Ranczo - książka

Forum poświęcone pierwszej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 1 do 13.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

24 lut 2014, 17:15

Jak dla mnie w powieści jest za mało(można powiedzieć, że ich nie ma) opisów strojów bohaterów.

Reklama

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 539 razy

24 lut 2014, 18:57

Dziś skończyłem czytać książkę, zajęło mi to 15 dni w związku z olimpiadą. A dlatego, że interesuję się statystyką zrobiłem też statystykę z czytania książki: :P (tak jak inni robili już z długością scen czy odcinków w serialu :P)

OTO STATYSTYKA:
Spoiler:

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

28 lut 2014, 15:44

Ranczerka21 pisze: Bez przesady, przeczytałam książkę i nie ma tam zwrotów typu: Halina wstaje albo siada... Wszystko opisane jest w odpowiedniej formie czasu przeszłego. Poza tym wiadomo było od początku, że książka będzie odzwierciedleniem pierwszej serii, więc normalne, że wprawny Ranczers większość zna na pamięć :) W każdej powieści pojawiają się opisy zachowania postaci (tak samo tutaj - np.: Halina wstała i poszła do kuchni, a wójt coś tam zrobił) dlatego nie sądzę, żeby to był jakiś błąd.
Nie twierdzę, że to błąd. Powieść dla mnie jest zwyczajnie słaba. Wydaje mi się, że o jej wydaniu zdecydowały względu finansowe... Zresztą to do ostatnich losów Rancza niestety podobne. Była już ARiMR w niemalże każdym odcinku. Była UE w co piątej scenie...

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

28 lut 2014, 16:52

W każdym serialu czy filmie jest lokowanie produktu, takie czasy, do produkcji potrzeba sponsorów niestety. W Ranczo i tak nie jest jeszcze tak źle, w niektórych to już do przesady pokazują te wszystkie produkty...

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

28 lut 2014, 19:23

Nie tanieje czasami ta książka w księgarniach :?: :D
Nie kupowałem jeszcze bo na razie i tak nie mam czasu czytać ;)
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

01 mar 2014, 11:44

Przeczytałam książkę – czytałam ją wolno bo to była sama przyjemność – przecież praktycznie te dialogi to znam na pamięć – to tylko sprawdzałam czy wszystko się zgadza, a jak się nie zgadzało to tylko działało na plus – bo to pokazywało jakie zmiany do wersji scenariusza wprowadził reżyser czy sami aktorzy – bo często na spotkaniach mówili, że w trakcie nagrywania coś ktoś innego powiedział czy zrobił i tak zostawało. Widać też które sceny zostały całkiem wyrzucone z serialu – większość chyba z braku czasu bo były całkiem fajne.
Jeżeli miałabym mieć jakąś uwagę do książki to taką, że jest ona adresowana chyba tylko do ludzi, którzy oglądali serial, bo gdy ją czytałam to widziałam aktorów, ich emocje, mimikę, gesty – dzięki czemu odbiór danej sceny jest pełny, dla osoby która nie oglądała serialu są tu luki no bo jest to praktycznie spis dialogów z małymi wstawkami. Taki przykład – dla mnie jedna z najpiękniejszych scen pierwszej serii – gdy po nocnej kłótni Kusy idzie do dworku z przeprosinami i kwiatami dla Lusy – przecież w tej scenie aż kipi od emocji, napięcia, skrępowania – widać to budzące się między nimi uczucie – a w książce jest to zwykła niewiele mówiąca scena. W ogóle w całej książce to jest może kilka zdań na temat tego co czują bohaterowie – zwłaszcza w tym poruszonym przeze mnie wątku – uczucia między Lusy i Kusym – w serialu to widzimy – w książce tylko się domyślamy. Dalego moim zdaniem – dla nas sympatyków i „oglądaczy” Rancza ta książka to super sprawa dla „zwykłych” czytelników, którzy nie oglądają telewizji a czytają może być nie do końca zrozumiała – dlatego gdyby scenarzyści mieli zamiar wydawać dalsze części to trochę więcej opisów uczuć bohaterów by się przydało.
Tak mi się wydaje, że najwięcej przemyśleń to jest Wójta – chyba że tak jak pisze w opisie książki – jest to książka o Wójcie!
:)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

01 mar 2014, 13:34

Zgadzam się z Bogna23 w stu procentach. Też przeczytałem ją całą i w wielu miejscach, jakbym nie oglądał wcześniej, to bym raczej nie zrozumiał. Ale, że pierwszą serię mam w jednym paluszku to wyobrażałem sobie sceny i miałem je przed oczami. :) No i z chęcią bym poczytał dalsze części, mam nadzieję, że się ukażą. :)

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

02 mar 2014, 13:11

To może teraz ja :D
Książkę przeczytałam już jakiś czas temu. Na prawdę jest to luźna powiastka, którą można przeczytać bardzo szybko.
Dla mnie powieść jest niesamowita pod tym względem, że zna się na pamięć dykcję i ruchy aktorów z pierwszej serii serialu.
Można czytać to ze zrozumieniem, a wstawki typu "Halina podeszła do okna" - dla Ranczersa nie są potrzebne. Przecież każdy wie, że w takim czy innym momencie ta Halina wstaje i idzie :D "pasta farfalla carbonara" :D
Niemniej jednak, jeśli chodzi o strukturę powieści, warto byłoby jednak dodać pewne opisy przeżyć postaci. Niekoniecznie opisów przyrody, które kojarzą mi się permanentnie z Henrykiem Sienkiewiczem, ale coś jeszcze więcej niż didaskalia ze scenariusza :D Powieść byłaby wtedy bardziej zrozumiała dla czytających, którzy Rancza na pamięć - tak jak my - nie znają.

Ocena 9.9/10.0 :good: Prosimy o więcej powieści z innych serii :D

Tą 0.1 pkt odejmuję za brak osoby która korektorowała tekst: wstawki typu "Kusy wstaje", literówki i czasem brak jakiegoś słowa powinny być jednak poprawione :zdziwiony:
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

02 mar 2014, 13:36

Justyś pisze:

Tą 0.1 pkt odejmuję za brak osoby która korektorowała tekst: wstawki typu "Kusy wstaje", literówki i czasem brak jakiegoś słowa powinny być jednak poprawione :zdziwiony:
Oj bardzo dużo było literówek itp. Ja rozumiem, że kilka się może gdzieś zawieruszyć, ale tutaj było z kilkadziesiąt.

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

06 mar 2014, 19:19

Jeżeli ktoś jeszcze nie posiada książki, a chce ją mieć, to już od dziś powieść jest dostępna w sklepach Biedronka :) Tak z ciekawości zajrzałem dziś rano do Biedronki, aby zobaczyć czy są książki i owszem są. Co ciekawe rano jak byłem to widziałem może z 10 sztuk, a jak byłem w Biedronce z godzinę temu to były już tylko 3 sztuki. Także widać, że sprzedaje się i to bardzo dobrze :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

06 mar 2014, 19:28

No to przepłaciłem :(

Awatar użytkownika
Tova
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

09 mar 2014, 18:20

Na stronie Empiku jest za 29,99 zł. A w Biedronce nie widziałam, szkoda bo może bym sobie kupiła ;-)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

09 mar 2014, 19:59

Byłem ostatnio w dwóch Biedronkach i nie widziałem. Nad książkami wisiał plakat z tytułami książek i było też Ranczo. Ciekawe czy nie dostarczyli czy aż taką popularność miało, że bardzo szybko wyprzedali.

Awatar użytkownika
kamil159
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

09 mar 2014, 20:19

U mnie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. ;) W księgarni pytałem dziś, tak z ciekawości i uzyskałem odpowiedź, że dostarczyli we wtorek a w piątek już nie było. W Biedronce byłem wczoraj: było mniej więcej 25 egzemplarzy. Dziś poszedłem: zostały 7. :lol:

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

10 mar 2014, 18:12

Nowiutka, świeżutka recenzja Rancza :D

knigoholiczka napisał(a):

"Ranczo"- Robert Brutter, Jerzy Niemczuk

"O czym jest książka? Po prostu o życiu. Zwyczajnym życiu mieszkańców Wilkowyj, małej miejscowości na wschodzie Polski.Ale też nie brak w niej humoru, niekiedy trudno powstrzymać się od śmiechu. Wilkowyje to mała wioska w której najważniejszymi osobami są wójt i proboszcz. Nie brak też problemów miejscowej ludności, nie oszukujmy się- w większości ludzi biedniejszych i prostych. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia- do Wilkowyj przyjeżdża prawdziwa Amerykanka! Co będzie się działo? Czy społeczność ją zaakceptuje?"

CAŁA RECENZJA
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
lenzo
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

27 gru 2014, 13:08

Ostatnio zacząłem czytać i muszę przyznać, że świetnie się czyta . Jest trochę zmian w stosunku do serialu ale raczej drobnych. Najbardziej jednak zwróciła moją uwagę wpadka gdzie Lucy przychodzi do Solejukowej z pobitym Szymkiem i wtedy Solejukowa mówi do Lucy ,że ma 8 dzieci(strona 145) a przecież ma tylko 7.

ODPOWIEDZ