scena była najlepsza, i ta muzyka.... bezcenne!

-- 28 lipca 2014, o 13:54 --
piterkks67 pisze:Powiedziałbym, że ogólnie ranczo nigdy się nie znudzi :) :) :)
Ranczem nie da się znudzić, ja mogę oglądać ten sam odcinek po kilka razy i nadal jest dla mnie pełen humoru i zabawnych zwrotów akcji, RANCZO the best!

thebestone
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

08 wrz 2014, 1:30

Zawsze tak jest, że pierwszy odcienk z perspektywy nowych, wielu innych, wydaje się być w porównaniu do nich taki jeszcze do nie do końca obmyślony...

-- 10 września 2014, o 17:29 --

Świetny odcinek :)`

KatarzynaZwoli
Nowicjusz
Nowicjusz

04 gru 2014, 15:28

Pierwszy odcinek jest bardzo specyficzny i widać po nim różnicę ładnych kilku lat w kręceniu :) W ostatnich odcinkach jakość obrazu jest mega dobra a w tych pierwszych taka sobie. Oczywiście najważniejsza jest przyjemność z oglądania bo mogę do niego wracać każdego wieczora :)

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

20 maja 2015, 12:43

Pierwszy odcinek wprowadza nas w całą historię :) Jest świetny, a zawsze mija mi bardzo szybko. Oglądałam go wiele razy.

Najlepsze cytaty:
"A ty za to, że nie chcesz z bułką, będziesz Hot Dog nazywał się" - Lucy :śmiech: ( o wiele lepsze imię niż Hindus :oki: )
"Napalony na ten dworek, jak szczerbaty na suchary" - Więcławska do Lucy o Wójcie :śmiech:
"Radzę niech pan szybko jedzie, bo on ma z tysiąc pchłów" - Lucy do Staśka o Hot Dogu :śmiech:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

20 maja 2015, 19:32

Odcinek wprowadzający. Zawsze miło do niego powracam. :) Klimat niezapomniany, oryginalny, nie do powtórzenia. Wiele się zmieniło, naprawdę wiele. Kiedyś odcinki jakoś dłużej trwały, teraz za szybko mijają. :płacze:

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

06 cze 2015, 21:28

Tomek pisze:teraz odcinki za szybko mijają. :płacze:
Też mam takie wrażenie... :płacze: Odcinki stanowczo za szybko mijają :pałka: Poza tym pamiętam, jak przed chwilą usiadłam przed TV, by obejrzeć 1 odcinek IX serii.... A JUTRO JUŻ 13! :zdziwiony:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

15 cze 2015, 15:21

Pierwszy odcinek jest u mnie zdecydowanie w czołówce. Dziś już nie wiem który raz z kolei zasiadam do Rancza od początku. Uwielbiam scenę jak Lucy wstaje rano po przespanej nocy w domu babci i wychodzi na podwórko, które wygląda mega malowniczo i w 100% oddaje obraz pięknej, polskiej wsi. Aż by się od razu chciało tam być.

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

15 cze 2015, 17:32

Sieradzak pisze:Pierwszy odcinek jest u mnie zdecydowanie w czołówce. Dziś już nie wiem który raz z kolei zasiadam do Rancza od początku. Uwielbiam scenę jak Lucy wstaje rano po przespanej nocy w domu babci i wychodzi na podwórko, które wygląda mega malowniczo i w 100% oddaje obraz pięknej, polskiej wsi. Aż by się od razu chciało tam być.
Ja ten pierwszy odcinek obejrzałem dopiero w połowie marca tego roku. Ja facet, dla którego nieodłącznym atrybutem przy oglądaniu TV jest pilot, naciskany z częstotliwością kilka razy na minutę i zatrzymujący się dłużej na programach historycznych i typu discovery. W ciągu tych kilku lat zatrzymywałem się na chwile nawet na Ranczu (teraz poznaje niektóre krótkie fragmenty). Ale nagle trafiam na pierwszy odcinek,jak Lucy wysiada z plecakiem z PKSu, gdzie czeka na nią Mroczek,a więc teraz znam główną fabułe serialu. Cóż pilot dalej idzie w ruch i oblatuję kolejkę różnych programów i trafiam na scenę w której Lucy pyta się skąd Kusy miał oko na 3 taczki.I czy gra obu aktorów to powoduje, tacy nieznajomi, a tacy serdeczni dla siebie, że się zatrzymuje na dłużej.
Do tego dochodzi prośba Lucy, żeby jednak nalał jej krzaklówki, po opowieści o stracie domu. Toż to jest moja historia z reala.Też straciłem dom. Obudził nas kupiony przez żonę 2 tygodnie wcześniej mały piesek. Ja zdążyłem ubrać papcie, moja kochana żona boso i w koszuli, pózną jesienią uciekamy wśród ognia i trzasku pękających szyb na ulicę. Ja natychmiast cofam się do płonącego domu po kluczyki do samochodu, aby umożliwić dostęp straży pożarnej. Odjeżdzam dalej spod domu i pakuję żonę do samochodu, żeby dalej nie marzła. No i ja wariat wchodze ponownie do tego domu zabrać najcenniejszą pamiątkę, książkę-album o historii mojej rodziny z zdjęciami z którego najstarsze pochodzi z 1903 roku. Wracam do samochodu, a tam pomimo, że jest ciemno, niedziela przed 6 rano, już zjawiają się sąsiedzi. Któraś miała nieużywana a kupioną bieliznę dla żony,potem jakiś dres ,ktoś mi przyniósł kurtkę. Zanim straż przyjechała -nie ma już strychu i piętra. Po jej odjeździe pomimo niedzieli, kilkadziesiąt osób przez kilka godzin pracowało przy ratowaniu dobytku tego co zostało jeszcze na parterze i udało sie uratować, i przechowują w swoich domach.Za chwilę ktoś przynosi śniadanie,po paru godzinach jest obiad i nie tylko dla nas,ale dla wszystkich pracujących. Niektórych nawet nie znam i do dziś nie mogę podziękować. Ale już na wieczornej mszy ksiądz proboszcz w naszym imieniu DZIĘKUJE wszystkim , którzy pomagali. Wzruszające prawda.
Konkluzja jest jedna ja musze oglądąc cały ten serial, choć dopiero po takim czasie. I potem przychodzi odcinek 27 i pytanie Wioletki -"Ty mnie rozumiesz Kusy". A ja wam wszystkim życzę , żebyście w tym zakresie ani Kusego , ani Wioletki ani mnie nie zrozumieli.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Zimny10
Nowicjusz
Nowicjusz

04 sie 2015, 10:09

Mam również sentyment do 1 odcinka. Od razy było widać, że Kusy i Lusy będą razem.
[url=www.banasmarcin88.wordpress.com/2015/06/08/nie-polecam-desmoxanu-dlaczego-moja-opinia-na-jego-temat]www.banasmarcin88.wordpress.com/2015/06/08/nie-polecam-desmoxanu-dlaczego-moja-opinia-na-jego-temat[/url] oraz [url=www.tomekmazowiecki86.wordpress.com/2015/07/26/tabex-nie-dziala-opinia-na-temat-tych-tabletek]https://tomekmazowiecki86.wordpress.com/2015/07/26/tabex-nie-dziala-opinia-na-temat-tych-tabletek[/url]

Awatar użytkownika
Bezimienny
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

18 wrz 2015, 10:37

Serial już od pierwszego odcinka trzymał wysoki poziom, można było pośmiać się, a i wciągał itd. Dworek jeszcze w ruinie, ale Lucy się zawzięła i spędziła noc. No i okazało się, że została.

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

02 lut 2016, 17:29

Wczoraj TVP seriale po fatalnym odcinku 117 znowu wraca na początek i pokazuje wspaniały odcinek 1. Tylko jak tu oglądać dalej jak rodzi się miłość Lucy i Kusego (to już czuć w tych pierwszych scenach w zrujnowanym dworku), jak ten najpiękniejszy wątek serialu w IX serii się, aż tak źle skończy. A na odwrócenie tego negatywnego obrazu ich miłości , trzeba czekać , aż półtora roku.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

02 lut 2016, 21:57

Te pierwsze odcinki można oglądać bez końca, pomimo, że wszystkie sceny na pamięć znam. Dziś będzie straszenie Lucy w dworku, ale wcześniej Wójt przeprowadzi próbę na Wójtowej :D :D :D
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

ODPOWIEDZ