W niedzielę o 14:15 w TVP1 powtórkowy odcinek pt. Ochotnicza straż kobiet, a wieczorem o 21:40 w TVP Polonia "Ranczo Wilkowyje".
Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

Komputery i Internet

Nasze zainteresowania, sport, internet, zwierzęta.
Awatar użytkownika
bpawel10
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 123 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 14 razy

24 mar 2015, 22:19

Ja bardzo bym chciał używać Linuksa, no ale niestety, brak pakietu Adobe Creative Suite pod ten system uniemożliwia mi to. Natomiast inaczej jest z OS X, na którym pakietu tego można używać, ale tutaj z kolei mam niekompatybilną kartę sieciową. Z tego też powodu jestem póki co skazany na Windowsa, którego nawet nie zasługuje na bycie nazywanym systemem operacyjnym.

Co do Kodi, znam i używam, ale ostatnio rzadziej, jednak KMPlayer jest trochę przyjemniejszy w użyciu w przypadku niektórych zastosowań (i także jest kombajnem, jak na razie brakowało mi w nim tylko jednej funkcji, ale to była już taka bardzo wymyślna (acz bardzo dla mnie atrakcyjna)). Bo w Kodi mnie wkurza to, że przy każdym wybraniu czegoś muszę czekać ze dwie-trzy sekundy, aż mi się to wybierze. To znaczy nie wiem, czy tak jest także przy odtwarzaniu plików z dysku, ja tego doświadczyłem podczas chęci wybrania odcinka serialu (wtyczka "Telewizja Polska, VOD, icośtamjeszcze"). A skoro to samo może mi zagwarantować odpowiedni skrypt w postaci zakładki w Firefoxie (a nawet więcej, bo tam w Kodim chyba nie można pobrać tego materiału video na dysk), to wybór jest jasny.
No a co do filmów, to nigdy nie próbowałem Kodiego. Ale jednak przełączanie między fullscreenem a trybem okienkowym powinno być pod ręką, bo często do filmów wczytuję napisy z plików zewnętrznych poprzez przeciągnięcie ich i upuszczenie w programie. A w Kodim, nie mogę szybko zmniejszyć okna, przeciągnąć i potem szybko zmaksymalizować. Początkowo byłem zachwycony, ale jednak jest trochę słaby, okazuje się. Chociaż w pewnych sytuacjach jest niezastąpiony.

Reklama

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

24 mar 2015, 22:42

tylko KODI nie za bardzo posłuży jako odtwarzacz plików typu podnieś/upuść plik bo nawet nie ma takiej możliwości. Napisy nie problem, bo można trzymać w tym samym folderze co film, albo w jednym wydzielonym, w opcjach go wskazać i już.
Co do wtyczki z VOD, to się nie zgadzam, bo owszem trzeba chwilkę poczekać, ale bez przesady. Natomiast tutaj mamy w jednym miejscu wszystkie dostępne VOD itd, a co najważniejsze pozbywamy się pewnego przykrego i upierdliwego szczegółu na który jesteśmy skazani poprzez oglądanie na stronie www. I to wszystko na legalu :).
Natomiast przy używaniu KODI z biblioteką multimediów znajdujących się na lokalnym HDD i włączeniu odpowiednich wtyczek - system ten pokazuje dopiero swą potęgę i wszechstronność. Mamy na dysku setki filmów, chcemy obejrzeć filmy z konkretnym aktorem, z jakiegoś roku itp - jedno kliknięcie i już, a najlepsze że tych danych my wcale nie musimy sami wklepywać.

Natomiast przynajmniej wg mnie w obecnych czasach przechowywanie filmów i ściąganie ich na HDD to już trochę przestarzała metoda.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
bpawel10
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 123 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 14 razy

24 mar 2015, 22:50

Ciekawy jestem, na jaki to szczegół jesteśmy skazani podczas korzystania z www?

No a z tymi danymi to chyba nie do końca, często jak ściągam z neta jakąś muzykę albo ripuję bezpośrednio z płyty CD to nie mam metadanych, albo mam jakieś słabe. I i tak muszę to wszystko przeedytować, jeszcze okładkę dodać, bo też często nie ma. Z filmami na pewno jest dokładnie tak samo, niestety.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

25 mar 2015, 1:50

@mcflay

Korzystam na przemian, w zależności od humoru :P A na poważnie to poznaje każdą dystrybucję od podszewki dla zaspokojenia własnej wiedzy i potrzeb, w pingwinkach najlepsze co może być to nie jakieś bajery, programy do obróbki czy inne ustrojstwo, ale możliwość ciągłego ulepszenia, wprowadzania własnych zmian, pisania skryptów, programów czy nawet sterowników, możemy bawić się całym system modyfikując nawet kluczowe elementy systemu nie obawiając się łamania prawa jak w przypadku Windowsa. Ostatnio bawiłem się Doudou i muszę przyznać, że świetnie się bawiłem, jako, że jest to przeznaczone dla dzieci, polecam wszystkim rodzicom mającym dzieci, aby zapoznały ich właśnie z tą dystrybucją, dzieci uczą się tam bardzo szybko i jest wiele narzędzi :) A co do zabezpieczeń nie ma chyba niczego lepszego jak Tails, celowo kopiowałem wirusy i testowałem wydajność i jestem pod wrażeniem. Najłatwiejszy w obsłudze jest chyba Ubuntu i najprzyjemniejszy zresztą :)

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

25 mar 2015, 10:08

bpawel10 pisze:Ciekawy jestem, na jaki to szczegół jesteśmy skazani podczas korzystania z www?

No a z tymi danymi to chyba nie do końca, często jak ściągam z neta jakąś muzykę albo ripuję bezpośrednio z płyty CD to nie mam metadanych, albo mam jakieś słabe. I i tak muszę to wszystko przeedytować, jeszcze okładkę dodać, bo też często nie ma. Z filmami na pewno jest dokładnie tak samo, niestety.
z muzyką  to nie wiem, natomiast z filmami wiem dokładnie. Teraz już wymazałem wszystko, ale kilka lat temu miałem dysk 1TB zapełniony filmami, było tego spooooro. Po wskazaniu w opcjach xbmc katalogu z filmami (tylko raz), przy każdym uruchomieniu sprawdzał sobie czy jest coś nowego. Jak znalazł wtyyczka od razu automatycznie pobierała dane: opis, aktorzy, okładki, fotosy itp.. Jeżeli się coś nie zgadzało, wtedy ręcznie wskazywałem jedynie z propozycji które przedstawił właściwy tytuł filmu. Niezmiernie rzadko zdarzało się że musiałem się napracować i wpisać ten tytuł ręcznie. Pamiętajmy  że program robił to w zasadzie tylko na podstawie nazwy pliku.

A z muzą to samo pewnie, a jak nazwa pliku jeszcze do kitu, a w metadanych brak to wybaczcie, ale z pustego w próżne i Salomon nie przeleje.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

morsk
Nowicjusz
Nowicjusz

16 mar 2017, 14:25

Ile czasu spędzacie przed komputerem? Średnio dziennie... http://taxclear.pl Ja obecnie po 4-5 godzin ale do tego dochodzi jeszcze telefon z 2 godzinki. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Macie może jakieś stare sposoby ? : )

ODPOWIEDZ