[problemy] Zadbajmy o zwierzęta!!

Po lekkich, łatwych i przyjemnych tematach czas na trochę poważniejsze. To właściwe miejsce na poważne sprawy.
Awatar użytkownika
bonka
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

07 lip 2008, 17:42

Ostatnie wiadomości zmusiły mnie do założenia tego tematu.
W sobotę poinformowano, że dwójka 10latków i jeden 15latek skatowało, zadeptało i podpaliło szczeniaka rasy hasky. Po prostu go zamordowało.
Brak mi słów żeby wyrazić ból jaki czuję z tego powodu. Cały czas widzę przed oczami skamlącego, piszczącego i błagającego swoich oprawców o litość psa. Pokazano to w tv. Siedziałam przed telewizorem i płakałam.

Oglądamy Ranczo i widzimy troszczącą się o każdego Lucy. Lucy, która przygarnia nie tylko Kusego, ale też i Hot Doga. Ratuje od strasznej śmierci konie.
A co się dzieje dookoła?

Dlatego proszę Was, miejcie oczy otwarte. Dookoła nas są setki zwierząt, które potrzebują naszej pomocy. Nie upomną się o nią same, bo nie potrafią. Jeżeli my o nie nie zadbamy, nikt tego nie zrobi.
Bądźcie czujni, żeby w Waszym sąsiedztwie nie cierpiały zwierzęta. Jest mnóstwo organizacji, które dbają o zwierzęta, którym ich los nie jest obojętny.
Polskie prawo jest kulawe jeżeli chodzi o obronę praw zwierząt. Są one zrównane ze zwykłą rzeczą. Dlatego musimy o nie zadbać.

Piszcie jakie znacie organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt. Komu można pomóc. Nie zostawiajmy ich samych, bo one tak samo jak my czują, cierpią i kochają.
[b] [url=http://imageshack.us]http://img88.imageshack.us/img88/7730/userbar557462kn9qx5.gif[/url]

"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."

"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność, zawsze jest za wcześnie."[/b]

Reklama

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

07 lip 2008, 18:53

ja od kilku lat pomagam w schronisku dla zwierząt jako wolontariuszka i widziałam tam dużo nieszczęścia zwierząt, o wiele za dużo. psy bojące się ludzi, podniesionej ręki, kojarzące patyk z biciem nie aportem, koty z połamanymi nogami, bez oka... często trzeba uczyć te zwierzęta od nowa że człowiek to nie zło. ale za nic na świecie nie oddałabym moich zwierzaków i zawsze z radością patrze na adopcje moich kolejnych podopiecznych.
polecam każdemu zwierzaka ze schroniska. a jeśli ktoś chciałby pomóc osobiście to jeszcze nie słyszałam o schronisku któremu za dobrze by się powodziło i nie potrzebowaliby pomocy. zarówno fizycznej jak i materialnej

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

08 lip 2008, 21:08

Od dawna wiadomo, że większość ludzi traktuje zwierzęta nie jak istoty tylko jak rzeczy, a nawet jeśli, to zaraz jak istoty bezmyślne [ nie mają duszy, nie mają rozumu, są tu po to by służyc i.t.p. ]

Świata się jednak nie zmieni i najważniejsze jest to, jak MY je traktujemy i co MY będziemy myśleć.

[ Dodano: Wto 08 Lip, 2008 21:09 ]
Jeszcze coś dodam: kto z nas je mięso, albo używa kosmetyków?

Awatar użytkownika
Julit
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

09 lip 2008, 14:48

W Polsce jest 8 do 10 milionów psów i pewnie niewiele mniej kotów.
Nie dziwi więc, że przy tak ogromnej liczbie, często słyszymy
o zwierzętach porzuconych przez właścicieli, o przepełnionych
schroniskach i o wielu drastycznych sytuacjach.
Zobacz program "Uwaga!", mówiący o losie zwierząt w schroniskach.
http://www.onet.tv/28962,2996,1,3207984 ... wideo.html

Film edukacyjny o bezdomności zwierząt
"Porzuceni"
-> cz.1
->cz.2
cz.3
źrudło: Oficjalna strona Kasi Kowalskiej

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

10 lip 2008, 23:01

Miejmy nadzieje, że ten pomysł będzie się rozprzesztrzeniał.

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

13 lip 2008, 0:24

A obawiasz się tego bardzo?

Awatar użytkownika
Mateusz
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

09 sie 2008, 16:13

To tylko sen

[ Dodano: Sob 09 Sie, 2008 18:58 ]
W dodatku mój kot umarł ostatnio na moich oczach.
VT (Virtual Tuning) is the BEST.

Awatar użytkownika
Desert
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

13 paź 2011, 19:08

Polecam wszystkim stronę internetową "Pusta miska". Wspólnie można zrobić coś dobrego dla zwierzaków. Linka nie wklejam, bo łatwo sobie znajdziecie. I polecam odwiedzanie, przeglądanie różnego typu stron dzięki którym można pomagać na tyle na ile możemy różnym zwierzakom.
"Miłość ma dwa końce: jednym wzrasta, drugim się plącze."
/myśl własna/

ODPOWIEDZ