[społeczeństwo] Sprawa na Ukrainie

Po lekkich, łatwych i przyjemnych tematach czas na trochę poważniejsze. To właściwe miejsce na poważne sprawy.
Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

09 mar 2014, 1:56

No ale nasz premier ma bogata przeszłość. Między innymi jego dziadek był w Wermahcie.

PS. Może kogoś to zaciekawi na obecny 2014 rok lotnictwo USA posiada "tylko" 13683 sztuki samolotów oraz "zaledwie" 6000 sztuk helikopterów :) Ponadto w swoich szeregach posiadają blisko 8,5 tyś. samych czołgów :] Tak dla przykładu Rosjanie nie posiadają nawet 4 tysięcy samolotów, posiadają natomiast 15 tysięcy sztuk czołgów, co nie zmienia faktu, że są lata świetlne od Amerykanów. Nie mówiąc już o technologii obu krajów. Jeśli się powtarzam to sorki :P Dlatego wielce niewskazane byłoby prowadzić jakiekolwiek manewry wbrew USA :)

PS.2 Zarówno na wodach jak i w powietrzu Amerykańskie wojsko nie ma sobie równych. Wystarczy, że USA posiada 10 lotniskowców a kolejne są budowane :) Rosjanie posiadają tylko 1, któremu jednak trochę brakuje. Chiny natomiast posiadają stary radziecki chyba jeszcze lotniskowiec zakupiony od Ruskich :)

Reklama

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

09 mar 2014, 11:09

Tylko, że z tym "dziadkiem w Wehrmahcie" to wiesz jak było. Józef Tusk został siłą do niego wcielony.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

09 mar 2014, 11:16

Na siłę czy nie. Fakty mówią same za siebie. A to czy Tusk rzeczywiście był w STASI? No cóż nie brakuje w naszym kraju polityków, byłych agentów itp.

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

09 mar 2014, 13:10

No nie brakuje, ale Gabriel, jak o Ukrainie mówiłeś naprawdę z sensem chłopie, to teraz wierzysz w jakieś wykrzykiwania gostka o Tusku w Stasi których i tak się praktycznie nie sprawdzi. Fakty mówią same za siebie, eh, poczytaj sobie np. o Żubrydzie, żołnierzu wyklętym z moich stron, który na początku swojej kariery był w UB a potem walczył ze swoimi dawnymi kolegami z pracy, nie zawsze historia ludzi jest biała albo czarna.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

09 mar 2014, 14:08

No ale ja przecież nie mówię, że wierze :D :D Szczerze to mam to gdzieś gdzie on był i będzie bo my jako jednostki wyborcze nie jesteśmy w stanie nic zrobić :P To się nazywa "demokracja" :P Przecież nasz prezydent mógł i być kim chciał ale co nam do tego :P

sklodzio94
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

19 maja 2014, 0:10

SŁYSZAŁEM, ŻE TO JEST FORUM APOLITYCZNE, NO CHYBA ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI NA TYM FORUM? JAK TO SIĘ STAŁO ŻE JA ZAKŁADAM TEMAT I GO SIĘ BLOKUJE. KTOŚ MI TO WYJAŚNI??

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

19 maja 2014, 9:46

Faktycznie był taki temat, ale szybko upadł. I nie ma na tym forum równych i równiejszych. Kiedy tamten temat powstał bardzo szybko doszliśmy do wniosku, że nie powinno być tu polityki. Jako moderator mogę tylko przeprosić gdyż zapomniałem o tym, że tamten temat jeszcze istnieje.

Co do tego tematu o Ukrainie,jest ciekawy, choć ocieka polityką, to można w nim nie tylko o niej porozmawiać.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

19 maja 2014, 11:03

@sklodzio ale tutaj nie rozmawialiśmy o polityce ale o spoleczeństwie na Ukrainie, o konfliktach zbrojnych, teoriach spiskowych a nie partiach politycznych, jest to swego rodzaju duża różnica.

barbakrak
Nowicjusz
Nowicjusz

14 mar 2015, 17:58

Tyle że te wszystkie sankcje nie działają tak jak powinni. On ma wojsko, broń i siłę bo potrafi każdego zmusić do walki.
Wg mnie ten człowiek jest bezwzględny.

narcyzkaz
Nowicjusz
Nowicjusz

17 mar 2015, 12:30

barbakrak pisze:Tyle że te wszystkie sankcje nie działają tak jak powinni. On ma wojsko, broń i siłę bo potrafi każdego zmusić do walki.

Może zadziałają. Dlaczego od okołu półtora tygodnia nie pojawia się nigdzie? Czyżby znowu się coś szykowało, ale media tam jeszcze nie dotarły?

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

17 mar 2015, 12:48

Proszę i błagam :help: :błaga: - zamknijcie/skasujcie ten temat - ranczo.org było zawsze jak najdalej od wszelkiego rodzaju polityki i tematów chociaż o nią się ocierających.

:błaga: :błaga: :błaga: niech tak pozostanie. :błaga: :błaga: :błaga:
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 519 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

17 mar 2015, 13:53

Ja nie widzę powodu do kasowania tego tematu. Jest założony w odpowiednim dziale, posty są na temat. Jak ludzie chcą o czymś podyskutować, niech dyskutują. Nikt w tej dyskusji nikogo nie obraża, wulgaryzmów nie używa. Nikt nie ma obowiązku zaglądania do tematów, które go nie interesują. A o polityce, przy różnych okazjach, też na tym forum zdarzało się dyskutować. Ważne tylko, by w tych dyskusjach nie było tak popularnej w naszym kraju politycznej agresji i agitacji. Nie samym Ranczem człowiek żyje.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

17 mar 2015, 14:09

mądrego moderatora to i aż miło posłuchać, chociaż nie do końca się zgadzam.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

17 mar 2015, 16:35

mc_flay1 pisze:ranczo.org było zawsze jak najdalej od wszelkiego rodzaju polityki i tematów chociaż o nią się ocierających. (...) niech tak pozostanie
Ale samo Ranczo już całkiem nieźle w politykę weszło i też niech tak pozostanie.
Zgadzam się z zyciakiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

17 mar 2015, 20:09

narcyzkaz pisze:
barbakrak pisze:Tyle że te wszystkie sankcje nie działają tak jak powinni. On ma wojsko, broń i siłę bo potrafi każdego zmusić do walki.

Może zadziałają. Dlaczego od okołu półtora tygodnia nie pojawia się nigdzie? Czyżby znowu się coś szykowało, ale media tam jeszcze nie dotarły?
Wojsko, broń? Cywile na razie mimo wszystkiego nadal popierają Putina, żyją w nędzy i głodzie, ale ich patriotyzm jest tak głęboki, że cały czas będą wierzyć w słuszność sprawy. Putin będzie się bał większego konfliktu, już to kiedyś tłumaczyłem. Co mu da wojna z NATO, skoro na południu ma Chińczyków? Te wszystkie akcje z manewrami mają swój cel, a sankcje były i będą nakładane bo Jankesi mają w tym interes. Osłabili największego z rywali o miano hegemona. Konflikt z ISIS tylko umocnił ich gospodarkę. Jest najsilniejsza od blisko 10 lat i będzie co raz lepiej. Niestety żyjemy w takim świecie, w którym to co media nam podają to nic nie prawda. Każdy myśli, że Putin to kawał wieprza i najgorszego skurczybyka na świecie, ale tak właśnie go przedstawiają media, nie bronię go, ale on broni siebie i swoich rodaków przed właśnie ekspansją USA. Ktoś chce niech sobie poczyta o ich wcześniejszych "dokonaniach". Konflikt na Ukrainie jest przecież finansowany przez Stany. Jankesi mają w tym interes, bo podsycają nie tylko NATO - Rosja, ale również Bliski Wschód i Azję - destabilizują inne kraje swoją agresywną polityką, coś na zasadzie podpalą lont i uciekają do własnego kraju. Teraz to co mamy to nic innego jak kolejna Zimna wojna :)

ODPOWIEDZ