Komputery i Internet

Nasze zainteresowania, sport, internet, zwierzęta.
Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

19 sie 2010, 0:11

A ja mam Mozillę i jak dla mnie to najlepsza przeglądarka ;) Miałem Operę, IE, Chrome ... i ciągle wracałem do Firefox'a ;) Jeśli chodzi o antywirus to Nod32 oraz AVG ;)
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

19 sie 2010, 12:05

Ja mam przeglądarkę Mozilla Firefox.
Ewa

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

23 sie 2010, 20:33

Opera, mam ja od pierwszych dni buszowania po internecie i na wieki wiekow. Nie wyobrazam sobie zycia bez Opery O.o
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

24 sie 2010, 14:02

Ja używam Opery i Firefoxa na zmiane.
Testowałem też Chrome, jednak nie bardzo mi pasuje. Jednak ma jeden plus. W szkole, gdzie są blokady 'rodzicielskie', zeby nie mozna bylo wchodzic na różne stroncy [nie mówie tu o jakiś brudnych stronach, ale na przykład na forum ranczo teżnie mogłem wejść, na pocztę to samo]. Wtedy ściągamy Chrome i cyk, wsyzstko chodzi :)
Tylko proszę nie myśleć, że ja jestem leniem i na lekcjach wchodzę sobie na jakieś strony, zamiast robić ćwiczenia. Jak skończymy ćwiczenia, zawsze zostaje dużo czasu i się nudzimy. Więc dlaczego miałbym się nudzić, kiedy mogę wejść na forum i poczytać? ;)
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

25 sie 2010, 9:51

To niestety wielka ujma dla Opery.
A co preferujecie do odzyskiwania/rozszyfrowania hasel?
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
stygmata
Nowicjusz
Nowicjusz

12 wrz 2010, 19:35

Ja mam internet Explorer i Chrome , , zdecydowanie korzystam z Chrome , miałam Firefoksa ...ale nie zawsze był posłuszny , Opere tez miałam , bardzo dobra :clap:

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 713 razy
Kontakt:

21 mar 2012, 21:23

F.lux – aplikacja, która sprawi, że nasze oczy będą mniej zmęczone
vbeta.pl pisze:Z pewnością zdarza się Wam siedzieć przed komputerem również po zapadnięciu zmroku, gdy intensywność i temperatura światła monitora są nieodpowiednie do panujących warunków. Warto zainstalować aplikację, która zadba o to, by przynieść ulgę naszym oczom.
F.lux to mała, licząca zaledwie pół megabajta aplikacja, która potrafi znacząco podnieść komfort korzystania z komputera. Jaskrawe światło monitora, sprawdzające się w słoneczny dzień, jest dalekie od optimum w nocy i przy sztucznym oświetleniu.
Wprawdzie można modyfikować ustawienia ręcznie, ale codzienna zmiana parametrów monitora jest niezbyt praktyczna. Rozwiązaniem jest multiplatformowa aplikacja, która zajmie się tym sama.
:arrow: Link do artykułu na temat tej aplikacji
:arrow: Link do pobrania aplikacji ze strony producenta
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

22 mar 2012, 20:07

Ja tam wolę Firefoxa, a jak jakiś program do odtwarzania muzyki to tylko AIMP. Super programik, pięknie zrobiony. Nic tylko :oo
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

22 mar 2012, 23:01

Tak aimp jest super. Ma neistety mało skór i nie są one tak komercyjne jak do winampa. Brakuje mi paru z filmów, anime, seriali itd. Ale moje serce zdobył wyświetlaniem u góry paska z informacjami o utworze, kolorami i zapętlaniem jednego utworu.
Z Firefoxa nie korzystam, trzymam go tylko dla odjazdowej kompozycji, którą mam już łooochocho...ze 2 albo 3 lata.
Admin zainstalowałam F. Luxa fajny programik, rzeczywiście pomaga. Tylko trochę niedopracowany. Zdarza mu się czasem migać.
Obrazek

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

07 mar 2014, 15:17

ja używam ostatnio Opery. Tak już przyzwyczaiłem się do jej wyglądu i funkcji, a że teraz to już nie jest Opera tylko Chropera, to wg mnie szefostwo Opery musiało iść z duchem czasu i poczynić istotne zmiany w niej, wg mnie jest więcej + niż - .

co do antywirusów to ja mam avast, ale nie znam się za bardzo na pc :D

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

08 mar 2014, 0:05

Gottsu Avast + CCleaner + DrWebCureIt i masz wszystko pod kontrolą :D

PS. Szkoda, że tak mało ludzi docenia IE :)

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

08 mar 2014, 10:01

Gabriel pisze:PS. Szkoda, że tak mało ludzi docenia IE :)
Na samym początku wiadomo, że się używało, ale moim zdaniem ta przeglądarka nie ma przekonania i mnie osobiście nie przekonała mimo swoich niby udogodnień :D
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

08 mar 2014, 11:00

Gabriel pisze:Avast + CCleaner
Ja mam jeszcze do tego Malwarebytes Anti-Malware :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

08 mar 2014, 11:05

Justyś ale ja nie mówię o udogodnieniach tylko o zabezpieczeniach przed virusami.

Anija DrWebCureIt lepszy uwierz :D Jako jeden z niewielu potrafi wykryć takiego np. Sality i całkowicie go usunąć :P

Dobry jeszcze jest Kaspersky Tool ale ostatnimi czasy trochę go zapuścili.

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

08 mar 2014, 18:32

Gabriel pisze:Gottsu Avast + CCleaner + DrWebCureIt i masz wszystko pod kontrolą :D
mam to wszystko zainstalowane po tym jak mi pomagałeś z wirusami xD

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

08 mar 2014, 19:18

Warto od czasu do czasu pamięć podręczną wyczyścić i rejestr sprawdzić. Unikniemy w ten sposób "żółwienia" i innych możliwych niepotrzebnych problemów :D (CCleaner'em rzecz jasna)

ranranmala
Nowicjusz
Nowicjusz

24 lip 2014, 13:48

Macie jakiegoś antywirusa na stronę internetową? Sprzedaję łańcuszki złote ale w jednej przeglądarce raz widzę dostępny produkt a w drugiej nie? nie wiem czy mam zawirusowanego kompa czy stronę internetową ? też jak otworzycie moją stronę w 2 przeglądarkach widzicie 2 różne obrazy?
Ostatnio zmieniony 01 paź 2014, 11:40 przez ranranmala, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

24 lip 2014, 18:55

Pewnie podczas instalacji jakiejś gry/programu/etc. nie odhaczyłeś zainstalowania super "Toolbara" oraz ustawienia strony tytułowej. W pewnym stopniu jest to wirus ale do usunięcia. Napisz mi jaką konkretną stronę masz tytułową, czy masz jakiś toolbar oraz jaka przeglądarka.

Bez obaw nic Ci nie grozi, to zwykłe ustrojstwo.

ranranmala
Nowicjusz
Nowicjusz

26 lip 2014, 17:12

oki,
Poradziłem sobie.. Pobrałem microsoft essentials security przeskanowałem kompa i usunołem wirusy. Zainstalowałem ponownie przeglądarkę i śmiga. Teraz już na toblary będę zwracał uwagę. Dziękuje. Tak samo możemy zeskanować tym programem poszczególne podstrony naszego sklepu , serwisu, lub portalu. Ja skanuję moją stronkę co dziennie, nie chciałbym aby coś mi sie zawirusowało a później w sklepie internetowym poniósł bym straty.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

24 mar 2015, 21:47

odkurzę troszkę temat;

trochę tutaj napisano o antywirusach, itd. Ja osobiście nie używam żadnego antywira, żadnego firewalla itp.

Od około pół roku w zasadzie jadę na Linuksie. Internet - FireFox lub Chrome, multimedia - VLC Player. Linuks jest do tych rzeczy zupełnie wystarczający:net, biuro, multimedia.
Jeżeli chodzi o multimedia to polecam bardzo kombajn KODI, dawniej znany jako XBMC. Jest to kombajn multimedialny, który po odpowiednim skonfigurowaniu i dodaniu kilku wtyczek potrafi niesamowicie dużo. Co ciekawe działa praktycznie na każdej platformie sprzętowej i systemowej. Od windowsa, poprzez linuksa, androida po PS XBox itd.

Jestem ciekawy ilu forumowiczów używa Linuksa. Jasne że nie ma tu gier, czy też innych photoshopów, jednak zawsze jest w zapasie windows
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

ODPOWIEDZ