W niedzielę o 14:15 w TVP1 powtórkowy odcinek pt. Ochotnicza straż kobiet, a wieczorem o 21:40 w TVP Polonia "Ranczo Wilkowyje".
Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

[modelarstwo] Modelarstwo [bardzo amatorskie]

Nasze zainteresowania, sport, internet, zwierzęta.
Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

23 lis 2009, 10:24

Hej wszystkim,
na pewno są wśród nas modelarze. Wrzucam kilka fotek z "dorobkiem" mojej rodziny. Ostrzegam, że dioramki są robione z tego co podejdzie akurat pod rękę i nie bardzo trzymają się jakiejś konkretnej skali. To taka zabawa mojego męża i dzieci. Ja nie przepadam za tym ich hobby, ale biorę czynny udział w tej zabawie - maluję to wszystko (nie lubię tej roboty! XP ).
Oto makietka, która powstała pod dużym wpływem serialu "Czterej pancerni i pies":
(jeszcze nie gotowa)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
(i już skończona)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

A to jeszcze nasze świąteczne "wariacje":
kalendarz adwentowy w stylu zbliżonym do Biedermeier (będą 24 szufladki za oszklonymi drzwiczkami)
Obrazek
Szopka:
Obrazek
Jak będzie gotowe to pochwalę się efektem końcowym :)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, 23:47 przez Irenka, łącznie zmieniany 2 razy.
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Reklama

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

24 lis 2009, 0:03

Nie wem czy pisałem.. ale ja jestem modelarzem lotniczym. W pilotażu Marianek przy mnie to pikuś :D AKROBACJA GÓRĄ!
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

26 lis 2009, 18:53

Irenka, mój brat jak zobaczył Twoją szopkę (zupełnie przypadkowo) powiedział że też musi zrobić swoją szopkę Betlejemską, w takim razie my też się bierzemy za budowanie :) dodam Twoja makieta i szopka wyglądają super
Mikołaj pisze:Nie wem czy pisałem.. ale ja jestem modelarzem lotniczym. W pilotażu Marianek przy mnie to pikuś :D AKROBACJA GÓRĄ!
Technikum Lotnicze Powodowo czeka :) :hihi:
Ostatnio zmieniony 27 lis 2009, 9:51 przez Paulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

29 mar 2011, 12:46

Ostatnie "dzieło" moich domowych modelarzy. Takie fajne rzeczy mozna zrobić bez żadnych nakładów finasowych - tylko trochę tektury i pomysłu. :)
Obrazek
By haniaj at 2011-03-29

Obrazek
By haniaj at 2011-03-29

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

29 mar 2011, 14:18

O, naprawdę dobre :ok
Fajna sprawa, ale ja bym nie miał tyle cierpliwości do tego...
A wyszło super!

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

29 mar 2011, 15:10

To i ja się pochwalę. Jestem miłośnikiem polskiej motoryzacji :) W swojej modelarskiej karierze, miałem już takie ''proste'' kartonowe modele, do zabawy miśkami. Kamazy, Stary itp, mając 6 lat moja wyobraźnia była na tyle ogromna, że wycinając okna, i nierówne drzwi, rysując nazwę i reflektory starczyło mi to. Z wiekiem, coraz bardziej dopracowywałem te modele, i mój poprzedni model - kartonowy Polonez dostał instalację elektyczną :D Teraz robię Tarpana, zacząłem na początku 2010 roku, i stoję w miejscu. Mam kabinę, pomalowaną, wnętrze prawie gotowe. Kolega ma zrobić mi kółka, potem rama itp :)
Na przypadkowo znalezionej stronie http://www.zmiennicy.com są do wydrukowania modele taksówek WPT - 1313.
Ja nie chciałem taksówek, więc kilka sekund w gimpie, i zamalowane napisy. Zmieniłem tablice i mam cywilne Fiaty :)
Teraz przygotowuję taki modelik, że w kilka sekud mogę zmienić kolor, bo chcę zrobić taki sam samochód, jak miał mój wujek i tata w latach 88-94.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To są narazie moje dwa fiaty :) Jak zrobię kolejne, zdjęcia będę pokazywał. Również znajdzie się tu zdjęcie kabiny Tarpana :)
Irenka, Świetne dioramki :)
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

30 mar 2011, 9:40

monterr07 pisze:Na przypadkowo znalezionej stronie http://www.zmiennicy.com są do wydrukowania modele taksówek WPT - 1313.
Dzięki wielkie za podesłanie tego linku. Ze "Zmiennikami" wiąże się wiele miłych wspomnień. Na tej stronie jest sporo cierkawych gadżetów. Nawet kalendarz można sobie wydrukować! :yahoo

-- 30 Mar 2011, 2011 08:49 --

monterr07, bardzo podobają mi się Twoje Fiaciki i cieszę się, że interesujesz się motoryzacją i modelarstwem. Modele ze Zmienników wydrukuję dla syna, który jest w Twoim wieku. Zobaczymy jak sobie poradzi :lol:

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

30 mar 2011, 19:12

Irenko, najlepiej drukuj na brystolu, jak masz możliwość - spróbuj na A3, myślę że będzie się lepiej sklejać :) Jak skończę poprawiać modelik, ponieważ chcę zmieniać kolorki, poprawiam linie itp, podeślę kilka Fiatów :)
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

30 mar 2011, 19:26

monterr07 pisze:podeślę kilka Fiatów
ojj chętnie :) zwłaszcza że jak podałes wcześniej tą stronke zmiennicy, wydrukowałem sobie fiacika i skleiłem :P
Obrazek

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

30 mar 2011, 19:30

Ten modelik już prawię kończę, jeszcze kilka kresek pociągnę w gimpie, sprawdzę wszystko i wystarczy zmieniać kolorki, wersje :D jak kto woli :)
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

30 mar 2011, 19:33

Bardzo piękne modele :ok
Ja pamiętam że kiedyś sklejałam modele samolotów ale nie za bardzo mi to wychodziło :lol:
Teraz to najwyżej sklejam figury na matematyce.
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

31 mar 2011, 9:45

Kiedyś sklejałem statki z kartonu - "Mały modelarz"?? Teraz wolę "modelarstwo" w trochę większej skali... ;)
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

ODPOWIEDZ