Czy paparazzi są dziennikarzami?

Po lekkich, łatwych i przyjemnych tematach czas na trochę poważniejsze. To właściwe miejsce na poważne sprawy.
Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

07 gru 2009, 22:19

Kto oglądał dziś program Tomasza Lisa, pewnie widział, jak paparazzi stoją pod willą Polańskiego i czyhają, aby zrobić mu fotkę. Jestem dziennikarką i normalnie mnie dusi, jak widzę, co robią tamci :/ Czy paparazzi to dziennikarze czy po prostu bandyci? Co Wy na to?
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Reklama

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

07 gru 2009, 22:26

To poprostu zabieranie sławnym ludziom prywatności, która im się przecież należy jak każdemu człowiekowi, powinni być za to karani

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

07 gru 2009, 22:28

Paulina pisze:powinni być za to karani
No właśnie, ale w jaki sposób karani?
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

08 gru 2009, 10:02

Karać? „ Karani” to oni są grubą kasą od gazet, które te zdjęcia kupują – nie oszukujmy się –gdyby nie było zapotrzebowania na takie pisma to i paparazzi by nie było. Pytanie tylko gdzie przebiega granica między pokazaniem zdjęć z życia publicznego gwiazd a naruszeniem prywatności – bo ja też uważam, że jeżeli ktoś sobie tego nie życzy to nie powinien być fotografowany. Tylko, że niektórzy tego chcą – na Onecie dzisiaj jest artykuł na ten temat – dotyczy co prawda polskich „gwiazd”, które wywołują skandale, byle tylko znaleźć zainteresowanie mediów – w dobrej lub złej wierze – ale jednak – czyli zgodnie z powiedzeniem „ nie ważne jak byle pisali”! To jest przemysł, marketing, reklama a media to potęga – i to dotyczy wszystkiego nie tylko paparazzi – mało było przypadków, że jakiś artykuł zniszczył komuś życie, bo jakiś dziennikarz chciał mieć artykuł na pierwszą stronę – bo przecież ludzie muszą wiedzieć – no właśnie czy muszą?– a że przy okazji komuś dzieje się krzywda to trudno! Pamiętacie – mieliśmy już taką dyskusje przy jednym z odcinków Rancza, kiedy Klaudia odmówiła przeczytania informacji o Lucy i Kusym – chociaż to akurat była prawda – tyle, że naruszała właśnie prywatność ludzi – ale ktoś inny to zrobił – i w naszym życiu jest tak samo. Jak zauważył Czerepach – słusznie zresztą – ludzi interesuje życie sąsiadów – gwiazd też - dlatego kupują takie gazety. Moim zdaniem ważne aby do zawodu dziennikarza, czy fotografa podchodzić uczciwie, obiektywnie ocenić czyjeś racje i uszanować prywatność – tylko tyle! W temacie polecam film „Dla ciebie i ognia” – może i trochę przerysowany – ale chyba jednak realny!
Ania pisze:Jestem dziennikarką i normalnie mnie dusi, jak widzę, co robią tamci :/
i to jest bardzo zdrowy objaw Aniu - i dzięki temu wiem, że jesteś świetną dziennikarką! :)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2009, 17:34 przez Bogna23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

08 gru 2009, 20:11

Nie chce tu nikogo urazić ale dziennikarze tak jak i paparazzi potrafią zniszczyć komuś życie i wtedy dla mnie przestaje to być dziennikarstwem.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

08 gru 2009, 23:44

Tengel2 pisze:Nie chce tu nikogo urazić ale dziennikarze tak jak i paparazzi potrafią zniszczyć komuś życie i wtedy dla mnie przestaje to być dziennikarstwem.
Co masz na myśli? W jaki sposób dziennikarze niszczą ludziom życie? Sposobem napisania o jakimś fakcie czy masz na myśli krytykę jakiejś osoby? Ciekawa sprawa, dlatego pytam...
Bogna23 pisze:Moim zdaniem ważne aby do zawodu dziennikarza, czy fotografa podchodzić uczciwie, obiektywnie ocenić czyjeś racje i uszanować prywatność – tylko tyle!
Od tego jest właśnie prawo prasowe, ale, cholewcia, sądy boją się karać dziennikarzy, którzy łamią to prawo albo wciskają się w czyjąś prywatność. A to dlatego, że sądy nie chcą być oskarżone o cenzurowanie wolnego słowa.
Dzięki Bogna za miłe słowa, bo zawód dziennikarza nie jest prosty. Tu trzeba być twardym i się nie przejmować. A ja nie potrafię być wredna dla drugiego człowieka tylko po to, by zdobyć informację i znaleźć tzw. chwytny temat, Ostatnio ktoś mi np. powiedział, że w tym zawodzie, kto ma miękkie serce, musi mieć twardą d...
Może sobie jakąś blachę do zadka przyczepię :P
"Mały Książę"

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy

09 gru 2009, 0:05

Macie rację do zawodu dziennikarz trzeba podchodzić uczciwie .Ja też uważam , że działania paparazzch to bandytyzm , ale gdy pomyśleć ,ktoś te piśmidła kupuje , gdyby ludzie nie kupowali tanich gazetek nie byłoby na nie zapotrzebowania . Uważam , że każdy człowiek zasługuje na szacunek a aktor czy piosenkarz to też człowiek . Nie można kogoś pozbawiać prywatności i niszczyć komuś życia . Teraz rozumiem dlaczego niektórzy aktorzy unikają taniej popularności , jaką daje pokazywanie się w gazetkach .Ranczers szczególnie nie powinien czytać brukowców , lepiej poczytać coś wartościowego . Trzeba nauczyć szanować drugich ludzi , plotka przeczytana w gazecie i rozgłaszana jest też plotką .
Ewa

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

24 sty 2010, 13:45

Wydarzenia ostatnich dni spowodowały, że postanowiłam odświeżyć ten temat. Mam na myśli dwa wydarzenia – pierwsze to wyjście na wolność człowieka, który strzelał do naszego Papieża. Z mordercy zrobiono bohatera – po wyjściu z więzienia czeka na niego limuzyna, zawozi do luksusowego hotelu, gazety prześcigają się w milionowych ofertach na wywiad – czy to nie jest chore – czy faktycznie jest aż tyle ludzi chcących nadal słyszeć jego nazwisko? Nazwisko człowieka, który najprawdopodobniej w zamachu na Papieża był albo pionkiem, który nawet nie znał swoich mocodawców, ani nie rozumiał ich powodów, albo po prostu chorym człowiekiem – bo jeżeli na procesie nic nie powiedział ani po rozmowie z Papieżem to co może mieć teraz ciekawego do powiedzenia!? Albo z innej strony prawdę powie tylko za milionową gażę? Tzn. trzeba strzelać do kogoś ważnego – niekoniecznie zabić – i po poru latach pławić się w luksusie – bo gdyby nie morderstwo dziennikarza to ten człowiek wyszedł by pewnie z więzienia po paru latach! Nie rozumiem tego!
Druga sprawa – ostatnie wydarzenia na Haiti – i relacja naszych dziennikarzy o bulwersującej sprawie dziennikarza CNN chyba, który zamiast ratować umierającego na ulicy to kręci film. W RanczoBoxie była ciekawa rozmowa o TV – no właśnie czy tego typu obrazy musimy oglądać – to że mamy prawo do informacji ma znaczyć, że absolutnie wszystko jest konieczne do pokazania!!?? Nie wydaje mi się. W tej relacji z Haiti był jeszcze dodatek o luksusowych statkach cumujących na wyspie i rzeszy turystów mimo wszystko odpoczywających na plaży – a ja akurat to jestem w stanie zrozumieć – bo to co powiedział jeden z mieszkańców – jeżeli turyści przestaną przyjeżdżać to będzie jeszcze gorzej bo nie będzie pieniędzy – i chyba coś w tym jest bo gdyby Ci którzy tam przyjechali zostali w domu i nawet ofiarowali jakąś kwotę chociażby w dzisiejszej zbiórce u nas – to zanim te pieniądze trafią do potrzebujących to minie sporo czasu – a tak to są tam i od razu zostawiają pieniądze – a myślę, że w większości hoteli pewnie aż roi się od zbierających datki. Takie jest moje zdanie – a co Wy myślicie na ten temat?

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

24 sty 2010, 15:49

Uważam, że masz rację. Dziennikarz kręcący śmierć człowieka, to bestia, a nie człowiek. I niech mi nikt tu teraz nie mówi, że to jego zawód. No i co z tego? Przecież istnieją jakiejś kryteria etyki dziennikarskiej. Człowiek, który patrzy tylko na swoje dobro, nie poświęcając się dla innych, to dla mnie tylko ludzka istota z zewnątrz. Wewnątrz jest przesiąknięty nie tylko złem, ale wylewającym się uszami egoizmem. Ale nie mówią tu tylko o dziennikarzach, tylko ludziach we wszystkich życiowych sytuacjach.
Limuzyna i wywiad z zamachowcem też wołają o pomstę do nieba. I co? Dziennikarze zapytają jak się teraz czuje, czy żałuje swojej decyzji? Żałosne...
"Mały Książę"

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy

24 sty 2010, 20:09

Macie rację, zrobienie z zamachowca, który strzelał do papieża bohatera, to karygodne i jeszcze ten człowiek miał wystąpić o polskie obywatelstwo.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2010, 22:41 przez Ewa47, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewa

Awatar użytkownika
AdiMan89
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

06 lut 2010, 0:14

Poruszyliście bardzo istotny temat. Jeśli o mnie chodzi to uważam , ze paparazzi wręcz "kaleczą" zawód dziennikarza. Są to zwyczajne "hieny" czyhające na ludzkie nieszczęścia i tragedie. Nastawieni przede wszystkim na zysk tak często zapominają o takich pojęciach jak godność drugiego człowieka czy prawo do prywatności.
" Wilkowyje , Wilkowyje , gdzie jest taki piękny kraj "

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

02 kwie 2010, 14:44

Ale zależy czy pracują dla kogoś, na czyjeś zlecenie i to ich po prostu praca...
Bo muszą z czegoś żyć utrzymując rodzinę...
Czy może robią to z czystej satysfakcji, że mogą komuś zniszczyć życie, szukając sensacji i uzależniając się od tego.

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

20 lip 2010, 22:04

Jak dla mnie paparazzi to są po prostu pseudodziennikarze ... Każdy ma prawo do prywatności, i nie należy się wtrącać.
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

21 lip 2010, 11:52

Dla mnie to zadni dziennikarze. To tylko hieny ktore za nic maja prywatnosc i godnosc ludzka i jedyne co ich obchodzi o tylko wlasna korzysc.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

ODPOWIEDZ