Wypadek w Katyniu - 10.04.2010r.

Po lekkich, łatwych i przyjemnych tematach czas na trochę poważniejsze. To właściwe miejsce na poważne sprawy.
Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

17 kwie 2010, 18:56

A mi jest bardzo przykro , że źle oceniałam prezydenta Lecha Kaczyńskiego . Miałam okazję spotkać go parę razy ,gdy był jeszcze prezydentem Warszawy .W ocenie człowieka można łatwo się pomylić .Nie brałam pod uwagę tego co zrobił dla Warszawy i Polski . Dzięki P. Kaczyńskiemu mamy muzeum Powstania Warszawskiego.Ta tragedia uświadomiła mi , że trzeba szanować ludzi , i postrzegać w osobie polityków drugiego człowieka.Często zdarza mi się błędnie oceniać ludzi . Łatwo jest opluwać kogoś , śmiać się z drugiej osoby .
Ta tragedia to dla Polaków nauczka .
Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ks.Twardowski.
Ewa

Reklama

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

17 kwie 2010, 19:41

W czwartek na jednych z zajęć na uczelni pani doktor poruszyła temat katastrofy, przebiegł on znacznie inaczej niż sobie wyobrażałam. Myślałam, że lepiej znam ludzi ze swojej grupy, w końcu nie studiujemy razem od wczoraj.
Brak jakiegokolwiek współczucia.
Zaczęłam zastanawiać się nad sobą, czy ja nie jestem zbyt wrażliwa na to wszystko... ? Bardzo mi szkoda tych wszystkich ludzi, postawiłam się też na miejscu rodzin, które straciły tak ważne osoby. Nie wyobrażam sobie stracić tak nagle obojga rodziców jak Marta, bardzo się tym wszystkim przejęłam.
A ludzie z mojej grupy podeszli do wszystkiego bardzo na luzie, "Zginęli ludzie, no zginęli i co"...
Serio w dyskusji tej oprócz mnie odezwały się jedynie 2 osoby które miały taki pogląd na to jak ja...
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

17 kwie 2010, 20:40

Ewa47 pisze:A mi jest bardzo przykro , że źle oceniałam prezydenta Lecha Kaczyńskiego .
Mam takie same odczucia. Szkoda, że nie dane nam było poznać prezydenta zupełnie z innej strony. Media pokazywały nam go, jako pozbawionego poczucia humoru, wiecznie mylącego się i niezdarnego człowieka. Pokazywali ciągle jego wpadki, przejęzyczenia itp. Dopiero po śmierci okazało się, że był inny. Szkoda, że trzeba umrzeć, żeby ludzie przekonali się, jakim było się człowiekiem naprawdę.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

17 kwie 2010, 22:05

Ja go zapamiętam przede wszystkim, jako wesołą, zabawną postać z dystansem do siebie :thumbup:

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

18 kwie 2010, 2:06

W czwartek na jednych z zajęć na uczelni pani doktor poruszyła temat katastrofy
Brak jakiegokolwiek współczucia.Zaczęłam zastanawiać się nad sobą, czy ja nie jestem zbyt wrażliwa na to wszystko... ?
Anija
Nie.Ty własnie jesteś zwykła,z normalnymi ludzkimi odruchami.
A oni?.
To zwykłe "krowy" z "The Time Machine" Herberta George`a Wellsa.

nikki
Media pokazywały nam go, jako pozbawionego poczucia humoru, wiecznie mylącego się i niezdarnego człowieka
No tak.Wirtualny świat.
Jak cos pokażą,to tak jest.A jak doktor google nie napisze,a TV nie potwierdzi,to tego nie ma.
A jak powie ze be,to be.
Parędziesiąt osób wmawia swoje prywatne opinie a miliony telewizyjnych krów za tymi bredniami idzie.
Jak za komuny.
A gdyby pokazali to z odpowiednim ,pozytywnym komentarzem.

Obrazek

Przeciez tu az bucha miłością.Po tylu latach małżeństwa.
Ale pokazywano parady idiotów.
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

18 kwie 2010, 12:46

Rzadko sugeruję się tym co pokazują media. Politykę też omijałam (i omijam) szerokim łukiem.
Ale w tym jednym przypadku, przyznaję się bez bicia, uwierzyłam i bardzo tego żałuję. Nie chciałam poznać tego człowieka od innej strony, mój błąd.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

Awatar użytkownika
Desert
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

18 kwie 2010, 13:10

Zazwyczaj poznajemy i doceniamy osoby po ich odejściu.
"Miłość ma dwa końce: jednym wzrasta, drugim się plącze."
/myśl własna/

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

18 kwie 2010, 13:14

Desert pisze:Zazwyczaj poznajemy i doceniamy osoby po ich odejściu.

Masz rację, ale teraz mam nauczkę, żeby nikogo źle nie oceniać za życia.

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

19 kwie 2010, 16:59

Tak nikki, bucha miłością!! O taką miłość i takie małżeństwa apelował wczoraj prymas Polski abp Henryk Muszyński. Bo małżeństwo i miłość powinny być jedno i na całe życie. Dlatego wielkie brawa dla Prezydenckiej Pary. W ich oczach nie ma cienia fałszu, gdy na siebie patrzą. Po tylu latach, współnych zmartwieniach, radościach i cierpieniach, nadal żywili do siebie tyle miłości i nie odeszli od siebie czy coś w tym stylu. Jak kiedyś powiedziałJan Paweł II, bo MIŁOŚĆ to ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

24 kwie 2010, 11:01

Albo te żarty o "skrzydełkach po smoleńsku..." :thumbdown: :no:

ODPOWIEDZ