Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

[turystyka] Dokąd podróżujecie?

Nasze zainteresowania, sport, internet, zwierzęta.
Awatar użytkownika
bassman
Nowicjusz
Nowicjusz

28 paź 2009, 21:53

Bliższe podróże też są ok i przede wszystkim tańsze np wycieczka rowerowa po fajnych krajobrazowych szlakach;)

Reklama

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

29 paź 2009, 19:26

ja podróżuje codziennie 18 km do szkoły, korzystając z usług PKSu hehe xD

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

30 paź 2009, 23:03

Podobnie jak Joachim podróżuję głównie po Polsce , nie mam czasu ani funduszy na dalsze podróże , gdyż mam inne pilne wydatki .
Ewa

Awatar użytkownika
Betinka
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

04 lis 2009, 16:56

Ja co roku w wakacje lubię podróżować w góry (nie byłam już tylko w Bieszczadach), nad morze również ale to raczej na jeden dzień gdyż na dłuższy pobyt mnie nie wciąga. Za granicą byłam tylko w Niemczech, Czechach i Słowacji ale na przyszły rok mam zaplanowany Egipt którego zwiedzenie jest mym wielkim marzeniem ;D

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

06 lis 2009, 10:05

Ja wczoraj byłem w Krakowie na konferencji katolickiej pt. "Ekumenizm Ducha", która odbywała się u oo. Franciszkanów.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Ewa47
Super User
Super User

06 lis 2009, 20:18

Ja najczęściej jeżdżę na wieś do Szwajcarii (ale kaszubskiej).
Ewa

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

07 lis 2009, 9:58

Ja bardzo lubię jeździć - i to bez względu gdzie - byle było ciekawie! Europę trochę pozwiedzałam, Polskę zresztą też - mam taką zasadę, że jak jadę gdzieś za granicę - to potem szukam podobnych miejsc, zabytków, czy przyrody w Naszym kraju i staram się tam pojechać - i wiecie co - czasem jest piękniej niż w sławnych zagranicznych atrakcjach turystycznych!
Betinka ja Egipt planuję od dłuższego czasu - i stale coś mi nie wychodzi - raz to już byłam nawet zapisana, ale wtedy była ta strzelanina i część biur się wycofało z wyjazdów - a teraz to nie każdy też chce tam jechać - ja - chociaż interesuje mnie starożytny Egipt - trochę mnie jednak zniechęcają te opowieści tych co tam byli, że jazda w konwojach policyjnych, przy hotelach uzbrojeni strażnicy - jakoś według mnie to trochę psuje wakacyjny relaks! Pamiętam zresztą jak właśnie ta wszechobecność uzbrojonych osobników na ulicach irytowała mnie w Izraelu! Pewnie jednak kiedyś i tak do Egiptu pojadę - bo po prostu muszę to wszystko zobaczycz i popłynąć Nilem!
Joachim - teraz dopiero zauważyłam, że do Jeruzala mamy w sumie tą samą - ciekawą trasę! Ja już parę razy byłam w Jeruzalu i przeważnie za każdym razem jadę trochę inną drogą - żeby było ciekawie!
Ostatnio zmieniony 08 lis 2009, 14:20 przez Bogna23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rainbow_Pearl
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

15 lip 2010, 20:09

Ja byłam w wielu miejscach (nie licząc Polski): Niemcy, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Włochy, Holandia...
Coś jeszcze? =D
Wilkowyje, Wilkowyje, nasza bardzo mała gmina...

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

16 lip 2010, 22:56

Nigdy nigdzie daleko nie byłem i nawet nie kwapię się żeby być :hihi:
Choć takie Stany chciałbym kiedyś odwiedzić :letssin:
Albo jakieś totalnie egzotyczne i dzikie miejsca :thumbup:

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

16 lip 2010, 23:15

A ja bardzo lubię sobie popodróżować. Najlepszym powodem, żeby gdzieś pojechac jest fakt, że jeszcze tam nie byłam. :) Moja najbardziej szalona wyprawa to był jednodniowy wypad do Hiszpanii. Powodem było znalezienie lotu za 120 zł. Byłam w południe w Barcelonie, a następnego dnia na noc już wracałam.
Niestety w tym roku finanse nie pozwolą mi na podobne szaleństwa. Za to mam już mnóstwo pomysłów na przyszły rok.
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Ewa47
Super User
Super User

17 lip 2010, 11:47

Ja jak na razie nie podróżuję za granicę , gdyż nie mam na to finansów , ciągle mam pilniejsze wydatki , do kupienia coś do domu i wyjazdy córki za granicę z chóru , które też kosztują . Byłam kiedyś w byłej Jugosławii, w Holandii , ZSRR, NRD, Danii, ale było to w latach siedemdziesiątych , gdy wyjezdżałam z zespołu ludowego,potem bylam jeszcze z mężem w podróży poślubnej z mężem w Bułgarii, ale bylo to w 1984r. i raz w Turcji ,ale raczej w celach handlowych , kupiłam sobie wtedy , wiele modnych rzeczy a gdy na świat przyszły dzieci , jeździłam , przeważnie nad polskie morze i do rodziny na wieś .Moje ulubione czę ści polski to Hel i Kaszuby (na Kaszubach na wsi mam rodzinę ). Nie mam za bardzo czasu na podróże , gdy jade na wieś czy na Hel , lub do Władysławowa , to spotykam sie z swoich przyjaciół.Może trochę później jak zdrowie mi pozwoli pojadę do USA do rodziny i odwiedzę miejsce w Nowej Anglii , skąd pochodzi , mój dziadek chociaż interesuje mnie południe Stanów i Kalifornia a rodzinę mam w Nowym Jorku , Chicago i w Connecicut.Zobacze jak się uloży.
Ewa

Awatar użytkownika
Joanna
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

17 lip 2010, 13:51

Ja w tym roku się trochę rozjeździłam i mam nadzieję że to dopiero początek moich podróży. A więc:
Jeruzal, Warszawa, Jaworzno, objazdem Katowice, Sosnowiec, Mysłowice; Chłapowo, Władysławowo, Karwia M'gladbach, Kolonia w Niemczech.
A z planów...Turcja - Istambuł, Portugalia, i Polska od :"zagrodowej" strony czyli wsie i małe miasteczka. :)
- DO DOMU !!! - Wioletka

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

08 sie 2010, 21:38

Ja w te wakacje byłam na Jasnej Górze, we Wrocławiu, w Karpaczu
Za granicą : Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra. Wszędzie tak na jeden lub kilka dni, ale na Chorwacji tydzień. ;) Za rok marzą mi się Mazury ;)
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 519 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

09 sie 2010, 23:50

Moje podróże mogę "pogrupować". Już zdradziłem w innym temacie , że jestem muzykiem i podróże nieodłącznie są częścią mego zawodu. Tym bardziej, że pracuję na... japońskim statku pasażerskim. Jestem członkiem orkiestry, która ma za zadanie umilać czas pasażerom. No i byłem prawie wszędzie. Prawie, bo nie miałem przyjemności być w Ameryce Południowej. Bardzo mi się podoba w Sydney, Singapurze, Nowym Jorku, Honolulu i na Alasce. Jest wiele pięknych miejsc w Europie - Rodos, Santorini, Dubrownik, Wenecja, czy Monte Carlo. Szczególnym sentymentem darzę Jokohamę, która jest macierzystym portem statku na którym pracuję. W Polsce z przyjemnością odwiedzam Augustów, Giżycko i Zakopane. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

10 sie 2010, 8:52

zyciak pisze:Moje podróże mogę "pogrupować". Już zdradziłem w innym temacie , że jestem muzykiem i podróże nieodłącznie są częścią mego zawodu. Tym bardziej, że pracuję na... japońskim statku pasażerskim. Jestem członkiem orkiestry, która ma za zadanie umilać czas pasażerom. No i byłem prawie wszędzie. Prawie, bo nie miałem przyjemności być w Ameryce Południowej. Bardzo mi się podoba w Sydney, Singapurze, Nowym Jorku, Honolulu i na Alasce. Jest wiele pięknych miejsc w Europie - Rodos, Santorini, Dubrownik, Wenecja, czy Monte Carlo. Szczególnym sentymentem darzę Jokohamę, która jest macierzystym portem statku na którym pracuję. W Polsce z przyjemnością odwiedzam Augustów, Giżycko i Zakopane. Pozdrawiam
Tym postem, chyba przebiłeś wszystkie pozostałe w tym temacie...
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 519 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

10 sie 2010, 11:01

Niby tak, ale wszędzie tam byłem, bo ... nie miałem wyjścia. Po prostu moje "miejsce pracy" akurat tam przebywało. Poza tym, to żadne zwiedzanie, jak się w takich miejscach przebywa kilka godzin. Cały czas biegiem, z przysłowiowym "jęzorem" na wierzchu, żeby jak najwięcej zobaczyć. Paradoks sytuacji polega na tym, że, będąc w Polsce, nie mam czasu pojechać do Jeruzala, choć planowałem to wielokrotnie. A jak czas jest, to okoliczności nie sprzyjają. No, ale może kiedyś...

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

10 sie 2010, 11:32

zyciak i tak Ci zazdroszczę, bo nawet w ciągu tych przysłowiowych "kilku chwil" i tak zawsze można coś zobaczyć, poczuć klimat :) Ja chciałabym zwiedzić kiedyś Rodos
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

10 sie 2010, 21:20

Jeśli chodzi o podróże związane z muzyką, to pani dyrygent, która prowadzi mój chór w szkole muzycznej, co roku organizuje nam ciekawe wyjazdy na różne festiwale. Wysyła zgłoszenia do innych krajów, stara się o dotacje z urzędu miasta i zawsze nam się udaje. Byliśmy w Czechach, na Słowacji,w Austrii, Holandii, Belgii, a w październiku jedziemy do Wenecji :) Oczywiście przed wyjazdem często musimy spędzać weekendy na dodatkowych próbach, ale myśle, że warto, ponieważ sukcesy za granicą dają ogromną satysfakcję, a przy okazji można zwiedzić interesujące miejsca ;)
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
ola-one
Nowicjusz
Nowicjusz

13 sie 2010, 11:13

a ja kocham Polskę :heart: i jak podróże to tylko po Polsce :) za granicę w ogóle mnie nie ciągnie. Jedynie gdzie byłam za granicą to pół dnia na Słowacji i 20 min. w czeskim Cieszynie i nie chcę już tam wracać :] Polska jest to jedyne miejsce gdzie czuję się wspaniale. Pozostało mi tylko podziękować Bogu, że się tu urodziłam i mogę żyć w tym pięknym kraju. =D
,,Jednym kieliszkiem nawet dziecka nie rozweselisz.'' - Wójt

Awatar użytkownika
bassman
Nowicjusz
Nowicjusz

28 lut 2011, 10:28

Do lasu i z powrotem dla zdrowia; BO RUCH TO ZDROWIE nie mylić z kioskiem;)

ODPOWIEDZ